Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s odemčením Ext. ROM na XDA II

Zombot (6)|29.5.2006 15:09
XDA II mám teprve pár dní a je to moje první zařízení s Windows Mobile, takže se moc nevyznám a za každou radu budu neskonale vděčný. Chci odblokovat Extended ROM abych mohl smazat aplikace operátora a nahrát tam vlastní, ale Extended ROM Unlocker mi nechce fungovat. Instalace proběhne normálně, ale když v Programs > Extrom Tools zvolím "unlock" nebo "unhide", ukáže se mi akorát okno oznamující, že "unlockextrom" nebo některá jeho komponenta nejde najít.
ElSoft (1244)|29.5.2006 16:00
a instaloval jsi jej do zařízení? Jinak předpokládam že tam máš WM2003/SE

EDIT: jinak o odemčení je i něco zde
Zombot (6)|29.5.2006 16:13
Je tam Microsoft Pocket PC Version PC 4.20.0 (Build 14053). Stáhnul jsem si WindowsMobile2003SE_XDA2.20.00CHS-translated, ale podle updatovací utility na moje zařízení nejde. Stávající systém je stabilní, takže už jsem se v tom dál nevrtal, ale pokud bych kvůli vydlabání ext. ROM musel updatovat na 2003SE, tak mi asi nic jiného nezbyde.
ElSoft (1244)|29.5.2006 16:43
nene update není nutný, zkoušel jsi ten CAB z diskuze na kterou jsem ti dával odkaz, ten by měl jít, hlavně nainstalovat do zařízení
Zombot (6)|29.5.2006 17:04
Přesne tím mi to nejde. Sice jsem ho stáhnul odjinud, ale jmenuje se stejně a má i přesně tu samou velikost, takže to snad bude on. Z PC zatím umím instalovat jen spustitelne soubory, takže jsem nahrál .CAB do zařízení a tam jsem ho otevřel. Vypadá to, že se nainstaloval tak jak má (ve složce Programs > ExtendedROMUnlocker se vytvořil soubor "unlockextrom.exe" a v Programs ve Start menu přibyla složka Extrom). V ActiveSyncu v Add/Remove Programs je navíc políčko "XDA Developers Extended ROM Unlocker" (je v šedém políčku, takže nejde odstranit), ale je možné, že se to mělo instalovat jinak.
osch (1330)|29.5.2006 17:13
Zkus ten ulocker na/přeinstalovat ještě jednou. Po odemčení a zviditelnění extrom je ještě nutný SR.
Zombot (6)|29.5.2006 17:40
Tak jsem to odinstalval a restartoval, ale nevím, jak přesvědčit ActiveSync, aby zvolil požadovaný CAB k instalaci. Nabídne mi akorát seznam aplikací, které jsou v zařízení a ROMUnlocker tam po jeho odinstalování z XDA nikde není. Zkusil jsem CAB po resetu znovu nahrát do zařízení a ikdyž vypadá, že se nainstaloval, tak pořád hlásí stejnou chybu a nechytá se ani když zařízení po instalaci softresetuji.
osch (1330)|29.5.2006 18:11
1) .cab je instalátor, který se vždy instaluje v PPC.

2) Zkus tedy níže přidaný ExtROMunlock.ARM.cab nakopírovat do PPC a (opět) nainstalovat. Nic předtím neodinstaluj. Ten co jsem přiložil mi stopro funguje. Pokud tobě ne, pak opravdu nevím.
Zombot (6)|30.5.2006 00:39
Pořád to samé. Nejspíš někde něco dělám špatně, ale nenapadá mě co. Zkoušel jsem to i několikrát softresetovat, ale stále bez úspěchu. Ještě možná zkusim Hardreset, ale vzhledem k nainstalovaným věcem se mi moc nechce. Nejspíš tak asi zůstanu jen u pozabíjení aplikací operátora a Ext. ROM zatím nechám být. Ale díky za pomoc.
osch (1330)|30.5.2006 00:54
Tak pokud už se rozhodneš pro HR (což bych ti doporučil) tak popřemýšlej i o upgrade tvojí cihly. ROMky (musíš se zaregistrovat).
Zombot (6)|30.5.2006 13:48
Díky za link, moc mi pomohl. Úspěšně jsem naflashoval WM5 2.01a64 WWE a je to mnohem lepší.