Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA II - klesající rychlost - je řešení ???

danieldavid (118)|16.5.2006 11:31
Zdravím...
Vím že toto téma je pro mnohé asi OFF , ale získal jsem zánovní MDA II a jde mi o problém zpomalování systému s přibývajícím počtem instalovaného software.
Přečetl jsem zde v diskuzi několik příspěvků které se snažili nějak na tento problém reagovat,ale v podstatě jsem nenašel řešení.
Úpravy - vymazání zbytečností- ze StartUp jsem udělal,jede mi asi jen 14 procesů- téměř nemělo vliv na daný problém.
XP psal o tom že je lépe většinu programů neinstalovat,ale kopírovat...co jde tak jsem tak udělal,ale i tak už jen po základním nainstalování věcí z ExtRom- a to jsem jich dost vyházel- se systém značně zabrzdí- vyhodil jsem MMS klienty,ActiveX a podobné blbosti. Lokalizaci mám jen malou.

Přišel někdo na to proč se toto dějě? Mněl jsem do nynějška MDA I a tam jsem toto nezaznamenal (a nebo jen nepatrně).A ted se mi zdá že mám MDA II snad pomalejší než MDA I.
Procesor jede na 400Mhz,to jsem kontroloval.
Rom verzi mám podle všeho tu nejideálnější 1.60.00WWE- do WM05 se mi nechce...

Možná se tu o tom někde píše,ale pátrám už týden a nic,tak se omlouvám za případné opakované téma...
Pokud někdo má řešení tohoto problému,budu vděčný za jakoukoliv radu.

Díky David.

Surgical (2364)|16.5.2006 12:08
[QUOTE="danieldavid"]...ale i tak už jen po základním nainstalování věcí z ExtRom- a to jsem jich dost vyházel - se systém značně zabrzdí....
[/QUOTE]

Bylo by dobré formulovat přesně. Jaká verze ExtROM je použita a co z ní konkrétně je/není instalováno.
ElSoft (1244)|16.5.2006 12:48
[QUOTE="danieldavid"]Rom verzi mám podle všeho tu nejideálnější 1.60.00WWE- do WM05 se mi nechce...
[/QUOTE]
já bych zkusil ROM: 2.06.00WWE a pak co taky občas dost zpomaluje je plná lokalizace

janstik_ce4you (124)|16.5.2006 13:45
no tak mám full lokalizaci a mnoho programů,ale že by se to zpomalovalo se nedá říct.Vše mě jede O.K. jen sem tam něco,ale dá jse stím žít.
Rom mám 2003 od t-mobile
danieldavid (118)|16.5.2006 13:48
Zdravím...
No verzi ExtRom nevím,jelikož mi ji MDA neukazuje , položka v informacích o systému ExtRom Verze je prázdná.
Mám v ní ale OEM_xxx.caby ty co patří do ROM 1.60.00WWE tak jak se to píše v diskuzích.
Jsou tam soubory:

CameraRC132_WWE_1.5.Sa.cab
OEM_ExtraSetting_0470501.sa.cab
OEM_WWE_04021801.sa.cab
T-mobil nastavení GPRS a MMS
LengLite.cab- češtinas jen malá- a tga nezpomaluje-odzkoušeno
GB-Soft Tweak.cab
ActiveX.CAB- ten taky nezpomaluje-dnes odzkoušeno

Myslím si že tam mám všechno dobře....nevím sice proč se nezobrazuje verze ExtRom,ale to zmizelo asi při nějakém flešování...
David
danieldavid (118)|16.5.2006 14:00
[QUOTE="janstik"]no tak mám full lokalizaci a mnoho programů,ale že by se to zpomalovalo se nedá říct.Vše mě jede O.K. jen sem tam něco,ale dá jse stím žít.
Rom mám 2003 od t-mobile[/QUOTE]


Možná že SEčka už mají nějakou opravu...
Podařilo se mi vypozorovat že největší neplechu dělá to,když zavírám nebo minimalizuju nějakou aplikaci a hned nato otevírám jinou.
Zavírám aplikaci,skočí mi tam Today obrazovka ,ale aplikace se napozadí ještě nějakou dobu uzavírá..., já ale už kliknu třeba na Notes ikonu na ploše a v tu ránu vidím jak to najelo přez tu první uzavírajícíse aplikaci a začne se to hádat,pak třeba 10 vteřin trvá než se to nějak dohodne a naběhne ten Notes.
Problém je v tom že nevím jak dlouho mám čekat na to uzavření programu,než můžu spustit jinej....
U MDA1 se tohle nedělo,tak nevím čím to je....
danieldavid (118)|16.5.2006 14:06
[QUOTE="ElSoft"][QUOTE="danieldavid"]Rom verzi mám podle všeho tu nejideálnější 1.60.00WWE- do WM05 se mi nechce...
[/QUOTE]
já bych zkusil ROM: 2.06.00WWE a pak co taky občas dost zpomaluje je plná lokalizace

[/QUOTE]

Nojo ale 2.06.00WWE je už WM2005 nebo se pletu???
Do 2005 se mi nechce,protože podle toho co jsem četl tak je to dost nevychytaný,nějaký věci tam blbnou apod....navíc mám hodně freeware který používám a blbly mi uz na 2003SE (v MDA1) takže pochybuju žeby jeli pod 2005.
O té ROM 1.60.00 jsem se tady ve foru dočetl že je asi nejlepší WM2003 verze pro MDA II...
Každopádně díky za odpovědi...
David
janstik_ce4you (124)|16.5.2006 16:50
2.06.00WWE je 2003SE

Doporušuji ti stáhnout a upgradovat verzi-1.172.176 download je zde
jsem opravdu spokojen,jede bez problémů.
osch (1330)|18.5.2006 12:02
Já osobně doporučuji toto: WM 2003 SE; ROM: 2.06.00; ExtROM: 2.06.100a; Radio: 1.18.00. Naprosto nejvyladěnější kombinace.