Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Internet funguje, Skype ani ping nejde - pripojeni ActiveSync 4.1

tomastomb (35)|28.5.2006 15:28
Zdravim,
narazil jsem na podivny problem. Drive mi po pripojeni pda kabelem normalne fungovalo skype a tusim ze i pingovani bezne fungovalo. Nyni ale pripojim pda, funguje mi pouze internet a icq, ale skype a ping na cokoliv nejde. Kde muze byt problem? Pripojuji se k ActiveSync 4.1 CZ, firewall ve win vypnuty. Budu rad za kazdou reakci.
Dik Tomas
null (0)|28.5.2006 16:37
Mam stejny problem doted jsem ho nevyresil :((
karlic (707)|28.5.2006 16:40
Jak seš připojenej na Internet?
tomastomb (35)|28.5.2006 16:44
[QUOTE="karlic"]Jak seš připojenej na Internet?[/QUOTE]

HW routerem, poskytovatel internetu - UPC. Na routeru zapnuty NAT, adresy pridelovany DHCPkem.

Zarazi me, ze kdyz nastavim v sitove karty ip adresy rucne, nikde se zmena neprojevi, porad ma pdacko adresu 169.254.2.1..
karlic (707)|28.5.2006 18:22
Predpokladam, ze z PC se ne ty sluzby dostanes normalne. Zkontroluj si, kolik mas v sitovych karet v PC, mela by tam byt jedna navic po instalaci AS. Zkontroluj, jestli na ni nahodou nemas zapnuty firewall. Dale se mrkni do PDA, jak mas nastaveny proxy.
tomastomb (35)|28.5.2006 18:27
[QUOTE="karlic"]Predpokladam, ze z PC se ne ty sluzby dostanes normalne. Zkontroluj si, kolik mas v sitovych karet v PC, mela by tam byt jedna navic po instalaci AS. Zkontroluj, jestli na ni nahodou nemas zapnuty firewall. Dale se mrkni do PDA, jak mas nastaveny proxy. [/QUOTE]

V pc problem neni, firewall vypnuty, synchro s pc funguje, sluzby na pc funguji.
Proxi v pda nastavim kde a jak? Na siti proxi nepouzivam. To by mohl byt ten problem.
tomastomb (35)|28.5.2006 18:28
Jeste jsem nerekl pomerne podstatnou vec a to model pda - FSC Loox 520 a Windows Mobile 5.
tomastomb (35)|28.5.2006 18:59
Jeste me napadlo - nemohl by tento problem spocivat v uzasnem programu ;) FSC Connectmobility-e2c? Vyprsela zkusebni lhuta 30ti dnu a kdykoliv neco v tomto programu nastavim, veskery nastaveni siti ve windows se zmeni - napr. ted mi to smazalo seznam wifi siti (wifi profilu).
Mam nevyuzity body na pocket choice, tak to mozna zkusim, predpokladam ze tam bude nejaka aktualizace.

Jeste k proxy:
v nastaveni proxy je polozka - tato sit se pripojuje k internetu. Tu jsem mel zapnutou a pokud do proxy serveru napisu jmeno pocitace, ke kterymu jsem pripojenej kabelem, tak pripojeni k internetu nefunguje vubec.