Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TT5 a i-GO

tortoise (546)|14.5.2006 23:45
Zde jsem sepsal porovnání TT5 a i-GO, jak ho vidím já.
Surgical (2364)|15.5.2006 00:09
Dovolil bych si pripojit i svuj podpis.....
beecher (9270)|15.5.2006 08:05
Jj, chtelo by to nejak oba vyrobky zkombinovat... :)
jt_ce4you (77)|15.5.2006 10:56
...mozna bych navrhl adminum ce4you ..udelat samostatnou diskuzi pro iGO. Taky jsem se konecne dostal k iGO a jsem unesen! Nejsem zatim nicim zaujat, ale z vlastni zkusenosti..se mi nejvic libi IGO. Testoval jsem Navigon alias MIOMAP V5, TOMTOM, Dynavix.
Grachus_ce4you (81)|15.5.2006 11:16
Omlouvam se ze to sem moc nepatri ale zkousel jste nekdo porovnavat vypoctene trasy iGo 2006 s vypoctenymi trasamio jinych aplikaci?? Ja jsem si mohl vyzkouset iGo a tak jsem nechal vypocitat trasu ale nezdala se mi tak jsem ji nechal vypocitat Dynavix a byla uplne jina (a to jsem v iGo menil i moznosti trasy - furt to sami). Nedalo mi to a nechal jsem si naplanovat trasu na internetu s podklady od Planstudia a vysla trasa stejna jako u Dynavixu. Vsadim se ze u TT by to bylo taky tak jako u Dynavixu... Stalo se vam to taky ze iGo nejak blbe pocita nebo je to ojedineli exces???
Surgical (2364)|15.5.2006 11:23
iGO umoznuje nastaveni "presnosti" a tim i rychlosti vypoctu trasy, dale zalezi na mapovem podkladu, kde nektera komunikace muze/nemusi byt nebo je jine tridy, nez ktere ten ci onen program zahrnuje ve svem algoritmu do vypoctu, algoritmy se zajiste take mohou mirne lisit, i kdyz vychazeji ze stejneho matematickeho modelu atd. atd. atd.
Me treba Dynavix dodneska neni schopen nanavigovat domu pred barak, jsem pry v neprujezdne oblasti (zjednosmerkovane sidliste), zatimco jine programy s tim nemaji nejmensi problem....
Grachus_ce4you (81)|15.5.2006 13:25
No prave ze me prijde iGo naprosto bomba, ale tohle mi zkazilo naladu :( Byla to mapa CR... no treba to byl jenom ulet. Kvuli tomu jsem ji ale nevykousel, protoze jsem potreboval frcet... takze jsem pouzil jinej program kterej mi prisel ze trasa je OK.
beecher (9270)|15.5.2006 13:40
Odku kam ta trasa byla? Zkusim to v TT.
Grachus_ce4you (81)|15.5.2006 14:52
Jirkov-Trnova (Pribram)... me se logicka cesta zda pres Prahu a pak dolu, kdezto iGo me vedl ze se pred Prahou sjelo na D5 a pak po okreskach az na misto.... nebo primo za Chomutovem nejak dolu... uz si presne nevzpominam... ted ho nemam.
beecher (9270)|15.5.2006 15:03
Nabidnuto:
Jirkov? Jirkov nebo Jirkov (Zelezny Brod)
Trnova? Trnova (Plzen - Sever), Trnova (Praha-Zapad), Trnova (Pardubice), Trnova (Dobris), Trnova (Polepy (Litomerice)), Trnova (Tisova (Tachov))
Grachus_ce4you (81)|15.5.2006 16:34
Jirkov (chomutov) Trnova (Dobris)
beecher (9270)|15.5.2006 16:44
TT to vzal kolem/pres Kladno pred Prahou zahnul na dalnici na Plzen a pak s ni sjel... No, podivejte se sam...
Mapa PL_CZ_SK_HU 645...

