Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co pořídit ke každodenní práci na cestách, poraďte prosím

xRoman_ce4you (218)|1.5.2006 10:46
Zdravím všechny.

Řeším problém s koupí PDA. Prosím navrhněte řešení, které by jste si vybrali Vy. Já jsem neměl ještě žádné PDA a věřte, že už 14 dní lítám po forech a recenzích, ale tam je špatně to, tam zase ono, no co si tedy pořídit, to je podle příspěvků lepší počkat cca 5-7 let, snad to bude lepší a výrobce začne dělat PDA přesně podle požadavků na foru. Prosím doporučte nějakou sestavu. Po mých zkušenostech, pokud si něco vyberu sám, tak koukám jak se toho zbavit a koupit něco jiného...hi. Díky.

1. denně jezdím po zákaznících, potřebuji navigaci.
2 zároveň připojení na internet, kvůli emailům (v autě, doma mám wifi)
3. prohlížet internet, kvůli vyhledávání (v autě)
4. plánovač a popis schůzek (např.jako MS Outlook), teď musím vše tisknout
5. diář (zaznamenávat schůzky)

Díval jsem se na Pocket LOOX T830, vše v jednom, ale zase mě varovali, že na display 240x240 mi nepojedou aplikace pro PDA. Na druhou stranu, pokud budu mít PDA + GPS + mobil, na každá zastávce to člověk musí zbalit. Kamaráda vykradli, jen když šel zaplatit benzín. Potom ještě je pro mě důležitá výdrž baterie (N560 pouze 2 hodiny???). Vím že asi nepujde všechno, co si člověk přeje, ale snažím se alespoň najít optimální řešení. Tak ještě jednou díky za tipy.

Roman
Miloš Strouhal (3997)|1.5.2006 10:56
Qtek 9000. VGA displej (640x480), telefon s UMTS (384 down/256 up), Bluetooth, Wifi, a hlavne nejlepsi vestavena klavesnice na jakou vubec v soucasnosti muzete narazit. Ani komunikatory od Nokie se nechytaji. Pokud potrebujete na cestach psat i delsi texty nez jen SMS, neexistuje lepsi volba. Pak uz jen staci dokoupit Bluetooth GPS, a mate ve dvou vecech vsechny tri: PDA (VGA) + mobil (UMTS) + GPS.
ipf (2136)|1.5.2006 11:07
A co Qtek 8310? Můžeš s ním telefonovat, vejde se do kapsy a netíží, navigace funguje, má GPRS, EDGE, BT i WiFi, takže vše, po čem se pídíš.
A nejlíp udeláš, když vyrazíš na nějaký sraz a koukneš, porovnáš a třeba i vybereš.
xRoman_ce4you (218)|1.5.2006 11:18
S tím srazem je super nápad. To by myslím bylo asi nejlepší řešení. Jsem ze sev.moravy. Nemáte náhodou přehled, kdy se v nejbližším termínu něco takového koná? Děkuji.
Miloš Strouhal (3997)|1.5.2006 11:23
Otazka je, zda na sraz na severni moravu zrovna Qtek 9000 vubec nekdo prinese.. :sarcastic:
Jinak veskere info o srazech naleznes vzdy zde.
xRoman_ce4you (218)|1.5.2006 11:29
Nemyslím jen na sev. moravě, tím jsem jen upřesňoval svou pozici. Není problém zajet kdekoli. navíc jsem slyšel, že Pendolino zase jezdí ....
ipf (2136)|1.5.2006 11:55
3denní sraz je za 4 týdny v Mariadolu. Pendolino ti tam asi nepojede, ale jinak vlak tam jezdí. Diskuzi najdeš na hlavní stránce.
beecher (9270)|1.5.2006 12:03
Pripadne pravidelny prazsky sraz bude 20.5.
Zdenek Malinsky (9781)|1.5.2006 14:00
Informace o srazech je na titulní sraze webu v rubrice SRAZY & SETKÁNÍ a také, pokud se něco aktuálně blíží, v rubrice Bleskovky & další krátké zprávy. V diskuzích je to zde a samozřejmě také v mém podpisu. Více asi pro informování uživatelů udělat nemohu, resp. pak by to už bylo smapování.

Nechápu, proč především nováčkové těchto srazů nevyužívají, vždyť jsou dělány hlavně pro ně. Když se podívám, kolik je v diskuzích zbytečných dotazů na to, jaké PDA/MDA/smartfoun - navigaci, GPS - klávesnici, pouzdro......koupit, tak už tomu vůbec nerozumím. Že by cena do 1000 Kč za 2 noclehy a 6 jídel bylo mnoho? Když dá někdo za zařízení 10 a více tisíc korun, tak by to pro něj nemělo být mnoho, navíc množství získaných zkušeností a rad se zaplatit snad ani nedá a při hledání na netu to bude určitě trvat déle.

Přesunuto do sekce Jaké si mám vybrat/koupit zařízení