Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN G500 [pocketpcthoughts.com]

Zdenek Malinsky (9781)|11.5.2006 21:43
Pavel vám v úterý napsal něco o Eten M 600 a dnes vám přináším odkaz na recenzi jeho většího bratříčka G 500.
Líbí se mi na něm hlavně jeho krásné modré posvícení :)) , ale absence něčeho rychlejšího, než je GPRS ho bohužel staví na druhou a možná až na čtvrtou kolej.

Obrázky nepřikládám. Najdete je v recenzi, a kdo neumí anglicky, může si alespoň prohlédnout je. ;)
Surgical (2364)|11.5.2006 22:07
Pekne, fakt pekne. GPS na ukor wifiny je ale opet nonsens, kdyz uz, tak obe. Strojek neni maly, proc proboha miniSD? Jinak 559 baku dle aktualniho kurzu 12500.-, kdy se dockame takovych cen v Evrope...
Zdenek Malinsky (9781)|11.5.2006 22:38
Tak ta wifina by mě asi tolik nebolela, to se dá vyřešit kartou s wifi, ale chybějící EDGE, UMTS .... tam nijak nedoleješ.
Asi si budeme muset zvyknout na mini, mikro, piko, nano...karty. Prostě na každém novém modelu bude jiný typ karty a budou umístěné v čím dál, tím víc hůře přístupných slotech (jako třeba u smartphone pod baterkou).
Dominique (151)|12.5.2006 18:19
zlatej muj compact.. vsechno co potrebuju ma a nic vic. cekam na mda s velkou operacni pameti, sd slotem, usb hostem, maximalne klavesnici, wm5 a vgackem. bez wifi, umts i edge... bez fotaku, beze vseho .) jsem pri vsi nenarocnosti narocnejsi nez vetsina .)
ElPedro (3)|13.5.2006 17:09
Pozadavek na zmensovani pametovych karet je zrejmy. Cim mensi karta, tim mene plochy zabere na desce plosnych spoju pro ni konektor, tzn. ze se uvolni prostor jinym soucastkam.
Neco jineho je potom prakticke pouziti uzivatelem, kdy posledni typy jdou uchytit pomalu uz jen pinzetou.

Ja vidim problem spis v tom, ze se v posledni dobe meni typy pametovych karet od typu k typu. To se projevuje hlavne na cene. Na poli PDA byl dlouho standard SD a uzivatel muze pouzivat tu samou kartu do PDA, fotaku a treba s USBklicenkou k prenaseni dat. Reseni bych tedy hledal v unifikaci nejakeho formatu jeste rozumne geometricke velikosti (co si budeme vykladat, k velikosti, resp. malosti, samotneho cipu maji jeste hodne daleko), ktery by byl opet multiplatformovy a vyrobci je opet mohli chrlit ve velkych seriich a snizili by tak cenu.
ElPedro (3)|13.5.2006 17:48
Ad Wifi typ B.
Necht mi napise ten, kdo vyuzije u takovehoto zarizeni vetsi datovy tok nez 11Mbitu/s.

IMHO to v mnoha pripadech sviha rychleji nez USB1.1 po kabelu a jestli stahuji mobilnim zarizenim data rychlosti nekolika set kB/s, tak je prece uz jedno, jestli se mi do pocitace dostanou o par milisekund pozdeji nez s "Gckem". Spis ocenim nizsi spotrebu Bckoveho modulu oproti Gckovemu ku delsi vydrzi baterie.

Nehlede na to, ze mikropaskova vedeni na DPS pro vyssi vykon vyzaduji sirsi mezery, dale vice problemu s interferencemi, nutnost silnejsiho stineni, lepsi filtrovani vsech signalu, to vse zabere vice prostoru, tudiz by se na predem stanovenou plochu nevesel treba ten GPS prijimac, pripadne by mel tak hroznou citlivost, ze by byl nepouzitelny. Cili kompromis GPS a 802.11b povazuji za prijatelny.
Navic me ted nenapada zpusob pouziti, kdy bych vyuzil GPS a Wifi zaroven. To uz si vic dovedu predstavit GPS a Bluetooth, ale tam uz to neni zadny problem.
ElPedro (3)|13.5.2006 17:56
[QUOTE="Dominique"]zlatej muj compact.. vsechno co potrebuju ma a nic vic. cekam na mda s velkou operacni pameti, sd slotem, usb hostem, maximalne klavesnici, wm5 a vgackem. bez wifi, umts i edge... bez fotaku, beze vseho .) jsem pri vsi nenarocnosti narocnejsi nez vetsina .)[/QUOTE]

Ja jsem na tom podobne. Akorat, kdyz se takova hracka uz najde, tak stoji jako plne vybaveny notebook. :((