Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém ActiveSync

Mi.mi. (13)|19.5.2006 18:48
Dobrý den,nemáte prosím někdo zkušenosti s instalací ActiveSync u přístroje Mio A701?Mě se nedaří propojit PDA na úrovni USB portu.V počítači se nainstaluje jako síťový adaptér!Ani technici z Elektroworldu si s tím nevěděli rady.Používám origin.CD dodané k komunikátoru.Jiné přístroje můj počítač bezproblémově detekuje.Díky za vaše názory.:?:
beecher (9270)|19.5.2006 18:50
1. Upgrade na AS 4.1, stazitelne z Microsoftu!
2. Spravne nastaveni firewallu nutne! (pro test: vypnout...)
Kocir (836)|19.5.2006 20:10
[QUOTE="Mi.mi."]Dobrý den,nemáte prosím někdo zkušenosti s instalací ActiveSync u přístroje Mio A701?Mě se nedaří propojit PDA na úrovni USB portu.V počítači se nainstaluje jako síťový adaptér!Ani technici z Elektroworldu si s tím nevěděli rady.Používám origin.CD dodané k komunikátoru.Jiné přístroje můj počítač bezproblémově detekuje.Díky za vaše názory.:?: [/QUOTE]

Bohuzel jste se stal pravdepodobne obeti neuatorizovaneho prodeje v CR.
A701 do ELECTROWORLDu neni dodavano zadnym autorizovanym distributorem pro CR. Takze neni divu, ze vam pravdepodobne EW neni schopen pomoci nebot nema za sebou zazemi od autorizovanyho distributora se servisnim a poradenskym servisem.

Zarizeni pravdepodobne rozchodite, ale bude vas to stat znacne usili.
Mi.mi. (13)|19.5.2006 22:32
Mio A701 nebylo zakoupeno v Elektroworldu,jen jsem využila služeb "počítačové kliniky".Ted nevím jestli mám přístroj vrátit,nebo hledat pomoc na netu.:?:
Kocir (836)|20.5.2006 08:27
[QUOTE="Mi.mi."]Mio A701 nebylo zakoupeno v Elektroworldu,jen jsem využila služeb "počítačové kliniky".Ted nevím jestli mám přístroj vrátit,nebo hledat pomoc na netu.:?: [/QUOTE]

Jaka pocitacova klinika? Jinak by vam mel poradit prodejce.
Mi.mi. (13)|20.5.2006 12:13
Ten přístroj byl zakoupen v jednom inernetovém obchodě,dobírkou.Proto jsem byla nucena vyhledat pomoc tam(Electroworld).:?
Zdenek Malinsky (9781)|20.5.2006 12:45
A co třeba zajít sem nebo sem?
Mi.mi. (13)|20.5.2006 13:00
Díky moc za tip,ale musím vyřešit problém s komunikátorem.Ten přístroj mi dodali ve čtvrtek a stále jej nemohu synchronizovt s PC.Jestli není šance,budu ho muset v pondělí vrátit!!!Moc se mi líbí,a s SD 2Gb by se mi v práci moc hodil...:oops:
beecher (9270)|20.5.2006 15:10
Michalo, jste z Prahy?
Mi.mi. (13)|20.5.2006 15:13
Bohužel ne,jsem z Ostravy.:(
beecher (9270)|20.5.2006 15:42
No, ja stale podezrivam nejaky firewall na vasem pocitaci, protoze tohle je typicky priznak toho, ze firewall blokuje to sitove pripojeni, ktere mezi sebou zarizeni a PC vytvari.
BTW Jeste blba otazka, mate v PC nainstalovany Outlook?
Zdenek Malinsky (9781)|20.5.2006 15:44
Kus diskuze k tomuto tématu najdete tady
Mi.mi. (13)|20.5.2006 15:57
Outlook nainstalovaný mám.Jak už jsem psala,Compact spustil synchr.automaticky,i Motorola MPX 200 mi problémy nedělala.Všechny ovládače z předchozích mobilů jsem pro jistotu odinstalovala.Když Mio (v přístroji)přepnu do stavu"čtečka SD",PC ho detekuje a objeví se jako další pevný disk.ActiveSync je v tomto stavu vypnutý.:?:
beecher (9270)|20.5.2006 16:17
Jiste, protoze ani Compact ani MPx200 nekomunikuje stejne jako to Mio.
Mi.mi. (13)|20.5.2006 16:40
K těm dřívějším mobilům chci dodat to,že nebyly problémy s synchr.s 2002 ani 2003.Otázka k firewallu:měla jsem před připojením Mia vypnout Kerio úplně?Štít Avastu nemůže při instalaci dělat problémy?Díky za odpověď.
beecher (9270)|20.5.2006 17:10
Ano, vypnout upne, pres tu ikonu v systray. I ten Avast bych zkusil pozastavit.
Mi.mi. (13)|20.5.2006 17:43
Tak jsem to znovu vyzkoušela podle vašeho doporučení(vše bylo odpojeno),ale opět se mi Mio nainstalovalo jako síťová karta.Žádný Sync.Asi se s tím nedá nic víc dělat.:(
beecher (9270)|20.5.2006 18:21
Ano, to se ma nainstalovat jako dalsi sitova karta. Zkontrolujte, jestli na tom pripojeni neni nastaven firewall defaultni s Windows XP...
Mi.mi. (13)|20.5.2006 18:41
Síťové adaptéry-Windows Mobile-based Device...omlouvám se,ale kde přesně můžu najít to,co píšete?Brána firewall se nechce otevřít(asi instalací Keria),a centrum zabezpečení nic takového nenabízí?:?:
Mi.mi. (13)|23.5.2006 20:53
:no: Tak že,to problematické připojení pomocí ActiveSync se vyřešilo.U Mia A701 byla dignostikována softw. vada,a stroj putoval zpět k prodejci.:no:
Surgical (2364)|23.5.2006 20:56
Softwarova vada :):D
xRoman_ce4you (218)|28.6.2006 07:45
Zdravím.

