Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

n560 a externi GPS antena

Tom07 (56)|10.5.2006 20:55
Cus, chtel bych si k n560 poridit externi GPS antenu a potrebuju radu s vyberem. Nasel jsem pak kousku za rozumnych 500 Kc, ale ani prodejce mi nebyl schopen rict zda ji na svoje PDA pripojim bo byla na objednani. Nemate nejaky tip?
Diky
Tom
Surgical (2364)|11.5.2006 01:32
I napsal jsem do Gugla N560 externé anténa a první odkaz mi nahodil

TOTO, neni za 500, ale k N560 pasuje stopro
Tom07 (56)|11.5.2006 09:46
Vypada sice pekne, ale 1.200 Kc je docela palka :-(
Nevi nekdo o necem jinem?
Tom07 (56)|14.5.2006 07:43
A co tohle?

http://www.elektroprofik.com/inshop/scripts/detail.asp?kat=322558

Nema s ni nekdo zkusenosti? Nejde samozrejme jen o to najit nejakou antenu. Podle toho na jakem miste ji vyhodi Google ji opravdu kupovat nehodlam ;-)
peterm_ce4you (10)|14.5.2006 09:01
[QUOTE="Tom07"]A co tohle?

http://www.elektroprofik.com/inshop/scripts/detail.asp?kat=322558

Nema s ni nekdo zkusenosti? Nejde samozrejme jen o to najit nejakou antenu. Podle toho na jakem miste ji vyhodi Google ji opravdu kupovat nehodlam ;-)[/QUOTE]

N560 ma udajne MMCX konektor, takze s MCX by to neslo.
Ferry_CZ (49)|16.5.2006 09:32
[QUOTE="peterm"][QUOTE="Tom07"]A co tohle?

http://www.elektroprofik.com/inshop/scripts/detail.asp?kat=322558

Nema s ni nekdo zkusenosti? Nejde samozrejme jen o to najit nejakou antenu. Podle toho na jakem miste ji vyhodi Google ji opravdu kupovat nehodlam ;-)[/QUOTE]

N560 ma udajne MMCX konektor, takze s MCX by to neslo.
[/QUOTE]

no ja myslim ze to je prave naopak, MMCX ma napriklad acer n35 ( ten jsem mel a mam doma i ext.antenu, kterou jsem k nemu kupoval, ta ma konektor MMCX -samec a ten na N520ku nepasuje, a podle obrazku ktery jsem nasel na webu to vypada spis na ten konektor MCX)
Hadam ze to jedno pismeno M znamena microMCX a skutecne je i mensi nez konektor pouzity u FSC, takze logickou uvahou mi z toho vychazi ze to bude MCX :D

zde srovnani konektor MMCX (acer n35, yakumo deltaX )



zde konektor MCX ten si myslim ze maji Looxy rady N5xx




jinak treba TADY maji docela priznive ceny GPS anten s ruznymi konektory, tak snad to nekomu pomuze
Ferry_CZ (49)|16.5.2006 14:14
Takze jsem jeste patral a vzal jsem si k ruce supleru, otevrel google.com a hledal technicke specifikace standartnich konektoru, pote jsem vyrazil do mesta a obehl par kramu s konektory a dobral jsem se k zaveru ze pouzity konektor na Loox N5xx neni ani MMCX ani MCX, ale je to jejich vlastni "standard a vytvor" cimz chteji patrne zakaznika prinutit k pouzivani pouze originalnich pridavnych anten a neni zde prostor pro sehnani nejake neoriginalni ( do te doby nez nekdo okopiruje jejich konektor a zacne ho vyrabet ) Cili momentalne nevyuzita antena po Acer N35 je mi nadale naprd a budu muset vymyslet jak ji predelat abych ji mohl pripojit

Docela me tenhle pristup FSC stve, pac vsichni ostani vyrobci pouzivaji standardizovane RF konektory bud MMCX nebo MCX , ale FSC zase musi vymyslet neco jineho aby to nebylo jednoduchy :(
S474N (660)|19.5.2006 08:21
Ferry_CZ: diky za zpravu, i kdyz neni moc potesujici. Taky se me tu vali antena na N35 a nemam pro ni vyuziti. Takze redukce se proste sehnat neda, ach jo. Neslo by to zastoupit jinou koncovkou? Neorigo, ale ktera by tam sla napasovat?
Ferry_CZ (49)|19.5.2006 12:45
no koukal jsem v kramech na ruzne konektory a nejlepe by se asi dal upravit SMB konektor, kontaktoval jsem taky tu firmu na kterou jsem daval odkaz vyse a odpovedeli mi ze zaslali dotaz do siemensu na technicke specifikace toho konektoru a meli by se mi pak ozvat, tak zatim vydrz, treba to jeste nejak pujde ;)
Surgical (2364)|19.5.2006 15:34
Nevyjde nakonec levneji a bezproblemoveji koupit original antenu? Ja jsem sice krimploval a konektoroval lecos, ale toho trpajzlika, jakym je MMCX konektor bych si skorem netroufal udelat tak, abych za to mohl strcit ruku do ohne....Je tedy fakt, ze ty externi anteny jsou obvykle cca 5-metrovy, takze na zkracovani je mista jiste dost, ale po dvou nepovedenejch pokusech uz se jen cena za konektory muze vyhrabat buhvikam :)