Hm, iGo to bere pres Zatec a Rakovnik, coz je podle nej o 23 km a 16 min. kratsi (Auto, Ekonomicky a algoritmus na max. Spravne)... To uz stoji za zvazeni, co je lepsi trasa...
00145337_jirkov_trnova_YWbK.jpg 00145337_jirkov_trnova_igo_09Rw.jpg
Peta_ce4you (314)|15.5.2006 18:24
[QUOTE="beecher"]TT to vzal kolem/pres Kladno pred Prahou zahnul na dalnici na Plzen a pak s ni sjel... No, podivejte se sam...
Mapa PL_CZ_SK_HU 645...

Hm, iGo to bere pres Zatec a Rakovnik, coz je podle nej o 23 km a 16 min. kratsi (Auto, Ekonomicky a algoritmus na max. Spravne)... To uz stoji za zvazeni, co je lepsi trasa...[/QUOTE]

Rekl bych ze trasa I-go je lepsi.....
beecher (9270)|15.5.2006 18:28
Taky si myslim... ;)
Grachus_ce4you (81)|15.5.2006 19:50
Tak to me pos... A ja si myslel ze ta trasa je spatne, ale kdyz to tak bere i TT tak nelze nez to vzit jako spravne. Moc diky Beecher ted mam jasno :yes: Jak je ten obrazek u i-Go tak tak presne to vypadalo. Holt jsem veril Dynavixu a internetu.
Grachus_ce4you (81)|15.5.2006 20:03
Nedalo mi to a jeste jsem si vzal k ruce PDA (nebot jste me nahlodali zda vubec Dynavix dobre pocita trasy) a zkousim si to znovu planovat a musim se omluvit, nebot tenkrat jsem potreboval docela rychle vyrazit. Nicmene kdyz na to koukam tak i Dynavix pokud si dam Najit kratkou trasu, tak najde presne tu co tady vidite na obrazku u i-go (tuto moznost ja nikdy nepouzivam protoze po vice cesty ztravim na okreskach). Pokud dam u Dynavixu Najit rychlou trasu tak to naviguje prave na Prahu a pak podel Vltavy po 4 dolu do Trnovi. Me se prave nelibila ta trasa po okreskach co mi nadlo i-Go a nepodarilo se mi ho ani pri volbe trasy presvedcit aby to vzal jinak. Proto jsem to rychle overil na netu a jel podle Dynavixu. Bohuzel uz I-Go nemam abych to vyzkousel znovu a overil jestli treba nejsem lama ja :) Ale diky za vstricnost :yes:
beecher (9270)|15.5.2006 20:16
No, ja to vidim tak, ze se TT, DNVX apod. snazi co nejrychleji dostat na nejakou dalnici/silnici I. tridy/pri nejhorsim II. tridy (a nebo to vest pres velka mesta) a pak z ni odbocit, ale iGo prolozim primku mezi dvema body a podle ni vede trasu nejak rozumne...
Aspon tak ja to chapu z tech obrazku...

Njo, a ted jsem si to overil... Navigace z Karvine do Prahy:
TomTom samozrejme logicky, jak vsichni jezdi, udela 406 km/4:25 hod pres Olomouc, Brno, D1, Praha.
iGO pri ekonomickem vypoctu udela 367 km/4:22 hod. pres Olomouc, Litomysl, Pardubice do Prahy. Pri nejrychlejsi trase to je 400/3:56 hod. Oloumouc, Brno, D1, Praha (coz je zvlastni, vzhledem k vypoctu TT... :D ).

