Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení Wifi

Gwyn (18)|9.5.2006 23:01
Zdravím všechny....

Tak jsem si pořídíl své první PDA a to LOOXE N560...

Mám ho sice sice teprve od pátku, ale pořád se peru s nastevením wifi a ne a ne to udělat správně....

Tak můj problém:
Mám doma wifi router jako bránu do internetu, klasika....
Připojuju se přez notebook a v pohodě to šlape.

Pokud se však připojím z PDA tak sice dostanu od routeru IP adresu a veškeré nastavení bram, ale to je tak vše. V PDA vidím, že jsem připojen k wifi, ale router ani nepingnu.

Pokud udělám v notebooku AdHoc připojení, tak se s PDA připojím a navzájem se mezi PC a PDA pingnu, ale mezi PDA a routerem ani noha.

Už mi to fakt leze na palici, co může být špatně. :((

V logu Routeru vidím, že se připojilo zařízení a vidím, jakou mi to dalo IP adresu...ale jakákoliv další komunikace již není možná.

Má někdo nápad co je špatně? Díky za radu....
Mějte se Gwyn.
Surgical (2364)|10.5.2006 01:25
Accespoint b nebo g? Nejaka ochrana typu WEP, filtrovani na MAC adres atd. ze strany accespointu? DHCP nebo staticka adresace? Neni nekde z jineho pripojeni treba pres mobil/AS/BT apod. zaskrtnuto pouziti proxy serveru? Sit se ma pripojovat na Internet nebo do Work? A pak...narozdil od stolnich XP se vsechna nastaveni a zmeny projevi az po restartu wifi modulu, to znamena po softresetu. Vzhledem ke specifikum WM5.x je dobre zarizeni nejprve "uspat" a softresetit az po 10-15 sekundach, aby se zmeny v registrech stacily ulozit....
Gwyn (18)|10.5.2006 18:25
[QUOTE="Surgical"]Accespoint b nebo g? Nejaka ochrana typu WEP, filtrovani na MAC adres atd. ze strany accespointu? DHCP nebo staticka adresace? Neni nekde z jineho pripojeni treba pres mobil/AS/BT apod. zaskrtnuto pouziti proxy serveru? Sit se ma pripojovat na Internet nebo do Work? A pak...narozdil od stolnich XP se vsechna nastaveni a zmeny projevi az po restartu wifi modulu, to znamena po softresetu. Vzhledem ke specifikum WM5.x je dobre zarizeni nejprve "uspat" a softresetit az po 10-15 sekundach, aby se zmeny v registrech stacily ulozit....
[/QUOTE]

Mno AccesPoint je typ b Ochrana WEP není, jen filtrování na MAC adresy.
Adresu PDA mám samozřejmě přidanou. Zkoušel jsem jak DHCP, tak statickou adresaci. Žádné jiné připojení v dosahu není. Zaskrtnuti pouziti proxy serveru nemám. Jen, že se tato síť připojuje k internetu (nefunguje to, i když to nemám zašktlé)

Bohužel nevím, jaký je rozdíl mezi profilem Internet a Work, každopádně to nefunguje ani s jedním. Zkoušel jsem resetovat snad 20x

K accesPointu se tedy připojím, ale dále už se nedostanu, nevidím accesPoint, ani jiné PC v síti a naopak.

Zato připojení ADHoc k mému PC funguje bezvadně.
Zkoušl jsem se připojit i k AccesPointu v práci, ale tam se ani nepřipojím (AccesPoint nevidím, ani když jsem metr od něj a pokud ano, tak je nedostupný, nedostanu ani IP adresu)

Může to být vada ve wifi kartě?

