Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 74

Téma: Rozdílová recenze zařízení FSC Pocket LOOX N560

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Novinka z dílny FSC, nový Pocket LOOX N560, patří k tomu nejlepšímu a nejvybavenějšímu, co lze v tuto chvíli se systémem Windows Mobile 5 pořídit. Na rozdíl od všech dosud dostupných zařízení s nejvýkonnějším procesorem Intel PXA270 taktovaným na 624MHz, nabízí tento LOOX navíc i integrovaný modul GPS pro snadnou navigaci. To ale není ani zdaleka všechno, pro své budoucí majitele a uživatele si v Německu nachystali i velký VGA displej, Bluetooth, WiFi a další dobroty.

[IMG]/img/articles/cz/large/0000000265_pkXv381642006325231749.jpg[/IMG]

Přečtěte si celou recenzi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Zarizeni mam k dispozici teprve tyden - myslim ze jsi ve svem srovnani presne vystihl stav, ktery opravdu neni na nove zarizeni nic zavratneho.Pouziti bez zdroje napajeni hlavne se spustenou funkci GPS napr. na turistiku je dosti nemozne vzhledem k vydrzi baterie.Nabihani GPS je take tragedii - hodne vsak pomuze zvlaste pri jizde autem pohyb samotne GPS. Pak dokaze nabehnout mnohem rychleji, nez pri cekani na jednom miste.Jinak jsem ze zarizenim po tydnu pouzivani vcelku spokojen.Dalsi ukaze cas.V kazdem pripade nahradni baterie bude asi nezbytnou soucasti pro tento pristroj.

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

Uz v nejake zahranicni recenzi sem cetl, ze FSC maji chybu v udaji hmotnost. Ta je pry misto 160g pouze cca 145g. Bylo to testovano pouze s Looxem n500, ale to je v podstate totozne zarizeni. Podle teto recenze to take vypada na spise nizsi hmotnost, tak nevim. Sice to neni tolik dulezite, ale hmotnost 145g je jen o 10g vice nez ma Acer a to je celkem zanedbatelne(160g uz je preci jen vetsi rozdil). Dalsi vec, ktera me zaujala bylo prime srovnani displeju Aceru a Looxe v jednom testu. Pokud se obe zarizeni daly vedle sebe, tak na tom byl Loox o nekolik trid lepe. Mnohem lepsi pozorovaci uhly, vernejsi barvy atd. Acer byl hodne s nadechem do jinych barev. Kdybych si mel vybrat podle toho testu, tak volim urcite Looxe a o displeji Aceru si myslim sve. Je to zajimave, ze je tam videt takovy rozdil, opravdu nevim, co si o tom mam myslet. Pokud by tam byly male rozdily, tak se nad tim nepozastavuji, ale ty rozdily mi prijdou docela velke.http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&title+...+s_pocket&more=1
    Take me trochu zklamal joypad. Preci jen sem cekal, ze bude na tom mnohem lepe nez Acer, u ktereho je joypad treba na hrani her temer nepouzitelny. Omlouvam se, pokud zvanim nesmysly, nemam v umyslu zatratit Acera ani nijak vychvalovat Looxe.

Registrace
    Aug 2000

Pokud soudis jen podle fotek, tak je alespon u porovnani displeju problem. Pekne je to videt na sade fotek, co mam u C550, z kazdeho rohu jedna. Displej je pokazde videt uplne jinak a navic si netroufnu tvrdit, ze je to verne zachyceni reality. Dalsi vec jako pozorovaci uhel a podobne - nevim, tohle ma smysl spis u TV, na PDAcko koukam vetsinou jen ja a kolmo Ty fotky jsou porizeny pokazdy z jinyho nez kolmuho uhlu, takze to nejzajimavejsi srovnani chybi, jinymi slovy mi to proste prijde nafocene tak, aby LOOX vyhral. Ano, LOOX je na tom v tomto ohledu lepe, podle fotek vyrazne lepe, ale vazne si nemyslim, ze na PDAcku vyuzijes pozorovaci uhel 160°. Pri kolmem pohledu jsou oba displeje perfektni, zalezi na tom, cemu davas prednsot - jestli snehobile bile a studenym barvam nebo lehce zlute a sytym barvam.

Pokud jde o hmotnost, omlouvam se nasi kuchynske vaze

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

Je mi to jasny, proste oba displeje se povedly. Jenom me proste zarazily ty fotky. Ale i co sem videl na vlastni oci, displej Aceru byl skutecne povedeny, takze z toho nelze vyvozovat zadne velke zavery. Pozorovaci uhly asi opravdu nejsou moc dulezite. Mozna doba odezvy, ale to se tezko zjistuje. Navic ji nikdo neuvadi. Nejlepsi asi bude si zarizeni nekde osahat, aby si na nej udelal clovek svuj nazor. Kazdopadne pekna recenze, ostatne jako vzdy .