Mám takový malý tech.problém. Po čisté instalaci Mia jsem se ještě pred zálohováním úspěšně pokusil vyčistit systém. Vše proběhlo k mému uspokojení, +10% volného místa, bum, restart acoto? Vyčistil jsem to Pocket Mechanikem a přestala mi jít synchronizace (připojen je, jen není co synchronizovat) a zmizela mi položka "Nastavení".

Prosím, nedá se to nějak vypáčit z Vašich Mií a uploadnout. Nastavuju a hraju si s tím týden a teď toto. Nepředpokládal jsem, že Mechanik bude tak tvrdě nastaven.

Díky!!!
beecher (9270)|28.6.2006 13:10
Jo, to byla chyba v PMP <2.03, kdy odstranil slozku \windows\start menu\settings.
Vytvorte si ji a melo by to byt OK + nekdo, kdo ma Mio vam musi poslat ty .lnk soubory, ktere tam jsou umisteny, pokud tam nejake jsou.

Pripadne provedte HR.
xRoman_ce4you (218)|28.6.2006 15:09
Díky.
AlexB_ce4you (4)|2.10.2006 22:37
zdravim vsetkych pouzivatelov Mio :), mam jednu otazku, uz sa niekomu podarilo to, aby po pripojeni MIA cez USB kabel bolo toto pripojenie detekovane winxp ako sietove? pretoze ja sa o to marne snazim a tam vidim aj neuspech synchronizacie mojho MIA P550 s ActiveSync. Prestudoval som vsetky helpy od Billa G. a vsade pisu o sietovom pripojeni cez USB???:!: ale mne sa to nedari dosiahnut.Cez wifi sa viem v pohode dostat na internet, aj outlook som spojazdnil cez wifi, len mi chyba synchronizacia dat s outlookom v pc.Ak niekto mate napad, ...............
SilverHand (56)|11.10.2006 10:18
No nevím zdali Vám to pomůže, ale měl jsem podobný problém po UPDATU ROM, taky mi nechodil ACTIVE SYNC.

Takže zkuste následující:

1. Odpojte MIO od PC.
2. Odinstalujte Active Sync
3. Restart PC
4. Stáhnout Aktuální verzi AS 4.2
5. Instalace AS 4.2
6. restart PC
7. Připojit MIO - chvíli bude nabíhat nový adaptér potom AS oznámí, že jste poprvé připojily a blblbla.....POZOR pokud používáte heslo při STARTU MIA musíte ho zadat i TADY a to do 1 minuty od zobrazení hlášky. Pokud máte heslo a nezobrazuje se hláška, tak překontrolujte otevřená okna, resp. často se ta hláška hodí dozadu v Z-orderu a vy to okno nevdíte. pokud nemáte heslo mělo by to rovnou najet. Pokud ne tak:
a) Jděte do nastavení FIREWALL a vypněte ho pro použití na adaptéru který vytvoří MIO. POZOR...musíte mít zakázánu volbu NEPOVOLIT VYJÍMKY aby to šlo. Talké do vyjímek přidejte AS 4.2 a povolte mu všechno.
b) pokud výše uvedené nefunguje. Zkuste vypnout celý FIREWALL Windows, nebo ten který používáte. POZOR některé Antiviry mají už FW v sobě......

