Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 259200 vteřin s HTC Hermes v ruce

Pavel Koza (4761)|23.5.2006 15:35
Představte si zařízení, které má snad úplně všechno, co lze do velmi kompaktního zařízení s operačním systémem Windows Mobile dát. Rychlý procesor. Dostatek paměti. Pěkný displej.Vysouvací QWERTY klávesnici s automatickým podsvícením. Integrovaný 2MPix foťák s možností manuální změny ohniska. Integrovaný IrDA, Bluetooth a WiFi modul. Ale především GSM/GPRS/EDGE/UMTS (HSDPA) modul pro rychlé datování. Ano, to vše a ještě trochu víc nabízí nový HTC Hermes.



Přečtěte si celé preview.
cenebris (144)|23.5.2006 16:48
Stroj je to nadupany, kdyby to jeste stal tolik, co vario... :D
beecher (9270)|23.5.2006 17:13
U O2 DE jsou nastaveny ceny takto:[QUOTE="the::unwired"]UPDATE: As O2 Germany confirmed now, the Xda trion will costs - with a 24 month contract O2 Active 100 - 299,99 Euro. A price without a subscription wasn't given yet but I expect something around 699 - 799 Euro.[/QUOTE]
Tedy s 24 mesicni smlouvou O2 Active 100 je cena = 299,99 Euro.
Cena bez smlouvy = 699 - 799 Euro.
Hondzik_ce4you (92)|23.5.2006 17:29
Zdrawim:D Myslíte že se tohle objeví na našem trhu ?? a ta cena....:no: rozhodně je to krásnější než MDA Vario a cenově to bude posazený možná ještě hůř než MDA Pro......pro horních 10% ideální dárek k narozkám, pro ostatní (a hlavně mne jen sen :oops:
cenebris (144)|23.5.2006 17:36
Mozna T-Mobile bude mit nejakou dobrou cenu, jako to udelal s vario. Tak ale 13-14 tisic max :D
beecher (9270)|23.5.2006 17:58
Optimizmus na miste... ;)
Pocitam, ze cena se bude u nas pohybovat kolem 21 tis. Kc. A to v tomto pripade jsem taky optimista...

BTW Jeste blby dotaz, k cemu by to u nas vydaval T-M, kdyz nema ani UMTS, natoz HSDPA? :D
mousefromhouse_ce4you (268)|23.5.2006 18:16
[QUOTE="beecher"]U O2 DE jsou nastaveny ceny takto:[QUOTE="the::unwired"]UPDATE: As O2 Germany confirmed now, the Xda trion will costs - with a 24 month contract O2 Active 100 - 299,99 Euro. A price without a subscription wasn't given yet but I expect something around 699 - 799 Euro.[/QUOTE]
Tedy s 24 mesicni smlouvou O2 Active 100 je cena = 299,99 Euro.
Cena bez smlouvy = 699 - 799 Euro.[/QUOTE]
To uz bych radsi par tisicovek prihodil a vzal Universal, je to sice cihla, ale 20 tisic za Hermes je prece jenom trochu palka...
atomion (1159)|23.5.2006 19:08
[QUOTE]osobně mu půjdu provést hardreset zařízení, rozkoušu SD kartu a zlomím stylus![/QUOTE]
..tak tohle odpravdu nemá chybu!! :D :D :D

Zařízení je to moc pěkné!! Až by se dalo říct dokonalé.. Ale je to přeci jen subjektvní!! Cena je podle mě odpovídající ale je to jak již zmínil Hondzik pro těch horních 10 %.. My zbývající máme alespoň o důvod víc k pěknému snění.. :D :)) :) ;)
CommanderZ (1798)|23.5.2006 20:31
[QUOTE="atomion"]
Zařízení je to moc pěkné!! Až by se dalo říct dokonalé.. Ale je to přeci jen subjektvní!! Cena je podle mě odpovídající ale je to jak již zmínil Hondzik pro těch horních 10 %.. My zbývající máme alespoň o důvod víc k pěknému snění.. :D :)) :) ;) [/QUOTE]