Díky za nápady...
Surgical (2364)|10.5.2006 18:33
Pripojuje-li se ad hoc bez problemu, tak asi nebude problem na strane wifiny...Vidi PDA SSID toho accespointu?
Surgical (2364)|10.5.2006 18:33
Pripojuje-li se ad hoc bez problemu, tak asi nebude problem na strane wifiny...Vidi PDA SSID toho accespointu?
Gwyn (18)|10.5.2006 18:44
[QUOTE="Surgical"]Pripojuje-li se ad hoc bez problemu, tak asi nebude problem na strane wifiny...Vidi PDA SSID toho accespointu? [/QUOTE]

Mno to s tím problémem na straně wifi jsem to opravdu trochu přehnal :)

nicméně SSID toho accesPointu PDA vidi a dokonce mi hlásí, že je k accesPointu připojený, dostanu IP adresu (vždy stejnou) 192.168.0.15, brána se mi nastaví na 192.168.0.1

Je mi trochu divné, že dostávám stále stejnou IP adresu, jelikož notebook dostane pokaždé jinou.
Surgical (2364)|10.5.2006 18:51
A ted naprosto nehorazny trik...Mas zapnute aj BT?
Gwyn (18)|10.5.2006 19:03
[QUOTE="Surgical"]A ted naprosto nehorazny trik...Mas zapnute aj BT?[/QUOTE]

BT zapnuté nemám, jen WIFI.

nicméně se mi právě podařilo udělat síťový most na mém Notebooku, takže se přez wifi v notebooku dostanu s PDA na internet.

Přez AccesPoint se tam však nedostanu...
beecher (9270)|10.5.2006 19:56
Zkuste si z www.cam.com stahnout vxUtil a vxIPConfig a zkuste pingy a tracerouty pres to AP, jak ven, tak treba na IP toho notasu a AP.
A taky pomoci vxIPConfig zjistit, jestli dostavate spravne pridelene DNS servery. Pokud ne, nastavte je rucne.
A ten typ pripojeni nastavte na Internet.
Gwyn (18)|10.5.2006 22:35
[QUOTE="beecher"]Zkuste si z www.cam.com stahnout vxUtil a vxIPConfig a zkuste pingy a tracerouty pres to AP, jak ven, tak treba na IP toho notasu a AP.
A taky pomoci vxIPConfig zjistit, jestli dostavate spravne pridelene DNS servery. Pokud ne, nastavte je rucne.
A ten typ pripojeni nastavte na Internet.[/QUOTE]

Dobrý den,
Obě utility jsem již měl a pomocí nich scanoval síť.
Ještě jednou jsem kompletně přenastavil celé nastavení a došel jsem k velice zajímavému poznatku:

Po přidělení IP adresy mému PDA asi tak 10-15s vše funguje jak má.
Pingnu všechny PC v sítí, funguje internet.

Po této době se ovšem spojení odporoučí. Tedy v PDA se stále vše tváří, že jsem připojen, ale síť naprosto přestane fungovat.

Dělá to i když mám plnej signál a stojím metr od AP.
Po této době spojení už nikdy nenaběhne, jen když znova zažádám o IP adresu.

Nechápu, nerozumím...:?

Jinak děkuji moc všem, kteří se mi snaží pomoci, velice si toho cením, díky...
maro.sk (46)|10.5.2006 22:58
Ja som mal podobny problem, ze k AP som bol pripojeny, signal bol perfektny, ale na web som sa nevedel dostat. Problem bol nakoniec v jednom preklepe v Network Key. Authentication na AP je nastavena ako Open, Encryption je WEP.
Gwyn (18)|11.5.2006 00:48
[QUOTE="maro.sk"]Ja som mal podobny problem, ze k AP som bol pripojeny, signal bol perfektny, ale na web som sa nevedel dostat. Problem bol nakoniec v jednom preklepe v Network Key. Authentication na AP je nastavena ako Open, Encryption je WEP.[/QUOTE]

Bohuzel já nemám WEP nastavenou, takze tam překlep být nemůže. Pripojení na AP je omezenou pouze na MAC adresu.

Zajímavé opravdu je to, že po přidělení adresy od AP mi to připojení cca 10sekund funguje a pak šmitec...
xmike_ce4you (183)|11.5.2006 02:40
Power Management pre WIFI je vypnutý?
erazer2k5 (55)|11.5.2006 23:09
Nemuzu si pomoct, ale ta WiFi na tomhle PDA je divna. Do zabezpeceny site adhoc jsem nemel sanci se dostat, kdyz jsem vypnul zabezpeceni, tak jsem se tam dobusil, ale chodi to tak, ze to spis nechodi - zatim jsem zkousel jenom browsit po adresarich na fileserveru, ale chova se to tak, ze to chviku jede a pak to je delsi dobu tuhy atd.

