Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oficiální hromadná stížnost na Acer kvůli odpojování bluetooth u n50

Karm (365)|4.5.2006 21:40
Tak jsme se s podobně postiženými kolegy rozhodli podat hrmoadnou stížnost kvůli odpojování bluetooth na světové zastoupení Aceru(české dělá mrtvého brouka).
Zde je úplné znění,které může být na základě vašich podnětů upraveno,proto pište své připomínky.Přes PM nebo přímo sem také můžete posílat své podpisy s mailovými adresami.čím více jich tam bude,tím větší je šance že se dají věci do pohybu,proto neváhejte :) .

We, owners of Acer n50 Handheld from Czech and Slovak Republic, would like to post complaint about Bluetooth disconnecting when browsing via ActiveSync, transporting large block of data via Bluetooth or when using some types of GPS recievers. We have written about it to a Czech Branch of your company, but with no reply or result.

Description of the problem:
While browsing internet via Bluetooth through ActiveSync, transporting large block of data (e.g maps...) via Bluetooth or using some types of GPS recievers, after some time the connection breaks, but in Bluetooth Manager the connection still looks like active. A soft-reset of the device is then necessary, or sometimes even resetting the computer, otherwise connection can’t be reestablished. It doesn't depend on signal strenght (it’s behaving the same way when handheld and BT transmitter are close-up with no barrier between them). We hope for a quick answer from you and solution of the problem.

Tested on these PCs and handhelds:
Windows Xp service pack 2, (ActiveSync: 3.7, 3.8, 4.0, 4.1, 4.2 beta)
Handhelds: Acer n50, n50 Premium (rom ver. 10, rom ver. 18);

Yours sincerely
.
.
.
A podpisy s mailovými adresami všech,kterých se to týká.
(podotýkám,že posílat tuto stížnost ve třech lidech asi nemá cenu.takže čím víc tím líp).
Pokud nechcete jméno a mail zveřejňovat zde,ve fóru,pošlete mi to soukromou zprávou a já vás připíšu a stížnost odešlu.


Český překlad:

My,majitelé zařízení Acer n50 z ČR,bychom chtěli podat stížnost stran odpojování Bluetooth při prohlížení internetu skrz bluetooth Activesync,přenášením většího množství dat přes bluetooth nebo při použivání některých typů GPS přijímačů.Již jsme se obrátili na české zastoupení,avšak s žádným výsledkem či odpovědí.
Jádro problému:
Jestliže prohlížíme internet nebo při přenášení většího množství dat(npř mapy,..) nebo ppři používání některých typů GPS přijímačů,po nějaké době připojení spadne,avšak ve správci bluetooth se připojení tváří stále jako připojené.Musíme provést Soft reset celého zařízení,někdy také celého počítače.Dokud to neuděláme nelze se znovu připojit.Nezávisí to na síle signálu(chová se to stejně i když jsou PDA a BT vysílač těsně u sebe a není mezi nimi žádná překážka).Doufáme že se věci rozhýbou pokud sdělíme stížnost Vám,mezinárodnímu zastoupení.

//edit 4.5. 21:41 -zatím 4 podpisy
//edit 5.5 Na podnět ellie upravena stylistická forma.Díky
//edit 6.5 Přidána SR :)
//edit 8.5 9 podpisů
//edit 14.5 16 podpisů
//edit 19.5 21 podpisů
SelinaK (77)|5.5.2006 11:04
Se zněním souhlasím, ale ta úprava :sarcastic:
SelinaK (77)|5.5.2006 11:13
Dovolila jsem si to upravit, hlavně mezery za čárkama, překlepy, atd., + menší jazykové úpravy kde se mi to nezdálo. Připomínky a opravy vítány.

We, owners of Acer n50 Handheld from Czech Republic, would like to post complaint about Bluetooth disconnecting when browsing via ActiveSync, transporting large block of data via Bluetooth or when using some types of GPS recievers. We have written about it to a Czech Branch of your company, but with no reply or result.

