Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

zaloha

grumpfl (61)|7.5.2006 09:22
Je to asi hloupej dotaz, ale nikdo ucenej z nebe nespad, tak me nekamenujte..
Kdyz si udelam komplet zalohu v sunnysoft backup manageru, nahraju tam novou ROMKU a dam obnovu, obnovi se mi vsechno v pohode?
beecher (9270)|7.5.2006 09:44
Muze a nemusi...Protoze nova ROM vetsinou nove verze souboru a zmeny v registrech, ktere by obnova prepsala zpet, coz neni ucelne...
Tzn. nedoporucuje se obnovovat ze zalohy po flashi...

Jinak, Sprite Backup to nejak umi obnovit po flashi, bohuzel, zatim neni nikde popsano, jak to dela a jak moc je to spolehlive...
grumpfl (61)|7.5.2006 09:55
Jde mi hlavne o kontakty a sms, zbytek veci bych snad ozelel, stejne je ten muj soucasnej system hrozne zprasenej :)
Jak moc spolehlive funguje import tehle veci z jeyo mobile companion?
beecher (9270)|7.5.2006 10:04
Jo takto, ja myslel obnovu celeho PDA. Tak s tim neni problem...
Ad Jeyo: To bohuzel nevim...
Marty-McFly (384)|7.5.2006 10:08
Kontakty ti přece stačí zálohovat přes Outlook nebo něco podobného a s SMS se budeš muset rozloučit.. Sprite backup sice umožnuje SMS zálohovat, ale když je obnovíš, tak ti nepůjde přijímat SMS nebo něco takového.. je tu o tomto problému hodně topiců..
EDIT: tak jsi byl rychlejší.. :)
grumpfl (61)|7.5.2006 10:43
No puvodne mi slo o zalohu celyho, ale vystacil bych i s kontaktama a sms.. Jinak outlook nemam a kvuli tomuhle si ho instalovat nebudu, neni nejakej na 100% fungujici odzkousenej program?
flashman (1366)|7.5.2006 11:24
já používám SPB Backup a podle mě je super. Obnový bez problémů celej systém od My documents až po změny v registrech a v programech. Zatim mi všechno fungovalo úplně v poho. ale jak je to s ROM a SMS to nevim. Napadá mě ty SMS zazálohovat na SIMku
grumpfl (61)|7.5.2006 11:29
tak takovou simku nemam, aby se mi tam vesly vsechny sms :)
beecher (9270)|7.5.2006 11:36
Trosku nerozumim, co v tech SMSkach skladujete... Prectu SMS a bud ji smazu nebo odpovim nebo s ni neco provedu (zadam novy kontakt, novou schuzku, poznamku - poznamku ke kontaktu, pripadne cokoliv) a pak ji smazu... A tim jsem s SMSkami porad na nule... ;)
grumpfl (61)|7.5.2006 13:46
Ja jsem si zase ani za ten rok, co mam mdac, nezvyk na kalendar a kdyz mi nekdo chce narychlo neco nadiktovat, tak proste dam novou sms, kterou mam na klavesovy zkratce a pak si to najdu v konceptech :)
Marty-McFly (384)|7.5.2006 14:12
tak to jsi drsný.. :) tak to jsem na tom teda lépe.. ale jsem rád, když mám SMSky při sobě.. zásadně mažu až s HR :) který už naštěstí nebyl dlouho :)
Zdenek Malinsky (9781)|7.5.2006 14:17
[QUOTE="whocares"]outlook nemam a kvuli tomuhle si ho instalovat nebudu[/QUOTE]Tak to nechápu. Jediné ospravedlnění je to, že nemáš PC (tam doporučuji syncovat přes exchange server-buď free mail2web nebo český skvělý eoutlook, který sám také používám).
Outlook je ke každému PDA zdarma, umožňuje (kromě mnoha jiného), odesílat a přijímat poštu a hlavně zálohovat, resp. synchronizovat kontakty, události, úkoly... mezi PC a PDA. Teprve až např. po HR nebo krádeži či poruše PDA přijdeš o všechny kontakty apod., tak poznáš, že tu nemoralizuji, ale každý se holt musí spálit, musí na to přijít sám.
Základní pravidlo každého pédéáčkaře je: synchronizovat, synchronizovat, synchronizovat, zálohovat, zálohovat, zálohovat.

Na SMS můžeš vyzkoušet třeba toto.;)

A pokud potřebuješ rychle něco poznamenat, tak je tam spíše než sms NOTES nebo proč nevyužiješ hlasový záznamník? Ten je nejrychlejší.;)
grumpfl (61)|7.5.2006 14:36
Protoze na emaily pouzivam Thunderbird a ciste jenom kvuli zaloze par stovek kb dat z telefonu instalovat obrovskou a primarne pro emaily urcenou aplikaci mi pride hloupy a neefektivni. A to vubec nejde o to, ze bych na to nemel pocitac, ale uz jenom z principu se mi takovy plytvani proste prici.

Zdenek Malinsky (9781)|7.5.2006 14:56
Jasně. Je demokracie, dělej si co uznáš za vhodné. Já tě varoval (i když dle tvé reakce si myslím, že jsi ani můj příspěvěk pořádně nečetl).
Surgical (2364)|7.5.2006 17:59
Mno, Outlook neni aplikace primarne zamerena jen na e-mail. Je to primarne groupwarova aplikace, kde e-mail je jen jednou z jejich funkcionalit a z tohoto hlediska ji porovnavat s Thunderbirdem nelze, ten je porovnatelny s Outlook Expressem, ktery ma s "velkym" Outlookem spolecnou jen tu cast nazvu.
Kdyz to vezmeme kolem a kolem, v OpenSource jsou srovnatelne aplikace, schopne nahradit Word, Acces, PowerPoint, uz se da ale polemizovat o plnohodnotne nahrade Excelu, co ale zadny OpenSource proste nema a nenabizi...je nahrada/alternativa Outlooku. Znovu opakuji, e-mailovy klient je jeho funkcionalitou, ale nikoli rozhodujici funkci. Tezko se to vysvetluje cloveku, ktery nepracuje s organizaci s 1200 zamestnanci, se kterymi potrebuje sdilet kalendar, schuzky, workflow, sharepoint atd., neni clenem nekolika projektovych a/nebo realizacnich tymu atd. atd. atd.
Outlook z nikoho uspesneho manazera neudela, stejne jako Word neudela z pisalka spisovatele, ale pokud nekdo manazerske funkce vykonava, jeho potreba Outlooku je prakticky zivotni nutnosti...
A PDA jako jeho prodlouzena ruka je vec tezce navykova...kdo se naucil/zvykl ho pouzivat mj. pro tyhle ucely, tezko se uz bez neho obejde, navic ma-li moznost/pouziva primou synchronizaci s firemnim Exchange serverem napr. pres wifi (muj pripad) nebo jinym druhem pripojeni...
beecher (9270)|7.5.2006 18:48
Pokud se pouziva Exchange server, Surgi... ;)