Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozdílová recenze zařízení FSC Pocket LOOX N560

Pavel Koza (4761)|2.5.2006 03:17
Novinka z dílny FSC, nový Pocket LOOX N560, patří k tomu nejlepšímu a nejvybavenějšímu, co lze v tuto chvíli se systémem Windows Mobile 5 pořídit. Na rozdíl od všech dosud dostupných zařízení s nejvýkonnějším procesorem Intel PXA270 taktovaným na 624MHz, nabízí tento LOOX navíc i integrovaný modul GPS pro snadnou navigaci. To ale není ani zdaleka všechno, pro své budoucí majitele a uživatele si v Německu nachystali i velký VGA displej, Bluetooth, WiFi a další dobroty.



Přečtěte si celou recenzi.
Šeba_oldd (1184)|2.5.2006 07:37
Zarizeni mam k dispozici teprve tyden - myslim ze jsi ve svem srovnani presne vystihl stav, ktery opravdu neni na nove zarizeni nic zavratneho.Pouziti bez zdroje napajeni hlavne se spustenou funkci GPS napr. na turistiku je dosti nemozne vzhledem k vydrzi baterie.Nabihani GPS je take tragedii - hodne vsak pomuze zvlaste pri jizde autem pohyb samotne GPS. Pak dokaze nabehnout mnohem rychleji, nez pri cekani na jednom miste.Jinak jsem ze zarizenim po tydnu pouzivani vcelku spokojen.Dalsi ukaze cas.V kazdem pripade nahradni baterie bude asi nezbytnou soucasti pro tento pristroj.
Dzejkob (286)|2.5.2006 10:02
Uz v nejake zahranicni recenzi sem cetl, ze FSC maji chybu v udaji hmotnost. Ta je pry misto 160g pouze cca 145g. Bylo to testovano pouze s Looxem n500, ale to je v podstate totozne zarizeni. Podle teto recenze to take vypada na spise nizsi hmotnost, tak nevim. Sice to neni tolik dulezite, ale hmotnost 145g je jen o 10g vice nez ma Acer a to je celkem zanedbatelne(160g uz je preci jen vetsi rozdil). Dalsi vec, ktera me zaujala bylo prime srovnani displeju Aceru a Looxe v jednom testu. Pokud se obe zarizeni daly vedle sebe, tak na tom byl Loox o nekolik trid lepe. Mnohem lepsi pozorovaci uhly, vernejsi barvy atd. Acer byl hodne s nadechem do jinych barev. Kdybych si mel vybrat podle toho testu, tak volim urcite Looxe a o displeji Aceru si myslim sve. Je to zajimave, ze je tam videt takovy rozdil, opravdu nevim, co si o tom mam myslet. Pokud by tam byly male rozdily, tak se nad tim nepozastavuji, ale ty rozdily mi prijdou docela velke.http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&title+...+s_pocket&more=1
Take me trochu zklamal joypad. Preci jen sem cekal, ze bude na tom mnohem lepe nez Acer, u ktereho je joypad treba na hrani her temer nepouzitelny. Omlouvam se, pokud zvanim nesmysly, nemam v umyslu zatratit Acera ani nijak vychvalovat Looxe.
Pavel Koza (4761)|2.5.2006 10:13
Pokud soudis jen podle fotek, tak je alespon u porovnani displeju problem. Pekne je to videt na sade fotek, co mam u C550, z kazdeho rohu jedna. Displej je pokazde videt uplne jinak a navic si netroufnu tvrdit, ze je to verne zachyceni reality. Dalsi vec jako pozorovaci uhel a podobne - nevim, tohle ma smysl spis u TV, na PDAcko koukam vetsinou jen ja a kolmo:) Ty fotky jsou porizeny pokazdy z jinyho nez kolmuho uhlu, takze to nejzajimavejsi srovnani chybi, jinymi slovy mi to proste prijde nafocene tak, aby LOOX vyhral. Ano, LOOX je na tom v tomto ohledu lepe, podle fotek vyrazne lepe, ale vazne si nemyslim, ze na PDAcku vyuzijes pozorovaci uhel 160°. Pri kolmem pohledu jsou oba displeje perfektni, zalezi na tom, cemu davas prednsot - jestli snehobile bile a studenym barvam nebo lehce zlute a sytym barvam.

