Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nečekané ztráty dat

adamekma (250)|9.10.2003 21:29
Jelikož jsem dnes už potřetí nečekaně ztratil data, a pokaždý jiným způsobem, rozhod jsem se založit na to téma a varovat ostatní.

První případ:
Ještě na firmwaru 1 (původní při koupi koncem 08/2003)
Pocket PC se, jak už to u MS bývá zvykem, kously. Jako vždy jsem použil měkký reset (už poněkolikátý, fakt jsem to dělal dobře:) ). A Loox/P.PC si to vyložil chybně - a proved HW reset.

Další 2 případy už se mi staly na firmwaru 5:

Docházela mi baterka. Loox psal ať ho nabiju, že jinak přijdu o data. Ale já byl mimo nabíječku a ještě jsem ho zkoušel zapínat, abych zjistil co jsem potřeboval. Věřil jsem že ten jedinej akumulátor je proti úplnýmu vybití SW chráněnej. Bohužel nedostatečně. Pak jsem varoval známýho, ať takový hlášce případně přikládá důraz - a před pár dnima se mu to povedlo taky.
Takže když bude loox hrozit ztrátou dat kvůli slabý baterce - OPRAVDU MU TO VĚŘTE!

A dnes se mi P.PC zakously tak důkladně, že vůbec nezabírá měkkej reset. Vždycky jen zhasne displej a po uvolnění tlačítka se objeví ta úvodní obrazovka s fotkou a nápisama Pocket Loox a FSC. A nejde to ani vypnout ani nic jinýho, zkouším to už dost dlouho, takže jdu na tvrdej reset.
Už nezjistím čím to bylo, ale myslím si, že příliš plnou pamětí. Snad. Měl jsem dost zabráno mp trojkama a dost spuštěnejch programů. Asi je tak plná, že si to ani neumí ukončit spuštěný aplikace a paměť uvolnit. Krátce před definitivní smrtí jsem měl problémy s úkolama - přepnul jsem zobrazovaný kategorie a úkoly se kously. Ale šly ukončit ze "spuštěné aplikace". Když jsem je znova spustil, bylo to totéž. A pak už se to takhle definitivně kouslo.
Pavel Koza (4761)|9.10.2003 21:56
No ja bych na ten Microsoft nebyl zas tak prisnej...

1. pripad - za zatuhavanim systemu muze byt plno veci pocinaje aplikacemi tretich stran a HW problemem konce...

2. pripad - obcas se vyplati verit tomu, co system povida;) Ze se objevi CERVENA vystraha, at urychlene dobijite, uz u 10% zbyvajici kapacity ma svuj duvod. Vyzdimat baterku na 1% kdyz vim, ze nabijecka je daleko, neni moc dobry napad (ale to uz vite:D)

3. pripad - tady vina MS asi je, system by nemel dovolit nacpat plnou pamet datama a nenechat si rezervu pro beh programu... No, Microsoft si neco musi nechat pro WM2004...

Ale abych nekecal, za tech par let co Pocket PC pouzivam se mi taky stalo par neprijemnosti;) Takze ted kazdej tejden udelam zalohu na kartu a jsem v pohode.
LOCHi (106)|11.10.2003 19:17
musim uznat ze me tak taky loox zlobi :)) jednou sem zapojil snuru do LOOXe ze ho dobiju a on mi po zasunuti udelal tvrdy reset - dodnes mam z toho nocni mury :)) jestli se mi nepomsti az po nem budu chtit neco prehrat. Myslim ze vase problemy budou spis otazkou baterie/ nebo neupgratovanych 2002 ktere na looxovi blbe meri stav baterie.


s pozdravem
LOCHI
adamekma (250)|12.10.2003 00:43
Firmware mam ver. 5, baterka snad taky hardwarove nebude spatna (pri bez. praci vydrzi do vecera) tak to jen chce si to hlidat. Co se tyce nocni mury - mekky reset od jiste doby mackam jen hodne kratce a nemuzu se dockat az uvidim vyplneny "owner info".
Docela jsem z looxe zklamanej - novy PDA (misto Philips Nino/win CE2,0) jsem si poridil hlavne kvuli jistote ze nebudu ztracet data a vse bude fungovat a zatim mam samy spatny zkusenosti.
LOCHi (106)|12.10.2003 08:51
Me treba dela loox tohle : kdyz ho nabijim a zastrcim nabijeci port az na doraz LOOX se po minute prestane nabijet a udela tvrdy reset - drive tomu tak ale nebylo - ze by ten upgrate firmwaru od fujitsu siemens prinesl nejaky chybky?

LOCHi
Pavel Koza (4761)|12.10.2003 17:13
[QUOTE="adamekma"]Docela jsem z looxe zklamanej - novy PDA (misto Philips Nino/win CE2,0) jsem si poridil hlavne kvuli jistote ze nebudu ztracet data a vse bude fungovat a zatim mam samy spatny zkusenosti.[/QUOTE]

Je mi lito, ze mate s Pocket PC blby zkusenosti, ale pokud mate SD kartu, za zalohu jednou tydne skutecne nic nedate a usetri to plno problemu. Nehlede na to, ze pro skutecne dulezita DATA uz ma i LOOX to jejich... tusim LOOX storage, ktery je proti podobnym vecem imuni.
adamekma (250)|12.10.2003 17:19
SD kartu nemam, ale snazim se zalohovat kazdy tyden (navyk z philipse nino), i kdyz s tim mam diky W95/com problemy.
Ze se mi s novym firmwarem objevila slozka Loox store jsem si vsim, ale netusil jsem ze je to ve flashce, tak dik za info.
bufan1 (110)|18.11.2006 10:43
Jo jo. Chce to zálohovat. Používám Bake up Manager = 300,- A proti přeplnění paměti program "Closs All" = freeware.