Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Posílání souborů mezi mobilem a PDA přes BT

M_P (25)|4.5.2006 22:37
Zdravím
Uspěšně jsem spároval Looxe n560 a Nokii 6230i přes BT. Internet funguje, nicméně netuším, jak přenést soubor (obrázek, mp3...) z mobilu do PDA nebo obráceně.
Po podržení stylusu na příslušném souboru se mi objeví v průzkumníku menu, zvolím "přenést soubor" a naskočí možnosti "infračervený" a pod tím zašedivěle "hledání". Total Commander mi nabídne pouze možnost "odeslat přes IR". O BT nikde ani zmínka...
Marty-McFly (384)|4.5.2006 22:44
To zašedlé hledání, to je právě hledání BT zařízení... :)
(teda aspoň to tak je ve 2003se)
M_P (25)|4.5.2006 22:50
Díky za rychlou odpověď.
Nicméně, čekal sem minimálně 2 minuty a zšedlé políčko "hledání" bylo stále zšedlé a stále hledalo.
Tak to chtělo počkat dvě minuty a jednu vteřinu.... Už to jede
Nicméně, proč TC nabízí jenom infraport?
Marty-McFly (384)|4.5.2006 23:30
teď jsem to tam hledal a máš pravdu, není to tam.. Takže soubory posílat zatím přes průzkumníka, než tu odpoví někdo kdo bude vědět více :)
EDIT: nevím, jak dlouho už tu je TC for PPC ale možná to bude právě tím :) že BT nebyl v PPC moc častý? (já nevím, tohle je totální flame-jen dohad :) )
oltcit (1098)|4.5.2006 23:47
Funkcia .Odoslat cez BTv TC nie je a nebude zabudovana.To napisal autor tohto programu,pricinou vraj su vysoke poplatky za nejaku licenciu k spristupneniu tejto funkcie zo strany Microsoftu.
M_P (25)|5.5.2006 12:45
Chtělo by to jakýsi "bluetooth place" který by byl jako další disk a dalo se na něho (z něho) normálně kopírovat. Jenom by se po poklepání vybralo aktuálně připojené zařízení a bylo by.
ymir (42)|14.9.2006 18:18
Mam C550 a Nokii 6681 (mam ji asi 10 minut + symbian), resim taky ten bluetooth prenos. Obrazek z Nokie na PDA no problem pres bluetooth, jak ale dostat obrazek (mp3...) z PDA na Nokii?

Zkusim jeste hledat na forech...hmm...
beecher (9270)|17.9.2006 10:00
Problem je v tom, ze se Symbianovy S60 BT stack moc nekamaradi s MS BT stackem...

A prenos pres BT pomoci MS BT Stacku je zabudovano do TC 2.5 beta. Nevim, co tim chtel Mr. Ghisler rict, ze se musi platit nejake poplatky MS, ale pro pristup na MS BT stack jsou ve WM standardni API (aspon teda ve WM5)...
fahrus (75)|5.10.2006 14:34
ja mam Looxe N560 a SE T630 ... dokazu presunovat soubory (obrazky, zvuky a prip. kontakty) bez doplnujiciho software? Sparovat obe zarizeni se mi povedlo ... ale kdyz v mobilu dam odeslat napr. obrazek pres bluetooth, tak se "prenos nezdaril" :(
M_P (25)|6.10.2006 08:29
Hlášku "prenos se nezdaril" to píše i tehdy, když není na cílovém zařízení dost místa pro přenášený soubor.
Jinak mně přenosy přes BT jak z PDA tak do PDA fungují bez problému a přenosy BT už umí i nová verze TC.
fahrus (75)|6.10.2006 11:54
to volne misto nebude muj pripad - mam tam jeste pres 1,5 GB
Saman_ce4you (1451)|6.10.2006 17:56
A po IR to jde bez problemu?
fahrus (75)|6.10.2006 21:17
kdyz odesilam z mobilu, tak ani pres IR ani pres BT se "prenos nezdaril" ... resp. pres BT se sparuje a pres IR mi mobil tvrdi, ze neni zadne zarizeni v dosahu ...

kdyz posilam soubor z PDA at uz pres BT nebo IR, tak mi hodi hlasku "cannot connect to the OBEX device....."

jsem z toho nejaky rozpacity... na mobilu jsem BT zatim nevyuzival a IR jen s notebookem, kde bezelo :(
fahrus (75)|8.10.2006 10:51
jak mi jeden kamarad s N560 radil, zapnul jsem k BT navic "beam" a stejne to nepomohlo...

prenos z PDA do Notebooku a naopak mi pres IR funguje bez problemu...

Vsechno by ukazovalo na to, ze ta T630 ma BT pokazeny, ale s PDA se sparuje... nicmene tim to hasne...

Za kazdou radu budu vdecny, diky :sarcastic:
fahrus (75)|9.10.2006 09:06
reseni bylo jednoduche ...

obnovit tovarni nastaveni mobilniho telefonu - ackoliv IR fungovalo par mesicu nazpet a od te doby se do T630 nic noveho neinstalovalo, tak proste protestovala ... nyni beha relativne spolehlive (BT prenos selze tak v 5% pripadu)

+ opakuju pro lidi s podobnym problemem, ze je treba mit zapnuty beam i pro fci BT (nevim, jak se beam presne jmenuje v ceske lokalizaci)