Description of the problem:
While browsing internet via Bluetooth through ActiveSync, transporting large block of data (e.g maps...) via Bluetooth or using some types of GPS recievers, after some time the connection breaks, but in Bluetooth Manager the connection still looks like active. A soft-reset of the device is then necessary, or sometimes even resetting the computer, otherwise connection can’t be reestablished. It doesn't depend on signal strenght (it’s behaving the same way when handheld and BT transmitter are close-up with no barrier between them). We hope for a quick answer from you and solution of the problem.

Tested on these PCs and handhelds:
Windows Xp service pack 2, (ActiveSync: 3.7, 3.8, 4.0, 4.1, 4.2 beta)
Handhelds: Acer n50, n50 Premium (rom ver. 10, rom ver. 18);

Yours sincerely ...
Karm (365)|5.5.2006 11:24
Ellie-díky!
Těch některý nedostatků sem si byl vědom když sem to pak pročítal(psal sem to na rychlo s tím že se to pak ještě upraví ),ale ukázazla si i další :).Díky ti.

//edit:hlavní příspěvek upraven verzí od ellie.
devil_ce4you (33)|6.5.2006 20:27
Ahojte všetci.
Chcem sa pripojiť k vašej sťažnosti, má to však malý háčik. Som zo SR :). Mám problém s GPS navigáciou. Pokiaľ nechám len komunikáciu medzi Acerom a BT GPS vydrží to hodiny. Ked spustím iGO navigáciu spadne to.
Takže sa prípájam. Peter Ondruska ondruska@t-zones.sk. Len za ČR doplňte aj SR.

Díky
Karm (365)|6.5.2006 20:31
Samozřejmě,že se "bratia" slováci můžou taky připojit.vzal sem to jako samozřejmost.do stížnosti doplním.
Johny_G (384)|6.5.2006 20:59
Tak tam doplň ještě Windows XP SP1 a můj mail ;-).
Marian Veselý (662)|9.5.2006 16:02
Připojuji se: Marian Veselý
Jinak to chce spíš desítky podpisů, aby to mělo nějaký dopad. Jo a ještě bych se chtěl zeptat jestli má někdo odzkoušeno, že to padá i bez nainstalované lokalizace, pouze se systémem po HR, aby se vyloučila chyba lokalizace.
illy (16)|10.5.2006 11:24
také se připojuji. Jméno Martin Bačák n50 GPS i-TEC map soft smartmaps
SelinaK (77)|10.5.2006 14:04
[QUOTE="Marian Veselý"]Jo a ještě bych se chtěl zeptat jestli má někdo odzkoušeno, že to padá i bez nainstalované lokalizace[/QUOTE]

Můj Acer je bez lokalizace a chová se stejně, lokalizací to nebude.
Marian Veselý (662)|10.5.2006 14:12
ok super, takze to bychom taky měli ověřený. Teď je potřeba shromáždit co nejvíce podpisů...
pivan_ce4you (0)|10.5.2006 15:14
Pripájam sa k stiažnosti. Moje pokusy vo všetkých kombináciách.. môžete uviesť... Taktiež Slovensko.. Zakúpený 12/2005..
Acer n50 premium: rom 1.10, 1.18
Windows: XP, XP SP1a, XPSP2
ActiveSync: 3.8, 4.0, 4.1, 4.2b
Mobilné telefóny: Nokia 6230, 6230i, 6021, Samsung D600, T-Mobile MDA Vario, Siemens S65
Najdlhsia doba pripojenia cez bluetooth: 23min...
zbysour (39)|10.5.2006 20:41
OK... připojuju se taky. Moc casto se sice pres BT nepripojuju, ale obcas me to taky bezduvodne odpojilo. Pokud to necham pripojene bez cinnosti, tak to drzi, ale kdyz se posila vetsi mnozstvi dat, tak se to odpoji. Nejak jsem to neresil, ale tohle je dobrej napad ;-)
pagino (160)|10.5.2006 21:02
mozte zaslat aj mna za SR: Ivan Pagáč; kupeny 08/05
Griffin_ce4you (5)|11.5.2006 09:51
Pripajam sa k peticii. Mam rovnake problemy ako ostatni pouzivatelia. Najviac viditelne je to pri i-Go Slovakia.:evil:
Kato_ce4you (970)|11.5.2006 11:30
Sorry, ze vam do toho kecam, ale nebylo by lepsi udelat petici ala klasicky formular? Tady to prispivani do fora - mno nevim, nevim...