P.S. jeste mi nekdo poslete fotku s externi antenou pri pesim pouziti, jestli ji mate za uchem, nebo na cepici, nebo s ni za pochodu tocite kolem hlavy jako lasem....
S474N (660)|19.5.2006 16:22
Ferry_CZ: neboj, ja vydrzim, protoze na to vubec nekvaltuju, jenom mne mrzi, ze tu lezi nevyuziva antena z N35.

Surgical: externi antenu lze pomerne uspesne pripevnit na batohu nahoru a nebo pripadne na popruhy.
Ferry_CZ (49)|22.5.2006 12:04
takze informace je tu, pouzity konektor je od firmy Hirose typ MS-147 Nyni uz jen zbyva sehnat ho v CR, popr. zkusit si nechat poslat nejaky vzorky z anglie, asi jim napisu a uvidime :)

EDIT

tak jsem na Ebay nasel nabidku samotneho konektoru MS-147 k nakrimpovani na kabel a stoji 17 Liber, coz je asi 700 Kc :( V CR se prodavaji redukce - pigtaliy, MS-147 - N-male konektor, ktere se pohybuji taky tak kolem 700-800 Kc, ach jo
UFO-nec (58)|5.8.2006 12:52
Tak jsem čerstvým majitelem N560 (2dny) a začal jsem řešit stejný problém. No problém ani ne. V MB nebo po Praze, když je v PDA v držáku na okně, tak v pohodě chytá 5-7 satelitů. Ale rád věci vylepšuju, tak jsem začal hledat info k externí anténě. To že se sehnat (krom origo) jiná anténa nedá jsem věděl už před tím než sem ho koupil, ale ta cena kolem 1100,- se mi zdá také moc. Pohyboval jsem se tak trochu kolem Wifi, a ty konektory mi přišli podobné, tak jsem se stavil u znamého, vyzkoušel pár Pig-Tailů, a on tam jeden pasoval, tak jsem ho vzal, že by to třeba moh být on.
A teď jsem našel tuhle diskuzi a obrázek MS-147, a málem jsem spadnul z křesla, je to přesně on, dokonce i s nápisem HRS. Takže konektor mám vyřešenej, pokusím se zjistit co to je za pigtail, zakolik a odkud.

Mám ale otázečku, jste si jistí, že lze použít jakoukoli GPS anténu, bude fungovat třeba ta pro Acern35? Nejsem si jistý, zda existuje jen jedna konstrukce, potřebují nějaké napájení(co napětí)?
Jakou doporučíte, jak dlouhý kabel? Necháváte anténu ve vnitř na palubovce, nebo magnetem venku na střechu?


Předem díky za rady, obratem bych nějakou anténu koupil a překrimploval bych to a hlavně vyzkoušel.

\\edit: tak pigtail je z inwifi.cz a cena je 600 bez DPH , to je fak neskutečný, jak můžou chtít takovejch peněz za dva konektory a kus drátu :-(
cajrix (17)|5.8.2006 20:44
Tak ja ten pigtail taky mam, ted jenom poradit jakou antenu k tomu pripojit a to tak abych ten pigtail nemusel nicit.

http://inwifi.cz/eshop/index.php?go=items&item=391&cat=3&sub=&

a to reseni by melo byt levnejsi nez cca 900 kc, jinak si radsi koupim original od FS:) , jo a vubec ma nekdo tu externi antenu je to s ni lepsi?
UFO-nec (58)|6.8.2006 11:18
No já nevím jak to chceš připojovat ty, ale já plánuju, že buď ustřihnu konektor na anténě a přidělám tam jiný, který půjde zapojit na ten pigtail, nebo opačně. Asi bude lepší ustřihnout ten pigtail, abys mohl tu anténu případně reklamovat.
Rozhodně si netroufám nějakým způsobem odoperovat ten MS konektor a bastlit ho přímo na anténu.

Ale taky bych rád věděl, jakou anténu mám koupit? Nejlépe nějakou levnou a odzkoušenou. Halooo lidi...poraďte nám :-)


No a jinak pro lidi, co ten pigtail neseženou zadarmo, nebo nemají doma už nějakou anténu, se tohle bastlení asi nevyplatí, protože pigtail+anténa=700+500=1200,-. A origo se dá sehnat už za litra.
cajrix (17)|10.8.2006 18:51
Tak sem si koupil original externi antenu od FS, myslel sem si ze to bude vetsi je to takovej malej zmetek tak 5x5 cm max, ale hlavni je ze to je evidentne k dobru, porovnavla sem to z okna bez anteny a s antenou, kde bez anteny sem se nemohl fixnout, gps videla 2-3 satelity a slabe tak s antenou sem behem par vterin videl 7-8 satelitu a na 5 se fixnul. Ted uz jen jak to nejlepe pridelat v aute, pac je to sice magneticke ale ja sem nenasel nikde na palubovce na co to prilipnout, tak sem koupil oboustranou lepici paskua neco s tim spacham.
UFO-nec (58)|12.8.2006 12:20
Nejsem si jistej, ale není to náhodou magnetický proto, aby se to dalo přilepit na střechu??
Jde o to, že některá auta mají pokovená skla (odráží UV záření, teplo nebo co já vím) a tudíž stíní signál.

V pondělí mi přijde anténa od Navilocku s MMCX konektorem, tak to nabastlím a uvidím , jestli to bude fachat.
Ferry_CZ (49)|23.8.2006 13:09
maly update informaci >
Po docela dlouhe dobe, od doby kdy jsem si objednaval zaslani vzorku konektoru MS-147 mi z firmy Hirose napsali, ze z Ameriky mi to neposlou, ale ze si ho mam koupit u evropskeho zastoupeni v Holandsku, tam jsem teda jeste nezkousel psat, uvidim.
Takze dotaz, nesehnal jste nekdo konektor Hirose MS-147 za nejakou rozumnou cenu ( max tak 200kc ) treba jako soucast pigtailu k nejake sitove karte k notebooku ?
sedivak (17)|25.8.2006 15:25
Jenom maly dotaz. Mam Loox N560 a nema moc dobry signal. Jaky vliv na spotrebu baterky ma externi antena a externi Bluetooth GPS??? Vydrzi PDA pri pouziti Externi GPS dele???
tortoise (546)|25.8.2006 21:17
Měla by. rx3715 vydržela s BT GPS přes 8 hodin.
yndor (222)|25.8.2006 21:30
Interni GPS zere pomerne dost: 70 az 80 mA.
Bluetooth nezere prakticky nic.
viz N560 Power Consumption - Overview
sedivak (17)|26.8.2006 15:40
A muzete mi nejakou levnejsi externi GPS doporucit???
yndor (222)|26.8.2006 20:49
Me se jako externi GPS osvedcil iTec BT339 (alias BT338)..
viz http://pc.poradna.net/question/view/38874-urgentni-dotaz-jaky-bt-gps
sedivak (17)|29.8.2006 17:13
co znamena:
Přesnost pozice: 15m 2D RMS bez SA
5m 2D RMS s WAAS (50%)
?????
yndor (222)|29.8.2006 17:26
To znamena, ze to urcuje pozici s presnosti na 15 metru ve dvou rozmerech (tj. nepocitaje nadmorskou vysku) pri vypnute Selective Availability (ta uz je vypnuta nekolik let) nebo s presnosti na 5 metru pri pouziti systemu WAAS (Wide Area Augmentation System), pokud bude signal dostupny a pouzitelny aspon 50% casu. V Evrope se misto WAAS pouziva EGNOS, ale ten to - jestli se nepletu - umi taky.
sedivak (17)|1.9.2006 10:23
Jeste bych potreboval vedet jak vyradim interni GPS (Loox N560). U TomToma si vybiram jakou GPSku chci, ale napr v GPStool nastavuju jenom rychlost a port. Ta externi je na jinym portu??
KEnik (38)|30.9.2007 09:53
[QUOTE="yndor"]Interni GPS zere pomerne dost: 70 az 80 mA.
Bluetooth nezere prakticky nic.
viz N560 Power Consumption - Overview[/QUOTE]

To platí pouze v režimu Stand By - jinak žere :)
Dá se ale říci že si vezme méně cca o 10-30% méně (z baterie PDA) provozování BT než GPS(hrubý odhad vycházející z diskuze zde)
Nadruhou stranu v případě externí GPS musíme poté nabíjet i baterii v externí GPS