Pokud Vám to nepoběží, napište sem, přsněji: Verzi Windows, Verzi Antivirového Software. Pokusím se Vám nějak pomoci, ale z informací, které jste sem dala to blíže nejde. Je to opravdu zřejmě problém někde mezi Firewallem a jeho nastavením. MIO normálně funguje bez problému a je to dobré zařízení, čili se nenechte odradit, že nyní Vám nejde na Mrkvoshitu. To je přechodné a dá se to řešit. Třeba i případně AS 4.2 umí připojení přez BT, takže nemusíte používat USB kabel.

Cya
AlexB_ce4you (4)|11.10.2006 19:40
D. za popis, ale toto vsetko som uz vyskusal, acticsync som pouzival uz predtym, mam este smartphone htc c500 a tam to funguje neohrozene 100%, nainstalovat myslim ze to viem, ale s tym MIOm nemam skusenosti, vo forach som cital ze sa to ma spravat ako sietove zariadenie, cize v MIU je potrebne nastavit nejaku sietovu kartu, nie? Ja by som potreboval aby mi napisal niekto kto ma MIO p550 a vie sa synchronizovat s outlookom v pc, co ma nastavene v MIU? mam XP Prof v PC a v MIU je WM5. Po nainstalovani activsync a pripojeni MIA sa mi zapne napajanie v MIU a v activsync sa spusti sznchronizacia, ale ta trva a ........potom to hodi hlasku"Server nelze najit.Pricinou mohou byt docasne sitove podminky.Suport code:80072ee4." Co s tym? Na serveri MIA volaco blabocu...doslova tiez o nejakom sietovom pripojeni cez USB. Poradte. D.
nowaco (12)|17.10.2006 13:45
[QUOTE="AlexB"]....mam XP Prof v PC a v MIU je WM5. Po nainstalovani activsync a pripojeni MIA sa mi zapne napajanie v MIU a v activsync sa spusti sznchronizacia, ale ta trva a ........potom to hodi hlasku"Server nelze najit.Pricinou mohou byt docasne sitove podminky.Suport code:80072ee4." Co s tym? Na serveri MIA volaco blabocu...doslova tiez o nejakom sietovom pripojeni cez USB. Poradte. D. [/QUOTE]
Mně se mé Mio P350 chová úplně stejně, hodí hlášku a nic. Jde sice pomocí AS 4.1 procházet soubory v PDA i na SD, ale nejde nic kopírovat z PC, jenom mazat. Už se vám to nějak podařilo rozchodit?
AlexB_ce4you (4)|17.10.2006 20:09
bohužiaľ stale mi to nefunguje, už som skusil vsetko co ma napadlo, vyrobca na svojom webe stale pise o vytvoreni sietoveho pripojenia v pc "Mobile conection device...." ale mne sa MIO takto neda nainstalovat, stale mi to vypisuje ten blabol ze " docasne sietove podmienky a tu chybu .....ee4, ja mam XP SP2 a OFFICE 2003, zacal som spekulovat ci tam nie je konflikt kvoli lokalizaciam, pretoze v MIU je nejaky "Sunny soft" a Office mam tiez nie v English verzii, ale lokalizovane do SK. Na nete som nasiel jedneho co pise a jemu to vraj zacalo fungovat, ze MIO treba Tvrdo resetnut, tak aby sa spustila instalacia systemu a to sunny ked sa bude chciet nainstalovat, tak ho treba dat zrusit a potom mu to uz synchronizovalo. ja som to este neskusal lebo mam uz v Miu kontakty ktore musim zalohovat a potom to skusim.Ak by ste ma niekto predbehol dajte mi vediet ako to dopadlo. D.
nowaco (12)|18.10.2006 10:53
Mně se to podařilo aspoň přes Infraport, ale je to šíleně pomalé. Přes USB už mi to po odinstalování firewallu nepíše tu hlášku, synchronizace se tváří, že jede, ale při instalaci programů vybíhá další chybová hláška.
boby6k (21)|18.10.2006 11:58
Je to chyba Mia. Hrál jsem si s tím problémem měsíc a veškeré zde doporučované rady nepomohly. Měl P550 a dělal to i model P350. Z prodejce vypadlo, že to dělá deset procent výrobků a stahují je. Mio už nevlastním, přešel jsem na Loox n560 a jsem maximálně spokojen. MIO nikdy více
corpor (1)|24.10.2006 10:11
