Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čeština & německé MDA2 & odblokování

zanta_ce4you (8)|8.10.2003 11:03
1. Mam možnost získat MDA2 za docela zajímavou cenu z Německa. Je možné nahrát a pokud ano tak za kolik česká lokalizace?

2. Jde odblokovat MDA2 i pro jiného operátora?
PavelR. (2184)|8.10.2003 11:12
[QUOTE="zanta"]Mam možnost získat MDA2 za docela zajímavou cenu z Německa. Je možné nahrát a pokud ano tak za kolik česká lokalizace?[/QUOTE]

... lokalizace bude fungovat jen na anglicke ROM.

[QUOTE]
Jde odblokovat MDA2 i pro jiného operátora?
[/QUOTE]

MDA1 odblokovat lze; kdovi ale, jak to bude u MDA2. Myslim, ze zpusob, ktery byl zverejnen na www.xda-developers.com pro MDA1jiz fungovat nemusi.

PavelR.
zanta_ce4you (8)|8.10.2003 11:20
Tak jinak, dá se přehrát ROM z německé verze na anglickou?
PavelR. (2184)|8.10.2003 11:24
... pokud vite jak nahrat image ROM na SD kartu, tak ano. Ale tento postup rozhodne T-mobile, HTC, ani nikdo jiny, samozrejme zamerne zverejnovat nebude.

PavelR.
zanta_ce4you (8)|8.10.2003 11:45
No, já to nevím ale snad to někdo umí ne? Je zde někdo takový?
Jirpos (32)|8.10.2003 13:32
[QUOTE="zanta"]1. Mam možnost získat MDA2 za docela zajímavou cenu z Německa. ?[/QUOTE]

Co je podle Vás zajímavá cena ?
st.tom_ce4you (365)|8.10.2003 13:33
[QUOTE="Jirpos"][QUOTE="zanta"]1. Mam možnost získat MDA2 za docela zajímavou cenu z Německa. ?[/QUOTE]

Co je podle Vás zajímavá cena ?[/QUOTE]

popravde by me to take zajimalo.
milennium (336)|8.10.2003 16:10
Tak za prvé.
Přehrát Německou ROM na Anglickou u MDA2 samozřejmně půjde...Říkám záměrně "půjdeů,protože zatím není k dispozici originální anglická ROM !!!(Pokud ji samozřejmně nezískáte od někoho kdo už MDA2 s Anglickou ROM má...)
A za druhé.
S tím odblokem bych byl zatím pesimista,protože zatím nikde nebyl zveřejněn způsob jak "šetrně" odblokovat MDA2 (to zanmená pomocí odbl.kódu).V zásadě bych zatím asi nikomu nesvěřil zablokované MDA2 na odblok,protože každý pokus by byl na ůrovni pokusu a bádání...
Zatím bych do žádného podobného nákupu nešel,tady pokud to nebude opravdu za velmi zajímavou cenu...Je totiž docela možné,že pokud si uvedené MDA2 pořídíte,tak vám může doma ležet i několik měsíců....
PavelR. (2184)|8.10.2003 16:44
[QUOTE="Jarda Lukas"]Pokud ji samozřejmně nezískáte od někoho kdo už MDA2 s Anglickou ROM má...)[/QUOTE]

... muzu vas ubezpecit, ze ulozeni ROM image pomoci bootloaderu na SD kartu (coz byl u MDA1/XDA1 ten nejbeznejsi a nejjednodusi zpusob zmeny ROM), neni u MDA2 rozhodne jen otazkou vybrani jedne polozky. Alespon v teto zalezitosti se HTC poucilo a tak jednoduche to u MDA2 rozhodne neni.

Samozrejme jsou i jine zpusoby - napr. upraveni spravne casti oficialni flashe v HEX editoru, tak aby se tvarila jako jazykova verze, ktera jiz v zarizeni je. Vyrobci ale opet nemusi spat na vavrinech a muzou tuto "moznost" osetrit ... Je ale pravda, ze nikdo nevi, jak to bude u MDA2 zrovna v tomto pripade zmeny ROM ...

Pokud si tedy ted nekdo koupi MDA s nemeckou ROM a bude pocitat, ze si je v blizke budoucnosti prehraje na anglickou, muze byt docela zklaman ...

