Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

8310 - rychlost

Standa999 (138)|12.5.2006 09:58
Zda se Vam rychlost systemu a CPU adekvatni? Vcera jsem zkousel svou kartu v Motorole 220 (jestli v ni pojede) a videa ve formatu napr. *.wmv na ni jeli o poznani rychleji a plynuleji. A to je na ni WM2003. U me jedou slusne az po pretakteni pres OmapClock.
Na Motorole to prehraval MediaPlayer a u me TCPMP. A kdyz jsem zkousel nastavovat Quality na Lowest, vypnout Audio ovladac a Dithering, tak na zakladim taktu to o moc lepsi neni. S TCPMP mam jenom dobre zkusenosti, protoze v aute, kdyz jel WMP a TomTom dohromady, tak do 10 minut vzdy WMP spadnul s chybovou hlaskou "Server .....". S TCPMP v pohode.
Jinak kdyz dam "Systemove informace", tak tam ukazuje CPU 195MHz a kdyz spustim OmapClock, tak tam ukazuje "Current clock" 180MHz. To je taky divne, ale spise bych veril tomu OmapClocku. Nebylo by spatne, kdyby byla nejaka aplikace pro dynamicke pretaktovani, akorat by se nastavilo od-do.
RadimK_ce4you (223)|12.5.2006 16:43
Mne se zdaji *.wmv videa hodne mizerne, ale mozna se neni cemu divit, kdyz se jedna o 2-nasobne rozliseni. Kdyz to ale porovnam se Symbianem a Nokiemi (ted nemyslim wmv, ale avi), tak 8310 vs. TCPMP vychazi o neco lepe na 8310.
will27 (131)|12.5.2006 17:34
Neni se cemu divit... WMP zvlada WMA lepe,nez TCPMP... Takze to neni tim,ze by byl Qtek pomalejsi... Dokonce je pry rychlejsi,nez Symbianova N80... TCPMP je vyborny na divx..cili soubory avi... Ale WMA jedine ve WMP... Hodne zalezi na kvalite zvukove stopy... Qtek bohuzel neni PC,takze neumi prehrat vsechno,ale zvlada toho dost...:)
bender_ce4you (63)|16.5.2006 17:03
Potvrzuju. TCPMP neni na wmv stavěnej, vidím to na nějakej patent Mrkvosoftu, kterej může použít pouze WMP a ostatní programy to musí obejít za cenu větší hardwarové náročnosti. Odhad člověka, kterej tomu nerozumí...

MPx 220 bude přehrávat rychleji, kvůli menšímu rozlišení (37 840 px vs. 76800 px), si myslím...

Jinak TCPMP je program, před kterým bych neváhal vykřiknout slova chvály, kdykoliv ho někdo zmíní. Je to příklad freewareovýho monopolu :)
libik_ce4you (11)|24.5.2006 09:42
Ahoj, chtel bych se zeptat k rychlosti Qteku - zatim ho nemam ale uvazuju o jeho koupi - zajimalo by me provnani s N70 ktera mi prijde jako snek... Doted sem mel 6230, ktera byla jako blesk, zkousel sem i 6230i a ta mi prisla o dost pomalejsi, nato ze to vlastne neni smartphone... Na Qteku se mi libi ze neni o moc vetsi nez normalni telefony, takze by me zajimala jeste ta rychlost... dik
bender_ce4you (63)|24.5.2006 10:02
Nevim, kolik je tu lidí, co měli v ruce Symbian a zároveň WM5, takže objektivní rada bude složitá.
Můžu ti ale říct, že na WM5 je tak pestrá paleta programů, že jsem zatím nenašel jedinou věc, kterou bych na qteku chtěl mít a nenašel ji. Ale jestli ti tak záleží především na rychlosti, tak věz, že Qtek 8310 má občas sklony k tomu nebejt rychlej a zadrhnout se. Na druhou stranu s přetaktovaným Qtekem (250Mhz) jsem měl nejvyšší skóre v javabenchmarku ze všech mobilů. Takže co se týče aplikací, když to cuká v Qteku, bude to cukat i jinde. To ale neřeší otázku, že je něco blbě naprogramovaný. To bych asi vytknul qteku především velkým a bezdůvodným lagům v nabídce start.
A jestli ti můžu kecat ještě do tý nokie, tak když jsem viděl ten displej, už jsem jí nechtěl... 320x240 je o poznání lepší...
RadimK_ce4you (223)|24.5.2006 14:37
No ja mam N6600; ma sice jen cca 100MHz, N70 ma kolem 200MHz (jestli se nepletu), ale v porovnani s Qtekem je hooodne pomala. Qtek ma sice obcas sklony ke zpomalovani, ale jinak sviha jak blesk. A o displeji ani nemluvim... Co se vsak aplikaci a her tyce, tak Symbian vede opravdu hodne, WM5 asi neni jeste poradne rozsiren. Ale abych se zastal Qteka, tak na druhou stranu, ikdyz je aplikaci jak safranu, tak jsou hodne spolehlive, maji pekne prostredi a hlavne "funguji"! Na Symbianu je to nejake nemastne, neslane, asi proto, ze Symbian ma prostredi nic moc a pouziva velky font. Symbian mi prijde spise pro zabavu (hry) a WM pro praci.
bender_ce4you (63)|24.5.2006 18:59
Ale her je taky dost. Obzvlast prijemne je, ze na qteku ozivaji stare dosove hry, ktery jsem fakt miloval. A objevuje se jich vic a vic. Ac nejsou pro mobil uplne stavene, tak hratelnosti trhaji programatorum SP her pozadí. (Mluvím o programu scummvm)
RadimK_ce4you (223)|25.5.2006 19:47
[QUOTE="bender"]Ale her je taky dost... [/QUOTE]

