Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX N500 skákající GPS

mufloon (0)|23.5.2006 08:05
Ahoj lidi nedávno jsme si koupil N500 .. GPS sice funguje ( na poli 8 stelitů ) ale stejně ta gps strašně skáže a i když stojim tak to furt ukazuje že jdu od 0-5km/h což je fakt divné a to jsem to co se má vypnout pro chuzi vypnul ...
tim sirftech. takže je to normální že když dám někam bod zájmu a jdu pomalu k němu že mě tam ta šipka lítá jako blázen pokud už jsem třeba na 50metrů ?
Mma obědnanou externí antenu ale nevim jestli to pomuže .. vypadá to jako by ta GPS měla přesnost 50-100m a to je fixnutejch i 8 satilitů z 12 co vidim.
To je jeden dotaz a druhý je jestli mam povolit (teď to mam povoleno )
tak jestli to mam nechat nějaké ty upřesňující satelity EGNOS nebo jak se to jmenuje ... něco jsem čet že nad námi ještě nefungujou
Předem děkuji z apřípadnou radu
DaMaSig (107)|23.5.2006 13:59
No to máš za to že se vrtáš kde nemáš a čemu nerozumíš, resetni si PDA a nech to tak jak to nastavil výrobce, funguje to dobře a spolehlivě.
mufloon (0)|23.5.2006 15:06
No já to resetoval clean resetem a něco nainstaloval a pak se ot zaseklo nějak tak jsem vyndal baterku na noc a ráno to bylo jako po soft resetu
no každopádně resetlý to už bylo a dělalo to stále,resetnul jsem to už několikrát a pak pokaždé něco vyzkoušel na zlepšení a nic

zajímavé ale je že když vyndám baterku je vše nainstalováno jak bylo
i po 8 hodinách ..
zajímavé
beecher (9270)|23.5.2006 15:11
Aneb vlastnost WM5, tzv. Persistent Storage... ;)
Tedy, nic se jiz neuklada do RAM pameti, ale pouze do uzivatelsky pristupne ROM...

Jinak uzivatel damasig myslel prave ten clean reset...
mufloon (0)|23.5.2006 17:07
Hm a ten clean reset se dělá tak že podržim vypínání + kalendář a píchnu do resetu ?
takhle jsem to právě resetoval a stejně to skáče kolem dokola když stojim ..
+-20 metrů
beecher (9270)|23.5.2006 17:16
Clean reset je mysleno uvedeni zarizeni do stavu v jakem jste jej zakoupil, tedy uplne prazdne...
mufloon (0)|23.5.2006 17:23
No to jo ale prý maj tyto N5XX něco jako soft reset , hard reset a clean reset ..
o cleanresetu jsme s ev manualu al enic nedočet a to co jsme udělla byl hard reset .. software zmizel ... ale kdo ví jestli to přepsalo i nastavení gps a podobné věci
beecher (9270)|23.5.2006 18:02
No, tyhle veci se nastavuji primo v GPS cipu, takze asi ne...

Jinak k puvodnimu dotazu: skakani GPS je normalni v rozmezi je +-5-15 m... Pokud neni zapnuta Staticka navigace, ktera se vsak zase nedoporucuje na turistiku...
mufloon (0)|23.5.2006 20:21
Tak to je naprd s tim GPS čipem .. no já tam nastavoval jen to vypnutí toho stat nav ale buh ví co tam někdo nastavil předemnou :no: :mad:
já to měl na inzerát
Nevěděl by někdo čim a co a jak správně nastavit v tom GPS čipu ?
mě to skáká až moc .. když mam hodně satelitů tak je to tak těch 30m
prostě totální nepřesnost
DaMaSig (107)|24.5.2006 14:41
Zkus provést hard reset (jestli nemáš manuál rád ti ho pošlu) a pokud to nepomůže doporučuji navštěvu servisu.