Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact-přestal fungovat zvuk

Ozzy_ce4you (48)|6.5.2006 16:18
Zdravím,

Nesetkal se někdo se stejným problémem? Na Comactu mi z ničeho nic přestal fungovat zvuk. Vše běhá jak má, OS nehlásí žádný problém, ale zvuk nehraje. Jenže nejen, že by nešel reproduktor, nefunguje ani sluchátko při hovorech :(

Zkoušel jsem soft/hard reset, přeflashovat OS (ten samý, 1.12...) a nepomohlo nic.

Nevíte případně o nějakém servise kde by to opravili?

Dík :)
ElSoft (1244)|6.5.2006 16:41
neměl jsi tam předtím zastrčené sluchátka?

jinak jediný servise na MDA je u nás GSM mobile
Miloš Strouhal (3997)|6.5.2006 17:19
Pred vice jak rokem jsem mel podobny problem. Pomohla reklamace a vymena zakladni desky..
Zdenek Malinsky (9781)|6.5.2006 17:20
GS Mobil, ale pokud je zařízení v záruce, tak jdi k prodejci.
Pozor, musíš tam mít verzi ROM, která byla v zařízení při nákupu nebo tu, kterou např. operátor oficiálně uvolnil ke stažení. I když to s reproduktorem a mikrofonem nesouvisí, záruku by neuznali.
Ozzy_ce4you (48)|6.5.2006 18:38
[QUOTE="ElSoft"]neměl jsi tam předtím zastrčené sluchátka?

jinak jediný servise na MDA je u nás GSM mobile[/QUOTE]

myslim, ze by ten vliv sluchátek odstranil reflash OS ne?

Asi mi nezbude než ta oprava-v záruce přístroj není :(
Miloš Strouhal (3997)|6.5.2006 19:04
BTW, pokud ti budou menit desku jako mne, priprav se na poradnou palku, urcite to nebude mene nez 4000..
ipf (2136)|6.5.2006 19:30
Pokud má stát oprava 4k anebo více, tak to raději zahodit a za 6k koupit nový.
Já měl kdysi podobný problém na MDA 1 a pomohl HaeR a následná obnova ze zalohy. Akorát to chtělo 2 - 3 pokusy.
Crusader_ce4you (624)|6.5.2006 21:32
[QUOTE="Ozzy"]Zdravím,
Nesetkal se někdo se stejným problémem? Na Comactu mi z ničeho nic přestal fungovat zvuk. Vše běhá jak má, OS nehlásí žádný problém, ale zvuk nehraje. Jenže nejen, že by nešel reproduktor, nefunguje ani sluchátko při hovorech :(
[/QUOTE]

No, když jsem byl vlastníkem tohoto přístroje, stalo se mi přesně to samé. Nepanikařte a nežeňte se zatím nikam do servisu. Pokud jste tam měl před tím zastrčená sluchátka, pravděbodobně byl zanešen interní konektor a po vytažení jacka z konektoru se prostě spoj díky zanešení nepřerušil a Compact se chová dál tak, jako by měl zapojená sluchátka. V tom případě nepomůže ani re flash přístroje. Jako první zkuste zapojit znovu sluchátka a zkuste, zda vám do nich jde zvuk. Pokud ano, zasuňte a opět vysuňte párkrát jacka sluchátek a mělo by to být. Pokud nepůjde zvuk ani do sluchátek, potom je to bohužel na servis.
Ozzy_ce4you (48)|6.5.2006 21:34
Mno, zkusim tam jeste naladovat nejakou jinou verzi OS, pokazit nic nemuzu...

