Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kalibrace ortofomapy z mapy.cz

pandorra (4)|2.5.2006 14:38
Dobrý den, jak prosím zkalibruji výřez ortofomapy z http://www.mapy.cz ?
Radek Pokorný (68)|2.5.2006 15:47
Stejne jako každou jinou mapu, viz diskuze zde nebo na www.oziexplorer.com
pospa (70)|2.5.2006 16:08
to je panecku odpoved!
zkusim ti poradit..
vpravo mas ikonku GPS - na tu tukni abys pak videl koordinaty, ktery preneses do mapy v oziexploreru. zkus bejt co nejpresnejsi
pandorra (4)|2.5.2006 18:10
Díky, spíšel jsem myslel, jaký mám zvolit "Map datum", "Map projection" a případně co vyplnit v "Mag Var"?
pospa (70)|2.5.2006 19:20
tak to priste nejak lip specifikuj ;-)
s tim ti ale ja asi moc neporadim ;-( ja kdyz to zkousel podle infomapy, tak jsem si vyriznul kus oblasti okolo domova a zkousel, co bude sedet, az jsem to nakonec trefil a podle toho by slo pak kalibrovat dal. nicmene mapy.cz pisou rovnou vsechno ve stupnich a minutach, tak by v tom nemel bejt podle me zadnej problem (stejne jako ta infomapa)
pandorra (4)|2.5.2006 19:29
OK

Tak mi prosím někdo poraďte, jestli to mám dělat v S42 nebo WGS 84 (příp. v něčem jiném a co jiného kde ještě před samotnou kalibrací nastavit ... PROSÍÍÍM
aladar_ce4you (16)|3.5.2006 10:13
Ta kalibrace map nebo ortofotomap z www.mapy.cz je hrozně jednoduchá. Nejdřív si stáhneš mapu do PC a otevřeš ji v kalibraci OZiExp. Potom se přepneš zpět do www.mapy.cz a najdeš si nějaké výrazné místo. Zapneš měření GPS které je zde ve WGS-84 a klikneš na to zajímavé místo. Zkopíruješ souřadnice a přeneseš je do kalibrace Oziho na to samé místo. Před tím nastavíš map datum na WGS-84 a map projection na Latitude/Longitude. Pak vemeš další kalibrační bod a postupuješ stejně. Těch bodů stačí 4-5. Je to fakt jednoduchý.
Glück auf!
Aladar
pandorra (4)|3.5.2006 16:45
Díky moc, jdu to hned vyzkoušet!!! ;)