Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s propojením FSC C550 a i-Tec BT339 - COM port

zaen_ce4you (4)|20.5.2006 12:12
Ahoj,

vím, že o tomto tématu tu už nějaké diskuze existují, ale buhužel v žádné z tech, co jsem tu našel (neříkán, že jsem nějakou nepřehlídnul) jsem nenašel postup, který by moje problémy vyřešil.

Koupil jsem si PDA FSC C550 a k tomu GPS i-Tec BT339.

Můj problém spočívá v tom, že v žádné aplikaci (TomTom, GPSInfo, VisualGPSce) nevidím COM port, na kterým mám GPSku nastavenou.

Ve všech aplikacích vidím poze COM 1,2,3,5,8. Když se snažím v BT Settings GPSku nastavit aby Outgoing Port byl jeden z nich, pokaždé dostanu hlášku, že COM port nemůže být vytvořen. Když zvolím jakýkoli jiný, COM port je vytvořen, ale zase ho nemůžu nastavit v žádném programu, jsou tam vždy jen ty 1,2,3,5,8.

Zkoušel jsem Hard Reset, i upravovat registry - vymazal jsem "Redirect" a vytvořil DWORD "Group" s value "2" v HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings jak jsem se dočetl v jedné diskuzi. A nic.

Jediný úspěch jsem měl v VisualGPSce, když jsem jako port nastavil SER07 (Outgoing Port pro GPS byl nastaven na COM7). Pak VisualGPSce normálně začala fungovat a komunikovat s GPSkou.

Nevim, jestli to bude k něčemu, ale VisualGPSce u COM portů uvádí:
COM1 - Drivers/BuiltIn/Serial
COM2 - Drivers/BuiltIn/SerialIR
COM3 - Drivers/BuiltIn/IrCOMM
COM5 - Drivers/BuiltIn/SerialBT
COM8 - Drivers/BuiltIn/SerialGPS

Můžete mi někdo prosím poradit, jak tohle vyřešit? Je tu někdo, kdo má taky LOOXe C550 a BT339 a měl stejné problémy?

Díky

Petr
beecher (9270)|20.5.2006 15:29
Mne trochu udivuje ten COM8 a SerialGPS. To vypada jako byste tam mel integrovanou GPSku... Opravdu mate C550? Nemate N560?
zaen_ce4you (4)|20.5.2006 18:16
Mám skutečně C550. Alespoň to tvrdí nálepka na krabici i systémové informace.

Možná FSC používají stejné nastavení WM5 pro oba modely.

Ale stejně i přesto bych čekal, že by mělo jít nastavit jiný COM port a aby ho i aplikace videly a mohly použít.
beecher (9270)|20.5.2006 18:43
Kdyz vytvarite Outgoing Port, tak vam to jake porty nabidne k vytvoreni?
zaen_ce4you (4)|20.5.2006 20:35
Při tom mi to nabídne COM0 - COM9, přičemž když zkusim COM1,2,3,5,8 dostanu chybu, že nelze port vytvořit. Když zvolím cokoli jiného, port se vytvoří.

Ale aplikace ten přidělený port nenabídnou, jako by neexistoval :(
Surgical (2364)|20.5.2006 21:49
A COM6 COM7 nelze vytvorit?
zaen_ce4you (4)|20.5.2006 22:11
Ano jdou.