[QUOTE]
S tím odblokem bych byl zatím pesimista,protože zatím nikde nebyl zveřejněn způsob jak "šetrně" odblokovat MDA2 (to zanmená pomocí odbl.kódu).
V zásadě bych zatím asi nikomu nesvěřil zablokované MDA2 na odblok,protože každý pokus by byl na ůrovni pokusu a bádání...[/QUOTE]

... samozrejme, jenom blazen by se v teto chvili poustel do neceho podobneho

PavelR.
PavelR. (2184)|8.10.2003 16:52
... jeste dodam, ze rovnez pochybuji o legalnosti takoveho kroku. To jen pro poradek :-)

PavelR.
zanta_ce4you (8)|8.10.2003 20:48
1. Cena MDA2 od kamaráda z Německa je dnes 17tis. ale půjde prý ještě dost dolů. Jinak nové MDA1 se dá v Německu koupit údajně za 9 tis.

2. Nemusíme polemizovat nad legálností takovéhoto počínání.

3. Určitě ho nebudu tahat hned, počkám až to někdo bude umět a bude celý postup ověřen.
Pavel Koza (4761)|9.10.2003 08:24
[QUOTE="zanta"]3. Určitě ho nebudu tahat hned, počkám až to někdo bude umět a bude celý postup ověřen.[/QUOTE]

Ja bych v tom videl jeste jeden problem - z praxe vim, ze pokud se rozhodnete pro uplne prvni serii nejakeho zarizeni, tak je celkem velka sance, ze tam proste bude nejaka chyba vhodna pro reklamaci. Nejsem si jist (na tom nemecky T-Mobile jsem to nenasel), jestli je i na nemecky MDA II zaruka dva roky... No, stejne o zaruku prijdete kdyz tam nalejete EN system;) Samozrejme je technicky mozne tam dat zase nemecky, ale alespon co psal PavelR, tak to podle vseho nebude moc easy...
milennium (336)|9.10.2003 09:29
Jen chci říct,že cena 17 tisíc za takto "bloklé" zařízení je hodně moc...
Jinak na některých zahraničních diskusních fórech už jsou první postřehy s odblokem a i s přehráním ROMky.Podle toho co tam různí lidé píšou,přehrát ROM pomocí SD karty není velký problém.Dokonce je to docela primitivní a skoro tak jednoduché jako u klasického MDA...Jinak T-Mobile je všeobecně známí tím,že se snaží znesnadnit různé přehrávání ROMky jak klasicky tak přes bootloader.Na to jsem samozřejmně narazil i já na klasickém MDA když jsem nahrál ROM od T-Mobile 4.00.10.Nahrát do zařízení šla celkem v pohodě,ale zpětně nahrát jinou ROM už nebylo vůbec jednoduché.Když jsem se záhy podíval na fórum xda-developers,psali tam lidi a hledali pomoc "jak zpětně přehrát ROM,atd.".Upřímně i já hledal pomoc,ale na xda-developers jsem ji nenašel.Tak jsem začal bádat a laborovat a jelikož jsem neměl SD kartu musel jsem najít způsob jak přehrát ROMku přes PC.No a našel...
Tím chci říct,že vše je možné.
A ještě jedna věc.Upravit ROM v HexEdit je sice pěkné,ale má to jeden háček.Je potřeba tu ROM vůbec mit,to znamená od někoho nebo od někud ji stáhnout...Na webu jsem ji zatím nenašel (MDA2/XDA2).
PavelR. (2184)|9.10.2003 09:37
[QUOTE="Jarda Lukas"]Jinak na některých zahraničních diskusních fórech už jsou první postřehy s odblokem a i s přehráním ROMky.Podle toho co tam různí lidé píšou,přehrát ROM pomocí SD karty není velký problém.Dokonce je to docela primitivní a skoro tak jednoduché jako u klasického MDA...
[/QUOTE]

... pisou tam i jakou verzi bootloaderu v MDA2 maji? (pokud to tedy nedelaji pres nejaky externi nastroj typu XDA Image Tool od xda-developers). Ktere zahranicni diskuze myslite?

[QUOTE]
Tím chci říct,že vše je možné.
[/QUOTE]

...samozrejme, to nikdo nevylucuje a patrne se drive nebo pozdeji neco objevi ...

[QUOTE]
A ještě jedna věc.Upravit ROM v HexEdit je sice pěkné,ale má to jeden háček.Je potřeba tu ROM vůbec mit,to znamená od někoho nebo od někud ji stáhnout...Na webu jsem ji zatím nenašel (MDA2/XDA2).[/QUOTE]

... to se snad mysli samosebou, ne?

PavelR.