Na internet jsem se s tim nedostal, ackoliv mi DHCP vsechno priradil. Porad se mi tam cpe vytaceny pripojeni ...

Ten FSC program na pripojovani k WiFi mne prijde dementni, radsi bych neco jineho nebo nativni podporu primo v OS.
xmike_ce4you (183)|11.5.2006 23:21
nepomohol by update na E2C? ja osobne ho síce nepoužívam, ale možno to by bolo riešenie.

Update na E2C pre N560
erazer2k5 (55)|11.5.2006 23:23
Dik za link, prubnu to.
Drolan_ce4you (57)|13.5.2006 10:03
Tak co ? pomohlo to ??
Bobanovicz (511)|13.5.2006 20:24
[QUOTE="Gwyn"]
Pokud se však připojím z PDA tak sice dostanu od routeru IP adresu a veškeré nastavení bram, ale to je tak vše. V PDA vidím, že jsem připojen k wifi, ale router ani nepingnu.
[/QUOTE]

Tohle mi dělá taky, vypni si řízení spotřeby wifi adaptéru Nastavení >Systém>Bezdrátová síť>Řízení spotřeby bezdrátové sítě>Vypnout.
peterm_ce4you (10)|13.5.2006 21:34
Tiez som mal nekonecne problemy s pripojenim cez wifi. Najskor to bolo kvoli tomu, ze E2C na N560 je nutne updatnut z webu ako tu uz bolo spominane. Tiez tomu nepomohlo to, ze som najskor spustil E2C a az potom som si nastavil datum, cim mi okamzite vyprsal trial a ostala iba standard verzia s obmedzeniami. Avsak aj potom sa to dostalo do stavu, ze pripojenie prakticky vobec nefungovalo a nic z toho, co som skusal nepomahalo.
Na webe som nasiel iba jedno spolahlive riesenie - HW reset a ziadne pouzivanie E2C. Vsetko, co potrebujem na nastavenie komunikacie cez wifi, bluetooth alebo infra sa da pomerne jednoducho a spolahlivo aj bez E2C.
A uz vyse tyzdna nemam ziadny problem s wifi, funguje tak ako ma.
Gwyn (18)|15.5.2006 14:36
[QUOTE="Bobanovicz"]Tohle mi dělá taky, vypni si řízení spotřeby wifi adaptéru Nastavení >Systém>Bezdrátová síť>Řízení spotřeby bezdrátové sítě>Vypnout.[/QUOTE]

Supr, tohle pomohlo, dík moc....
erazer2k5 (55)|15.5.2006 16:26
[QUOTE="peterm"]Tiez som mal nekonecne problemy s pripojenim cez wifi. Najskor to bolo kvoli tomu, ze E2C na N560 je nutne updatnut z webu ako tu uz bolo spominane. Tiez tomu nepomohlo to, ze som najskor spustil E2C a az potom som si nastavil datum, cim mi okamzite vyprsal trial a ostala iba standard verzia s obmedzeniami. Avsak aj potom sa to dostalo do stavu, ze pripojenie prakticky vobec nefungovalo a nic z toho, co som skusal nepomahalo.
Na webe som nasiel iba jedno spolahlive riesenie - HW reset a ziadne pouzivanie E2C. Vsetko, co potrebujem na nastavenie komunikacie cez wifi, bluetooth alebo infra sa da pomerne jednoducho a spolahlivo aj bez E2C.
A uz vyse tyzdna nemam ziadny problem s wifi, funguje tak ako ma.[/QUOTE]

Ahoj, muzes to nejak rozepsat, jak lze nastavit pripojeni infra/bt/wifi bez toho E2C? Nejen ze mi to prijde pomaly ten program (chtel bych jenom vzdy zapnout wifi, at si automaticky najde prednastaveny protejsek a chodi to), ale jeste mi to ani poradne nefunguje. Pripoji se, pak se odpoji atd.

Rizeni spotreby jsem u wifi vypnul a stejne tak jsem updatoval E2C a porad to spis nechodi nez chodi ...

Dik.