Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

koupě bazarového PDA HP iPAQ H2210 - pár otázek pro zkušené

jo_ce4you (34)|6.5.2006 15:55
Dobrý den, již delší dobu hledám nějaké vhodné PDA pro začínajícího uživatele. Hledal jsem od začátku starší, kde si budu moci ošahat a vyzkoušet co to vlatně umí a jestli třeba potom si koupím něco lepšího výkonějšího. No podle ceny jsem chtěl koupit buď Acer n30 nebo looxe 410 -420. Také jsem měl v ruce HP 1940 za 4100Kč ale to bylo podle toho prodavače moc drahé. Prostě mám smůlu a nic nemohu sehnat až dnes jsem dostal nabídku na výše uvedený iPad H2210. Proto se ptám:
1. má oba sloty SD a CompactFlash která paměťová karta le lepší? Také vzhledem k možnosti dalšího rozšíření třeba o WI-FI nebo GPS modul i když tady spíše uvažuji o BT GPS
2. v popisu je uvedeno že má operační systém Microsoft Pocket PC 2003
to je WM 2003??? A jestli ano jde když bude potřeba třeba na WM 2003 Se CZ???
3. UBS host asi neumí co?
4.jak jsou spokejeni majitelé toho PDA
Moc a moc děkuji
Zdenek Malinsky (9781)|6.5.2006 17:16
1. Nejlepší karta je ta, kterou už máš doma (nemusíš nic platit). Wi-Fi jde rozšířit pomocí pam.karty s Wi-Fi (viz diskuze zde). GPS bude lepší použít BT už s ohledem na možné použití i na dalších zařízeních, které si možná časem koupíš.
2. Na SE rozšířit nejde. Co konkrétně ti chybí?
3. Neumí. Ono stejně pak to potřebné příslušentví zbytečně vše prodražuje.
4. Největší problém u tohoto PDA byl s odpadávajícími lištami (viz diskuze zde).
jo_ce4you (34)|6.5.2006 17:53
no ta karta: já doma nemám žádnou kartu :-((( Vždyť kupuji první PDA mám jen foťák a ten má xd karty:-) Tak tedy jakou kartu???
co mi chybí na WM2003SE, hm a proč tedy vlastně jsou, určitě musejí mít nějaké výhody, tedy navíc k otočení obrazu
z3rg_ce4you (48)|7.5.2006 19:33
Tak to PDA uz mam nejaky ten tyden a jsem s nim spokojenej, dokud bude sluzit tak zatim nehodlam kupovat neco lepsiho. Relativne rychly, da se v pripade nutnosti pretaktovat na 472MHz, slusna vydrz ... no proste jedno z nejlepsich QVGA s WM2003 ;)
1. GPS mam BT, prijde mi to jednodussi a nezabira zadnej slot. PDA ma radove 2-3x nizsi vydrz na baterku nez GPS takze je to BT lepsi volba. V aute nabijes v pohode oboje. Co se tyce karet tak je to asi jedno, ja mam fotak na CF karty takze pouziti SD pro pamet je celkem logicky.
2. Ma WM2003, pokud to budes kupovat tak bys mel k tomu dostat CZ lokalizaci - v pripade, ze bylo PDA koupeno u nas.
3. USB host neumi
4. Spokojenej, to uz sem napsal ;)

WM2K3SE ma hlavne vyhodu otoceni obrazu, misto toho muze pouzit Nyditot Virtual Display ... jinak uz si nepamatuju co je v SE navic, ale moc toho nebude.
Zdenek Malinsky (9781)|7.5.2006 21:34
Ano, hlavní viditelný rozdíl je to otáčení displeje (rozdíl mezi 3 a 3 SE). Osobně mi to na iPAQu 4150 hrozně chybělo. Když jsem koupil Dell, tak jsem to využil asi 2x. Navíc jsou na neSE zařízení softy, které displej dokážou otočit (viz diskuze).

Ani si nenapsal, za jakou cenu máš na 2210.

Pokud to neklapne, zkus sledovat Bazar nebo si tam dát rovnou inzerát. Přeji dobrý nákup.
jo_ce4you (34)|8.5.2006 09:44
aha všem moc děkuji, jdu tedy do toho. Koupím si kartu SD, teď jenom nevím jestli mám koupit tu rychlou - jestli se využije ta rychlost? A určitě mi bude stačit 512 Mb, hlavně chci používat na navigaci - to znamená tomtom nová mapa 50Mb + další programy.
Jinak cena: jestli to vyjde tak kupuji za 3000Kč i s DPH :-) což je myslím slušná cena jo a je k tomu rok záruka.
Zdenek Malinsky (9781)|8.5.2006 11:15
S ohledem na navigace bych raději koupil 1 nebo 2 GB kartu - časem začneš používat třeba i jiné a pak místo bude chybět. Ale rozhodnutí je na tobě.

Ad rychlost
Řešilo se to tu několikrát - rychlou kartu využiješ v digitálním fotoaparátu a v PDA pouze tehdy, pokud kopíruješ soubory (MP3, videa, fotky) přes čtečku. Samotné PDA "rychlost" karty nevyužije.
z3rg_ce4you (48)|8.5.2006 13:27
S tou rychlosti bych trochu oponoval. Pokud si porovnam rychlost me staricke SD Apacer 1x s novou Kingston 133x tak je to naprosto nesrovnatelne a to i v PDA popripadne pri kopirovani pres ActiveSync. V Spb Bench mi Kingston udela 101 bodu, kdezto test u Apacer jsem ani nedokoncil ... 40 minut se mi nechce cekat. Kazdopadne rychlejsi karty nejsou o tolik drazsi nez pomalejsi a pri kopirovani vetsich dat to urcite vyuzijes.