Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

tomtom a omezeni POI/BZ

necry_ce4you (118)|4.5.2006 07:55
Zajimalo by mne, zda lze nejak obejit nebo zmenit limit bodu zajmu nebo POI, jde to vubec nejak zmenit?
MilanSu (823)|4.5.2006 09:53
Co ja vim tak nelze, ale proc si neudelas vlasni POI.DAT a tam jsi "prakticky bez omezeni" (jsi omezen pouze danými kategoriemi). Navod na tvorbu vlastniho POI.DAT najdes v diskusi na www.poi.cz
necry_ce4you (118)|4.5.2006 11:36
no, ja mam oblibene polozky jako zakazniky, kouknu se na to, ale nechce se mi pro kazdeho zakaznika zakladat kategorii
libor_m (1026)|5.5.2006 01:17
Teď si myslím, že jsem lehce nepochopil strukturu Tvých POI. Nebo snad pouze Oblíbených bodů?
MilanSu (823)|5.5.2006 02:05
Jsem na tom stejne jako Libor, chtel uz jsem odpovedet, ale Libor mne predbehl.
Vzdyt neni problem si udelat vlastni seznam Zakaznici.ov2 (kde budu mit vsechny zakazniky), pripadne si je pridat do vlastniho POI.DAT pod nejakou kategorii, kterou nevyuzivam.
Pokud ti mame jinak poradit, je treba trochu napsat, "vo co go"
jospo (45)|27.7.2006 14:44
Mohl by nekdo napsat postup, jak docilit automatickeho vytvoreni POI.DAT pres Poiedit?

Pokud to z ruznych prispevku chapu spravne, tak by to mohlo fungovat nasledovne:

1) v Poiedit nastavim cestu k XML souborum z POI.cz a vyberu BZ (jaka je ta cesta?)
2) Poiedit vytvori soubor POI.DAT, ktery staci umistit do adr. s mapou

Zatim se mi nedari Poiedit "napojit" na POI.cz. Zajimalo by me taky, jestli umi Poiedit vytvorit zkompilovany POI.DAT, ktery nebude brzdit TT.

Zkousel jsem taky extrahovat ov2 soubory pres Perl skript, ale konci to hlaskou: "Error : bad POI format (excpected 96915 bytes for c:\ttn\poi\/RÚparations automobiles.poi)"

Dari se to nekomu?

Pripadne pokud to neumi Poiedit, jde tuto cinnost co nejvice zautomatizovat? To znamena, abych nemusel po jednom stahovat ov2 soubory z POI.cz a spoustet perl skript pro generovani POI.DAT souboru.
MilanSu (823)|27.7.2006 15:50
Podivej se na www.POI.CZ, v diskusi v sekci TomTom hned prvni odkaz je k tomu obsahly navod (mysim si ze i srozumitelny)
jospo (45)|27.7.2006 16:24
[QUOTE="MilanSu"]Podivej se na www.POI.CZ, v diskusi v sekci TomTom hned prvni odkaz je k tomu obsahly navod (mysim si ze i srozumitelny)[/QUOTE]

Jasne, tam jsem zacal. Nenasel jsem ale nikde link na xml soubor do Poieditu.
Tak jsem zkousel rozbalovat POI.DAT pomoci skriptu, ale to mi zhavaruje.
Ale asi by mi stacilo si vytvorit kompletni svuj POI.DAT z POI.cz. Jenom bych potreboval, aby se mi vybrane ov2 soubory stahovaly nejak hromadne - mozna prave pres Poiedit.
MilanSu (823)|27.7.2006 16:44
Spatne jsi hledal, zaregistrujes se na POI.CZ, pak skocis na Online POI.CZ a vpravo nahore je tvuj username, na ten kliknes a zobrazi se tvuj xml, zde si zadas co chces jak sloucit a zobrazenou adresu k xml souboru pak treba pres schranku skopcis do POIEDITU, do AUTOUPDATE manageru. No a zde zase nastavis co chces stahovat a kam ukladat na PC.
No a pak uz jenom udelas POI.DAT, to uz je hracka
jospo (45)|27.7.2006 17:21
[QUOTE="MilanSu"]Spatne jsi hledal, zaregistrujes se na POI.CZ, pak skocis na Online POI.CZ a vpravo nahore je tvuj username, na ten kliknes a zobrazi se tvuj xml...[/QUOTE]

Hledal jsem snad vsude, ale kliknout na username me nenapadlo :cool:
Diky za info, vyzkousim
jospo (45)|27.7.2006 17:35
Tak parada, ov2 soubory to uz automaticky stahuje na disk. Perl mam taky stazeny, skript uz tez, zbyva vytvorit POI.LST.
Byl by nekdo tak hodny a poslal mi svuj vlastni soubor? (MilanSu?) Verim, ze uz to mate za ten cas perfektne vychytane a zbytecne bych tyden ladil mouchy.
Diky! (mail: jospo at post.cz)
jospo (45)|27.7.2006 18:53
Tak jsem si i zkusil nejaky LST soubor vytvorit, ale pri kompilaci to hlasi hlasku:

"Use of uninitialized value in pattern match (m//) at create_ttpoi.pl line 979.
Unknown extension format for CZ-Hory a pohori.ov2 at create_ttpoi.pl line 979."

Kdyz ten ov2 vyblokuju, zahlasi to chybu na jinem. Jako kdyby ov2 soubor stazeny pres Poiedit byl ve spatnem formatu nebo byl spatny ten skript. Stahl jsem ho na http://www.licour.com/gps/create_ttpoi/create_ttpoi.pl
wolker_ce4you (13)|2.11.2006 19:29
Mel bych takovy dotaz, urcite to tu nekde je ale jsem slepej a nemuzu to najit. Jak extrahovat POI z originalniho POI.DAT a pridat je k tem z www.poi.cz, jde mi napriklad o benzinky (na poi.cz nejsou napr. ty z meho okoli) nebo o restaurace.
libor_m (1026)|2.11.2006 23:11
Je na to stejný script jako pro tvorbu POI.DAT souboru. Více info na fóru POI.CZ
wolker_ce4you (13)|3.11.2006 12:45
[QUOTE="libor_m"]Je na to stejný script jako pro tvorbu POI.DAT souboru. Více info na fóru POI.CZ[/QUOTE]
No prave to je ono. Ja to na POI.cz nikde nenasel ani tu na ce4you.cz. Nemohl by me nekdo nasmerovat presnejic? PLS
libor_m (1026)|3.11.2006 19:04
Zbytečně necituj, pokud odpovídáš na poslední příspěvek.

Asi ses na fóru POI.CZ moc nerozhlédl, protože je to hned jako první thread v tématu TomTom - zde
wolker_ce4you (13)|4.11.2006 09:28
Chytrymu napovez, blbiho kopni, ja musel bejt kopnutej :D ale uz to mam. Dikes. :yes: