Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová ROM 2.0.9.0

baronm (168)|21.5.2006 07:35
Chtěl bych nahrát novou ROM do qteka8310, rozumím tomu ,že v té ROM jsou i wm5.0 a nebo je tam musim doinstalovat? Přijdu o všechny programy? Mam smazat pametovou kartu, pre nahranim nove ROM. dekuju
dort (1212)|21.5.2006 08:46
po nahrátí nové ROM bude telefon ve stejném stavu ( systém ) jako když jste ho kupoval, takže se smažou všechna data, záznamy a doinstalované programy

- zůstanou jen soubory na kartě - ale byť se třeba program instaluje na kartu, tak si nechává "v telefonu" ( v systému ) zástupce pro spuštění, takže se musí naistalovat znovu

kartu není potřeba mazat
anawarr (150)|21.5.2006 15:49
pro programy nainstalované na kartě se dá vytvořit zástupce *.exe ve windows>nabídka start, takže se nemusí nic znova instalovat;)
ipf (2136)|21.5.2006 18:28
Tak se chlubte, jaké jsou dojmy, zkušenosti, problémy. Stojí nová ROMka za to? Qtek mi funguje ke spokojenosti a nevím, zda avizovaná vylepšení nebudou vykoupena nějakou chybkou.
A ještě jedna otázka, i když odpověď bude značně rozdílná: Píše se "v průběhu nahrávání s počítačem nepracovat". Co je to "v průběhu?". 10 minut, půlhodina, hodina?
Diky za odpovědi.
armando (95)|21.5.2006 19:07
Mám pár poznatků s instalací nové ROM pro QTEK 8310
Při nahrávání se na dislpeji Qteka zobrazují % jak je daleko s nahráváním,
od 0 do 92% to jede celkem rychle (cca 8minut komplet) a status v telefonu je modrý, 93% se to cca na 3minuty zastaví a status je červený (hodne ve mě zatuhlo) pak se to rozjede zase modré, na 100% to zase z červená a cca na 1minutu se to zase zastaví, a resetne se telefon, naběhne docela pomalu systém a po zadání PIN si opět vyžádá restart.
Chyba češtiny (výchoyí obrayovka) je tam stále, ale identifikace GPRS x EDGE už je aktivní svítí mi E.
CommManager je rozšířený o další možnosti.
Mimo jiné mi už také funguje synchronizace s PC pomocí Bluetooth, zase jsem se zbavil dalšího drátu.
jirisrba (44)|21.5.2006 20:20
Za zmínku stojí některé novinky, které přišli s verzí AKU2, dále pak třeba posílání vCard a pohyb v IE klávesami 2/8 Page Up/Down.

Bohužel mně se po upgrade na 2.0.9.0 telefon po 2 dnech provozu "sekne" (nové programy nejdou spustit, staré dále běží), takže jsem se vrátil k původní ROM.
romanco (30)|31.5.2006 23:22
[QUOTE="ipf"]Tak se chlubte, jaké jsou dojmy, zkušenosti, problémy. Stojí nová ROMka za to? Qtek mi funguje ke spokojenosti a nevím, zda avizovaná vylepšení nebudou vykoupena nějakou chybkou.
A ještě jedna otázka, i když odpověď bude značně rozdílná: Píše se "v průběhu nahrávání s počítačem nepracovat". Co je to "v průběhu?". 10 minut, půlhodina, hodina?
Diky za odpovědi. [/QUOTE]
Asi po dvoch tyzdnoch som sa vratil spat ku iMate. Nemozem si pomoct ale tato veriza od Qtek sa mi zda ovela menej stabilna ako iMate preto volba bola jasna. To sa tyka aj pripojenia k internetu.
ipf (2136)|29.7.2006 13:12
Tak jsem nahrál také novou ROMku od Qteka, ale moc nadšení nesdílím. Za dva dny se QTEK už dvakrát kousnul a musel jsem vyndat baterku (hlavní vypínač nereagoval).
Dál bych se rád zeptal na Comm Manager a jeho volby, pokud už jste na to někdo přišel:
1. Telefon je jasné, vypnu a zapnu telefonní část,
2. BT je jasná,
3. WiFi je také jasná a funkční
4. Jakási obálka, na kterou se ale nemohu dostat a ani klávesou 4 nereaguje,
5. Zastavit datovou službu - účel mi není jasný, žeby vypínala GPRS? Bohužel nejde zpátky zapnout,
6. Vibrace, žeby pouze zapínal vibrace k stávajícímu vyzváněcímu profilu?
7. Synchronizace?

Další dotaz:
V původní ROMce, pokud jsem použil Qtek jako modem přes BT bylo spojení signalizováno tím, že se ikona vpravo nahoře změnila ve dvojici šipek. Teď tam mám jen písmenko E (G).

A poslední pokus:
Už někdo přišel na tok, jak zvětšit prodlevu zámku zařízení?
swenak (135)|29.7.2006 14:39
4. push email, pokud vim
5. jen nasilne preruseni komunikace, kdyz jinak nejde - nepouzivam
6. jen prepnuti profilu
7. active sync