Btw. preji hodne stesti ;)
ilach (26)|11.5.2006 22:50
aj ja prispejem mojimi pozorovaniami:
acer n50 basic s rom 18:
BT s gps navilock bt-338 nevykazuje ziadne problemy, zopar hodin v kuse zvladlo uz niekolko krat. AS bez BT nepouzivam, neviem posudit. posielanie suborov bez AS (profil FTP urcite a myslim ze aj OBEX) ma problemy s vacsimi subormi, niekedy neprejde ani 1MB niekedy prejdu aj 3MB. internet cez profil PAN ide pri ICQ a kludnom surfovani relativne dlho. stahovat sa nedaju uz subory radovo v 100kB. takto isto streamovane audio/video postoji po prvych sekundach.
ja mam podobny problem aj s wifi. konkretne ap je v kombo rezime b+g a pouziva wpa-psk. notebooky problem nemaju. pda sa pripoji, chvilu prenasa data. potom zostane spojenie sice aktivne, ale nic netecie. dokonca graf sily signalu, ktory je v nastaveniach, je od toho momentu len rovna ciara, teda neukazuje aktualnu hodnotu. myslim, ze ciste b-ecko, ktore nie je sifrovane mu problem nerobi. ale isty som si nie. a od jedneho casu sa dokonca sice asociuje ale neautorizuje. a tym padom je uplne k nicomu. a nerad by som isiel otvorene, ci na wepku.
pichlak_ce4you (116)|12.5.2006 16:36
Acer n50 Basic,stejne problemy ve spojeni pres Bt a mobil a navic jsem asi jednim z mala majitelu GSM/GPRS CF modemu a chova se naprosto stejne tj pripojeni k GPRS navaze a vpohode bezi ovsem po case presto ze se vsechno (vcetne indikatoru spojeni) tvari ze o.k. tak ani tuk a spojeni uz je davno fuc...k!
richard0404 (15)|14.5.2006 20:07
také se připojuji: Richard Novotný
d4nix (16)|18.5.2006 12:30
Problem s odpojovanim bluetooth pri prenosu vetsiho objemu dat a to hlavne pri stahovani stranek do cache RSS ctecky mam na Aceru n30 taky, bohuzel ted nevim jestli maj n30 a n50 bluetooth od stejneho vyrobce, ale kazdopadne kdyby to bylo mozne a naslo by se vic poskozenych i s acerem n30 rad bych se pridal k petici (bohuzel by bylo asi treba nejaky upravy)
brkel (56)|18.5.2006 12:53
...sup to tam: Ondřej Panáček
vikino (152)|18.5.2006 20:04
Vítek Jirka, vikino at vikino.com
Karm (365)|18.5.2006 21:00
Tak jo,přidáno.zatím 18 podpisů :)
sikula05 (272)|18.5.2006 21:04
tak další:) josef makovec
golom (56)|19.5.2006 16:14
tak kdyz to k necemu bude, tak se pridam take... Michal Gololobov
pivan_ce4you (0)|19.5.2006 16:36
Ivan Piovarci
Slavek_ce4you_oldd (1)|26.5.2006 08:48
Miloslav Opletal
mamucz (22)|3.6.2006 21:32
Kdy to chcete odeslat ?
Karm (365)|3.6.2006 21:33
Teď mám moc práce,ale předpokládám že max do konce června to vypiluju a odešlu.
mamucz (22)|6.6.2006 17:18
Super to jsem zvedav na reakci. A budes posilat kopii i na ceskou pobocku?
beecher (9270)|8.6.2006 20:57
http://www.petitiononline.com/ - si muzete vytvorit petici on-line... ;)
Housik_ce4you (0)|9.6.2006 22:16
Vážení přátelé digitálního věku, mám pro vás řešení vašeho problému. Zkoumal jsem, jestli je problém v HW, ovladačích nebo jen v nastavení (v registrech). Pomocí Googlu se mi podařilo najít níže uvedený tip, který v mém případě zafungoval:
-------------------------------------------------------------------------------------
Řešení pro odpojování virtuálního sériového portu Bluetooth s ovladači Widcomm, které využívá mj. Acer.