To asi nemas Symbian. Ja mam obe platformy, takze muzu porovnavat. No vlastne porovnat to ani nejde.
libik_ce4you (11)|25.5.2006 20:38
a moh bys to srovnat pro mne? dik
bender_ce4you (63)|25.5.2006 22:30
[QUOTE="RadimK"][QUOTE="bender"]Ale her je taky dost... [/QUOTE]

To asi nemas Symbian. Ja mam obe platformy, takze muzu porovnavat. No vlastne porovnat to ani nejde.[/QUOTE]

Ja si s hrama na WM vystacim. Nerikam, ze jich je vic nez u symbianu, rikam, ze se clovek (=ja=prumerny student) vyblbne az az. Pravda, ze tech do qvga je jak safranu, ale jak rikam, vetsinou stojí za to. Tahle polemika ale nikam nevede...

to libik: Ja mam tak par her, který mě nikdy nezklamou - šachy, 2d simulátor stíhačky, jednu adventuru z PC (ma 1 GB :) ), 3d simulator zavodu, 2d simulátor tanku a minigolf. Všechny jsou docela sranda... Jinak java hry me nechytly...Akorát na to paření není čas.
RadimK_ce4you (223)|25.5.2006 23:22
to libik: Pokud si chces hrat, tak jdi do Symbianu (prave parim Another World :D - ne pres emulator), pokud chces spis nejake PIM, dobre fungujici aplikace apod., tak Qtek. Jinak mrkni na symbianforum.com a ziskas prehled.
libik_ce4you (11)|25.5.2006 23:49
Dik... osobne me o hry vubec nejde... chci aby ten telefon byl rychlej a malej (samozrejme v ramci moznosti :), chci aby to zvladalo word, maily, pdf, exel, internet (wifi ideal), aby to melo peknej displej pouzitelnej pro navigaci... Myslim ze qtek odpovida nejlepe... jeste bych teda chtel aby byl odolnej, ale takovej asi neni :)
bender_ce4you (63)|26.5.2006 08:59
Nevim co máš proti emulatorům, vše běhá bezvadně. Tak se třeba podívej na tuhle stránku:

http://www.scummvm.org/compatibility.php

Potvrzuju, že běhá hra Broken Sword a s tou si fawkt užiješ. Možná třeba znáte i tajemství oslího ostrova... Samozřejmě s českými titulky.

Další emulátor je PocketSNES(http://paqpark.nuclearfallout.net/projects/pocketsnes.php),
ten zas na mobilu rozchodí tuny her pro Super Nintendo(musíš sehnat romky).
Tam sice není podpora taková jako u scummvm (u toho, co jsem zkoušel bylo vše na fullscreen, hudba většinou nechodila, prý se to dá opravit, ale já se s tim nedelal). Hrál jsem třeba Aladina, Micro Machines a takový ptákoviny.

A abych se vrátil k topicu - vše běhá rychle. Vím, že uživatelé měli problémy to rozchodit na MPx 200. Nevýhodou je blbý ovládání (hádám, že u symbianu stejný problém) - asi by to chtělo najít nějaký BT joypad, ale nevím, jestli to vůbec existuje.
RadimK_ce4you (223)|26.5.2006 15:25
to libik: Tak vidim, ze pro tebe je asi jednoznacna volba Qtek - jdi do nej! ;)

to bender: Proti emulatorum nic nemam, sam jsem jich hodne vyzkousel, ja jen naznacoval, ze platforma Symbian je co se tyce her mnohem vice rozsirena. To ale pro me stejne neni rozhodujici, atak sebou nosim Qteka :yes: