Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS receiver NOKIA LD-3W mate nekdo?

zave (4)|15.5.2006 13:29
Chci se optat zda nekdo ma tohle zarizeni (popr s telefonem Nokia 6681. chci ho ted kupovat a nechci koupit zajice v pytli :))
Diky moc.. :)
Surgical (2364)|15.5.2006 13:43
Aa, Plha se hlasi....
dort (1212)|15.5.2006 13:43
mám a používám, ale s N70, což by neměl být zásadní rozdíl a absolutní spokojenost jak s funkčností tak s výdrží :cool:
Homer261 (98)|16.5.2006 17:27
Sám jej nemám ani jsem neměl, ale četl jsem na toto zařízení jen chválu. Prý drží výborně signál i v extrémně špatných podmínkách (střední konzole mezi sedačkami, apod.) Odkazů na síti je více. Jen na málo GPS nejsou prakticky žádné negativní ohlasy. Tahle k nim patří.
zave (4)|17.5.2006 12:19
Dekuju... ;)
uz pro nej bezim :))
BTW: kupoval jste to nekdo u toho eurotelu za tech 2295 ci co?
beecher (9270)|17.5.2006 12:23
2 nebo 3 lidi urcite to myslim uz tady na foru udelali...
dort (1212)|17.5.2006 15:48
jo už 2x a vždy byl skladem, Eurotel se nějak probral ze své letargie :-))
maja19 (5)|29.5.2006 07:07
jj. Já mám LD3W a jsem s ní spokojen. Nemá externí anténu. Nejprve mi to vadilo, ale i v bytě mám 3-5 satelitů. Používám ji s mobilem Nokia 6630.
kopacek (466)|29.5.2006 13:33
Používám LD3W i BT338, oboje stejně dokonalé. Používám s hx4700, N70 a N9300i zcela bez problémů.
Gabry (19)|31.5.2006 17:40
Tak mam taktez LD-3W a kdyz to zkousim s nokii 6630,uplne super to funguje, i v mistnosti fajne signal,mam TT M5,ale kdyz bych to chtel na MDA VArio,ne a ne rozchodit, TT N5 jede v pohode,i BTnajde zarizeni GPS,ale v aplikaci TTN5 to nejak nedetekujet?? je problem v zarizeni? nebo v rukach?? pokud to druhe budu stastnej,ale pokud HW tak to bude zle.
Nebo doporucte co pouzivate s MDA Varie za externi BT GPSku??