Ne. Dokonale neni. Chybi mu VGA :(
JiriE (117)|23.5.2006 21:23
Tak tak. A proto pořád nic jiného nezbývá než už téměř rok starý Universal. Je těžký, je velký, nevíte, kdo Vám volá ... - ale je jediný.
Hondzik_ce4you (92)|23.5.2006 21:34
Pokud bych měl v kapse zbytečnejch 20K, tak si raději koupim Hermese, než koupit Universal...a pravej policajtskej vuml koupíte za cca 200Kc v kazdym armishopu tak naco vyhazovat tolik penez za univerzal :D

BTW: Je tedy nějaká reálná šance že se v ČR objeví někým dotován ?? (teda pokud se nerozhodnou mí drazí rodiče za dobré vízo ) :))
Standa_ce4you (380)|24.5.2006 08:20
[QUOTE="Pavel Koza"]Při prvním pohledu na Hermese...? Herma...? Asi Herma:)[/QUOTE]
Ptal jsem se kamaráda "jazykozpytce", a prý na koho co, Hermese :).

A k Hermesovi: mít slot na SD nebo miniSD a konektor jack 2.5/3.5, uvažoval bych. Takhle vrazím penízky jinam.
eSPe (35)|24.5.2006 12:39
[QUOTE="JiriE"]Tak tak. A proto pořád nic jiného nezbývá než už téměř rok starý Universal. Je těžký, je velký, nevíte, kdo Vám volá ... - ale je jediný.[/QUOTE]

Ked budem nosit Universal displejom z vonka tak ako to ma Hermes tak vidim kto mi vola, nemyslis ?
Martin Ráž Hoch (1832)|24.5.2006 13:02
Á, ta absence VGA je špatná, jinak by to nemělo k současné dokonalosti (hih) daleko, takhle ale chtě nechtě pořád Universal vede...
JiriE (117)|24.5.2006 15:34
[QUOTE="eSPe"][QUOTE="JiriE"]Tak tak. A proto pořád nic jiného nezbývá než už téměř rok starý Universal. Je těžký, je velký, nevíte, kdo Vám volá ... - ale je jediný.[/QUOTE]

Ked budem nosit Universal displejom z vonka tak ako to ma Hermes tak vidim kto mi vola, nemyslis ?[/QUOTE]

To ano, ale někdy ho mohu mít i zavřený :) .
beecher (9270)|24.5.2006 15:40
Jak rikam, jako HSDPA modem to bude slusne zarizeni... ;) :D
Carabei (611)|24.5.2006 15:52
velmi pekne zarizeni, jen nejvetsim negativem bude cena, treba se zarizeni tohoto typu jednou dostanou na cenu normalnich PDA.

P.S.:ja bych to sklonoval podle vzoru hermelin:D
beecher (9270)|24.5.2006 22:20
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=15335

Zatim neoficialne, spolecnosti i-mate bude HTC Hermes prodavat jako i-mate JasJam...

Zvlastnosti je, ze podle prvnich prosaknutych informaci je frekvence procesoru od Samsungu na 300 MHz, na vyse uvedene strance je take 300 MHz, ale O2 XDA trion (tak to bude prodavat O2 v DE a asi i jinde) ma takt stanoven na 400 MHz. Souvisi s tim i to, ze na nekterych obrazcich je tlacitek kolem D-Padu 6 a nekde pouze 4? Budou snad dve verze HTC Hermese/Herma (400MHz/6 tl. vs. 300MHz/4 tl.)?
Co na to Jan Tleskac?
Krizon4 (68)|24.5.2006 23:09
Teda z pripojeni sluchatek jsem dost zmatenej, chapu to tak ze pro Hermese existuje naprosto proprietarni a bezne nesehnatelna redukce z miniUSB na 3.5 mm jack ? S tim ze az mi po pul roce provozu odejde tak se muzu jit leda tak obesit ? No to mi prijde jako dost drsna rana do zad )-: MicroSD bych jeste jakztakz zkousnul, ale tohle imho degeneruje pouzitelnost pro prehravani mp3 nekam k nule...
spiderer (31)|24.5.2006 23:48
Myslim, ze to bude celkem solidni zarizeni, ale je par drobnosti ktery by mohly byt jeste lepsi ;-) Treba je to konektor na 3,5 mm jack, pametovou kartu bych radsi uvital SD nebo miniSD kterych se mi doma par giga vali. Displej mohl byt VGA, ale potom by bylo zase nemozny zanechat rozumny rozmery, protoze ne kazdej sebou nosi batoh aby tam schoval Universala. Taky by me zajimal jaky bude mit Hermes zvukovy vystup, protoze to chrastitko na Variu neni pro poslech mp3 zdaleka idealni.