Dobrý Den vlastním Mio P550, přečetl jsem si skoro vše co se týkalo problémy s ActiveSync, ale nebylo to tak přesně pospané a proto nevím jestli se můžu plně stotožnit s řešenými problémy. Mám Win XP SP 2, AS 4.2 CZ, mohu zařízení procházet, mazat z něj, kopirovat na něj malé soubory typu *.txt a jiné, dokonce jsem podle ASync připojen. Vidím v položce odebrat programy nainstalované aplikace, mohu je odebírat, při synchronizaci se mi zkopírují soubory z PDA do PC ale NEMOHU instalovat - chyba soubor nelze zkopírovat, zkontrolujte jestli zařízení není chráněno proti zápisu, nebyla dokončena předhozí instalace, atd.... Diagnostika ActiveSync hlásí nalezení známého problému, nelze zjistit IP adresu zařízení. V PDA je nastaveno u všech adaptérů automatické přidělení, služba DHCP, nebo tak něco je ve Windows spuštěna, všechny Firewalls jsou vypnuty i antivir. Ale přesto to nejde, ani instalátor TomTom.
Možná to bude tím síťovým připojením, ale provedl jsem instalaci z CD a ve správci HW mi přibilo, když je PDA připojeno USB kabelem, zařízení Windows CE USB devices - Mio DigiWalker..., ovšem co se týče síťového adaptéru, tak další nepřibyl, ani se nevytvořilo další síťové připojení, jak jsem se dočetl, že by tam něco takového mělo přibýt. Prosím tedy o radu, snad nejsem mezi těmi 10%, které mají chybu v software výrobce PDA co je od někoho ve vašem fóru.
    stehan (114)|24.10.2006 10:33
    corpor: HardReset, ja som s tym tiez maturoval a neinstalovat sunnysoft, nechaj to po HR tak ako sa ti to nainstaluje , a vsetko v najlepsom poriadku...to plati pre MIO 550 samozrejme.
    ..I..
    AlexB_ce4you (4)|24.10.2006 18:43
    možem potvrdiť, je potrebny HW reset, ja som tomu neveril, ale už som skusil všetko čo ma napadlo a nič, tak som skusil ten HW reset a pospustení WM5 som neinstaloval sunny soft a hned skusil to nestastne synchro a čuduj sa svete išlo všetko bez problemov a bez akeho koľvek nastavovania, potom som nainstaloval sunnysoft ,plnu lokalizaciu a znovu to kľaklo synchro nešlo, tak som ho resetoval znovu a skusil som nainstalovať sunny soft ale len čiastočnu lokalizaciu a syncronizacia bežala v pohode a tak som čital čoho sa to tyka ta lokalizacia a nič ma fakt nenapada, čo ta lokalizacia môže zmeniť , jedine čo tam je take trocha hardwarove je nejaka podpora klavesnice, možno sa tymto prepíše usb driver , alebo.... nič ine ma nenapada:?: :?: :evil: potom som nad tym špekuloval a skusil som to nainstalovať znovu bez restartu, ale najprv sa sunnysoft chce unistal ta som ho :no: a potom som ho znovu nainstaloval plnu lokalizaciu a synchronizacia a aj vsetko ostatne už fungovalo uplne v pohode.:evil: a ja som nadaval na Billa G. a on je v tom nevinne;)
    nowaco (12)|25.10.2006 13:11
    Teď jsem byl na fóru na mio4u.cz a přiznávají tam chybu při activesync a mají tam ke ztažení nějakou utilitku, která změní nastvení USB. Nezkoušel jste to někdo? Já to zkusím večer a dám vědět. Pokud nezabere, tak doporučují HR.
    nowaco (12)|25.10.2006 20:07
    Takže utilitka zabrala, activesync už jede přes USB.
    Tofik_ce4you (43)|27.10.2006 17:44
    nemáte někdo zkušenost s tím, že nejde nainstalovat Activesync? normálně jsem AS používal, ale pak jsem chtěl nainstalovat novou verzi 4.2, ale během instalace se mi zobrazí modrá obrazovka s načítáním ROM paměti!!!(kyks woken) :(
    mám W XP profesional. Nemůžou to být nějaké zapomenuté registry z původní verze, potřebuju Mio synchronizovat a bez AS mám smolíka! díky za radu
    Docent (1234)|27.10.2006 20:29
    Zkušenost s nenainstalováním ActiveSync mám, sice ne s modrou smrtí, ale hláška ve smyslu "Nedokončil jste předchozí instalaci ActiveSync, spusťte instalační program znovu" a furt dokola :evil: . Takže to skončilo reinstalací celých Windows...
    Tofik_ce4you (43)|28.10.2006 11:56
    [QUOTE="Docent"]Zkušenost s nenainstalováním ActiveSync mám, sice ne s modrou smrtí, ale hláška ve smyslu "Nedokončil jste předchozí instalaci ActiveSync, spusťte instalační program znovu" a furt dokola :evil: . Takže to skončilo reinstalací celých Windows...[/QUOTE]