Pokud jde o hmotnost, omlouvam se nasi kuchynske vaze:)
Dzejkob (286)|2.5.2006 11:43
Je mi to jasny, proste oba displeje se povedly. Jenom me proste zarazily ty fotky. Ale i co sem videl na vlastni oci, displej Aceru byl skutecne povedeny, takze z toho nelze vyvozovat zadne velke zavery. Pozorovaci uhly asi opravdu nejsou moc dulezite. Mozna doba odezvy, ale to se tezko zjistuje. Navic ji nikdo neuvadi. Nejlepsi asi bude si zarizeni nekde osahat, aby si na nej udelal clovek svuj nazor. Kazdopadne pekna recenze, ostatne jako vzdy :).
sh0tek_ce4you (163)|2.5.2006 12:14
Dotaz: jak je to s antenou (integrovanou) GPS - je interni, vysuvna, vyklopna... - ja ji na tech fotkach vubec nenasel (asi jsem slepys)
Pavel Koza (4761)|2.5.2006 12:16
Ne, je proste integrovana, zadna pohybliva cast neni. Maximalne moznost pripojeni externi pres konektor.
milosh_ (0)|2.5.2006 13:15
Zajimalo by me JAK VELKY je rozdil v rozliseni 640x480x 320x240 na takto malem displeji? mam N500 a jsem velmi spokojeny, samozrejme novy model by se mi libilm, ale to ze stoji o 6 tisic vic je pro me nezanedbatelne...
Pavel Koza (4761)|2.5.2006 13:17
Jak to myslite "jak velky"? No rozdil to samozrejme je, dvojnasobna hustota bodu a tim jejich mensi rozmery jsou proste uzasne. Na druhou stranu opet zalezi na tom, co s tim chcete delat. VGA displej ma i svoje nevyhody, jednak z principu potrebuje vyssi vykon (pocita se 4x vic bodu) a podle meho nazoru i vic "zere".
Surgical (2364)|2.5.2006 13:18
Vis, rozdil nelze popsat, rozdil je treba videt. Je dost nebetycnej, pokud ovsem aplikace VGA rozliseni podporuje.
Lord Mystic (164)|2.5.2006 15:00
No sakra, tak ať už do něčeho podobnýho přidá i GSM modul a jdu si to koupit. Takhle stále čekám a čekám a né a né se někdo k tomu odhodlat. Myslím že je to nevyhnutelné, mít VGA, GSM a případně i integrovanou GPS, to vše narvat do 150g a není opravdu co řešit!
Marty-McFly (384)|2.5.2006 18:05
mám stejný názor, pokud by do toho někdo přidal GSM, tak na něho jdu klidně stát řady.. nošení dvou zařízení je pro mě nepraktické - bez PDA se stejně neobejdu, takže bych musel nosit oba zařízení pořád :)
Lord Mystic (164)|2.5.2006 18:12
[QUOTE="Marty-McFly"]mám stejný názor, pokud by do toho někdo přidal GSM, tak na něho jdu klidně stát řady.. nošení dvou zařízení je pro mě nepraktické - bez PDA se stejně neobejdu, takže bych musel nosit oba zařízení pořád :)[/QUOTE]
Já jsem zase opačný případ, mám smartphone ale už mi pomalu nestačí. Stejně si myslím že takové zařízení první nabídne někdo jinej než osvědčení hráčí, třeba htc či jiní asijští výrobci. No uvidíme, nemůže to trvat dlouho.
Dzejkob (286)|2.5.2006 19:11
No tak to si jeste pockate. Nejvetsi problem, proc do toho nikdo jeste nesel(pokud nepocitam Universala) je vydrz baterie. Pokud by se do tohoto Looxe dal jeste GSM modul, tak to ta baterka nema sanci utahnout. Reseni je nekolik, ale zatim zadne neni v soucasne dobe uplne vhodne. Bud tam dat obri baterii, ale to zas nebude MDA do 150g, ale hodne pres 200g nebo si pockat bud na nejakou novou generaci baterii(pokud mozno male a vykone) nebo OLED(nebo neco v tom smyslu) displeje s vyrazne mensimi energetickymi naroky. Osobne to vidim na ty tenoucke OLED displeje s uzasne malymi energetickymi naroky a skvelym zobrazenim, navic tenci nez vlozka Always :). Bohuzel tezko rict, kdy se neco objevi v masove podobe. Problem je, ze to asi neni nenarocna technologie a roli bude hrat i cena. Osobne do zadneho MDA bez poradneho VGA displeje asi nepujdu, takze MDAcko v mem pripade hrozi az s prichodem prave techto displeju. Zatim jsou to vse jenom spekulace, ale verim, ze to prijde :).
PavelHR (3)|3.5.2006 09:42
Hezké recenze (spolu s C550), jen bych se chtěl ještě zeptat, jak je to s čitelností displeje na přímém slunci.