No, mozna na ty ceste stravite hodne casu na okrskach, ale zase tam nikdo nebude a kdyz pojedete, jak iGo predpoklada, jste tam behem kratsi doby a ujedete mene km. ;)
tortoise (546)|15.5.2006 20:35
[QUOTE="beecher"] Pardubice do Prahy. Pri nejrychlejsi trase to je 400/3:56 hod. Oloumouc, Brno, D1, Praha (coz je zvlastni, vzhledem k vypoctu TT... :D ).[/QUOTE]
No, zvláštní, jak se to vezme. Ono je totiž iGO neskutečně optimistické při odhadu času. Zatímco TT počítá, že po dálnici, kde je 130, člověk jede průměrně kolem 120 (a podobně ve městě a na okreskách), iGO při výpočtech evidentně počítá s maximální povolenou rychlostí. Např. dnešní trasu po Praze mi odhadlo časově přesně na polovinu a bylo vidět, když jsem stál v zácpě, jak minuty do cíle velice rychle naskakovaly. TT je podstatně větší realista, jeho časy většinou korespondují se skutečností a to i na trasy třeba 1000km dlouhé.
Telematix Software (289)|16.5.2006 09:59
[QUOTE="beecher"]TT to vzal kolem/pres Kladno pred Prahou zahnul na dalnici na Plzen a pak s ni sjel... No, podivejte se sam...
Mapa PL_CZ_SK_HU 645...

Hm, iGo to bere pres Zatec a Rakovnik, coz je podle nej o 23 km a 16 min. kratsi (Auto, Ekonomicky a algoritmus na max. Spravne)... To uz stoji za zvazeni, co je lepsi trasa...[/QUOTE]

No, jsem z techto koncin a jel bych kolem Kladna po R7, protoze ta druha trasa by trvala IMHO neuveritelne dlouho... Ta druha trasa evidentne priklada hode velkou vahu kratkosti trasy (rekl bych ze az moc).
Peta_ce4you (314)|16.5.2006 10:25
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="beecher"]TT to vzal kolem/pres Kladno pred Prahou zahnul na dalnici na Plzen a pak s ni sjel... No, podivejte se sam...
Mapa PL_CZ_SK_HU 645...

Hm, iGo to bere pres Zatec a Rakovnik, coz je podle nej o 23 km a 16 min. kratsi (Auto, Ekonomicky a algoritmus na max. Spravne)... To uz stoji za zvazeni, co je lepsi trasa...[/QUOTE]

No, jsem z techto koncin a jel bych kolem Kladna po R7, protoze ta druha trasa by trvala IMHO neuveritelne dlouho... Ta druha trasa evidentne priklada hode velkou vahu kratkosti trasy (rekl bych ze az moc).[/QUOTE]

Nevim jak v cechach, ale na valassku je lepsi jezdit volbou kratka trasa jezdi po cestach kde potkate miminum aut...

