Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact a Parrot CK3100 - problémy se synchronizací kontaktů a vypínáním spojení)

gwynbleidd (0)|16.5.2006 17:13
S kombinací zařízení
T-Mobile MDA Compact (W2003SE, ROM 1.01.00 WWE, Radio 1.00.10, ExtROM 1.01.131 WWE) - dále jen MDAC
a hands-free sada Parrot CK3100 (SW v 4.13c) - dále jen HF

mám tyto následující problémy
1) nesynchronizují se kontakty MDAC s adresářem v HF

2) zmršená lokalizace do českého prostředí

3) po přepnutí MDAC do standby režimu (vypnutá obrazovka, ale lze přijímat hovory) nelze provést volání (například pomocí hlasového vytáčení) ale ani přijmout hovor přes HF (ještě pořádně ověřím), přestože se telefon na display HF nepřetržitě hlásí jako připojený.

Ad1) Asi bohužel vlastnost, přestože je MDAC v seznamu kompatibilních zařízení. Dá se obejít tím, že jednorázově "beamnu" kontakty do HF a následně je ručně udržuji. Než jsem ale zde na ce4you našel radu, že je potřeba před vlastním odesláním kontaktů vypnout spojení obou zařízení, taky mi to chvilku dalo. Další opruz je, že to při přenosu sloučí Jméno+Příjmení tzn. nejde změnit řazení v adresáři HF. Sice není splněn slib prodejce ("ergonomický adresář s automatickou synchronizací"), ale dá se s tím žít, pokud člověk věnuje chvilku času na konfiguraci hlasového vytáčení nejpoužívanějších kontaktů.

Ad2) Pokud v menu naleznu možnost volby jazyka pouze Česky/Rusky/Polsky (Angličtina chybí), čekal bych, že se jedná o produkt lokalizovaný. Diakritika se ale v názvech kontaktů nezobrazuje korektně a překlad menu taky dělal asi pěkný diletant (navíc hrubě nesedí proti manuálu). Dále nepochopím, proč se hlasový pokyn "Ondřej" uloží bez jakýchkoliv problémů (projde dvojitou kontrolou a ještě po mě srozumitelně zopakuje), ale při vlastním použití záznam nenalezne (nesouvisí s lokalizací, ale působí to ve výše uvedených souvislostech komicky).

Ad3) Proto musím nejprve ručně zapnout MDAC --> následuje zobrazení HF ikony na MDAC --> mohu volat/přijímat přes HF. S minulou autosadou (Nokia CKW-7) to ve standby fungovalo logicky - při příchozím hovoru se MDAC probudil, čudlíkem na CKW-7 jsem hovor přijal a bylo to.

První dva problémy jsou ergonomické, třetí mi vadí silně - jde IMHO proti smyslu HF v autě. Abych pokaždé, když chci hlasově vytočit nějaký kontakt, nebo mi někdo volá a já ho chci přijmout přes HF, musel vytahovat z kapsy mobil a ručně ho zapínat, to je fakt opruz a znehodnocuje to veškeré výhody jinak dobré HF (mohu například jinak bez použití rukou aktivovat samotné hlasové vytáčení nebo vybírat z více čísel k jednomu kontaktu).

Pokud někdo dokážete poradit co s tím, budu rád. Pokud ne, usnadním možná práci při hledání řešení nováčkům - jednoduché řešení asi není. Taky je možné, že dělám nějakou zásadní chybu už na začátku - v určitém nastavení telefonu, prohledával jsem ale všechno možné (manuály, diskuze) a odpověď jsem nenašel.
Surgical (2364)|16.5.2006 21:31
Compacta uz davno nemam, Parrota 3100 taky ne, ale pomahal jsem to rozchodit kamaradovi na BlueAngelu.
Predne, mas patrne nejstarsi dostupnou podle svych specifikaci ROMku ve svem Compactu. Pouzivas velkou lokalizaci? Je soucasti Tve ExtROM a instaluje se THB_Carkit.cab? V jakem formatu importujes telefoni cisla do Parrota? Ze Parrot neumi z PDA kontakty nacitat automaticky, to se nezmenilo, je potreba je "pushnout", to jsi popsal. Numera je potreba mit v mezinarodnim formatu vcetne predcisli, ale misto +420 Parrot papa jen a pouze 00420, na to jsi asi taky prisel...vse funguje docela uspokojive.
Faktem je, ze kamarad neuspava PDA do stand by, ma ho v drzaku a soucasne jede TomToma s BT GPSkou..funguje to dobre. Jen je treba nejprve pustit a konektovat s Parrotem, az pote pustit TomToma...

Neber to, Zaklinaci, pls, jako nejakou kritiku nebo nesouhlas, jen premyslim "nahlas", co jsme vlastne s tim Parrotem vsechno vyvadeli, aby slapal...taky to nebylo napoprve.
gwynbleidd (0)|17.5.2006 16:15
V zásadě teď potřebuji pořešit 2 požadavky (synchronizace kontaktů a čeština nemají tak velkou prioritu):

1) Jednoduše přijmout při jízdě příchozí hovor pomocí HF (pokud dodržím určitý sled kroků, jsem toho schopen docílit - viz dále).