Spusťte program regedit.exe a najděte následující větev registru:
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Widcomm\BTConfig\General"
Najděte položku "DeviceInactivityDuration", která obsahuje interval ve vteřinách, po jejichž uplynutí nám milý Widcomm odpojí sériový port. Výchozí hodnota je báječných 60 vteřin. Hodnotu nenastavujte na nulu, ale nastavte co nejvyšší hodnotu, doporučuju 86400 vteřin (1 den), zadávejte to v desítkové soustavě (je tam přepínač, když dáte editovat).

Po změně registrů restartujte PC a vychutnávejte si dlouhé a vášnivé spojení vašich bluetooth zařízení! ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------
Solution for bluetooth virtual serial port timeout with widcomm drivers on windows
If you are experiencing timeout with bluetooth virtual serial ports with widcomm drivers (used by MSI, Belkin, etc), here is a solution that might help.

run regedit.exe, and go to "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Widcomm\BTConfig\General" and edit the "DeviceInactivityDuration". The default value is 60 seconds. Changing it to zero didn't seem to help, but bigger values seems to work (I use 3 hours=10800).

Reboot after changing.
-----------------------------------------------------------------------------------
keywords: bluetooth inactivity disconnect odpojování acer problém nečinnost widcomm activesync connection spojení problem
Johny_G (384)|9.6.2006 22:22
[QUOTE="Housik"]Vážení přátelé digitálního věku, mám pro vás řešení vašeho problému. Zkoumal jsem, jestli je problém v HW, ovladačích nebo jen v nastavení (v registrech)...[/QUOTE]

No jestli to zafunguje, budu nadšen :-). Jak jsem četl to o Widcommu, tak mě napadlo, že jsem měl krátce Bluesoleil a tam to asi neblblo. Ale to fakt nevím, měl jsem ho jen chvilku.
Surgical (2364)|9.6.2006 22:33
No prosim, a to Housik ma to PDAcko ani te tejden...:)
Housik_ce4you (0)|9.6.2006 22:42
Surgi, přesněji řečeno, PDA mám od včerejška :))
sikula05 (272)|9.6.2006 23:37
Bylo by krásné,kdyby to pravda byla...ale jak si pak vysvětlit,že někdy /můj rekord/ to běží třeba 58 minut??
Johny_G (384)|10.6.2006 12:53
Včera jsem si půl hodiny hrál s PPC Tablet a drželo to. Takže to možná funguje!
Housik_ce4you (0)|11.6.2006 00:00
Je dost možné, že to řeší pouze jeden z problémů, mně třeba n50 s mojí GPS drží tak dlouho, dokud nedojde baterka. Ještě zkusím n50 s jiným donglem (mám ale jen další s Widcomm SW), jestli se bude BT spojení chovat stejně blbě. Zdá se mi, že výše uvedený problém s odpojováním BT n50 vs. Acer NB neřeší definitivně :-(
pagino (160)|11.6.2006 16:35
[QUOTE="Housik"]Vážení přátelé digitálního věku, mám pro vás řešení vašeho problému. Zkoumal jsem, jestli je problém v HW, ovladačích nebo jen v nastavení (v registrech). Pomocí Googlu se mi podařilo najít níže uvedený tip, který v mém případě zafungoval:
-------------------------------------------------------------------------------------
Řešení pro odpojování virtuálního sériového portu Bluetooth s ovladači Widcomm, které využívá mj. Acer.

Spusťte program regedit.exe a najděte následující větev registru:
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Widcomm\BTConfig\General"
Najděte položku "DeviceInactivityDuration", která obsahuje interval ve vteřinách, po jejichž uplynutí nám milý Widcomm odpojí sériový port. Výchozí hodnota je báječných 60 vteřin. Hodnotu nenastavujte na nulu, ale nastavte co nejvyšší hodnotu, doporučuju 86400 vteřin (1 den), zadávejte to v desítkové soustavě (je tam přepínač, když dáte editovat).

