Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS - Lama pomoc pri vyberu

drakulaj (45)|15.5.2006 11:49
Ahoj,
mam nekolik hromadnych dotazu ohledne GPS. Stavim aplikaci narocnou na presnost lokalizace kdekoliv na predem castecne zname trase ( jedna oblast, mnoho tras). Jako jeden z lokalizacnich zdroju jsem si vybral GPS. Pro informaci - rychlost pohybu do 10m/s (spise pomalejsi) a rychlost mereni 1s

Rad bych se chtel zepat jak je to s presnosti GPS? Ve vetsine specifikaci jsem nasel, ze to je +- 25m bez nejake korekce a 5m s nejakou korekci?! Mohli by jste mi to nekdo priblizit? Protoze +-25m je vlastne tolerance 50m a to je opravdu velmi nepouzitelne.
Zaroven by me zajimala jaka je opakovatelnost mereni na jednom miste. typicky nekam dojdu a pak se vratim - dostanu aspon priblizne stejny udaj? +- metr od prvni relativni polohy?
A nakonec jake GPS s BT by jste mi doporucili za rozumnou cenu.

Dik Jirka
beecher (9270)|15.5.2006 12:53
10 m/s je rychlost 36 km/h, takze to GPSky zvladaji bez problemu, hrana phybu je tesne pod rychlosti chuze normalniho cloveka, tedy kolem 4 km/h a rychlost mereni je prave presne 1s.

Stejny udaj pri navratu dostanete prave v ramci te tolerance o ktere se pise...

Otazka je, jak moc presna ta lokalizace musi byt... Pokud do tech 5 metru, tak nejake SiRF III GPSky (Navilock BT 338/i-Tec BT 339, Nokia LD-3W) budou dostacujici, jinak GPS system v jeho komercni sfere (volne pouziti GPS systemu) nebude to prave orechove.
drakulaj (45)|19.5.2006 08:34
No ja se s tim obcas budu i zastavovat a jezdit velmi pomalu. Jinak presnost okolo 5M by byla vyhovujici.

Akorat by me jeste zajimao co to je Position 5-25 meter CEP with SA off?
Co znamena to SA?

A dalsi dotaz nasel jsem Nemerix AD-300 na SIFR II kde udavaji ze po korekci maji presnost 1 - 5 m. Maji to i ostatni GPS?:oops:
Scatman_ce4you (123)|19.5.2006 09:01
Mrkni se tady snad pochopíš, jak je to s přesností a citlivostí GPS...

Dneska je přesnost někde kolem +-15m, zpřesnění polohy by mělo pomoct až zapnutí systému EGNOS/WAAS, pro Evropu se předpokládá až počátkem roku 2007, pak by přesnost byla asi kolem 5m, tak jak třeba uvádí výroobce u BT 338/339...