pro Dzejkob: s prvním masovým nasazením OLED u PDA přišlo cca 2 roky zpátky Sony u svého posledního modelu Clié s PalmOS (prodával se jen v Japonsku). Škoda, že se nikdo další nepřidal, ale bude to asi tou cenou.
Pavel Koza (4761)|3.5.2006 09:57
S citelnosti na slunci je to sporadicke. Kdyz se natocite tak, aby vam svitilo slunce do displeje kolmo, je to v pohode. Kdyz dopadaji paprsky jinak, je to uz horsi. Proste - na operativni fungovani to ujde, na film nebo jakoukoliv dlouhdobejsi praci to neni.
Lord Mystic (164)|3.5.2006 10:32
[QUOTE="Dzejkob"]No tak to si jeste pockate. Nejvetsi problem, proc do toho nikdo jeste nesel(pokud nepocitam Universala) je vydrz baterie. Pokud by se do tohoto Looxe dal jeste GSM modul, tak to ta baterka nema sanci utahnout.[/QUOTE]
Myslím že to je nesmysl, podívej se na Acer N310 nebo jaké to má označení. Váha hodně pod 150g a jakou to má výbornou výdrž. Do toho nacpat GSM modul tak sem spokojen! A stejné každý den mám pda/telefon připojen usb kabelem k pc, tak není co řešit!
beecher (9270)|3.5.2006 11:25
To sice ma takovou vahu, ale N310 nema ani GPS modul... ;)
Nesmime zapomenout, ze kazdy modul navic pridava na vaze sam o sobe a pak taky samozrejme je nutne pocitat s tim, ze bude potreba vetsi kapacita baterie pri ziveni vsech techto modulu, coz znamena narust kapacity a s narustem kapacity taky vaha, takze to nevidim tak moc nadejne, ze se takove zarizeni dostane pod 180 g (viz FSC T830 - 190g)...
Marty-McFly (384)|3.5.2006 16:14
wow, na něco takového čekám.. škoda toho čtvercového displeje :-/
všechno ostatní bych přežil.. teda klávesnici bych nemusel, ale za ty ostatní věci bych to taky nějak překousnul :)
Dzejkob (286)|3.5.2006 17:14
[QUOTE="PavelHR"]pro Dzejkob: s prvním masovým nasazením OLED u PDA přišlo cca 2 roky zpátky Sony u svého posledního modelu Clié s PalmOS (prodával se jen v Japonsku). Škoda, že se nikdo další nepřidal, ale bude to asi tou cenou.[/QUOTE]