diky
ron.jeremy (92)|31.5.2006 22:57
[QUOTE="kopacek"]Používám LD3W i BT338, oboje stejně dokonalé. Používám s hx4700, N70 a N9300i zcela bez problémů.[/QUOTE]
Takže LD-3W i BT-338 mají na stejném místě stejný signál, třeba v autě pod střechou? Slyšel jsem zvěsti, že LD-3W je "tupější", než bývá u SIRF III GPS obvyklé, tak jestli to byla zkušenost s nějakým nepovedeným kusem, nebo je to "noumání"...? Když máš možnost srovnat, je mezi nimi nějaký rozdíl? Je to jedna z GPS, které mám vyhlédnuté, nevypadá zle, a i cenově vychází výborně, ale nerad bych se spálil. :oops: Také by mě zajímalo, zda u ní lze vypnout Static navigation a zapnout WAAS/EGNOS.
kopacek (466)|31.5.2006 23:40
Zrovna včera jsem si dělal malý soukromý test. hx4700 běžel s BT-338 a LD-3W spolupracovala s N9300i. Na obou sestavách jsem použil poslední verzi TomToma s mapou CZ 645. GPSky ležely na palubní desce pod předním sklem (s vyhříváním) asi 30 cm vedle sebe. Během navigace cca 130 km (město i hustý les) jsem nezjistil vůbec žádný rozdíl nejenom v zobrazované síle přijímaného signálu ale (co mě obzvláště překvapilo) obě "železa" stíhaly naprosto stejně rychle vydávat hlasové povely a překreslovat mapu (!!!). Přitom rozdíl např. ve výkonu procesorů je papírově značný. Takže z mého pohledu se jeví obě GPSky jako naprosto identické, rozdíl je v obalu... ;)
Asi by se daly nějakým seriozním měřením zjišťovat nějaké rozdíly, ale v praktické navigaci je prostě nevidím.
Statická navigace lze vypnout stejně jako u BT-338, s WAAS nemám zkušenost, vůbec nikdy jsem to nepotřeboval použít.
Kája_oldd (759)|1.6.2006 01:05
Jen tak pro zajímavost, pokud budete mít čas, skuste je srovnat ve VisualGPSce, kde by to mělo být průkaznější. Jinak ovšem na navigaci nokia stačí v pohodě. V tomtomu má skoro neustále maximální signál i moje postarší CF gps (o sirfu III apod. si může akurát nechat zdát:))
ron.jeremy (92)|1.6.2006 10:20
Také se moc přimlouvám. :yes: kopacku, prosím prosím, pokud máš tu možnost, otestuj citlivost LD-3W a BT-338 na srovnatelném místě (alespoň např. pod plechovou střechou v autě, případně i jinak, budeš-li mít chvilku, např. na prostranství, mezi domy, pod stromy...). Neskonalá vděčnost a tisíce děkovných dopisů zaručeny! :D
(Edit: pomocí toho VisualGPSce)
kopacek (466)|1.6.2006 14:22
Ahoj Jeremy, pokud ten nahoře dovolí a budu mít o víkendu čas, tak udělám podrobnější srovnání. - Je to přesně tak, jak píše Kája. - V TT mají obě GPSky téměř stabilně plný signál, pouze ve městě v úzkých uličkách s výškovými budovami a v lese v úzkém údolí se začíná objevovat ubývající síla signálu, ale na obou úplně přesně stejně.
Pokud se tedy podaří, tak je obě vezmu do krajiny, kterou mám za barákem a vyberu nějaké hustě zalesněné horské údolí (Jeseníky) a zkusím vydolovat více informací.
ron.jeremy (92)|1.6.2006 22:33
[QUOTE="kopacek"]Ahoj Jeremy, pokud ten nahoře dovolí a budu mít o víkendu čas, tak udělám podrobnější srovnání.[/QUOTE]
Díky moc, už se nemůžu dočkat. :) :yes:
Pajiiik_ce4you (3)|8.6.2006 00:07
Ahoj lidi,
chci si koupit tuto GPS (LD-3w), ale mám takovej malej dotaz :-)
Chtel bych to pouzivat prevazne na geocaching, tak by me zajimalo, jak to je u tohodle modelu s rychlosti pod 4km/h.
Kamarad mel s jinou BT-GPS problemy, ze mu u nizsi rychlosti neukazovala pohyb.

Dik moc za rady :))
Surgical (2364)|8.6.2006 00:44
I to uz bylo reseno drive, Nokia ma defaultne SN on (Static Navigation), coz je vhodne pro autonavigaci, ale ne pro pesi pohyb, kdy je nutne mit SN off.
Zda SirfDemo ci jine programky, umoznujici tuto feature ovlivnit, funguji i s danou Nokii (s BT-339 ano) nejsem nyni schopen zodpovedne rici, ale principialne by problem snad nemel byt...
kopacek (466)|8.6.2006 09:18
Na přepnutí Statické navigace na LD-3W je nejlepší program APLsirf
Například na hx4700 s WM2003SE je to jediný program, který to dokáže (ostatní programy se s GPSkou nespojí). Bohužel se mně ale nepodařilo najít program na PC nebo Symbian, takže GPSku musím přepínat z PDAčka (i když ji používám téměř výhradně pod Symbianem).
scerba (49)|12.6.2006 13:40
snazil jsem se na netu nekde najit vsechny telefony co to podporuje, ale vsude se uvadi jenom nokie, nenasli jste nekdo nejaky seznam? napr. u sony erricsonu (ci jak se to pise :) ) dik
beecher (9270)|12.6.2006 13:50
Je to normalni BT GPSka jako kazda jina, nevidim duvod, proc by to nemelo chodit s SE... Nebude jednodussi si to hned na prodejne vyzkouset? ;)
du.du (41)|16.6.2006 14:33
Panove a jake GPS zarizeni teda doporucujete pro MDA Vario???
Prosim doporucte. Rad by jsem to pouzil i na kole pripadne pro turistiku!!!

