Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom a VGA rozlišení = velké zklamání

carcharias_ce4you (0)|4.5.2006 00:05
Zdravím , chci se zeptat, nedávno jsem si koupil Acer n311 a ten má již VGA display. Chtěl jsem ho používat ve většině případu s TomTom navigaci ale jaké bylo moje velké zklamání když jsem to všechno zprovoznil a viděl na vlastní oči.

Animace, plynulost či prolínání (fps) při spuštěné 3D mapy je na tomto zařízení úplně strašná. Viděl jsem TomToma u kámoše na symbianu a tam to bylo velmi, velmi plynule hlavně asi k vůli tomu že ten telefon má menší rozlišení.

Když se zkušebně otočím na cestě o 180 stupňů, je to na tom VGA displeji zobrazeno max. 3-mi snímnky. Jsem z toho velmi zklamán, protože předpokládám že kdybych měl nějaké PDA s QVGA rozlišením, TomTom by jel plynule.

To ani nemluvím o tom že bych si měl otočit displej a zobrazení na šířku..... to je úplná hrůza...

Je možné nějak vnutit Tomovi aby si myslel že jede na QVGA displeji ? Něco podobného když na LCD nastavím jiné než nativní rozlišení, obraz je takový neostrý ale přesto přes celou obrazovku ??

Máte někdo nějaké zkušenosti nebo radu ?

Dík
Ivo Pokorný (400)|4.5.2006 08:04
A nemas nahodou zapnute vsechny body zajmu? Ty to vyrazne zpomaluji. Provozuji TTN5 na VGA zcela bez problemu. Ale na jinem stroji... :cool:
neooo666 (243)|4.5.2006 09:37
Přidám svůj poznatek - jaký mapový podklad používáte? Až do změny jsem netušil jsem, že to může mít případnou souvislost, ale po přechodu z DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map v632 na PL-CZ-SK-HU-Map v645 jsem zaznamenal (sice na QVGA) výrazné zvýšení fps (s v632 velmi trhané a 2-3fps, nyní je zobrazování zcela plynulé)
spamoid (83)|4.5.2006 10:44
Zdravim,
pouzivam TT na WM2003se a nepozoruji rozdil mezi QVGA a VGA rezimem (prepinam pomoci SE_VGA). A ani nevidim zadny rozdil v zobrazeni... Tak nevim, jestli TT se vubec prepina (zkousel jsem ToolsTools pro QVGA a to se mi zobrazi pri VGA ve zmensene podobe, tak predpokladam, ze se prepina)...
xmarek2 (49)|4.5.2006 13:13
Ale TomTom standartně v zatáčkách seká!! To co píšeš, 3 snímky během zatáčky. Vždyť plynule zatáčku, otočku o 180, nebo malý kruháče nemá plynule nikdo! Něco jiného je cesta s průběžným ohybem, a něco jiného ostrá zatáčka. Mě se kolikrát stane, že jedu pryč z křižovatky na které jsem odbočil, a šipka ještě chvíly stojí na křižovatce! Jsou to ale opravdu drobné nedostatky v porovnání s užitečností toho programu. Adam
carcharias_ce4you (0)|4.5.2006 15:27
Zkus se podívat jak běhá TomTom na telefonu Nokia 6681 , tam to je fakt nádherně plynulé. Při otáčení o 180 st. je to prostě plynule bez trhání. Další kámoš na QTek 9000 (nebo tak nějak) to má taky o mnoho plynulejší (QVGA)než ten Acer s VGA.

Jo mapu mám samozdřejmě tu 645 PL_CZ_SK_HU

Nicméně jsem teda vypnul zobrazení všech BZ a je to lepší ale pořád to není ono.

Asi mi nezbyde nic jiného než se s tím smířit.

Dík za podněty
Ivo Pokorný (400)|4.5.2006 19:16
A co treba GPS a prenos dat z ni do PDA? Zkousel jsi to se stejnou GPS? Muzes pouzivat nejakou, ktera dodava data pomalu (opozdene) a pak se to muze trhat.
gard_ce4you (73)|4.5.2006 21:41
Ja bych problem nehledal v TomTomovi , ale spis v tom Aceru. Jestli si dobre pamatuji, tak v recenzi tady na ce4you byl mizerny vykon grafiky u n31x zminovan.
Osobne mam zkusenost TomTomem na Loox410 a Loox720 a popisovane "trhani" nepozoruji ani na jednom zarizeni.
kopacek (466)|4.5.2006 22:13
Rovnez nezaznamenavam zadne trhave vykreslovani na mem hx4700. Ze vsech navigaci, ktere na hx provozuji (Garmin Que, Dynavix, BeOnRoad) je plynulost u TT nejlepsi, totez plati i pro rychlost vypoctu trasy a pro prepocitani trasy pri sjeti z puvodni.
libor_m (1026)|5.5.2006 01:15
Myslím, že carcharias myslel pomalost překreslování displeje. Obrazovka např. v menu se překresluje zprava doleva. Je pravda, že pokud mám TT v landscape módu, tak je to výrazně pomalejší nežli v portrait módu už jen proto, že překreslení má "kratší cestu" :D