Po změně registrů restartujte PC a vychutnávejte si dlouhé a vášnivé spojení vašich bluetooth zařízení! ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------
Solution for bluetooth virtual serial port timeout with widcomm drivers on windows
If you are experiencing timeout with bluetooth virtual serial ports with widcomm drivers (used by MSI, Belkin, etc), here is a solution that might help.

run regedit.exe, and go to "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Widcomm\BTConfig\General" and edit the "DeviceInactivityDuration". The default value is 60 seconds. Changing it to zero didn't seem to help, but bigger values seems to work (I use 3 hours=10800).

Reboot after changing.
-----------------------------------------------------------------------------------
keywords: bluetooth inactivity disconnect odpojování acer problém nečinnost widcomm activesync connection spojení problem[/QUOTE]

teda aspon mne to nefunguje,od AS cet BT sa aj tak samovolne odpoji,ked prenasam vacsie mnozstvo dat
Martin01_ce4you (5)|13.6.2006 07:38
Bohužel žádná změna, spojení s AS padá pořád. :(
Housik_ce4you (0)|13.6.2006 11:00
Bohužel, můj optimismus byl předčasný. Jinak změnu je třeba udělat i ve větvi CURRENT USER, ale stejně to pro tento problém nepomůže. Podle mě to nicméně pomůže s jinými zařízeními, např. s BT HF sadou, protože ta se mi po jedné minutě nečinnosti s noťasem odpojovala.

U mě doma jsem ještě zjistil vzájemné rušení Bluetoothu s Wi-Fi, kdy jsem měl APčko Asus WL500g DLX nastavené na AUTO kanál, ale rušilo se mi s bluetoothem buď noťasu, HF sady nebo s bluetoothem n50, nastavil jsem manuálně nějaký kanál a už Wi-Fi fungovalo ok (jinak se ztrácely packety - k anténě to mám 3 metry).
colortvs (3)|13.6.2006 13:47
Ale ale pánové! Vy se snažíte řešit kapající kohoutek zacpáním ústí baterie a ne opravou vlastní baterie!!! Jakpak by jste řešili odpojování GPSky???
Asi teda záver (momentální) je, že tudy cesta nevede. Já osobně zvažuji cestu reklamace, ta závada tu prostě je, a ať se tedy potí i páni z českého ACERu. Je až s podivem, co všechno dovedou ignorovat!!!
SelinaK (77)|14.6.2006 15:28
Já už jsem to udělala :) Zítra si jedu pro výsledek první reklamace. Prý to "opravili", tak jsem zvědavá. Jestli se mi to podaří vyreklamovat třikrát, řeknu - a můžete to tam poslat všichni :D
flashman (1366)|14.6.2006 16:32
no myslim, že je to problém bluetoothu obecně (nebo jenom Widcomma), protože jsem se pokoušel poslat mp3 a film z looxe 420 (Widcomm) do ipaqu rx3715 (asi taky Widcomm) a mp3 byla bez problému tak za 4 minuty tam, ale 100Mb film se asi v 10% zastavil, ačkoli ani s jedním PDA nikdo nehýbal a ležely od sebe asi metr na stole.
EDIT: BT neni stavěnej na přenášení velkýho oběmu dat :( na to je wi-fi..
Ovšem GPS - to už je problém
Johny_G (384)|14.6.2006 19:37
Tak planý poplach. Zkusil jsem PIE a zase to slítlo. Musí to vyřešit Acer. Kdy to chcete posílat?
SelinaK (77)|15.6.2006 22:48
Můj Acer je doma z reklamace, terapie byla výměna základní desky + flash (v překladu "nevíme co tomu je" :D ). Hned jsem ho vyzkoušela a co myslíte... připojila jsem ho skrz PC na internet, surfovala jsem asi tři minuty a buch :)
zbysour (39)|16.6.2006 21:06
Jeste k poznatkum:

1. pri spojeni s PC (adapter MSI Btoes software Widcomm) přes BT Activesync vydrzi spojeni uplne v pohode hodinu bez jakychkoliv problemu
2. Pri odesiláni 120MB velkeho souboru pres BT (volbou odeslat) taky uplne v pohode (trvani cca 57 minut)
3. pri stejnem posilani 4MB souboru do telefonu K700i se spojeni prerusi cca po 2 minutach
4. pri spojeni s T610 pres BT je spojeni funkcni treba cely den, dokud nezacnu surfovat, nebo nepustim ICQ. Pak to spadne asi po 5-15ti minutach.
5. WiFi absolutne korektni... prehravani filmu, internet... vse ok

ja si myslim, ze jde zrejme o nekompatibilitu s nekterymi BT zarizenimi. Kamarad mel podobny problem s Dell a Siemens S45. BT ma CF a take se to odpojovalo. Ted ma K600i a je vse ok.

Rozhodne to neni v poradku...

Zbysek Kalenda
Karm (365)|20.6.2006 23:16
panové omlouvam se ale sem v hrozném fofru,během tohoto nejpozděj začátkem příštího týdne na to vlítnu.
Jirka1111 (9)|28.6.2006 12:59
Zdravim a pripojuju se (pokud uz neni pozde) (wiesnerj-zavinac-quick.cz)
Pripojuju i moji komunikaci se servisem Aceru, kde jsem shrnul sve pozorovani.

Rad bych se optal - Pomohla uz nekomu reklamace? Nebo proste Acer nevi co s tim. Nerad bych jel do Brna zbytecne.
dik
-------------------
Poslano pres webovy formular:
PROBLEM: Mam nasledujici potize s bluetooth a SD kartou:
1) Sparovane BT zarizeni se samo po zapnuti nepripoji. Musim vzdy poklikat na zastupce. (to asi nebude zavada, ale vlastnost)
2) Sparovane a pripojene BT zarizeni zpocatku funguje spravne, ale po chvili (5-10 minut) se samo odpoji. Konkretne se jedna o BT sluchatka a o BT GPS
i-tec, aniz bych s nim odesel mimo dosah. Navic znova pripojit nejde. Musim vypnout a znovu zapnout BT v obou zarizenich a znova pripojit.
3) Aplikace Tomtom spadne temer okamzite po spusteni navigace. Pokud BT nepouzivam, nepada.
4) Pri cteni z SD karty casto nastava chyba cteni. Zkouseno na dvou SD kartach: 1GB Apacer Hi-Speed a 1GB AData. Stava se to pri aplikaci Haali
Reader - cteni e-knih.
Aktualizace ROM na verzi 1.00.18 nepomohla. Prosim o informaci, jestli by pomohl nejaky upgrade, nebo jestli se jedna o zavadu PDA. Dekuji.
(verze OS 4.21.1088, ROM verze 1.00.18, verze firmware v0.94, verze bootloaderu v1.13, ceska lokalizace).
-------------------
Odpoved:
Dobrý den,
v tomto případě by bylo vhodné kontaktovat servisní středisko společnosti Acer,telefon 531027777,zde s Vámi dohodnou náležitosti přijetí Vašeho PDA
na servis. Pokud byste mohl,poskytněte prosím k účelům otestování zmíněné příslušenství (nicméně nejsme schopni garantovat 100% funkčnost zařízení
vyvinutých třetí stranou,nemusí být kompatibilní).
Z osobní zkušenosti vím,že dosah BT je velice omezený (stabilní tak do vzdálenosti 2m),zároveň je potřeba mít vypnuty power saving funkce (pokud
PDA "usne" tak se rozpojí). 1 GB Apacer 60x(tedy high speed) by měl fungovat,2GB 150x byl otestován a fungoval také.

S pozdravem
Jiří Oršulík
Tým technické podpory Acer Czech Republic s.r.o.
-------------------
Karm (365)|28.6.2006 21:45
takže přátelé,sezbíral jsem ještě nějaké ty adresy na ostatních fórech a právě sem to odeslal(na jakousi adresu kam se mají posílat podněty a stížnosti).Tak uvidíme,jakmile bude něco nového určitě se ozvu.