Dik
beecher (9270)|16.6.2006 14:46
Uplne stejne? ;)
Vzdyt je to uplne jedno (skoro), ke kteremu zarizeni danou GPSku pripojite, vzdy se bude chovat stejne...
du.du (41)|16.6.2006 14:54
Nize ve clanku je uvedene ze to nekdo s MDA Variem neumel spojit???
Je to blbost a nemam se bat??? Mam to koupit u Eurotelu??? Za tech 2.300??? Je to dobra cena???

Dik
beecher (9270)|16.6.2006 15:29
Je to blbost, protoze je nejdrive nutne tu Nokii uplne nabit... Nenabita se nesparuje...
Za 2300 lepsi GPSku nesezenete. Podle mne...
du.du (41)|16.6.2006 16:55
Diky za radu:-)
Posledni dotaz pred koupi: V Eurotelu na me zkouseli nejakou platbu za GPS??? Existuje neco takoveho nebo je to vse free???

Dik
beecher (9270)|16.6.2006 16:58
Coze to na vas zkoseli? Platbu za GPS? Licence na pouziti GPS systemu je jiz v cene zarizeni...

Probuh, kde jste to kupoval? Nenabizeli vam spise ten jejich navigacni software?
du.du (41)|16.6.2006 17:02
Ja se moc neptal jen me zajimalo jestli maji a kolik to stoji. Protoze nevedeli zda se to umi sparovat s Variem jeste jsem nekoupil.Pri te prilezitosti mavali nejakym letakem s pravidelnou platbou okolo 150/mesic... Zjistim dam vedet.

Jinak dik
Surgical (2364)|16.6.2006 17:16
ROFL :)
Teda, spis je to k placi. Tohle jiz opravdu hranici s vedomym podvodem.
kopacek (466)|16.6.2006 17:55
To du.du: to je jenom nedorozumění, oni vám pouze nabízeli Eurotelácký navigační software, což je Wayfinder upravený pro Eurotel. Lze platit měsíční paušál, což je těch 150,- anebo jenom navigaci na jeden den. V ceně je vždy ten navigační soft a všechna data, která za daný časový úsek (den nebo měsíc) stáhnete (navigace funguje totiž tak, že mapy jsou načítány do zařízení podle požadavku).
Nic ale nebrání tomu, abyste žádný poplatek neplatil a použil svůj navigační sotware a u nich koupil jenom tu GPSku.
du.du (41)|16.6.2006 19:41
Mate pravdu s tim SW za 150/mesic - ten prodavac byl veeelmi fikany a ja to z neho musel pacit nakonec mi to ale potvrdil...
Ted mi ale rekli ze nelze parovat GPS Nokii s Variem!!! Tak opravdu nevim... Ma nekdo tuto variantu a je funkční???
Mozna si prodavac vsiml napisu T-mobile na Variu a strasi me...???!!!

Dik
Surgical (2364)|16.6.2006 19:46
Asertivne ho posli do p....e nebo jinam, co je blizsi tve nature.
Keca, a pokud to nevi, tak mu to laskave oznam. Nevidel jsem Vario, ktere by se stavajicimi GPS Nokie nesly sparovat. Nokia ty GPSky stejne nevyrabi. Jasny uz?
du.du (41)|16.6.2006 20:11
Takze NOKIA LD-3W s MDA Variem a nize uvedenou ROM +SW TomTom bude urcite fungovat???