4t neprichazi v uvahu, tak kdyztak zustane jako pda na hrani ;-)

dik za pomoc!
ElSoft (1244)|7.5.2006 00:19
a zkoušel jsi ty sluchátka?
dort (1212)|7.5.2006 00:44
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]GS Mobil, ale pokud je zařízení v záruce, tak jdi k prodejci.
Pozor, musíš tam mít verzi ROM, která byla v zařízení při nákupu nebo tu, kterou např. operátor oficiálně uvolnil ke stažení. I když to s reproduktorem a mikrofonem nesouvisí, záruku by neuznali.[/QUOTE]

pokud je zařízení v záruce tak může jít jak k prodejci, tak přímo do autorizovaného servisu ( jejich soupis je nedílnou součástí prodejního balení ) ;)
Ozzy_ce4you (48)|7.5.2006 09:50
[QUOTE="ElSoft"]a zkoušel jsi ty sluchátka?[/QUOTE]

Bohužel u sebe nemám momentálně redukci ani lehkou hands-free takže to nemůžu vyzkoušet. Ale hned jak to půjde, určitě vyzkouším a napíšu ;)
Ozzy_ce4you (48)|7.5.2006 10:45
...tak jsem našel malý jack, "protáhnul" konektor a už to funguje!!! :yes: :D

(to by mne ani ve snu nenapadlo...)

MOC děkuji Crusaderovi, ElSoftovi a dalším zůčastněným za tisícovou radu.

JanHavlicek (635)|9.5.2006 20:32
Bohužel mám stejný problém u mé MDAII
Nejzajímavější ale je, že vyzvánění a hovory fungují, zvuky ve windows a všude jinde nefungují. Je to naprosto stejné jak v reproduktorku, tak ve sluchátkách. Co je ale zajímavý, tak po najetí na start -> settings -> phone funguje přehrání vyzváněcí melodie a v době přehrávání i zvuky ve windows. Ovšem jsou značně zeslabený i na nejvyšší hlasitost oproti normálu

Reflash OS z verze 2.01.64WWE na 1.65b.64WWE a následný hard-reset nepomohl, snad všechno už jsem vyzkoušel

Záruka skončila před třemi měsíci

Díky moc za všechny rady
Martin Ráž Hoch (1832)|10.5.2006 14:36
Hm, já jsem měl to samé, ale bohužel nevězelo v konektoru, byl tam nějaký studeňák na audiu a museli to kluci měnit (nebo co já vim, možná přejet horkovzdušnou), takže spíš bych příčinu u svého viděl v otřesech:)
Ganja_ce4you (324)|11.5.2006 11:18
ja to samy..sel 5x na zem ... a prestal hrat..reklamace vyrizena..asi studenak nebo vymenili celou desku..
Surgical (2364)|11.5.2006 11:19
5x sel na zem = studenak :) Tos jim ale u reklamace nevypravel, vid?
ElSoft (1244)|11.5.2006 12:29
5x na zem :O to neni studeňák, ale naprostá destrukce
JanHavlicek (635)|11.5.2006 19:09
njn, to je bezva, ale nejhorší je, že mi na zem nespadl (nebo o tom nevím (:oops: ) a hovory fungují normálně. Že by byl studený spoj a hovory se vedly přes jinej obvod ? (přiznám se, že tomu příliš nerozumím)

A mám po záruce, takže kdyby mi měli měnit celou desku, tak se nedoplatím a je výhodnější koupit new zařízení :D


Jinak už předtím mi nějak přestal fungovat datový konektor, synchronizace nejde vůbec a PC zahlásí neznámý USB zařízení, flashování OS funguje jen, když XDA přimáčknu v kolíbce víc dopředu (snad špatný kontakt ?). To jsem sem ale nechtěl psát, protože to nesouvisí s threadem

Myslíte, že by to mohlo souviset s tím reprákem, že by třeba kompletně odcházela základní deska ? :)
SpeedyTuning (240)|15.5.2006 08:01
muzu vas ujistit ze u MDAcII mam podobnej, vlastne stejnej problem, zastrcil jsem sluchatka a od te doby nejdou zvuky stejne jako tady nekdo popisuje, chova se to jako by byly sluchatka stale pripojena....

jediny kdy jde zvuk, kdyz mi nekdo vola, ale to co rika uz slyset neni
JanHavlicek (635)|15.5.2006 14:07
Párkrát zandej a vyndej ty sluchátka, však ono se to spraví ;)

ad. můj problém - jak se zdá, repráky dostaly rozum a už to zase valí, otázka je, na jak dlouho. Dost možná pomohl reflash na tu 1.65b (se kterou jsem nikdy neměl sebemenší problém) a nějak tak to po čase přišlo k sobě :cool: