Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

QTEK 8310 + polopaticky navod jak se pripojit k verejne wifi siti

vodopadek (274)|22.5.2006 19:30
Zdravim vsechny, procital jsem forum krizem krazem ale bohuzel co jsem potreboval jsem zde nenalezl. Respektive potreboval bych od nekoho polopaticky vysvetlit jakym zpusobem se pripojit k verejne wifi siti. me zkusenosti jsou nasledujici: Jsem z Ceskych Budejovic, kde na namesti je(by mela byt) volne pristupna wifi sit od firmy Starnet. Dneska jsem tam byl a zkousel jsem. postupoval jsem takto:
1) zapnul jsem wifi
2) telefon oznamil ze nalezl novou bezdratovou sit
3) dal jsem vybrat nalezenou sit konkretne starnet free(bez zabezpeceni)
4) ponechal jsem typ site internet
5) zvolim pripojit
6) kouknul jsem se do menu nastaveni/pripojeni/nastaveni wifi/stav pripojeni hlasi to pripojeno k siti nahore ikonka antenky s carkovanym krouzkem...
otazka: zmeni se nejak status ikonky ze treba zmeni barvu nebo neco podobnyho aby bylo poznat ze jsem pripojen k wifi?
7) otevru explorer vyberu stranku na kterou se chci loudnout a zacne se to pripojovat... ale naskoci ikonka E nad baterkou tudiz to nejede pres wifi ale pres GPRS
otazka: musim jeste nekde neco nastavit?
mozna se tu ptam jako hlupak, ale wifi je pro me zatim spanelska vesnice, doma mam adsl to je v poho ale rad bych si vyzkousel serfovat zdarma na netu pres wifi kdyz tady ta moznost je... Poradi mi nekdo prosim postup, co a jak, jak co nastavit jak se to projevi kdyz se pripojim k wifi... Predem mockrat diky ahoj Honza
Bohumil Stejskal (414)|22.5.2006 23:42
pokud se do WiFi správně připojíš,tak se ikonka změní na anténku a dokola je modré kolečko :cool: :yes:

-postupoval jsi správně
-možné příčiny že ses nespojil : přístupový bod je only g nebo b/g mixed nebo bůhví co (nebo se jen tváří ,že je free ,ale do netu tě nepustí)
-ještě zkus nastavení spojení - ad - hoc (ale to asi nebude to pravé)

:sarcastic: :no:

*nejlíp si to testneš tak,že pokáť jezdíš autem,tak to prubni u Shell - ky nebo u Telecomu nebo u Eurotelu,tam by měly bejt volné wifi,ale budou chtít asi heslo,nicméně připnout k nim by se mělo dát :!:
Standa999 (138)|24.5.2006 18:42
No pokud na AP nejede DHCP, tak to pripojeni je vzdy problem. Kdyz vynecham sifrovani, MAC filter, pouze G rezim, tak nejvetsi problem je s nastavenim TCP/IP protokolu. Ja to pred dvema mesici dokopal k propojeni v rezimu adhoc s PCMCIA kartou v NB. To jsem v registrech zkousel davat rucne IP, Masku, ale Branu a DNS jsem nebyl schopny nastavitl a to jsem zkousel zadavat ruzne nazvu klicu a do nich spravne parametry (napr. DefaultGateway, AutoGateway, Gateway atd.). Qteka a NB jsem spojil (ping mi chodil), ale diky chybejici brane jsme nebyl schopen rozjet sdileni NETu. Pokud na Qteku nebude blbe nastaveni adres se 4 radky (IP, MASK, GW, DNS), a nebo nekde navod na spravne pojmenovani klicu v registrech, tak to bude furt problem.