Dik
dort (1212)|16.6.2006 20:18
je dosti smutně číst polopravdy, kterě vypouštěl z úst prodavac v ET - ano Nokia GPS + Vario a EUROTEL NAVIGAČNÍ SOFTWARE WAYFINDER spolu opravdu nechodí, ale to není Váš prípad, že?

jenže on ten problém bude možná v poněkud jiné rovině, těžko je prodavači, když zákaznik vlastně pořádně neví co chce! A co čekáte od prodavače v ET, že Vám prodá GPS a doporučí TomTom, nebo iGo, když ET nabízí vlastní navigační software?

a třetí připomínka - ono se na prodejně ET nedá vyzkoušet prodávané zboží?

a zároveň mě maličko překvapuje vševědoucnost některých uživatelů, kteří se prostě musí vyslovit ke všemu, ať o tom něco vědí, nebo ne

omlouvám se za jisté množství OT, ale musel jsem - tyhle diskuze jsou totiž díky "zaručeným" informacím a vševědoucím přispěvatelů pro KOČKU
Medcin_ce4you (0)|26.6.2006 12:59
Po všech experimentech sháním někoho z Prahy (nejlépe centrum) s PocketPC, který by byl schopen odblokovat statickou navigaci na LD-3W.

PocketPC nevlastním, na Palma nic takového není a SirfDemo jsem zkoušel asi ze 4 compů bez úspěchu (po přepnutí do Sirf protokolu se SirfDemo kousne a musí se odstřelit.

THX
xtonda (811)|26.6.2006 16:42
[QUOTE="Medcin"]SirfDemo jsem zkoušel asi ze 4 compů bez úspěchu (po přepnutí do Sirf protokolu se SirfDemo kousne a musí se odstřelit.[/QUOTE]
Toto: http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=25575
jste četl? Já jsem se opakovaně připojil Sirfdemem, přepl protokol na sirf a zpět na NMEA a bez problémů, rychlost portu jsem nastavoval všude na 38400, mám USB BT dongle od MSI.
Medcin_ce4you (0)|27.6.2006 17:48
Tam jsem se o SirfDemu dověděl :?

