Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IR ovladac cehokoliv

adamekma (250)|2.10.2003 02:12
Jde vam nekomu pouzivat Loox jako IR ovladac? Kamosi na 2 PDA od ruznejch vyrobcu pouzivaj "TV remote controller" - a chodi jim to.
Ja to zkousel na looxoj (za firmwaru 1 i 5), a vzdy se jen rozsviti kontrolka (zlute, oranzove nebo tak nejak) a spadne to do "today" obrazovky. A to i pri pokusu nacist novej prikaz, tak vyslat prikaz naucenej od vyrobce programu. Prijem (vizitek, schůzek...) pomocí IR portu v nastavení-připojení jsem zkoušel vypnout a nepomohlo.
Může někkdo doporučit nějakej Loox-kompatibilní SW?
dík.
Paullus_ce4you (400)|2.10.2003 09:41
Používám na Looxu program TV Remote Controller 5.1 (www.pdawin.com) a chodí bez problémů, pokud pominu minimální vzdálenost, na kterou pracuje, pročež je prakticky na dálkové ovládání dalších zařízení ve větší místnosti nepoužitelný. Zařadil jsem tento program do skupiny líbivých blbůstek (kam patří např. i ovládání PDA hlasem VoiceGO!), jež slouží spíše k demonstraci možností PDA, než ke skutečné práci.
mrmobil (35)|12.10.2003 21:30
mě funguje na MDA verze 5.4, záleží i jak je citlivý přijímač na elektropřístroji...na televizi mi to funguje až na 3 metry, ale MDA se musí držet rohem, kde je infra, ne čelem, nebo bokem, přesně směrem k infra přijímači na TV
TheMelin (1642)|3.2.2005 14:10
Nemáte někdo pro TV Remote VGA skin? Používám RealVGA a ten ovladač mám v horním levém rohu takový jakýsi prťavý :sarcastic: :D
termit_shw (55)|3.2.2005 16:43
Pouzivám, Vito remote. Funguje bez problemu. Jen je třeba jej vsechno ucit. Prednastavené profily jsou bohužel nepouzitelne. Nevím jestli máte podobnou zkušenost. TV Remote nejnovejsi verze se mi nepodarilo rozchodit vubec. Naucil se jen hlasové povely a to je tak vsechno. Ovládani čeholi se mi nepodařilo bohužel :( Ale jestli funguje na par centimetru jak tady písete tak to je napováženou. Vito Remote funguje na vzdálenost daleko vetsi.

Nevite o softwaru do PDA v kterém by šli použít přednastavené profily ne vždy se mi podaří v hospodě zmocnit ovladače abych PDA naučil spolupracovat :D
montis (6)|3.2.2005 17:00
Já používám taktéž vitoremote,úplně bez problémů a dokonce se mi podařilo ovládat spotřebiče z toho jejich seznamu aniž bych ho něco učil,ale to je spíše vyjímka a hlavně to fungovalo tak do 1 metru.Jinak naučený vito remote 100% funkční tak na 3 metry.
Projectill (23)|3.2.2005 17:21
taky pouzivam Vitoremote (stahnuto z looxchoice) a funguje mi na vzdalenosti i pres pet metru. Na Pda musi byt spravny Ir port. napriklad Hp 5450 ma na dlouhy dosah, ale 5550 uz ne, takze s nim muzes ovladat veci skutecne jen na par centimetru.
termit_shw (55)|3.2.2005 18:39
Ja mam doma televizi Sony a bohužel předefinovaný profil ve Vito Remote si s ní neporadil :(. Funguje na vzdálenost cca 5 metru. Chce to občas sice trpelivost ale fungujete to. Mám jej nastevený na COM 4. Nastavení na AUTO v mém případě bylo nefunkční.:(
Kája_oldd (759)|3.2.2005 19:45
Ovladač podle mého může také ovlivnit dosah (learning mód). Zajímalo by mne, jak moc to může ovlivnit stav baterek v ovladači (narážím na slabý signál spojený se slabou baterkou v ovladači)-myslíte, že je to možné?:D
DrKarlos (3)|7.9.2005 18:05
mno tak jsem zkusil to TV remote na LOOX 410 , a funguje docela obstojne az na to ze paprsek je prilis centrovan ... musel sem mit PDA polozene na stole primo proti prijimaci na TV. Jinak dosaah cca 5 m s primim zamirenim jinak to nefacha ...
nejsempanna (60)|12.9.2005 20:57
Já se snažim rozchodit VitoREmote.. mám full. Ale fakt nevim jak ho to mám naučit. Přiložim ovladač a dam mod Edit tak klepnu na tlacitko a tam dam Read cmd1 a on že nemuže najit signal IR ... Mám MDA Compact.. poradte pls
Mr.Pohoda (134)|12.9.2005 21:43
Měl jsem stejný problém, program jednoduše nepřijímal žádný signál z ovladače. Začal jsem proto používat Novii Remote (teď už mám verzi Deluxe), a funguje vše k naprosté spokojenosti.