Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: Nefunkční synchronizace - LOOX

Nováček
    Registrace
    Oct 2003

Nedaří se mi synchronizovat Pocket PC (LOOX) pres bluetooth do PC, kde mam XP. Synchronizace pomoci USB kabelu funguje perfektne.
    Co se tyka navazani spojeni s mezi PC a LOOXem pomoci bluetooth, tak se spatuji... Vidim to jak v LOOXu, tak i na PC, ale to je asi tak vse co z toho dokazu vymacknout...

Nemohl by jste mi prosim nekdo poradit jak dal a co s tim ???
    Myslím, že jsem již neco četl v diskuzi na tomto WEBu, ale uz to nejak nemohu najit...

Poslete mi prosim URL kde jsou nejake podrobnejsi informace o synchronizaci pomocí bluethooth ???

Dekuji vsem
    FOX
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

tak ja synchronizoval pouze s mobilnim telefonem (preneji nokia 3650) ale melo by to jit pres komp jeste snadneji ) takze spuste bluetooth a dejte pruvodce nastaveni tam oznacte vse (nebo jen to co chcete synchronizovat , jestli chcete synchronizovat soubory dejte share files (sdilena slozka) + vyberte await activesync sessions a initiate activesync sessions a melo by to stacit.

s pozdravem
    LOCHi

PS: na pocitaci musi byt nainstalovan activesync (nejlepe 3.6 a novejsi )

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od LOCHi
    tak ja synchronizoval pouze s mobilnim telefonem (preneji nokia 3650) ale melo by to jit pres komp jeste snadneji
    Ted nevim jestli jsem to dobre pochopil - to jako ze je mozny PIM aplikace synchronizovat primo mezi mobilem a PDA?
    Ja synchronizuju PDA s Outlookem a mobil s Outlookem a myslel jsem ze primo mezi PDA a mobilem to nejde?

Nováček
    Registrace
    May 2006

me to tak slo ale na nokii se aplikace nadali samozrejme spustit - takze stejne o nic zajimavyho zas tak nejde, protoze na nokii spustite jen text a obrazky a proto je lepsi "poslat poznamku" ktera se primo ve vasem looxovi vybizi pro tyto ucely.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od foxik
    Nedaří se mi synchronizovat Pocket PC (LOOX) pres bluetooth do PC, kde mam XP. Synchronizace pomoci USB kabelu funguje perfektne.
    Figl by mel byt v tom, ze na pocitaci i na LOOXu musite pouzit Bluetooth pres serial port, pak na desktopu nastavite v ActiveSync ten COM port 5 ci jaky se pouziva, a melo by to zafungovat... Ale na Pocket PC 2002 to byla celkem alchymie...

Nováček
    Registrace
    Oct 2003

No tak tu alchymii bych potreboval vysvetlit, protoze se jiz tyden snazim zprovoznit spojeni pres bluetooth a ono stale nic....

agarwaen
    Guest

Citace Původně odesláno od foxik
    No tak tu alchymii bych potreboval vysvetlit, protoze se jiz tyden snazim zprovoznit spojeni pres bluetooth a ono stale nic....
    Mam uuuplne stejny problem. Zkouseli jsme to s kolegou vsemi moznymi moznostmi a dle vsech moznych navodu z internetu, ale proste to nejelo. Posilani souboru a podobnych kravovin pres BT v pohode, ale rozchodit ActiveSync ani nahodou - proste se Loox snazil, ale nezdarilo se.

Taky bych se primlouval, jestli by nekdo neporadil jak na to (presny funkcni model) - instaloval jsem PlugFree na PC, provokoval BT spojeni z Looxe, nastavoval COM porty a ani nahodou . Alchymie nealchymie, velice bych to uvital, klidne i s alchymistou .

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Na tenhle vikend uz plan mam, ale pokud nezapomenu a sezenu LOOXe, tak bych to zkusil... Ale fakt nic neslibuju

agarwaen
    Guest

To by bylo super sice uz po vsech tech pokusech castecne vim co a jak, ale takovej navod pro uplnyho laika by byl skvelej! (pekne krok za krokem)

Nováček
    Registrace
    Oct 2003

Uaaau, tak to by bylo fakt super.

FOX

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Kdysi jsem rozběhal BT komunikaci s Looxem, včetně synchronizace s ActiveSync, ale byla to taková dřina, že jsem se potupně vrátil ke kolébce a pokud chci udělat např. celou novou instalaci, spojím se s PC přes ASync pomocí WiFi.

Z těch údernických dob jsem si ale ponechal své tehdejší poznámky, vztahující se k uvedené BT instalaci, neboť souběžné působení sklerózy, senility, stařecké demence, Alzheimerovy choroby a prosté zapomnětlivosti mě nutí si všechno zapisovat.

Jsem sice přesvědčen, že níže uvedené poznámky nikoho z Vás nijak zvlášť nevytrhnou, ale třeba to někomu ukáže další směr uvažování. Nezapomeňte ale, že desktopový program Plugfree 2.0 je komerční verze od F/S. Dále mějte na paměti, že některé v poznámkách uváděné hodnoty jsou spjaté s mým zařízením a na Vašem budou jiné. Pokud byl můj postup při instalaci blbý, nevyčítejte mi to, postupoval jsem metodou J. Cimrmana, tedy cestou zkoušek a omylů. V konečné fázi mi to ale chodilo.

