Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zmenšete své SmartPhone EXE soubory s UPX!...

kubisz (1054)|17.5.2006 12:28
dobry den,

kdysi na pomalych pocitacich a (po)malych discich byl popularni program doublespace, slo o online kompresi souboru a teoretickemu zvetseni prostoru na disku o 100 procent...no a dneska se nabizi komprese spustitelnych souboru na WM (SP)...clanek z mobilnautu...
uzijte si to...kuba


PS: nevim jestli to tu uz nebylo, ale nenasel jsem...
beecher (9270)|17.5.2006 12:35
Hm, uvazuji k cemu to bude...
Ty v ROMce zkomprimovat nepujde, Storage pouzivam pouze na instalaci programu, kterych mam radove nejakych 40 MB (takze mi stale +-40 MB zbyva)... A na karte je pripadny zbytek...

A to nemluvim o zatizeni procesoru pri dekomprimaci... ;)
ellbunda_ce4you (63)|17.5.2006 13:40
Shodou okolností jsem tenhle prográmek zkoušel minulej tejden. Jelikož mám CF GPS a nemám možnost nahrát mapy na kartu, uvolňuju každej bajtík, abych si tam mohl nahrát mapu Tom Tom. Jelikož jsem potřeboval ještě dvě mega, vyzkoušel jsem prográmek UPX.
A výsledek - využití vidím opravdu pouze u souborů, který nejsou "original WinCE" a tudíž nahraný v ROMce. Například největší knihovna Pocket Informanta má něco přes jeden MB a po komprimace asi 420 kB. Tudíž úspěch u těhle souborů byl. Bohužel jich nebylo tolik, abych uvolnil dost místa pro mapu, protože když jsem vyzkoušel zkomprimovat například wmplayer.exe nebo msreader.exe, tak se to taky podařilo, ale po přehrání souborů do PPCéčka se velikost volného místa zmenšila právě o velikost nových souborů. Tudíž on ty staré nepřemazal. Po ručním smazání nových - zkomprimovaných - souborů se okamžitě v adresáři objevily originální soubory.

Takže jsem tam kde jsem byl a pořád čekám na pomoc jak vyřešit mojí prekérní situaci. :(
beecher (9270)|17.5.2006 13:48
Blba rada, ale koupit si nejake dual slot (CF + SD) PDAcko... ;)
kubisz (1054)|17.5.2006 13:59
to zatizeni popisuje autor ve clanku, kdy TCMP nabehl dokonce o 2s rychleji :) sobory ze sytemu samozrejme komprimovat nepujde, jen na phone edition mozna ty add ons od operatoru...jeste k te rychlosti: dblspace se pouzival vicemene do nastupu 486 (vetsich disku...), na 386 sem ho mel a zpomaleni moc patrne nebylo, takze dneska po optimalizaci by to opravdu melo byt nepozorovatelne...ale pri intenzivni komunikaci s "diskem" to asi poznat bude, jenze u PDA se asi s "diskem" moc intenzivne nekomunikuje...este sem taky nekde cetl, ze je k dispozici i stacker (dblspace) pro WM (myslim, ze na palmare.cz...)...

edit: je to palmare, ale soft je na S60 :( odkaz je: http://palmare.idnes.cz/multi/stacker060323.html
trebas bude i verze pro PPC, nebo najit neco podobnyho...
ipf (2136)|17.5.2006 14:01
A nebylo by levnější koupit jen externí GPS?
Dneska jsem byl v Alze a nějaký kolega tam kupoval GPS za necelé 2k. Žádný zázrak, ale účel splnila.
beecher (9270)|17.5.2006 14:03
No, na neWM5 zarizeni to asi tak moc poznat nepujde, ale na WM5kovych by to bylo silene...
beecher (9270)|17.5.2006 14:04
[QUOTE="ipf"]A nebylo by levnější koupit jen externí GPS?
Dneska jsem byl v Alze a nějaký kolega tam kupoval GPS za necelé 2k. Žádný zázrak, ale účel splnila. [/QUOTE]A620 ma pouze IR, nema BT.
kubisz (1054)|17.5.2006 14:08
autor pouzil na smartphonu, takze "stejna" architektura, jako WM5...ale pravda, nezkousel jsem...

prodavaly se i karty BT do CF slotu, ktery mely i pamet, ale to uz je ultra otresny reseni...
ellbunda_ce4you (63)|17.5.2006 14:16
[QUOTE="beecher"]Blba rada, ale koupit si nejake dual slot (CF + SD) PDAcko... ;)[/QUOTE]

No to není rada nad zlato, ale spíš za zlato :D A toho teď bohužel moc nemám, takže hledám na netu jako divej, jakým způsobem rozdělit mapu tomtom do dvou částí :-(
beecher (9270)|17.5.2006 14:21
Ad TomTom: To bohuzel nejde...
Ad PDA: Co takhle koupit nejakou bazarovku? Myslim, ze se neco najde... ;)

To kubisz: At to pouzil, na cem chtel, stejne jsou pri dnesnich velikosti karet a ulozneho prostoru takoveto zvrhlosti naprosto zbytecne... :)
kubisz (1054)|17.5.2006 14:37
[QUOTE]Beecher: At to pouzil, na cem chtel, stejne jsou pri dnesnich velikosti karet a ulozneho prostoru takoveto zvrhlosti naprosto zbytecne... [/QUOTE]

to je asi fakt, leda opúravdu pro nekoho kdo nechce, ci nemuze pouzit kartu...

este sem nasel tohle :) : http://www.semsons.com/sycfmegpsiii.html

jeste to ellbunda: kouknete na http://pcbazar.kontakt.cz/, nekdo tam prodava A620BT s BT navigaci, celkem za 4500,-...