Design bych uvital se ctyrmi tlacitky i za cenu pomalejsiho procesoru, protoze verze se sesti se mi uz tolik nepozdava, i kdyz na druhou stranu to bude asi jenom o zvyk, Vario, nez jsem se s nim seznamil me taky prilis designove nebralo.

Kazdopadne pri funkcni vybave kterou ma bude tech +/- 20k celkem odpovidajici cena a pokud si ho do sve staje zaradi TM jako nastupce Varia tak by ta cena mohla byt kolem rozumnych 15-16k coz uz je v pohode, i kdyz na druhou stranu me nenapada duvod proc vymenit vario za nastupce (3G, HSDPA nepotrebuji, staci non-limited EDGE + Wifi na mobilni praci celkem dostacujici a soucasna konfigurace HSDPA mi 7Mbit doma nenahradi v zadnem pripade, 2MPix fotak je zbytecnost, kterou ani na N70 nevyuziju casteji nez jednou do mesice, rychlejsi procesor taky neni nezbytne nutna vec, na 200>250 bezi vsechno v pohode vcetne DVD..), na druhou stranu co se tyce ovladani, jog-dial bych na variu celkem uvital.

No uvidime :-)
staubein (47)|25.5.2006 00:07
[QUOTE="CommanderZ"][QUOTE="atomion"]
Zařízení je to moc pěkné!! Až by se dalo říct dokonalé.. Ale je to přeci jen subjektvní!! Cena je podle mě odpovídající ale je to jak již zmínil Hondzik pro těch horních 10 %.. My zbývající máme alespoň o důvod víc k pěknému snění.. :D :)) :) ;) [/QUOTE]

Ne. Dokonale neni. Chybi mu VGA :( [/QUOTE]

No jelikoz je stejne velky (prakticky) jako vario, tak me prijde vga zbytecna, jiste neni vga spatna vec, ale pri tomto rozmeru displaye by to i mohlo byt na skodu:(
Kazdopadne je to nadherny zarizeni ktery bych si hned koupil, a nebo mozna zase trochu srazi cenu varia:)
Martin Ráž Hoch (1832)|25.5.2006 08:55
Proč by to jako mělo být na škodu?
beecher (9270)|25.5.2006 09:33
Protoze cpat VGA rozliseni do 2,8" je magorina?
Martin Ráž Hoch (1832)|25.5.2006 13:14
Dobře, tak jo, máte zase recht:)
Dominique (151)|25.5.2006 14:33
s kazdym novym htc si pripada muj compact cim dal vic k nicemu... .)

jinak se mi hermes moc nelibi.. maximalne vzhledove. ale k cemu je dneska 3G a nekolik posobejdoucich velkych pismenek, o kterych jen malokdo vi, co znamenaji a jen zlomek z nich je jeste dokaze vyuzit... pro japonsko to muze byt spickovy mda. v cechach si ho koupi par lidi ucelne a zbytek jen jako vystavni kus pro pocit, ze maji neco extra...

kdyby zdvojnasobili pamet, dali mu VGA a zamerili se na vydrz, myslim, ze absenci HSDPA a dvou kamer by jim leckdo odpustil...

ale jak rikam; nejsem technofil a svyho compacta mam rad .)
CommanderZ (1798)|25.5.2006 14:38
[QUOTE="beecher"]Protoze cpat VGA rozliseni do 2,8" je magorina?[/QUOTE]

A kdo rika ze musi byt 2,8". Udelat 3,5" VGA jde bez problemu a za VGA bych mu vedle o neco malo vetsi velikosti odpustil absenci HSbla a dalsich v nesich krajich temer nepouzitelnych vystrelkou. A jeste by to snizilo cenu :)
beecher (9270)|25.5.2006 14:55
Proc nepouzitelnych vystrelku? Ukaz mi, ktera funkce Hermese neni pouzitelna v CR? Vsechny technologie, ktere pouziva, jsou u nas dostupne...