    dík, tohle řešení je černý sen. Asi mi nic jinýho reinstalace woken nezbyde, po třech letech to bude horor!!!!!!!!!!:no:
    Docent (1234)|28.10.2006 19:05
    Já mám aspoň disk rozdělený na 2 oddíly, na jednom jenom systém, na druhém veškerá data... Takže aspoň nemusím zálohovat ta data, ono úplně stačí přeinstalovávat programy :evil: .
    jarmil_ce4you (9)|11.11.2006 17:01
    Nevite nekdo jak zabranit tomu, aby se activesync v MIU nespoustel po kazde, kdyz ho pripojim na usb nabijecku. Treba zmenou registru nebo tak nak. Diky.
    M66 (116)|12.11.2006 17:47
    Jarmil, nebo i ostatní: Naprosto laický dotaz: čemu vadí, když se ActiveSync spustí? Je mezi spuštěnými programy, ale vadí to?
    Dík.
    Surgical (2364)|12.11.2006 20:18
    Hlavne to ma dost podstatny vliv na vydrz zarizeni na bateriovem napajeni....coz obvykle vadi a dost.
    jarmil_ce4you (9)|12.11.2006 20:51
    [QUOTE="Surgical"]Hlavne to ma dost podstatny vliv na vydrz zarizeni na bateriovem napajeni....coz obvykle vadi a dost.[/QUOTE]
    Presne tak. Kdyz vyndam pda z nabijecky a nepohlidam si ukonceni AS, tak mi PDA po dvou dnech klekne na baterku - lezi v supliku a AS si vesele brouka aniz bych chtel.
    jurach (11)|13.11.2006 05:54
    Přepnout z režimu Active sync do režimu čtečka karet.
    Start
    Nastavení
    Systém
    eUtility
    USB
    Režim čtečky karet
    M66 (116)|13.11.2006 18:47
    Surgical, Jarmil: jo, jasné. Mě tohle tak nevadí. Každý den mám MIO napíchlé na NB, někdy i několikrát denně, kvůli synchronizaci nebo na napájení v autě při navigaci. Tímto se omlouvám baterii, jestli jí vadí tak časté přikrmování.
    stehan (114)|14.11.2006 11:26
    Automaticke vypnutie activesync pri wm5

    Beecher dakujeme

    Pokud nepoužíváte synchronizaci napřímo s MS Exchange Serverem a zdá se vám, že kapacita baterie nějak povážlivě rychle klesá, doporučuji tento trik:

    1. Na PDA spusťte ActiveSync (Start->Programs->ActiveSync)
    2. Zvolte Menu->Add server source
    3. Zadejte: Server address = fake, Next, User name = fake, Password = fake, Domain = fake, Next, odškrtněte všechny položky, Finish
    4. Zvolte Menu->Schedule a zvolte Peak times = Manually, Off-peak times = Manually, OK
    5. Zvolte Menu->Options, podržte stylus na Exchange Server a zvolte Delete, pak zvolte OK.

    A je to.

    ..I..
    Forrest_ce4you (31)|6.12.2006 10:44
    Dá se synchronizovat s thunderbirdem (snad se to tak píše), protože Outlook nepoužívám.
    ElSoft (1244)|6.12.2006 20:32
    zkus do vyhedavače zadat thunderbird ;) viz
    Forrest_ce4you (31)|6.12.2006 22:12
    Ooooo děkuji :oops: