Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pripojeni Skrze ActiveSync na exchange server

Vegan (133)|29.5.2006 09:14
Zdravim posledni dobou se u me obevil takovej problem kdyz jsem pripojen ciste pres active sync, wifi mam vyple BT take, tak mi to napise ze exchange server je nedostupny, byt dostupny urcite je, protoze outllok na NTB na, ktery je PDA pripojen normalne funguje a to same internet a vsecko, proste jako by moje PC neroutovalo pres active sync internet do PDA, nebo spise PDA nebylo ochotno se nejak zzit stim ze pres active sync se ma pripojovat a to soudim podle toho, ze na smartfounu vse normalne funguje kdyz ho projim k NTB takze problem bude zakopanej nekde v nastaveni pripojovani na PDA ( faktem je ze v tom mam trosku gulas a cekal jsme na PDA to bude zvladat nejake zakladnni routovani samo )

PS: chce to se mnou trosku trpelivost jsem PDA zacatecnik takze klidne vysvetlovat polopate :)
Zdenek Malinsky (9781)|29.5.2006 09:54
Návod je tady.
karlic (707)|29.5.2006 09:56
Tak tohle mi taky zlobilo na Dellu, pokud míchám spojení WiFi, ActiveSync a Bluetotth GPRS. Pomohlo vždy spolehlivě zesynchronizovat přes GPRS, pak se odpojit a už to šlapalo i přes AS. WiFi pokud možno vypínej, nemá se to rádo, pokud běží víc jak jedno síťové připojení.
Vegan (133)|29.5.2006 10:36
super tak jsem se hnul dale, ale ted to hlasi "The Server could not be reached. this can be caused by temporary network conditions.
80072ee2

ale kazdopadne to byl krok kupredu a bylo to evidentne spojeno stim GPRS presne jak si rikal

Tak a aby toho nebylo malo tak to zacalo hlasit

"POCKET PC networking

Unable to obtain a server-assigned Ip address. Try Again later or enter an Ip adress in network settings"

uz stech siti na PDA zacinam byt nemocnej, kdyby sli nejak priradit adaptery k profilum vsecko todle by odpadlo, ale tohle je fakt o drzku, kdyz se clovek nemuze podivat kam vede ktera routa
beecher (9270)|29.5.2006 10:44
Pokud neni ten exchange server na lokalni siti, zkontroloval bych v nastaveni AS na PC, jestli je nastaveno pripojeni do Inetu, ne do Work...

Jinak bych zkusil pouzit vxUtil od www.cam.com a zkusil tracenout ten exchange server, jestli ho PDA vidi...
Vegan (133)|29.5.2006 11:08
WOW super konecne soft co vypada jako normalni sitovej nastroj

nic mene tracert hned na prvni instanci umre ale z NTB se na nej v poho tracnu zacinam mit pocit ze onen sitovy preklad v activesync nefunguje uplne idealne


nic mene po kazdem dokoncenem sychronizovani v active syncu to zahlasi onu hlasku

"POCKET PC networking

Unable to obtain a server-assigned Ip address. Try Again later or enter an Ip adress in network settings"

nemate nekdo tucha ke kterymu adapteru to nalezi respektyve neda se nekde zjistit co ktera polozka v tech sitovych adapterech je chapu polozku Wireless ( wifi), remote-ndis host (activesync), nic mene zbytek je my opravdu utajen a tak nejak se v tom neorjentuji mozna by my popis tech adapteru trosku pomohl se rozjentovat

jinak na exchange server se da jit jak vnitrkem po VPN a nebo pokud neni dostupna tak microtik automaticky prehodi na zalozni routu internetem ciste lokalni sit neni ani jedno ale DF brana smeruje bez problemu a linka 10Mbps musi dostacovat
beecher (9270)|29.5.2006 11:16
Vegan: Na tu aplikaci jsem tady upozornoval jiz nekolikrat... ;)

Jinak, jak jsem jiz psal, zkontroluj si nastaveni v AS (BTW chodi ti pres AS i Pocket IE, normalni posta atd.?).

Jinak, muzes sem dat screenshot Start->Settings->Connections->Connections?
karlic (707)|29.5.2006 11:52
[QUOTE="Vegan"]super tak jsem se hnul dale, ale ted to hlasi "The Server could not be reached. this can be caused by temporary network conditions.
80072ee2 [/QUOTE]

tak tohle mi to psalo, když jsem měl špatně nastavenou proxy v PDA.
Vegan (133)|29.5.2006 13:10
to becheer : ok uz mlcim ale ber to tak ze stale jeste jsem tu relativne kratce a stale v mnohem tapu :)

co se tyce AS skousle jsem oba mody stale to same

jinak co se screenshotu tyce tak nejdriv budu muset nahodit neco na ovladani PDA z PC ale to snad nebude takovej problem ale stejne tam uvidis jen to ze mam navoleny dve site jednu pro internet a druhou pro pracovni prostredi, ale spise jsem dam screenshot polozky START-> SETTINGS->CONNECTIONS->NETWORK CARDS pac tam stale tapu to je to jak nevym co je co ;) :)

jinak problem se vyresil coz je fajn co uz, ale tak fajn neni, ze vubec netusim co ho vyresilo pac nez jsem sel na obed tak to nefakalo vratim se z obeda a jede to ze serverem ani s NTB jsme nic nedelal ....... uz raci neresim nez to zase neprestane fungovat