Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

USB wi-fi (klíčenka) na PDA s USB host

Mijo_ce4you (32)|26.5.2006 16:23
Funguje USB wi-fi na PDA?

Konkrétně by mě zajímalo, zdali to někomu běží na FS Loox 500? USB wi-fi (klíčenka) je třeba tady:
[CODE]http://www.nc.cz/DetailPage.asp?DPG=19417[/CODE]

M.
Kyblik_ce4you (10)|26.5.2006 17:48
nezkousel jsem to, klicenku i usb host mam, ale neverim tomu, ze by to fungovalo bez jakychkoliv ovladacu. neco prece musi rict tomu zarizeni, jak s wifi pracovat, ne?
britva (27)|26.5.2006 20:00
Idealne fakt vyskusat,lebo aj na vyssich modeloch FS loox nie vsetko slape na usb.
Najcastejsie su to disky,usb pamate a klavesnice.

Ale kazdopadne to bude chciet ovladace,takze ked uch niekde najdes tak to pojde.

britva
Mijo_ce4you (32)|26.5.2006 21:00
no, to je fakt děsná škoda, že se nemyslí více na PDA. jak to může být náročný, když už se dělají ovladače pro klasické WIN, udělat ovladače i pro PPC?

já teď jsem zklamanej z CDMA od ET, že nejsou ovladače pro ten nový modem AnyData. když je to navíc mobilní připojení, to mě fakt zaráží!
beecher (9270)|27.5.2006 09:18
Vysvetleni je proste.
1. Vyvoj ovladacu stoji cas a penize.
2. Cas a penize jsou priblizne stejne pro kazdou platformu.
3. Uzivatelu nasi platformy je daleko mene nez PC platformy.
Ve zkratce receno: vyvoj ovladacu pro PPC by byla nakladny a nikdo by ho nezaplatil.
Mijo_ce4you (32)|27.5.2006 10:13
[QUOTE="beecher"]Vysvetleni je proste.
...ve zkratce receno: vyvoj ovladacu pro PPC by byla nakladny a nikdo by ho nezaplatil...[/QUOTE]

ale jo, zaplatili by je přeci uživatelé PPC. vždyť když si budu moci vybrat HW, který má i ovladače pro PPC, tak si ho koupím na úkor jiného bez těchto ovladačů. a o takových konkurenčních výhodách je přeci podnikání.
beecher (9270)|27.5.2006 10:43
Uzivatele PPC? Zeptejte se Eurotelu, kolik jejich uzivatelu CDMA s modemem Anycom ma take PDA a jeste navic s USB hostem... Vsadime se, ze jich moc nebude... A ti maji zaplatit vyvoj ovladace pro PPC? To by se hodne prohli...

Jinak, podnikani je taky o navratnosti investic a zisku, coz zrovna pripad ovladacu pro PPC opravdu neni...
Mijo_ce4you (32)|27.5.2006 12:00
nemám vůbec představu o těch číslech, ale když tak řeknu:
i kdybych šlo o stovky uživatelů, tak když každý z nich platí jako já 12 tis. ročně za "mobilní" připojení, tak i kdyby to přilákalo 50 nových uživatelů, tak to by to mělo ovladače v nepříliš dlouhém časovém horizontu zaplatit. navíc to dá konkurenční výhodu a lepší image u "náročnějších uživatelů". jsou to ale spekulace. o nějakých přesných údajích nemám tušení.
jen mě zařáží fakt, jak mobilní připojení může být nedokonalé.
Surgical (2364)|27.5.2006 14:19
Cim je nedokonale? Porid si PDA-komunikator s CDMA primo v sobe :) CDMA modemy na USB nikdy nebyly navrhovany/planovany pro pripojeni "pouheho" PDA byt s USB hostem, kteryzto v PDA taky nebyl zamyslen v podstate pro nic jineho, nez pro mass storage...
Mijo_ce4you (32)|27.5.2006 21:06
a to nějaké takové PDA/komunikátor existuje? nikdy jsem o něm neslyšel.
Surgical (2364)|27.5.2006 22:54
Treba
nebo

To druhe je na prvni pohled zdanlive nas stary dobry znamy MDAIII, akorat je to verze oznacovana jako HTC Harrier a je vyraben pro mobilni operatory, kteri pres CDMA poskytuji datove sluzby principialne a na nejake GPRS si nehrajou...Sprint, Verizone aj. Akorat to neni na nasi polokouli...
beecher (9270)|28.5.2006 10:50
Nesmite taky zapomenout, ze jejich CDMA a Euroteli CDMA bezi na jinych frekvencich, takze US/CDMA verze vyrobku HTC jsou tady naprosto k nicemu... Tedy hlavne pro pouziti v ET CDMA siti... ;)