Edit: Jinak jeste k prvnimu prispevku. To ze je sit otevrena, tak neznamena, ze se k ni musis pripojit. Musis znat prave IP, MASK, GW a DNS, ktere ti umozni pripojeni. Taky tam muze jet MAC filter, ktery je sprazen s danymi IP.
Samozrejme dalo by se to obejit odposlouchavanim packetu a naslednym zjistenim jaky pouzivaji subnet, branu a DNSka. PAk by se dalo pripojit na nejakou ukradenou IP, ale to neni koser.
Standa999 (138)|25.5.2006 11:54
Tak tady se Microsoft rozkecal, tak muzete zkouset.
http://msdn.microsoft.com/library/en-us/wcecomm5/html/wce50conTCPIPv4ConfigurableRegistrySettings.asp
Po nastudovani a zkouseni by to snad melo frcet.
vodopadek (274)|25.5.2006 17:25
zdravim vsechny, tak jsem to zkousel znovu ale proste se mi to nepripoji. nezkousel jsem zarucena mista jako je shellka nebo eurotel... koukal jsem taky do nastaveni ze mi to neprideli IP adresu, to asi neni dobre ze? jinak diky vsem za info. Co se tyce Standy99, za jeho navod sice moc dekuji ale asi budu jeste musset precist hodne clanku abych porozumel tym technickym parametrum o kterych tu pise... no nic. treba se jeste nekdo ozve nebo vymysli jednoduchy postup jak na to. jeste budu zkouset na ostatnich verejnych wifinach a treba se mi to chytne... ahoj Honza
Standa999 (138)|25.5.2006 19:38
Ja si to taky budu muset prelouskat, abych to nekdy znova prubnul. Ale podle vseho jsem zkousel i nazvy Microsoftem v clanku popsane a nejak jsem tehdy neuspel. Temi registry se resi slozite to, co by mohlo byt jednoduseji rovnou v systemu (tak jak u ostatnich Windows viz. obrazek). Zas bude problem, ze si to nastavis na nejakou domaci sit a pak se objevis nekde venku a budes to muset slozite prenastavovat v registrech, aby ses pripojil na sit jinou.
Ale jak uz jsem psal, opravdu ke kazde nezabezpecene siti se nepripojis. Malokdo tomu rozumi tak spatne, aby si to trochu neposichroval. To, ze se nepouzije WEP, WPA nebo VPN, tak z toho spoje dostanes vetsi rychlost a nebo AP-cko zvladne vice klientu. Staci aby pouzili urcity rozsah IP (subnet z rozsahu A, B nebo C) a uz se nepripojis.

vodopadek (274)|26.5.2006 09:14
tak jsem koukal na stranky starnetu a pisou tam ohledne pripojeni toto:

Připojení k STARNET FREE

STARNET_FREE je WIFI síť na náměstí Přemysla Otakara II. určená k připojení notebooků s WIFI zdarma. Uživatel nemusí nic nastavovat, stačí jen vybrat bezdrátovou síť STARNET_FREE a připojit se k ní. Síť nemá žádné šifrování, proto se k ní může připojit opravdu každý. Proto je nutné se přesvědčit, zda je Váš notebook dostatečně zabezpečen proti útoku zvenčí. Nejjednodušš& iacute; je na bezdrátovém připojení aktivovat bránu firewall.

IP adresa Vám bude přidělena DHCP serverem. Proto nastavte na bezdrátovém síťovém adaptéru „Získat IP adresu od serveru DHCP automaticky.“ U DNS serveru nastavte tutéž volbu. Tyto volby jsou výchozí, pokud jste je nikdy neměnili, jsou nastaveny správně.

Pak už jen stačí spustit prohlížeč WWW stránek, nebo poštovní klient a užívat si internetu. Pokud se chce prohlížeč připojovat přes telefonické připojení, je nutno mu nastavit tlačítkem „Vlastnosti“ volbu „Nikdy nevytáčet připojení“.

Další nastavení:

SMTP Server: 10.0.0.1

Proxy server: nepoužívat

Parametry sítě:

Tarif: 256 wifi sdílený pro všechny uživatele na Náměstí Př. Ot. II.

Technologie: 802.11b kompatibilní

tak treba bychom mohli spolecne vykoumat jak se s qtekem pripojit k teto siti....
sh0tek_ce4you (163)|26.5.2006 10:30
Jeste nazev mesta kde je to namesticko, pls :)
Bohumil Stejskal (414)|26.5.2006 11:10
hmmm,tak to je záhada,na tu free wifi by se měl Qtek fakt připojit :sarcastic: Nenačte se ti nějaká uvodní obrazovka té sítě s registrací ? :? Je ta síť skutečně v provozu,vidíš někoho na lavce s připojeným notebookem ? :disgusted:
vodopadek (274)|26.5.2006 11:44
náměstíčko je v Českých Budějovicích:) no v provozu by snad mela byt. kdyz dam vyhledat site, tak mi ji to najde, dam pripojit, napise to pripojeno k siti. nikde zadna uvodni obrazovka ani se me to nezepta na heslo nic, proste se to pripoji ale nejde to. ukazuje to dve carky jako silu signalu. ale co je divny ze mi to neda IP adresu ta je prazda a dole jak je ta sila signalu tak tam by to melo ukazovat neco? ja mam jen sedy prouzek.... no nikoho s notasem jsem tam nepotkal ono to spis moc lidi nevi :-) potreboval bych nekoho kdo by to vyzkousel abychom mohli porovnavat zkusenosti... ale asi bude problem najit nekoho z CB... ale treba se to podari... Zatim cau Honza

P.S: jo jeste kdyz dam vlastnosti site tak mi to nedovoli zaskrtnout pripojeni ad hoc... coz je taky divny....
vpx (529)|26.5.2006 13:43
Myslim, ze pokud je to bezna sit pro vic uzivatelu, tak nebude v rezimu "Ad-hoc", ale "Infrastructure"
Bohumil Stejskal (414)|26.5.2006 14:07
NAMAILUJ NEBO ZAVOLEJ PŘÍMO NA TOHO POSKYTOVATELE A POPTEJ SE CO A JAK,ONI TI ŘEKNOU,CO S TÍM JE.;)