A 2,8" musi byt, protoze uz aktualne v Hermesu je... ;)
CommanderZ (1798)|25.5.2006 16:07
[QUOTE="beecher"]Proc nepouzitelnych vystrelku? Ukaz mi, ktera funkce Hermese neni pouzitelna v CR? Vsechny technologie, ktere pouziva, jsou u nas dostupne...[/QUOTE]

Za prve je to dost drahe a za druhe maji mizerne pokryti. Ano, pro nekoho to samozrejme pouzitelne bude. Ale tech kterym to bude k nicemu bude jeste dlouho o dost vic.

[QUOTE="beecher"]A 2,8" musi byt, protoze uz aktualne v Hermesu je... ;)[/QUOTE]

A prave proto neni idealni... :yes:
beecher (9270)|25.5.2006 17:33
Jako pro koho je to dost drahe. Byt tady nejaky HSDPA mobil, tak sveho SE poslu k ledu, bohuzel kde nic tu nic. Nemuzes proste odsuzovat nejake zarizeni jenom z toho duvodu, ze jeho provoz je drahy...
A pokryti? Kdyz si vzpomenu jake bylo zezacatku pokryti GSMkem, tak pak by sis mobilni telefon v zivote nekoupil... ;)

Ja nerikam, ze je 2,8" display je idealni (ac na QVGA to staci), ale puvodnim naznakem k VGA byla poznamka kolegy staubeina, ze display stejne veliky jako na Variu, takze VGA je zbytecne. Coz ma pravdu, protoze pokud by bylo VGA na 2,8", tak by to nebylo pouzitelne...
Ja chapu, ze Hermes neni zarizeni podle tveho gusta, ale jednou je tam 2,8" display, tak od nej proste nemuzeme chtit VGA rozliseni. Igen?
spiderer (31)|25.5.2006 18:43
Co se tyce pokryti, prozatim neni ani Hermes v prodeji a pokryti je stale lepsi a urcite se to nebude zhorsovat ba naopak, navic cenove to je myslim celkem adekvatni k ostatnim mobilnim datum, na tom se nic nemeni ;-)

Kazdopadne ani mobilni data (GPRS-EDGE/Wifi/3G/HSDPA), ani Hermes neni zarizeni pro kazdyho, je to pro lidi co to vyuzijou k praci (treba i zabave atd), neni to rozhodne zarizeni urceny pro majitele 3410-ky kterymu staci si jednou za 14 dni zavolat a na vanoce poslat SMS..

Kdo to vyuzije ten to uvita, kdo to nevyuzije nema duvod to resit..
john_ce4you (112)|25.5.2006 18:47
[QUOTE="Dominique"]ale k cemu je dneska 3G a nekolik posobejdoucich velkych pismenek, o kterych jen malokdo vi, co znamenaji a jen zlomek z nich je jeste dokaze vyuzit... [/QUOTE]

ja myslim, ze nas, kteri pouzivame nejaky komunikator, k tomu data nonstop a vetsinu casu se pohybujeme v praze, brne ci ostrave zas tak malo neni. navic toto zarizeni se jeste ani prodavat nezacalo a az nastanou jeho zlate casy, bude pokryti jiste lepsi. ja sam jsem za 3g rad a ten rozdil vidim - je opravdu obrovsky. ti, kteri maji pocit ze 3g nevyuziji a ani ho nechteji, maji dost moznosti k nakupu neceho jineho...


to spiderer: koukam, ze ve stejny cas mame uplne stejne myslenky:), asi nejaka telepatie
CommanderZ (1798)|25.5.2006 19:43
[QUOTE="beecher"]
A pokryti? Kdyz si vzpomenu jake bylo zezacatku pokryti GSMkem, tak pak by sis mobilni telefon v zivote nekoupil... ;)[/QUOTE]

Vzdyt ja si ho taky v te dobe nekupoval. Ja mam mobil asi 3 a pul roku. V te dobe uz byla pokryta az na nektere diry cela republika :sarcastic:

Az budou mit nejake lepsi sluzby takove pokryti a budou max za par stovek mesicne, tak zmenim nazor. Ted je ale mho proste zbytecne vyhazovat za ne penize
Commando_ce4you (121)|25.5.2006 21:21
Tady je diskuze, kde se píše o více možných verzích Hermesu. Jsou tam i pěkné obrázky dalšího zařízení budoucnosti (wiBRO PDA-hermes-RAZR).
[CODE]http://forum2.mobile-review.com//showthread.php?t=37859&page=2[/CODE]
Zde je zase O2 XDA Trion (Hermes), na který zde byl asi napsán onen první dojem.
[CODE]http://www.theunwired.net/?itemid=3062[/CODE]