To mas pravdu, na to sem uplne zapomnel. Ale myslel sem spis masove nasazeni pro Evropu, v Japonsku maj veci, o kterych se nam ani nesni, ale Japonsko je daleko :). Nejvetsi problem bude zrejme cena. Ono i to Clio bylo pekne mastny na to, ze to nic moc neumelo. Ale jednou se urcite dockame, do te doby je kombinace VGA PDA+mobil z meho pohledu jedine rozumne reseni :).
PavelHR (3)|4.5.2006 12:41
jj, ten model stál 860 USD, což je opravdu dost. Ovšem udávaná výdrž přehrávání videa 12h a audio 42h je něco, o čem si můžeme nechat zdát.
Carabei (611)|7.5.2006 17:26
K tem OLED displayum, ono ani neni tak tezke je vyrobit, na vyrobu se pouzivaji prakticky stejne masiny, jen jde spise o to ze se vyrobcum nejdriv musi zaplatit prodejem technologie klasickyho VGA displaye a pak teprv nastoupi OLED, to uz se pak mozna i budou predhanet kdo udela vetsi, ale stejne to chvili potrva, muj odhad je ze komercne se zacnou OLED vyrabet tak za rok mozna rok a pul, hodne zavisi na pripadnejch problemech s touhle technologii.
Drolan_ce4you (57)|8.5.2006 12:23
Takže zkušenosti:
* lesk displeye : jsem odstranil pomocí kvalitní fólie
** problematická WiFina

A HLAVNĚ : včera mi týden stará N560 odešla do věčných lovišť; nefunkčnost dotykového displeye - svítit sice svítí, ale nereaguje na dotyk :mad: (ani po hard resetu), tlačítka fungujou v poho...jenom ten displey. Doufám, že podobných problémů nebude mít mnoho uživatelů - ve středu to jdu reklamovat, tak se uvidí...
Pavel Koza (4761)|8.5.2006 13:00
Co znamena "problematicka WiFina"? To je takovy nicnerikajici vykrik do tmy, muzete byt prosim konkretni?
Drolan_ce4you (57)|9.5.2006 07:52
Tou problematickou WiFinou jsem myslel problém připojení se k síti. Na FELu mi radili 4 lidi a nikomu se nepovedlo s mojí N560 se připojit k netu...
sítě na výběr mi ještě vyskočily, ale po výběru sítě mi to vyhodilo hlášku "vnitřní chyba 36"
až budu mít PDA zpátky ze servisu, tak udělam pár obrázků displeje
beecher (9270)|9.5.2006 08:00
Ad WIFI: Dela to I bez lokalizace?
Ad display: Co kdyz sundate folii?
Pavel Koza (4761)|9.5.2006 08:07
Screenshoty jsou zbytecne, spis napiste parametry WiFi, ke ktere se snazite pripojit...
Drolan_ce4you (57)|9.5.2006 08:17
Displey - dělá to i bez fólie
WiFi - vzhledem k tomu, že ta hláška byla v angličtině, tak na to snad lokalizace neměla vliv. Bez lokalizace jsem to nezkoušel. (lokalizaci jsem měl stáhlou z netu přímo pro n560)

parametry WiFi - neznám, ale snad by se mezi čtenáři mohl najít někdo z FELu, kdo ty parametry zná.



Pavel Koza (4761)|9.5.2006 08:44
No to je docela problem, snazit se nekam pripojit, kdyz neznate parametry. Pokud by to byla zcela nezabezpecena sit, LOOX s automatickym pripojenim urcite nema problem. No a kdyz je to zabezpecene, tak musite znat minimalne heslo, ale u hodne zabezpecenych siti i dalsi veci, navic je nutna spoluprace s adminem AP.
Carabei (611)|9.5.2006 14:49
co se tyka siti ktery jsou v budovach CVUT tak je vzdycky nutny zadat username a heslo, ktery ma kazdy student popripade kantor
Drolan_ce4you (57)|9.5.2006 20:13
Jo, to je jasný...jméno a heslo mam (funkční, ověřeno na noteboku s WiFinou) ale tam se stejně s PDAčkem nedostanu....po výběru sítě mi to vždycky hodilo tu chybu.......
erazer2k5 (55)|9.5.2006 23:42
[QUOTE="Drolan"]Jo, to je jasný...jméno a heslo mam (funkční, ověřeno na noteboku s WiFinou) ale tam se stejně s PDAčkem nedostanu....po výběru sítě mi to vždycky hodilo tu chybu.......[/QUOTE]