kdyz se tu pripojil i telematix tak si nedpustim poznamku, ze by mohl dynavix pracovat se staty jako igo....
beecher (9270)|16.5.2006 17:17
[QUOTE="Telematix Software"]No, jsem z techto koncin a jel bych kolem Kladna po R7, protoze ta druha trasa by trvala IMHO neuveritelne dlouho... Ta druha trasa evidentne priklada hode velkou vahu kratkosti trasy (rekl bych ze az moc).[/QUOTE]Jak jsem jiz psal, odhaduji, jak iGo pocita trasu...
Ja z tech koncin nejsem, takze podle toho, co mi nabidl TT jako trasu, jsem trochu jelen, kdyz to porovnam s tim, co nabizi iGo...
MLB (105)|18.5.2006 10:04
Pocket Navigator 6 (betaverze) Jirkov - Chomutov 114 km
BOR Jirkov - Chomutov 115 km
petrpan_ce4you (24)|16.6.2006 10:06
[QUOTE="tortoise"]Zde jsem sepsal porovnání TT5 a i-GO, jak ho vidím já.[/QUOTE]
Celkove musim s tim porovnanim souhlasit. Jen bych opravil to, ze se v iGo neda zobrazovat cas prijezdu. Da se preci vybrat zobrazit 3 polozky z techto:
- vzdalenost do cile,
- cas do cile,
- cas prijezdu do cile,
- cas do pristiho prujezdniho (VIA) bodu,
- vzdalenost VIA, cas prijezdu do VIA,
- cas do pristiho manevru,
- rychlostni limit,
- aktualni rychlost.
Je fakt, ze by se mohlo dat najednou zobrazit i vice nez 3.
A taky je pravda, ze na te hlasove navigaci by meli popracovat.
A vyber mest, kdy se da zadat i stat, je fajn. Ikdyz to preklikavani je zdlouhave. Ono by mozna stacilo, kdyby se po kliku na tlacitku pro vyhledani Adresy neobjevila rovnou klavesnice pro vyber ulice, ale okno, ktere se objevi po stisku Zmenit mesto (se seznamem posledne nalezenych mest) s tou moznosti zmenit mesto + by tam mohli pridat tlacitko na zmenu statu (mohla by tam byt napriklad vlajka aktualniho statu a kdyz se na ni klikne, objevil by se seznam statu s moznosti vyberu + po vybrani by se objevila klavesnice na zadani nazvu mesta).
Ale myslim, ze zadna navigace nebyla v prvni verzi na takove vysi. A treba dalsi verze uz bude TT velkym konkurentem
beecher (9270)|16.6.2006 10:38
Neda zobrazit cas prijezdu? A co je pak tohle za polozku?
- cas prijezdu do cile
tortoise (546)|16.6.2006 12:06
[QUOTE="petrpan"]Jen bych opravil to, ze se v iGo neda zobrazovat cas prijezdu.[/QUOTE]
Ano, omlouvám se, to je moje chyba. Nicméně k necti iGo musím dodat, že jsem přišel i na další velmi nepěkné věci, např. že po vypnutí iGo mi zůstane PDA nastaveno na automatické vypínání po třech minutách i v případě nabíjení ze sítě a podobné "vychytávky", které pak musím ručně vracet zpět.
Co mi třeba dále silně nevyhovovalo je zobrazení aktuální cesty takovou vyblitou zelenou - je to děsně nekontrastní. TT používá tmavě hnědou a pak mi stačí opravdu zlomek vteřiny juknutí na mapu, abych viděl, kam to bude dál pokračovat, zatímco u iGo je třeba mapu sledovat pozorněji. Možná za to může i postupné mizení mapy v dálce, každopádně mi to přišlo taky dost pozadu za TT.

[QUOTE="petrpan"]Ale myslim, ze zadna navigace nebyla v prvni verzi na takove vysi. A treba dalsi verze uz bude TT velkym konkurentem[/QUOTE]
To jsme došli ke stejnému závěru :-)
petrpan_ce4you (24)|19.6.2006 17:49
[QUOTE="tortoise"]
Co mi třeba dále silně nevyhovovalo je zobrazení aktuální cesty takovou vyblitou zelenou - je to děsně nekontrastní. TT používá tmavě hnědou a pak mi stačí opravdu zlomek vteřiny juknutí na mapu, abych viděl, kam to bude dál pokračovat, zatímco u iGo je třeba mapu sledovat pozorněji. Možná za to může i postupné mizení mapy v dálce, každopádně mi to přišlo taky dost pozadu za TT.
[/QUOTE]
Tak podle Oltcita na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10878&fi=240#247 je mozne si schemy upravit.
Zkousel jsem to a upravil jsem v color.ini (scheme\yellow.zip) hodnotu te zelene. Je to klic planned_road, tak si tam nastav RGB barvu jakou chces. treba na planned_road = "",128,0,0

Pepa7 (110)|4.7.2006 19:35
[QUOTE="beecher"]TT to vzal kolem/pres Kladno pred Prahou zahnul na dalnici na Plzen a pak s ni sjel... No, podivejte se sam...
Mapa PL_CZ_SK_HU 645...