CommanderZ (1798)|25.5.2006 21:39
To wibro vypada uzasne...stat to pod 20k tak jdu do toho:)) I kdyz je pravda, ze pod 20k to nebude stat skoro urcite :(
beecher (9270)|25.5.2006 21:42
Navic to neni Windows Mobile zarizeni... ;)

EDIT: A cloveka, ktery da klavesu Esc dolu, pohrbit zaziva... :sarcastic:
CommanderZ (1798)|25.5.2006 21:44
Ale vypada krasne a je pekne nadupany. A navic ma same vychytane veci. takhle to ma vypadat
Miloš Strouhal (3997)|25.5.2006 22:00
To chci :!: A je mi jedno, že to bude stát přes 20 ... Kde a kdy to pujde v Evrope koupit :?: :yes: :)
Standa_ce4you (380)|25.5.2006 22:53
Hmm...to wibro vypadá super. A co to vidím - slot na SD kartu, ani mini ani micro ani nano ani jánevímcoještěSD, to se v dnešní době cení. Krásný strojček. Za dvacku bych to bral, tzn. zas nebude nic :(.
To se tu vůbec nemělo objevit...:D
beecher (9270)|25.5.2006 23:08
Mne by zajimalo jaky SW na tom budete chtit provozovat... :D

EDIT: XPe, ty a zarizeni bez GSM/GPRS/3G...atd. casti? To by byl hodne spatny ftip... ;)
Miloš Strouhal (3997)|25.5.2006 23:15
Ptas se kvuli rozliseni displeje nebo kvuli Windows CE? Za rozliseni displeje 800x480 a 1GB pameti jsem ochoten obetovat i tu telefonni cast.. ;) BTW, Hermese bych pak mohl mit jen na telefonovani a jako HSDPA modem pro tohohle krasavce! :D :yes:
beecher (9270)|25.5.2006 23:53
Ptam se prave kvuli tem Windows CE... ;)

EDIT: WiBro neni nazev zarizeni, ale zkratka nove normy WiFi Broadband, ktera je nekde na pomezi mezi mobilnimi sitemi a WiFi, podobne jako WiMax. Toto zarizeni je pojmenovano jako FlySC a podle vyrobce tohoto zarizeni, spolecnosti POSDATA, toto zarizeni nebude dostupne driv nez na zacatku pristiho roku a pouze v Jizni Korei. Tedy praci cest, rukam klid, nohy v teple a na hlavu studeny rucnik... ;) :D
Petr_ce4you (24)|26.5.2006 17:38
tak podle me mu schazi nasledujici ( jinak je ale perfektni )
tloustak max 15 mm + vaha max 110g + vga + gps + radio + o neco lepsi optiku fotaku
Vztlak (31)|27.5.2006 14:53
Po Compactu II, S-200 a Variu je Hermes už ČTVRTÝ nástupce starého dobrého Compactu. Zároveň je ale první o kterém bych byl ochoten uvažovat. Tedy až do přečení tohoto článku.

Vysoká cena mi nevadí, naopak, alespoň to nemude mít každej. Že to nemá VGA bych pochopil, že to nemá plechové šasi překousnu, že to nemá USB Host bych snad i přežil. Nerad ale přežil. Že to má dementní připojení sluchátek, které navíc vylučuje jejich připojení při dobíjení mne dost štve, ale že to nemá SD mne vytáčí k nepříčetnosti. Už smysl rádoby-standartu MiniSD mi uniká. Dobře ať si to cpou do telefonů nebo do holících strojků, ale proč to cpou do počítačů (kapesních) fakt nechápu. A mikroSD? To je taková stupidita, že ani nevím co na to říct!!! Už se těším na NanoSD a třesu se až budu moci předchozí karty vyhodit do koše a koupit si nové. Těď mi tu na stole leží 12 GB v SDčkách a mým tajným přáním je jít a nakoupit si tu kapacitu i v MiniSD a MikroSD a NanoSD a ....

Může mi proboha někdo říct proč to dělají? Kvůli prostoru to asi nebude. Pokud mají málo místa můžou vypustit jeden že šesti (nebo kolik jich to má) integrovaných rádobyfoťáků. Jediný důvod který mne napadá je, že místo aby platili konzorciu licence za užití SD slotu tak si raději nechají zaplatit od konzorcia tučnou provizi za použití MikroSD aby pak mohlo konzorcium prodat licence na MikroSD výrobcům pamětí.