Zatim jsem s tim extra nelaboroval, ale do svoji domaci zabezpecene site (WEP, 128b) se taky nemuzu dobusit (jedu Ad-hoc), pritom z NB to jde. Ten program Connectmobility-E2C kterej je tam zrejme integrovanej od FSC, mi prijde takovej debilni - neni na to nejaka lepsi utilitka, pripadne lze to nastavit primo nativne ve WM2005?
kamzikjardo (67)|10.5.2006 21:18
trosku mimo, chcem kupit toto pda a kedze to bude moje prve pda jedna otazka,zvladne divx video 640 krat 480 bez sekania s stereo zvukom????
Drolan_ce4you (57)|10.5.2006 22:18
Jo, video 640*480 jede naprosto v poho... (ale potom lze používat PDA jako vyhřívání kapes při tuhých zimách....zkuste si někdo sáhnout po 10ti minutách dozádu na ten nápis...)
erazer2k5 (55)|11.5.2006 11:46
[QUOTE="Drolan"]Jo, video 640*480 jede naprosto v poho... (ale potom lze používat PDA jako vyhřívání kapes při tuhých zimách....zkuste si někdo sáhnout po 10ti minutách dozádu na ten nápis...)[/QUOTE]

V cem to prehravas? Ja pouzivam TCPMP a napr. video 'BMW 760Li (jízdní)' viz http://www.auto.cz/testy/bmw-760li-dvanact-cest-k-vrcholu.html dela v benchmarku v tomto programu prumernou rychlost 115.52% ...

EDIT: vyse uvedene jsem zkousel pri nastaveni na DirectDraw, ale i pri prepnuti na Intel Xscale je to prakticky stejne ...
slidic (2)|11.5.2006 14:33
Zdravím,mám otázku ohledně komunikace n560 a N6230 po bluetooth.Používám v klasickém PC Nokia suite a hledal jsem nějakou podobnou komunikaci v N560. U loox 718 při komunikaci po modrozubu se nábídl alespoň přenos souborů u N560 nic takového nebylo. Je nutné doinstalovat nějaky soft? a nebo to je záměr.Jsem si vědom toho že 718 a N560 mají rozdílný soft Windows. Díky za odpověď.
lord_lucifer (22)|14.5.2006 20:45
na univerzitach v CR se v soucasne dobe buduje sit eduroam se dvemi wifi sitemi/ SSID:
1) eduroam-simple - bez sifrovani, pripojeni pro notebooky je automaticke a overeni probiha az po pokusu pripojit se na webove stranky, prohlizec musi podporovat ssl
2) eduroam - PEAP/ms-chap-v2, navod na pripojeni by mel byt na http://eduroam.zcu.cz, snad je to pristupne i z jinych univerzit.

zatim tohle PDA nemam, pocitam, ze si ho poridim tak do tydne, cekam na dodavatele, pak muzu poslat blizsi info a zkusenosti.
kamzikjardo (67)|14.5.2006 23:02
kedze 560 bude moje prve pda mozem jeden dotaz?je to kompletne lokalizovane wm5????aj nastavenia a pod?
kamzikjardo (67)|14.5.2006 23:03
a este jedno ako na tomto pda pobezia aplikacie a hry s rozlisenim 320krat240???
Pavel Koza (4761)|14.5.2006 23:19
1. Kompletni lokalizace do cestiny je z dilny Sunnysoftu a je soucasti zarizeni prodavanych oficialne v CR
2. Pobezi, ale pomalu a asi ne uplne vsechny.
kamzikjardo (67)|15.5.2006 00:06
dakujem za odpovede.inak ja ho kupim cez www.hej.sk.ono normalne kupit ho v predajni nie je kde.v bratislave ani datart,nay pda nedrzia.ako je to v cechach???ma fu-siemens nejaku predajnu na pda???este k tomu videu,pri 640krat480 v stereu zvladne aj akcne rychle sceny napr.matrix???a ako sa da zistit ktory program je pre 320*240 a ktory 640*480???
Pavel Koza (4761)|15.5.2006 00:19
Proste se zeptejte, jestli je soucasti toho baleni nejaka lokalizace - system je v anglictine a je nutne ji doinstalovat.

