Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kterak (ne)synchnonizovat přez BT

Gwyn (18)|11.5.2006 13:36
Tak jsem chopil své zcela nové PDA FS N560 z krabice a jářku značne posílen již nastudovaným postupek kterak správně synchronizovat přez BT z článků na ce4you a axim blogu, jsem se jal synchronizovati.

Napřed jsem tedy spojil PDA s PC gáblikem a poprvé synchrnonizoval, Vše OK.
Hurá, sláva, první krok je hotovej....

Inu nastavuji BT v PDA. Shit interface je jinej než jsou screeny z návodu na ce4you. Inu zbývá návod dle Axim blogu.

Oprašuji své BT v notebooku (sláva konečně k něčemu bude)
Bohužel všude proklínané, ale v zásadě pouze a jen na MS BT stack návody psané, drivery BT v noteboku nepoznaj. Shit, inu instaluju Toshiba BT stack, který jsem dostal k notesu.
>
OK, nainstalováno.


Tak jedem dle návodu:
>Na PC v BT Manažeru vytvoříme příchozí COM port. Tento vytvořený COM >Port vybereme v nastavení připojení ActiveSyncu (File->Connection >Settings->v Allow connections to one of following vybereme námi >vytvořený COM port).


Zjištuji co porty...ok COM 7 je přednastaven jako příchozí, nastavuji v ActiveSync na PC.

>Na PDA spustíme ActiveSync, pak Menu->Bluetooth Connection, >odklikneme, že chceme vytvořit nové partnerství (pokud ještě jsme žádné s >daným PC nevytvořili. Pokud ano, smažte jej.), zvolíme New partnership, >po vyhledání okolních BT zařízení vybereme náš počítač, zvolíme BT profil >ActiveSync a dokončíme wizarda.

Zapínám BT v PDA.
Nastavuji zapnout, ale nevidět pro ostatní zařízení.

Zapnu si synchnonizaci v PDA a dám synchnonizovat pomocí BT...
Hláška=> nebylo rozpoznáno partnerství, které podporuje ActiveSync, chcete ho založit??

Jasně chceme.

Fajn, BT v okruhu nalezeno. Zadávám PIN, OK potvrzuji v PC, ok.

Ale OUHA!
>>>zvolíme BT profil >ActiveSync a dokončíme wizarda.<<<

Nikde nic takového jsem zatím neviděl.
Wizard se mne ještě zeptá na sluzby v tomto profilu
"Serial port" a "Wireless Stereo"

Tot vse.

Mno nic...
Zkusíme odeslat soubor...OK soubor z PDA pomocí BT odeslán

Inu zkusíme synchronizaci. V PDA dám opět synchnonizovat přez BT, ale
"Nelze navázat partnerství s BT podporující ActiveSync"..Kua tohle jsem už někde viděl :no:

Inu tak to zkusíme z druhé strany.
V PDA zapnu viditelný pro všechny, V PC naleznu moje PDA nahodím partnerství, v PDA nastavím odchozí i příchozí porty, zkusíme odeslat z PC na PDA soubor, OK...

Zkusíme synchnonizaci...AciveSync na PC mele, že na žádném portu nebylo rozpoznáno žádné zařízení.

Mno tak jsem si s tím hrál asi týden a vyzkoušel jsem všechny možné kombinace nastavení. NIC!!!

Už si vážně myslím, že FS N560 nelze synchnonizovat přez BT..

Povedlo se to někomu?
Filini_ce4you (0)|11.5.2006 14:00
Zkoušel jsi to na jinym PC? Měl jsem ten samej problém - doma si to neškrtlo a v práci OK. Podle mě je chyba někde v PC... Než bych se v tom šťoural, PC jsem přeinstaloval a už to šlape OK.
Surgical (2364)|11.5.2006 14:08
Firewall firewall firewall....
Gwyn (18)|11.5.2006 14:14
[QUOTE="Surgical"]Firewall firewall firewall....[/QUOTE]

Firewal samo vypnutej (Jak kerio, tak ta shitka od MS)

Bohuzel jsem to najinem PC nezkousel, ale osobne bych opravdu nevidel problem v PC.

Kamen urazu je podle mne v tom, ze se pro to partnerstvi, ktere mam v PDA musi někde nastavit, že podporuje ActiveSync....

A to nevím kde se nastavuje :((

Ve wizadru, jak naznačují všechny postupy to prostě není.
Surgical (2364)|11.5.2006 14:28
[QUOTE="Gwyn"]Fajn, BT v okruhu nalezeno. Zadávám PIN, OK potvrzuji v PC, ok.