Já jsem si nedávno konečně koupil 4GB kartu která v Compactu chodí a konečně se vejdu na kartu s mapama, nejoblíbenějšíma MP3 a pár dokumentama který potřebuji. Na můj oblíbený seriál v DiviXu to sice ještě není, ale jsem skromný a oželím ho. Na MikroSD 256 MB se ale skutečně nevejdu a ani to nehodlám zkoušet.

Rád bych vzkázal výrobcům, že mi nevadí že ze mne každého půl roku tahají peníze za nové zařízení. Vadí mi ale když ze mne někdo dělá blbce a proto si následujících 10 let ZÁSADNĚ nekoupím zařízení které úmyslně odporuje standartům. A formát SD já považuji za standart. Pokud vy ne, tak se buď budete muset přizpůsobut, nebo moje peníze neuvidíte. Hotovo.

Mimochodem brácha tak dlouho špekuloval nad Variem a S-200 (to jsou ty úžasný plastikový nástupci Compacta co mají o 2/3 pomalejší procesor) až se dnes po přečtení tohoto článku o Hermesu sebral a šel k T-mobile koupit klasického Compacta za 4000,- Kč (a ještě se slevou 999,- za 2500 bodů). Má SD, rychlej procesor, plechovej obal, celkem rozumný sluchátka a WiFi a EDGE hold za ty prachy oželí. Hamba výrobcům.
beecher (9270)|28.5.2006 11:56
OT: Nevim, kterym standartam Hermes odporuje (s vlajkami asi moc spolecneho nema), ale vsechny zminovane formaty karet (krome vymysleneho NanoSD) standardy jsou...
Frankie_ce4you (103)|28.5.2006 12:21
to vztlak:
Tvé razantní prohlášení je Tvé osobní rozhodnutí a řekl bych, že Ti ho nikdo nebude rozmlouvat ani Tě nějak zvláště ubezpečovat o výhodnosti takové koupě (např. mně se Hermes líbí). Na druhé straně je zcela běžné, že se standardy rozšiřují či dokonce mění, u elektroniky obzvláště. Pokud se Ti líbí jiné PDA, budiž, pokud nebudeš mít žádné, Tvoje volba...
to beecher:
Myslím, že vztlak chtěl vyjádřit své rozčílení nad skutečností, že Hermes nesplňuje jím požadované vlastnosti a kompabilitu (a to bez ohledu na gramatiku, kterou Ty ve své odpovědi tak zdůrazňuješ).
beecher (9270)|28.5.2006 12:41
Jiste, ja jenom upozornuji na velmi casty cestinarsky problem, diky cemuz vypoved od standartach u techto zarizeni nema moc smysl... ;)

Jinak jak jsem jiz pravil, z Hermese bude dobry HSDPA modem... :)
Miranda (8)|28.5.2006 13:05
Dobrý den,
Jeden Lama dotýzek. Nějak se nemůžu vyznat v těch všech typech pamětových karet, tak se chci pozeptat, jestli tolik proklínana MicroSD, co bude u Hermese je

toto (odkaz na e-shop)

Omlouvám se za reklamu, byl to první, na který jsem narazil. Jinak ta cena mě zase tak hrozná nepřipadá...

P.S.: Já na tento "telefon" čekám jak na spasení, hledám nějakou rozumnou náhradu za moji stařičkou MDA II a tohle je první, co se mě fakt líbí. (Universall se mě nelíbil kvůli rozměrům, váze a experimentu s kloubem - v ruce jsem ho měl). Těď jen doufat, že se stane zázrak u T-mobile.
beecher (9270)|28.5.2006 13:51
Zazrak u T-Mobile? :D :D :D

Jinak je to spravna karta, microSD bylo vynalezeno SanDiskem jako TransFlash format, pak ho SD konsorcium prevzalo jako microSD format.
Standa_ce4you (380)|28.5.2006 15:06
NanoSD byla myšlena ironicky, to snad každý pochopil ;).
Pokud ne, tak tady...
staubein (47)|28.5.2006 17:41
Nevite nekdo jestli existuje redukce z microSD na klasicky SD jako je tomu treba z miniSD na SD? Dik