Pokud jde o vykon, je to myslim popsano v recenzi. Seznam kompatibilnich her neznam, ale cim akcnejsi, tim to je horsi. Logicky a deskovy hry jsou vetsinou bez problemu.
kamzikjardo (67)|16.5.2006 13:56
este sa chcem spytat na ten usb host ci ako to vola mam digifotoaparat sony na ktorom je miniusb a k nemu kabel kde je na konci klasicky USB.je tento fotak mozno priamo spojit s N560 a rovno do neho stiahnit fotky????a co sa tyka pamatovych kariet secure digital,nemal som s nimi nikdy cest ake rychle by bolo najlepsie kupit aby slo pozerat aj filmy???chcem kupit 150rychlostnu bude to stacit???alebo nejaky novsi typ SD kupit???
Dzejkob (286)|16.5.2006 18:38
Na filmy ti staci temer jakakoliv.Ta 150 rychlostni by mela uplne dostacovat. Stejne filmy nebo vetsi soubory z pocitace musis tahat pres ctecku, jinak je to zoufale pomaly (na rychlosti karty nezalezi). Ale vyssi rychlost karty neni uplne k zahozeni, mel sem kdysi SD kartu 1Gb(znacku uz nevim) a kdyz sem treba zkousel udelat backup, tak to trvalo snad hodinu. Takze spis bych sel do nejaky rychlejsi, teda pokud by tam nebyl nejaky vyazny cenovy rozdil.
mmerlin (17)|20.5.2006 17:22
Premyslim, jestli si mam koupit Acer 311 + Navilock BT338 nebo Tenhle FS N560. Cenove to vychazi zhruba nastejno. Integrovana GPS by se mi libila, jen me trochu desi to pomale nabihani. Myslite, ze je to HW chyba, nebo se to casem opravi nejakym novym firmwarem? Diky.
oltcit (1098)|20.5.2006 18:07
[QUOTE="kamzikjardo"]este sa chcem spytat na ten usb host ci ako to vola mam digifotoaparat sony na ktorom je miniusb a k nemu kabel kde je na konci klasicky USB.je tento fotak mozno priamo spojit s N560 a rovno do neho stiahnit fotky????[/QUOTE]

Nuž čo viem,tak Sony foťáky nepodporujú klasický Mass Storage a k pocketom s USB hostom sa síce dajú pripojiť,ale prenos nefunguje.Ale po pripojení kompatibilnej čítačky s vloženou kartou z foťáku už to ide ;) Nie každá čítačka je funkčná,treba vyskúšať priamo so zariadením,prípadne pozri tu na fore tému :Zoznam kompatibilných zariadení pre Loox 720,či tak nejak podobne.
kamzikjardo (67)|22.5.2006 17:58
ako ze nepodporuju???ja ho prijojim k pc a stiahnem si fotky bez problemov s dsc w7
erazer2k5 (55)|25.5.2006 22:33
Vsimnul jsem si naprijemne vlastnosti audio out na cradle u FSC560 - mam pocit, ze to nebere v potaz nastavene korekce a hraje si to na nejake default nastaveni a nejde s tim nic delat.
Docela k nicemu takovy audio out.
Jose_Gonzalo (30)|2.6.2006 11:21
Display má rozměry 73x55 mm.Ochranná folie se dá koupit cca 120 Kč v Alzáči, má stejný rozměr (v popisku, že je to jako pro ipaqi nebo MDA). Fólie se položí od kraje širší strany, pak od středu do stran se vytlačí případný vzduch.:cool:
oltcit (1098)|2.6.2006 13:47
[QUOTE="kamzikjardo"]ako ze nepodporuju???ja ho prijojim k pc a stiahnem si fotky bez problemov s dsc w7[/QUOTE]

Myslel som pripojenie k PPC s funkciou USB Host ;) napr. na PC to ide,ale na PPC nie,kapišto?