Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vymena Varia za CompactII. Ma to vyznam???

Big.T (111)|15.5.2006 21:08
Zhruba mesic jedu na Variu. Uz jsem z tech vecnych nepredvidanych resetu na mrtvici. Moc aplikaci tam nemam. Pravdou je, ze jsem zkousel pretaktovani nejdrive na 264, pote na 240 MHz. Kazdou chvili nejaka chybova hlaska o nespustitelnem programu pote co se Vario samovolne restartuje. Ta nestabilita WM05 me skutecne vytaci. Presel jsem na Vario z symbianovske Nokie 6630 a svym zpusobem lituji. Mam ted moznost vymenit Vario za Compacta II. Polepsil by jsem si nebo by to bylo to same. Pravdou je, ze jsem si na uzivani HW klavesnice moc nezvikl. takze by mi asi moc nechybela. Jaky mate nazor na tuto vymenu?
RedTop (30)|15.5.2006 21:28
První bych si zkusil flashnout nejakou aktuální nebo osvědčenou ROM, jestli se problémy nespraví. Nejlépe trochu projít fórum a podívat se kdo je s čím spokojen. Co se týče výměny, pokud jsi ochotný investovat a více se ti líbi Compact, tak proč ne. Osobní zkušenosti sice ani s jedním nemám, ale jsou to v mnohém hodně podobná zařízení.
Big.T (111)|15.5.2006 21:42
No, ja by jsem i preflesoval. Mam ale zaruku T-Mobile, tak nevim jak s zarukou pri pripadne reklamaci v pripade, ze budu mi jinou nez T-Mobile ROM. Uz jsem o tom premyslel. Myslim, ze by jsem tim ledacos vyresil, ale mam strach z te zaruky. Prece jen je to dost penez. Jakou ROMku by jste mi doporucili na vyreseni tech smrticich resetu.
Standa_ce4you (380)|16.5.2006 06:39
Co se mých zkušeností týče, obecně vyšší verze romky byla vždy o něco stabilnější než předchozí. Mám asi podobné zkušenosti s Variem jako ty, takže jediné co po nových romkách žádám, je stabilita. Teď mám Qtek 2.17.7.2 WWE, a je to o dost lepší než první tmobile romka 1.3.2.x (nebo tak nějak). Bohužel se starým dobrým Looxem 410 se stále nedá srovnávat :sarcastic:.
beecher (9270)|16.5.2006 06:59
Navic to pretaktovani taky nemusi tomu danemu Variu sedet.
Jinak prijit vymenou o WiFi a klavesnici, na kterou se da zvyknout...
fisik_ce4you (115)|16.5.2006 08:07
[QUOTE="beecher"]Navic to pretaktovani taky nemusi tomu danemu Variu sedet.
Jinak prijit vymenou o WiFi a klavesnici, na kterou se da zvyknout...[/QUOTE]

Pokud vim, tak MDAcII uz ma WiFinu ne? Jinak ja osobne mam MDAc a sem s nim spokojenej ... spis de o tu klavesnici, ale naproti tomu zase mensi rozmery ... pokud Ti ta cihla nevadi tak bych jen dal novou flashku
beecher (9270)|16.5.2006 08:26
MDA Compact II je pouze o WM5, EDGE, +64MB ROM upgradnuty Compact. Vyrobni nazev je HTC Charmer. Zarizeni podobne Compactu, ale ktere ma WiFi je HTC Prophet coz je napr. QTek S200.
Vlastislav Šťastný (275)|16.5.2006 08:44
Já tedy nevím ale VARIO mám od 13. prosince 2005. Používám ho denně a mám původní ROM-ku od TM. Za celou dobu jsem měl jeden samovolný SR a to ještě zpočátku, když nebylo jasné, které programy chodí pod WM5. Faktem je, že neustále zavírám programy na pozadí, abych měl co nejvíce volné paměti. Dále utilitkou v Battery Pack Pro ho vždy po ukončení brouzdání po internetu vyčistím. Co mě fascinuje je výdrž na baterku. Vydrží přes WIFI minimálně 4 hodiny a přes GPRS klidně přes 5 hodin. Co se týká rychlosti, tak po SR je několik prvních kliknutí zpomalených, ale už jsem si na to zvykl. Klávka je vynikající, přes víkend z chaty hodně mailuju, dříve z HP-čkem jsem to řešil BT-klávkou. Jsem už ve věku, že bych si po celoživotní práci mohl koupit i jiné zařízení, ale tohle mi vyhovuje. Jenom by mohl být větší displej. Takže můj názor není podle toho, že "každá liška chválí svůj ocas", je z těch objektivních.
fisik_ce4you (115)|16.5.2006 09:05
[QUOTE="beecher"]MDA Compact II je pouze o WM5, EDGE, +64MB ROM upgradnuty Compact. Vyrobni nazev je HTC Charmer. Zarizeni podobne Compactu, ale ktere ma WiFi je HTC Prophet coz je napr. QTek S200.[/QUOTE]


ah ... tak to sorry ... sem to neproveril ... nak sem mel zafixovany ze tam wifi je ...
Krevety_tvf (143)|16.5.2006 19:33
kazdopadne uz pri romce 1.6 se to resetuje takrka mizive ... takze hledej problem ve svy rom, nebo sade programu
Big.T (111)|16.5.2006 21:38
No, mam tam posledni T-Mobile RAMku, tusim 1.6.2.3. Instaloval jsem po HR opet svych par aplikaci a zda se ze to ted drzi. Tak dam Variatorovi asi jeste sanci ;)
Surgical (2364)|16.5.2006 21:41
Smrtici resety...stahni radsi o/c na 240, urcite tim strojku ulevis :)