Jakmile se přepni na Dirf - tak dojde k rozpojeni BT. Po znovupřipojení je to zase NMEA :evil:
dort (1212)|27.6.2006 17:53
Pokud vyhovuje Palmovka, tak se ozvi :-)
Gabry (19)|9.7.2006 22:19
TAk si tak lezim a premyslim,a chci si z Nokie 6630 poslat fotky do VAria pres BT,a nejde to,upozornuji ze jsem to jeste nezkousel,pak me napadlo ze mam vypnuty IRDa prenos,tak ho zapnu a jde to,a pak me napadlo,kdyz me to hazelo chybu pri spojeni pres BT jen u obrazku,tak ze by to melo byt stejne s tou GPS LD-3W,zapnu ji a ona funguje krasne s Variem,ja jsem si hned od zacatku vypnul IrDA prenosy,a ono to ma vliv na vsechno. Takze GPS Nokia LD-3W funguje s MDA Variem i mě konečně, pouzivam TT N5 5.21 jen pro zajimavost :-). Diky za predchozi rady,ale zadne upravy a softiky potreba nebyly. Mejte se fajne. Zatim
jirina007 (1)|27.7.2006 08:04
Chtěl bych všem, kteří mají obavu že nefunguje GPS LD-3W s MDA Vario říct, že nemusí mít strach. GPS Nokia LD-3W s MDA Vario funguje bez větších obtíží. Já jsem ho sice nemohl rozchodit 3 dny, ale bylo to způsobeno tím, že zásadně musí být zapnutý telefon ve variu. Nemusí tam být SIM, nebo nemusí být zadaný pin, jen musí být zapnutý. Pokud je vypnutý, SW si "myslí", že je zařízení v režimu "letodlo" a odmítá s GPS komunikovat. To ovšem nedělají všechny softwary, ale např. TomTom ano. Tak toto jsou mé zkušenosti....
Sice jsem neměl v ruce žádnou jinou GPSku, takže nemůžu porovnat, ale s touto jsem max. spokojen. Velká výdrž a myslím, že i dobrá citlivost (v porovnání se starou ruční GPS Garmin....)
Všem hezký den!!
Gabry (19)|27.7.2006 16:23
Souhlasim,musi byt gsm modul zapnuty (nesmi byt mod letadlo),jinak citlovost LD-3W super,ted jsem valil kromeřiž / pardubice a zpet,a pohodicka, Vario to vydrzelo jen na Aku a TOMTOM me nahnal jen jednou do jednosmerky v Pardubicich :-),takze spokojenost
Mefisto (231)|28.7.2006 22:47
Nesetkal se nekdo s problemem straty zarizeni GPS na TT mobile (napr Nokia n70) s Nokii BT GPS. Pri navigaci cirka po 5 - 10 minutach vypadne signal
dort (1212)|29.7.2006 09:41
stalo se mi neco podobneho se starsim firmware na N70 ( jedina rada je vypnout zapnout telefon, nebo si nechat nahrat jiny firmware ) ;)
Mefisto (231)|29.7.2006 10:08
To neni potreba mobil se nsekne, staci v nastaveni znovu vybrat zarizeni GPS a je tam zpet. Dalsi poznatek je ten ze kdyz schovam GPS mys tak aby mela zhorseny prijem signalu tak uz je to znatelne lepsi, cili bych rekl ze je problem v tom ze je GPSka v komunikaci rychlejsi nez foun. Nevypadava signal, ale strati se zarizeni GPS - prestane komunikovat pres BT, coz GPS se starsimi chipy nedelaj.
Udajne je na to nejaky patch od TT 5.20.2
PRAETORIAN. (3)|30.7.2006 00:44
Chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s MDA Compact nebo MDA Compact 2 a Nokii GPS LD-3W se softwarem Tom Tom Navigace 5. Četl jsem totiž na stránkách http://gsmobil.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemid=8198&kod=Nokia-LD-3W-bluetooth-GPS-modul
že tam bude asi nejakej problem.
ipf (2136)|30.7.2006 07:38
Moje zkušenosti s touto GPSkou:
s Nokií 32xx (ta se Symbianem) i 6681 funguje bez potíží.
S Nokií N70 jsem měl problém na původním software, pokud bylo připojeno BT sluchátko a někdo mi zavolal, GPS vytuhlo a byl nutný restart telefonu.
S Qtekem 8310 jsem tuto GPSku nespároval, ale zkoušek jsem to jen hodinu, víc času jsem na pokusy neměl.
dort (1212)|30.7.2006 10:40
no IPFe, nevím co jsi pároval, ale 8310 s touhle GPS chodí jak víno ;) - jediný problém je že při párování GPS se musí přejmenovat z NOKIA na GPS ......... a fungujeto :D
RomanL (10)|1.8.2006 11:01
Sirfdemo na PC s Nokií LD-3W skutečně nejde - problém stejný jako u ostatních - NMEA data jedou, při pokusu o přepnutí na Sirf protokol se BT odpojí. Ještě jsem si všiml, že nahoře na liště je uvedeno (Target SW: Unknown) on COM6/4800, ale nastavení čehokoliv jiného natvrdo taky nepomáhá. Možná za to může MS BT klíč, možná něco jiného, ale nejde to... :(
Bez problémů pracuje AlpSirf na PDA.
Maglor_ce4you (20)|1.8.2006 11:38
S IPAQem hx2750 chodí nokiácká GPS bez problému (teda občas po ukončení některých programů je nutné GPS vypnout a pak zase zapnout jinak ji nejde přes BT najít, ale neděje se to kupodivu vždy a nevím kde je problém).