V každém případě tímto sděluji, že nějaké podrobnější vysvětlivky k napsanému už dávat nebudu, ne že bych nechtěl, ale že jsem to skutečně zapomněl a znovu instalovat BT připojení Looxu k PC mne nikdo nedonutí, a to ani hrubým násilím.

POZNÁMKY K BT INSTALACI:

I. Bluetoothové nastavení pomocí Plugfree:
    -vyhledají se dostupná zařízení
    -musí se zřídit BOND (zadává se Passkey: 1111 a to i na zařízení
    -otevře se položka My Device
    -v My Service se zaškrtnou všechny položky
    -ve Shared Ports by měly být:
    0002EE2C0F42[DUN] (SER0)
    Bluetooth Serial Port-B1BB [SPP] (COM6)
    Com 1-0F42[SPP] (COM5)
    Seriál Port [18] (COM asi 5 nebo 8)
    -Pokud se nevytvoří BT modem [DUN], je zapotřebí použít v Plugfree Ikonu INTERNET namísto SERIAL PORT.
    -My Settings:
    Adress: 00:E0:00:C7:8F:46, Name: Plugfree Device, My Passkey a Confirm Passkey: vlastní heslo
    Discovery: vše zaškrtnuto a 10 sec + YES
    Objects: \My Documents\My Inbox + Calendar
    Advanced: nezaškrtávat + Normal Power

II. Bluetoothové připojení k Desktopu
    -Na Desktopu musí být nainstalován program FS PlugFree 2.0 s upravenými ovladači pro příslušný BT adapter a nainstalovaný protokol NetBeui.
    -IP adresa Desktopu: X.X.X.X (255.255.255.0)
    -IP adresa PDA: Settings/Connections/Network Adapters/Rappore Technologies Adapter: X.X.X.X+1 (255.255.255.0)
    -Nejprve se spustí program PlugFree na PDA a vyčká se, dokud se nezobrazí nezaostřená ikona DESKTOP a ukončí se všechny vyhledávací operace
    -Následně se spustí PlugFree na Desktopu, který inicializuje ActiveSync na Desktopu i na PDA
    -Nesmí být před startem MSASync spuštěna hlavní síť, smí se povolit až po synchronizaci
    -V případě restartu připojení přes MSASync je zapotřebí povytáhnout BT adaptér a zakázat bluetoothovou síť, aby byla na Systrayi patrná ikonka s křížkem

III. Přístup k GSM-programům, jež využívají Bluetooth:
    Sunnysoft GSM Manager, EasySMS a KSE Truefax 2.0 vyžadují spustit PocketPlugfree a nechat vyhledat zařízení a otevřít je (zvukové oznámení inicializace, ale nepřipojovat úplně) a zvolit jako modem Serial Port [18] (COM 5) případně 1-0F42[SPP] (COM5).

Nováček
    Registrace
    Oct 2003

Ahoj,
    tak jsem to večer zkoušel a stejný problém. Ale nakonec to chodí. Nevím co vše jsi zkoušel, ale pro mě byl asi největší problém, že jsem si v AS na LOOXovi nenastavil v možnostech "Připojovat se k:" a název počítače, měl jsem zaškrtnuto jen USB :
    Jinak moje nastavení: PC:
    Win XP Prof.
    AS 3.7, BT od MSI (těch portů... to jsem se zděsil ) V nastavení připojení vybrat COM4
    Síť na BT adapteru:
    IP: 192.168.0.1
    Maska:255.255.255.0
    GW:192.168.0.1
    Pri DNS:192.168.0.1
    Povoleno sdílení

Síť na LOOXovi:
    PPC 2002
    IP:192.168.0.2
    Mask:255.255.255.0
    GW:192.168.0.1
    Pri DNS: 192.168.0.1

AS na LOOXovi spustit přez PlugFree, aby se navázalo spojení

Možná ještě zkusit vypnout zabezpečený přenos (to bylo první co jsem zkoušel a pak jsem to už nevracel)

Na jiné nastavení si nevzpomínám (bylo to kolem půlnoci ) a funguje to bez problémů

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

Mohl by mi nekdo poslat adresu na stazeni(nejake trial verze) Plugfree 2.0 od F/S. Nebo poradit stránku kde se da zakoupit. Diky

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

Moznato bude zde, ale dit to je soucasti Looxu, nebo ne ?

FS

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

Tak moje dalsi pracovni hypoteza je (u Looxe600 s PPC2k3) pouzit v PF -> My services sluzbu Serial port type Active Sync - strandardne je zapnuty Network type AS... tak treba to bude chodit ;-)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nefunkční synchronizace s activesync
    Od zdenpok v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 17-03-2009, 12:30
  2. Loox 410 nefunkční středové tlačítko D-Padu
    Od Žulda_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-05-2008, 20:28
  3. Nefunkční internetové stránky na Fujitsu Siemens LOOX n560