Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mrtve MDAIII?

Bred@tor (31)|15.5.2006 10:36
Nejdriv se chci ospravedlnit, abych nebyl za vseobecnou lamu a nedostal hned od kazdeho vynadano, ale uz dva dny hledam zde na foru a zkusil jsem vsechny topicy, ve kterych se jednalo o podobny problem, ale bez vysledku.Dalsi vec, je, ze jsem cerstvym majitelem zarizeni s WM, takze se na me bude muset asi trochu pomaleji;)


takze problem:

Pokazde kdyz necham MDAacko na nabijecce pres noc at pres USB ci pres sit tak rano je MDAcko mrtve a to doslova....vzdy jsem laboroval s hardresetem, ale ted nazabira uz ani ten.....
MDAcko zacne reagovat, az kdyz ho zapojim na nabijecku.Po te zacne nabihat(uvodni obrazovka ET) , rozsviti se oranzova ledka, zobrazi se info o ROM atd, a pak se opet resetuje a ledka pozhasne do cervene barvy...a opet to same dokola...

bohuzel se asi nedostanu ani do Bootloaderu, abyc ho mohl preflashnout...ono hlavne se mi ani nespoji activesync...


aktualni ROM je 1.22




edit: tak ted se mi aspon zjevila instalace oken ,ale nez jsem stacil aspon zkonfigurovat dotykovku-opet reset....Hardreset jsem delal dnes uz asi po 40.



baterku jsem mel vecer asi v 2am na 80% a jeste jsem dal MDAcko na nabijeku, abzch se dostal na 100, ale nejde mi do hlavy, kdzy jsem nemel spustenou zadnou app a ani wifi nebyla spustena, tak co i presto, ze MDA je na nabijecce dokaze zpusobit toto?


Mozna, ze jsem zhyckanej Symbianem, kde mi P910 jela bez resetu klidne 3mesice....




kazdopadne diky vsem za jakou koliv radu!
Surgical (2364)|15.5.2006 10:40
Prvni a nejpravdepodobnejsi pricina je, ze klekla baterka, to by bylo ze vseho taky asi nejlevnejsi. Tak bych doporucil vymenit baterii (predtim ji ale nechat v nabijecce na kolebce nabit!) a pak patrat dale....
Bred@tor (31)|15.5.2006 10:53
to jsem si taky rikal ale vcerejsi den jsem na ni brousil po netu cely den a vicemene si hral se zarizenim a naprosto v poradku....procentuelne se jsem nepozoroval zadny pekleny klesani, proto mi to prave prijde tak divny....

no zatim laboruju porad dal....:cool:
Surgical (2364)|15.5.2006 11:08
Takhle: Principialne USB je schopno PDA dobijet, ale zalezi na vice okolnostech. Lisi se proudovy odber/zatez, kterou je schopne dodat USB 1.1 a USB 2.0. Ne vzdy je pocitacovy port nastaven na moznost aktivniho napajeni, zvlaste u starsich desek se toto muselo specialne povolovat jumpery na zakladni desce! Navic u nekterych motherboardu, a to i u drazsich modelu, zcela chybela prepetova ochrana USB portu a pripojenim externiho zarizeni s vlastnim napajenim (typicky HDD) mohlo dojit k "odpaleni" celeho southbridge a tim i k totalnimu umrtveni desky/pocitace. Je to necele 2 roky zpatky, ze si prodejci na svych strankach jmenovite vyminovali, ze zaruka se nevztahuje na podobnym zpusobem poskozene motherboardy, blahe pameti to byly napriklad P4P800-E DeLuxe desky od Asusu.... 0,5A, ktere je USB v nejlepsim pripade schopne poskytnout, nemusi baterii, zvlast uz nacate, stacit k tomu, aby se vubec dobijela, nabijecky sitove dodavaji obvykle kolem 2A....Proste...baterka se da sehnat za 600 Kc, bez jeji vymeny bych dale nepokousel osud....
Bred@tor (31)|15.5.2006 11:45
to mas pravdu,ale aspon tech 0,5 amper tam pres to USB jede...je pravda, ze ta cestovni s kterou ted nabijim dokaze davat 1A.


jen te poprosim, kde jsi videl tu baterku ja jsem nasel jen origos, kterou distribuje GSMobil a to za necelych 1200kc.Ja jdu zatim googlit:)


diky


edit kdyby nekdo potreboval tak tady je par odkazu co jsem nasel, treba se nekomu bude hodit.

http://www.1m.cz/prislusenstvi/1-cena--1/pnmdabat/
http://www.i-obchod.cz/subcategory.asp?catcode=414
http://64.233.183.104/search?q=cache:DolCjajKZ0AJ:www.palmpc.cz/start/files/abater.pdf+mda+III+baterie&hl=cs&ct=clnk&cd=22