Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Memory Error - nemohu ani hard-resetovat, pls help (Axim X5)

beryx (5)|26.5.2006 12:08
Ahoj, po tříletém bezproblémovém používání mého Axima X5 300 MHz včera přišel "černý den" - nereagoval na stylus, takže jsem ho soft-resetoval, ale bohužel již nenaběhl, pouze černá obrazovka --> další reset, naběhla klasická modrá obrazovka "dell", ale to bylo vše. Po několikerém zkoušení vypadla hláška "Memory Error - press (contacts) to fix this error and if the system doesnt boot press...to do hard reset" - bohužel, ani zmáčknutí kontaktů, ani hard reset nemají žádnou odezvu (hard reset vede pouze k stále stejnému výsledku).

Zkusil jsem i reinstalovat rom z CF karty, to sice vypadalo velice nadějně, celý proces proběhl, ovšem až do hlášky "flash write incorrectly" --> "flash lock" a následné již dobře známé modré obrazovky. Samozřejmě jsem vše zkoušel opakovaně s různými verzemi ROM, ale se stále stejným výsledkem.

Prosím proto kohokoli, kdo by měl nějaký nápad, ať mi dá vědět, už mě jenom napadá zkusit nainstalovat WM 2003 (měl jsem PocketPc 2002), bohužel nelze nikde legálně stáhnout, kdybyste někdo měl WM 2003 pro Dell Axim X5 Basic, dejte mi prosím taky vědět, už jsem v koncích, ale odmítám a nemohu pochopit, že by Axim zničehonic po třech letech najednou umřel bez možnosti resuscitace...dost ho potřebuju. Díky všem!
beecher (9270)|26.5.2006 15:47
Hm, ja mam obavy, jestli to vase PDA nahodou nehodilo rucnik do ringu... :oops: :? :sarcastic:
beryx (5)|26.5.2006 17:11
[QUOTE="beecher"]Hm, ja mam obavy, jestli to vase PDA nahodou nehodilo rucnik do ringu... :oops: :? :sarcastic: [/QUOTE]

hm, tak to máme stejné obavy, ale nechci to vzdávat bez boje.
Emilio Estevez (1)|12.6.2006 10:34
Zdravim,

prave som sa zaregistroval na tomto diskusnom servri a neviem ci vas problem s X5 este mate. Ak ano skusali ste spustit "DIAGNOSTIC MODE" ?
A mam asi aj flash na WM 2003 pre basic variant X5. (Ja mam 400 MHz verziu X5 a ten mi preflashovany originalnym DELL flashom bezi uz asi 2 mesiace uplne bez problemov).
beryx (5)|13.6.2006 19:48
ano, problém přetrvává, pda je mrtvé :? k tomu upgradu na WM 2003 jsem se již také dostal, ale pda již vůbec nezapnu, nereaguje vůbec na nic. diagnostic mode jsem nezkoušel - o co jde? díky...
martin14_ce4you (79)|14.6.2006 10:26
To skor vyzera na hardwerovy problem. Asi len servis. Popripade nechajte ho bez baterie nejaku chvilu a HR je potom stopercentny.
beryx (5)|15.6.2006 21:49
jak by to asi vypadalo v tom servisu? přepokládám, že, je-li to opravitelné, by to bylo dost drahé
martin14_ce4you (79)|16.6.2006 10:56
Drahe dost urcite. najskor asi vymenia MB, moze to byt len nejaky spoj co casom povolil, Najskor sa spytajte ci by nebolo rozumnejsie kupit novy, ved mozu len pozriet co mu je, nemusia hned nieco menit za x-tisic, mozno je to len nejaka banalita.