2) Kdykoliv vytočit kontakt z adresáře a uskutečnit odchozí hovor, aniž bych sundal ruce z volantu tj. pouze pomocí hlasového ovládání (momentálně nedokážu vůbec).

Včera večer jsem ještě ověřil chování sady (trochu jsem v úvodním příspěvku kecal):
Pokud před nastartováním auta (zapnutím HF) nezapomenu přepnout MDAC ze standby do normálního režimu, naváže se spojení, které je signalizováno zobrazením názvu telefonu na LCD HF. Poté dojde (například po 3 min.) k automatickému přechodu MDAC do standby (HF stále signalizuje spojení). V tomto stavu jsem pořád schopen přijmout příchozí hovor přes HF, protože hovor "vzbudí" MDAC --> reaktivuje se spojení a na LCD HF se objeví volající. Pokud jsem ale úvodní spojení neměl (tzn. při startování jsem měl MDAC ve standby), příchozí hovor sice MDAC vzbudí, ale s HF se dodatečně nepropojí.

Opačně (hlasové ovládání) to nefunguje vůbec. Chová se to tak, že slovním povelem aktivuji funkci "hlasové vytáčení", vyslovím kontakt (případně klíčové slovo) a HF ze svého adresáře vytočí příslušné číslo. Pak ale HF čeká na MDAC ale přitom ho asi neumí vzbudit tzn. nemůže se reaktivovat spojení a tím pádem ani uskutečnit odchozí hovor. Musím buď před každým vytočením ručně zapnout MDAC nebo zajistit, aby se nepřepínalo do standby (nepraktické kvůli baterce a držák s dobíjením mít nebudu). Zachytil jsem při tom zkoušení ale jeden zajímavý fakt: Jelikož HF při vytáčení "čekalo" celkem dlouho a trefil jsem se zrovna do periody synchronizace MDAC s exchange serverem (MDAC na chvilku "ožilo"), došlo k dodatečnému propojení a odchozí hovor se uskutečnil - cca po 1 minutě vyzvánění, kdy se jakoby nic nedělo.

Je mi jasné, že mám starou verzi ROM. MDAC je ale ještě v záruce a pokud nebudu mít signály, že to nová verze vyřeší, nechci se pouštět do žádných větších akcí. Navíc si nejsem jistý, na které straně (MDAC / HF) je vlastně chyba.

Co se týče těch mezinárodních formátů čísel, tak jsem do Parrota odeslal naráz všechny kontakty (v počtu 309) ve tvaru +420... a vytáčím je (sice s ručním zapínání MDAC) bez problémů ;)
Surgical (2364)|17.5.2006 16:59
No prave....nam taky nevytacely ve formatu +420 automaticky, s 00420 pak ano. Hlasove vytaceni...co pouzivas? Fonix Voice Dial? Nebo jine?
gwynbleidd (0)|18.5.2006 16:41
[QUOTE="Surgical"]No prave....nam taky nevytacely ve formatu +420 automaticky, s 00420 pak ano.[/QUOTE]

Logicky mi vychazi, ze v tom by chyba nemela byt (kdyz je telefon rucne zapnuty, tak to funguje normalne). Ale jeste jednou to pro jistotu overim.
[QUOTE="Surgical"]Hlasove vytaceni...co pouzivas? Fonix Voice Dial? Nebo jine?[/QUOTE]

Používám hlasové ovládání přímo z Parrota. Fonix dodaný T-mobilem jsem hned odinstaloval - nebyl lokalizovaný a anglicky prznit česká jména se mi teda rozhodně nechtělo.
Surgical (2364)|18.5.2006 18:57
S tim prznenim tomu nerozumim...Fonix neumi rozpoznavat slova, jen zvukove vzorky, prirazene ke kontaktum. Kdyz ke jmenu Klobouk priradis zvukovy vzorek "cepice", tak po vysloveni cepice se vytoci kontakt Klobouk ....
gwynbleidd (0)|19.5.2006 09:55
Ja mel od T-mobile nejakou verzi, ktera neumela prirazovat zvukove nahravky ke kontaktum (prestoze v manualu bylo napsano, ze umi). Fungovala tak, ze porovnala vysloveny hlasovy povel se strojovym prevodem textu (nazvu kontaktu). Navic obsahovala pouze rozpoznavani anglickeho textu.
Jasnejsi to asi bude z prikladu:
kontakt nazvany "Jane" jde vyvolat pouze hlasovym povelem "džejn" a jakmile obsahuje i nejake ceske prijmeni, tak anglicke rozpoznavani textu jej zkomoli tak, ze se to neda reprodukovat, natoz zapamatovat.