Hm, iGo to bere pres Zatec a Rakovnik, coz je podle nej o 23 km a 16 min. kratsi (Auto, Ekonomicky a algoritmus na max. Spravne)... To uz stoji za zvazeni, co je lepsi trasa...[/QUOTE]

Toto srovnání je špatné - stačí logicky použít nejkratší trasu a máš to samý co na iGO
00156512_mapa_Rqb.jpg
beecher (9270)|6.7.2006 12:51
Pepa, jiste, nejkratsi je moznost, jak donutit TT, aby to spocital stejne jako iGO, problem vsak je, ze iGO mne nepovede pripadnymi polnackami, ktere nejsou skoro ani pro off-road, jak to pri nejkratsi variante pocita TT...
A to je to problem...
Na normalni cestovani se proste v TT5 vzdy uzivatel pouzije nejrychlejsi cestu...
me2d09 (34)|26.7.2006 22:29
[QUOTE="beecher"]Na normalni cestovani se proste v TT5 vzdy uzivatel pouzije nejrychlejsi cestu...[/QUOTE]

Když se vám trasa co vymyslí TT nelíbí, zkuste použít funkci Vypočítat alternativu. Někdy i několikanásobně. U uvedeného příkladu Jirkov-Trnova počítá TT původně 1:58; 138km. 1. alternativa (pro ty co chtějí ještě více na dálnici) co TT vymyslí vede hned na D8 pak do Prahy - 2:09; 166km.
Když se dá vypočítat alternativu podruhé, dojde TT k výsledku skoro jako iGo - bez dálnic, 2:15; 121 km (nutno podotknout že je to něco zcela jiného než když se dá počítat Nejkratší trasa - to je 2:20; 112 km a je to po "Off-roadech").

Ohledně času - myslím že za 1:42 se to po okreskách jak tvrdí iGo ujet rozumně nedá. Čas TT 2:15 bude asi reálnější.
Jaros_ce4you (7)|27.7.2006 15:54
No mna Igo poslal na taku offroad cestu aj napriek tomu, ze som mal zaskrtnute aby take cesty nezobrazovalo. Uplne sa nato spolahnut neda.
Josef01 (13)|27.8.2006 22:45
Po prázdninovém cestování jsem se naštval na TomTom v. 5.21 s předposlední verzí map. Cestoval jsem mimo hlavní tahy a to navádění je příšerné. Několikrát jsem jel po cestách, které pomalu naznali ani místní a dokonce i zbytečnými oklikami. Dokonce se mi stalo, že jsem jel 1km dlouhou trasu a pak jsem zjistil, že stačilo jet rovně a dostal bych se na stejné místo po 150m!! Nakonec jsem se naštval a koupil MIO 710, které obsahuje sice stejné mapy (iGO), nicméně SW pro navigaci pracuje konečně inteligentně.
Jako důkaz nádherně spočítané cesty od TomTom 5 předkládám obrázek, abyste si udělali obrázek sami :

Josef01 (13)|28.8.2006 15:27
Po několika dnech používání se mi MIO c710 (iGO) líbí čím dál více. Ovládání je rychle a intuitivní, program má větší možnosti ve volbě tras a počítá je inteligentněji než TomTom5. Velmi se mi líbí i volba zadání přímých souřadnic do přístroje - to je pro mě naprosto skvělá funkce. Stačí na obrazovky dvakrát kliknout a změníte okamžitě trasu přes vložený bod na mapě. System RDS-TMC pracuje taky skvěle a ma jižní spojce mi ušetřil spoustu času :-).

Každý systém má klady i zápory, ale MIO c710 se jim myslím celkem povedlo. Má rychlé a přehledné ovládání a plánování tras je přímo lahůdka.
Storm8 (162)|20.11.2006 13:26
No to je slušný, tohle mi Tom Tom nikdy neudělal. Vim že to dělá infomapa ve všech verzích, ale Tom Tom?
Docent (1234)|20.11.2006 15:06
[QUOTE="Josehp"]
Jako důkaz nádherně spočítané cesty od TomTom 5 předkládám obrázek, abyste si udělali obrázek sami :[/QUOTE]
Hm, a neměls tu cestu rovně zakázanou? Teď jsem to vyzkoušel se všema variantama, co TomTom nabízí, a tu tvoji zobrazenou mně to nenabídlo...