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Dotaz: jak je to s antenou (integrovanou) GPS - je interni, vysuvna, vyklopna... - ja ji na tech fotkach vubec nenasel (asi jsem slepys)

Registrace
    Aug 2000

Ne, je proste integrovana, zadna pohybliva cast neni. Maximalne moznost pripojeni externi pres konektor.

milosh_
    Guest

Zajimalo by me JAK VELKY je rozdil v rozliseni 640x480x 320x240 na takto malem displeji? mam N500 a jsem velmi spokojeny, samozrejme novy model by se mi libilm, ale to ze stoji o 6 tisic vic je pro me nezanedbatelne...

Registrace
    Aug 2000

Jak to myslite "jak velky"? No rozdil to samozrejme je, dvojnasobna hustota bodu a tim jejich mensi rozmery jsou proste uzasne. Na druhou stranu opet zalezi na tom, co s tim chcete delat. VGA displej ma i svoje nevyhody, jednak z principu potrebuje vyssi vykon (pocita se 4x vic bodu) a podle meho nazoru i vic "zere".

Nováček
    Registrace
    May 2006

Vis, rozdil nelze popsat, rozdil je treba videt. Je dost nebetycnej, pokud ovsem aplikace VGA rozliseni podporuje.

Nováček
    Registrace
    May 2006

No sakra, tak ať už do něčeho podobnýho přidá i GSM modul a jdu si to koupit. Takhle stále čekám a čekám a né a né se někdo k tomu odhodlat. Myslím že je to nevyhnutelné, mít VGA, GSM a případně i integrovanou GPS, to vše narvat do 150g a není opravdu co řešit!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2005

mám stejný názor, pokud by do toho někdo přidal GSM, tak na něho jdu klidně stát řady.. nošení dvou zařízení je pro mě nepraktické - bez PDA se stejně neobejdu, takže bych musel nosit oba zařízení pořád

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Marty-McFly
    mám stejný názor, pokud by do toho někdo přidal GSM, tak na něho jdu klidně stát řady.. nošení dvou zařízení je pro mě nepraktické - bez PDA se stejně neobejdu, takže bych musel nosit oba zařízení pořád
    Já jsem zase opačný případ, mám smartphone ale už mi pomalu nestačí. Stejně si myslím že takové zařízení první nabídne někdo jinej než osvědčení hráčí, třeba htc či jiní asijští výrobci. No uvidíme, nemůže to trvat dlouho.

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

No tak to si jeste pockate. Nejvetsi problem, proc do toho nikdo jeste nesel(pokud nepocitam Universala) je vydrz baterie. Pokud by se do tohoto Looxe dal jeste GSM modul, tak to ta baterka nema sanci utahnout. Reseni je nekolik, ale zatim zadne neni v soucasne dobe uplne vhodne. Bud tam dat obri baterii, ale to zas nebude MDA do 150g, ale hodne pres 200g nebo si pockat bud na nejakou novou generaci baterii(pokud mozno male a vykone) nebo OLED(nebo neco v tom smyslu) displeje s vyrazne mensimi energetickymi naroky. Osobne to vidim na ty tenoucke OLED displeje s uzasne malymi energetickymi naroky a skvelym zobrazenim, navic tenci nez vlozka Always . Bohuzel tezko rict, kdy se neco objevi v masove podobe. Problem je, ze to asi neni nenarocna technologie a roli bude hrat i cena. Osobne do zadneho MDA bez poradneho VGA displeje asi nepujdu, takze MDAcko v mem pripade hrozi az s prichodem prave techto displeju. Zatim jsou to vse jenom spekulace, ale verim, ze to prijde .

Nováček
    Registrace
    May 2006

Hezké recenze (spolu s C550), jen bych se chtěl ještě zeptat, jak je to s čitelností displeje na přímém slunci.

pro Dzejkob: s prvním masovým nasazením OLED u PDA přišlo cca 2 roky zpátky Sony u svého posledního modelu Clié s PalmOS (prodával se jen v Japonsku). Škoda, že se nikdo další nepřidal, ale bude to asi tou cenou.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Velká recenze Fujitsu Siemens Computers Pocket LOOX 4xx
    Od Pavel Koza v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 20-06-2007, 10:44
  2. Velká recenze zařízení FSC Pocket LOOX N500/N520
    Od Pavel Koza v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 76
    Poslední příspěvek: 24-02-2007, 12:10
  3. Velká recenze zařízení FSC Pocket LOOX C550