ja osobne jsem si ho upravil nalsedovne
1. WiFi
2. BT
3. Phone
4. ukonceni dat

jde to pres registry, nekde jsem to sem daval...jen si nastavite pocet polozek, min. jsou 4 a pak je v klicich 1-4 nastavite ymenou nayvu parametru na pozadovanej...
ipf (2136)|2.8.2006 07:06
Další problém s novou ROM?
Už se mi to stalo podruhé během necelého týdne pokusů s novou ROM, poprvé v sobotu (druhý den po instalaci) a podruhé včera (2 dny po HáeR, který jsem dělal v neděli). Qtek najednou vytuhnul, nereagoval na žádné tlačítko a bylo nutné vyndat baterku. Po zapnutí jsem zjistil, že někteří zástupci (aplikací nainstalovaných na kartě) ve START jsou neaktivní, vypadalo to, jako by chyběla paměťová karta. Jenže další tam byly. Když jsem se kouknul na kartu, zjistil jsem, že jsou tam 2: Storage Card a Storage Card2 :? . Na Storage Card byla část obsahu, na Storage Card 2 zbytek, ten Qtek sice viděl, dokázal smazat, ale programy z této "karty" nespustil. Přesunout na Storage Card je nemylo možné, protože na ní už nebylo místo.
Jakékoliv pokusy odstranit Storage Card 2 byly neúspěšné a pomohl opět pouze HáeR :( . Pokud jsem spustil SW WM5torage, čili udělal z karty (karet) USB disk, byl tam jen jeden, po "Deaktivaci! disku tam byly opět karty dvě.
Má někdo podobnou zkušenost?
Bohumil Stejskal (414)|2.8.2006 10:50
jo to mi taky dělá,stačí smazat Storage card adresář a restartovat Qtek a po restartu se adresář Storage card2 sám přejmenuje na Storage card :D :yes:
ipf (2136)|2.8.2006 10:54
[QUOTE="Bohumil Stejskal"]...stačí smazat Storage card adresář.... [/QUOTE]
Právě že to mi nešlo. Oba adresáře "smazat" šly, ale vymazal se jen obsah, ale oba zůstaly.
Čím a jak jsi je mazal? Já i v Qteku správcem, i přes AS. Nešlo ani jedno.
swenak (135)|2.8.2006 21:26
taky se mi to stane, ze jakoby nenasel po restartu kartu...pak musim prejmenovat nove vytvorenej adresar storage card na neco jine, dat reset a tim se uvolni storage card nazev a priradi se spravne karte a vse je v poradku...pak uz jen smazat ten puvodni prejmenovanej
ipf (2136)|16.8.2006 22:23
Opět mám dvě karty a za boha se té druhé nomohu zbavit. Problém je v souboru "desktop.ini", který se odmítá nechat překopírovat, smazat, přesunout či cokoli jiného.
ipf (2136)|17.8.2006 08:18
Takže u mne pomohl až následující postup, a to vzhledem k tomu, že ukládám poštu, včetně příloh a soubory PIE na paměťovou kartu:
1. vymazat všechny zprávy v emailových účtech, a to ve všech složkách
2. provést odeslání a příjem pošty (pokud mezitím náhodou dojde nová pošta, je nutné ji vymazat a znovu provést odeslání a příjem)
3. vypnout telefon - NE vyndáním karty, ale řádně vypnout
4. vyjmout paměťovou kartu
5. zapnout telefon
6. vymazat složku STORAGE CARD
7. vypnout telefon
8. vložit kartu
9. zapnout telefon
10. spustit CAB pro přesun služek PIE na paměťovou kartu
11. vytvořit na kartě složku INBOX a ATTACHMENTS

Celý zádrhel byl v tom, že Qtek si někde ukládá informace o došlé poště a pokud nebyly všechny zprávy vymazány a telefon řádně vypnut, okamžitě po zapnutí vytváří složku Storage Card\Inbox\Attachments a kartu přejmenuje na Storage Card 2.
swenak (135)|18.8.2006 17:36
uklada si to do "cemail.vol"....ale jak jsem psal, mne stacilo, kdyz jsem nove Storage Card prejmenoval na neco jine, reset, smazat ho...
ipf (2136)|18.8.2006 19:37
Bohužel, mně ta složka nejde ani vymazat, ani přejmenovat, jakýsi soubor "desktop.ini" se brání (paradox je, že ani ve správci souborů, ani v TC vidět není).
A znovu bohužel, dnes jsem měl 2x opět problém že QTEK zatuhnul a po resetu opět nová Storage Card a opět problémy s jejím mazáním. Nevím, co to způsobuje, mám nainstalovaný jen Prelude, TCM, přehrávač TCPMP a PMRecorder, takže to vypadá, že se vrátím k původní ROMce, anebo zkusím tu iMATE.
will27 (131)|19.8.2006 00:25
Ja jsem zatim prehraval ROM pouze jednou...Originalni od Qteku obcas zlobila a telefon zatuhnul.. Nyni mam 2.0.8.0 i.mate SP5 ROM a pokud se dobre pamatuji,tak mi za posledni mesic telefon zatuhl jen jednou... S i-mate ROM je zatim sama spokojenost a dokud se neobjevi vyrazna inovace+nove funkce,tak u ni rozhodne zustavam...:yes:
Speciaist (13)|19.8.2006 10:13
Pokud jde o vytvareni duplicitni slozky Storage Card2, tak me se vytvorila, kdyz jsem nekolikrat za sebou pripojil a odpojil Qtek k PC pomoci aplikace WM5torage jako dalsi disk. Take mi pak nedovolil prejmenovat slozku Storage Card abych ji mohl po restartu smazat. Musel jsem nejdriv prejmenovat soubor Desktop.ini. Potom uz to slo. Od te doby se mi to uz nestalo. Duplicitni slozka muze take vzniknout po presmerovani nektere systemove DB na kartu a naslednym selhanim pri cteni z karty, proto napr. PIM.VOL nechavam v pameti telefonu. Ostatni jako Mail a Internet Temp mam na karte.
ipf (2136)|19.8.2006 21:02
[QUOTE="Speciaist"] ... aplikace WM5torage... PIM.VOL nechavam v pameti telefonu...[/QUOTE]
WM5torage jsem vyhodil zhruba po dvou hodinách, ta dělala neplechu hned od začátku.
PIM mám deflautně :D na kartě.