Ale OUHA!
>>>zvolíme BT profil >ActiveSync a dokončíme wizarda.<<<

Nikde nic takového jsem zatím neviděl.
Wizard se mne ještě zeptá na sluzby v tomto profilu
"Serial port" a "Wireless Stereo"

Tot vse.[/QUOTE]

A zvolis k dokonceni wizarda ten profil Serial port? Vytvori se ti v BT manazeru zastupce tohoto serioveho pripojeni?
Filini_ce4you (0)|11.5.2006 14:28
Zkus to Kerio odinstalovat. Ale nejlepší je stejně reinstall, takhle to budeš řešit další tejden.
Pak ten Active sync nastav před instalací firewallu a bude ti to fungovat podle toho návodu... Kerio pak můžeš klidně nainstalovat.
Gwyn (18)|11.5.2006 14:34
[QUOTE="Surgical"]A zvolis k dokonceni wizarda ten profil Serial port? Vytvori se ti v BT manazeru zastupce tohoto serioveho pripojeni? [/QUOTE]

Zkousel jsem vsechny kombinace, jen serial port, jen wireles stereo a oboje dohromady.

V BT manageru se partnertvi vytvori az kdyz delám připojení z PC a vyhledávám PDA. Pak se partnerství v pořádku udělá a propojí se to v pohodě.

Firewall odstavím tak, že na ikoně dám zakázat firewall, to je snad dostačující, ne?



beecher (9270)|11.5.2006 15:27
Ja bych zkusil vytvorit na PC jeste jeden prichozi port a na nej nastavit ActiveSync. Ja na WS2K3 mam Widcommacky BT drivery (pac MS nejsou), kde je taky jeden prichozi COM port uz nastaven, ale na nej to taky nefungovalo, takze jsem pridal jeden navrch, pripojil na to AS a beha to...
pslany (130)|11.5.2006 15:30
To jsem si myslel taky, ztraceli se mi namapovane jednotky. Vypnuti ani povoleni vseho na Keriu nepomohlo. Dal jsem uniinstal keria, rovnez nepomohlo. Nasledoval reinstal NB a vse jede. Neco tam muselo zustat viset.
Gwyn (18)|11.5.2006 15:59
[QUOTE="beecher"]Ja bych zkusil vytvorit na PC jeste jeden prichozi port a na nej nastavit ActiveSync. Ja na WS2K3 mam Widcommacky BT drivery (pac MS nejsou), kde je taky jeden prichozi COM port uz nastaven, ale na nej to taky nefungovalo, takze jsem pridal jeden navrch, pripojil na to AS a beha to...[/QUOTE]

To už jsem taky zkoušel... :(

Bohužel to nepomohlo...

Dají se někde sehnat ty Widcommacky BT drivery, někde jsem četl, že jsou placeny....
beecher (9270)|11.5.2006 16:11
No jiste, daji, jako vsechno... ;)

Tak jestli ani tohle nepomohlo, tak to je dost divny... Ale jak jiz doporucovano (a vim, je to silene), ale zkuste na to jit pomajkrosoftacku, tedy vystoupit a nastoupit (reinstall notasu)...
Juundra (34)|11.5.2006 16:34
měl jsem taky takovej problém a potom jsem zjistil že to nechodí jen pod windows se servis pack 2:no: , je v nich ovladač a ten je aktivní a když tam nainstaluju jinej prostě ho to ignoruje!
Gwyn (18)|11.5.2006 16:47
[QUOTE="beecher"]No jiste, daji, jako vsechno... ;)

Tak jestli ani tohle nepomohlo, tak to je dost divny... Ale jak jiz doporucovano (a vim, je to silene), ale zkuste na to jit pomajkrosoftacku, tedy vystoupit a nastoupit (reinstall notasu)...[/QUOTE]

Mno reinstall kvůli synchronizaci PDA s BT...raději bych to asi oželel, jelikož při té představě mě jímá hrůza. Mám systém už tak krásně nastavenej...dával bych ho dohromady měsíce....

Nehledě na to, že na notebooku pracuji v práci a doma, dělám na něm cca 16h denně.

Opravdu nemůže být problém v PDA? (myslím v nastavení)
PDA mi neustále řve, že to partnerství nepodporuje ActiveSync....

Asi sem hodím nějakej odkaz na stránku se screenama obrazovky toho wizarda, zda v něm něco nechybí...
beecher (9270)|11.5.2006 17:18
Nemuze. Problem je v tom, ze se nejak AS na PC nemuze spravne pripojit na ten nastaveny COM port (ac se tvari ze ano), a tim padem se pak PC pri pruzkumu nabizenych BT sluzeb z PDA tvari, ze sluzbu ActiveSync nenabizi...
amatér_ce4you (10)|5.6.2006 09:10
Podařilo se to vyřešit? Já mám úplně stejný problém a hraju se s tím dva dny. :evil: Zkoušel jsem PC i NB, na obou Bluetooth I-TEC a na PDA mám stále k dispozici pouze serial port a audio. Audio přenos do PC jde perfektně, což mi k ničemu není.
Proč BT na N560 nechodí??? Komunikace BT s Nokií N6230 - lze spárovat, ale tím to také končí.... Je tu někdo komu to funguje? Nikdy bych nečekal, že PDA za takovou cenu bude tak problematické. U N30 vše na první pokus. Jsem zoufalý...