Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Otazky vseho druhu

Pavel Koza (4761)|28.9.2003 10:44
[QUOTE="LOCHi"](neco jako SMS pres bluetooth - jsou zdarma)[/QUOTE]

Coze:?: Jak to myslis?
LOCHi (106)|28.9.2003 10:47
no ze muzete posilat zpravy do dosahu 100 m (aspon u looxe ) a tomu druhymu ta zprava pres bluetooth dojde :)) (zpravu poslete bud jako poznamku nebo jako kontakt )
(da se s tim tak i telefonovat za pomovi jedne utility)
viktor99 (40)|28.9.2003 13:55
Ted jsem zacal tak trochu vahat, jestli se namam vykaslat na looxe a jit do iPaqu H5450. Vyjde me o 5,5 tis draz (VOC cena, jsem platce DPH) a jen tato castka se mi vrati v integrovane WiFi, PPC 2003 (je tam jeste stale ten zdarma prechod, ne?) a vetsi flash ROM. A to nepocitam snimac otisku prstu a jine, ktere sice asi moc nevyuziji, ale rozhodne potesi.
Urcite pro iPaq hraje prehrsel ruznych programku. Nerad bych skoncil jako pred rokem s Jornadou 720, kdy na tablet PC nebylo skoro nic a tak jsem se ji po par mesicich zbavil...

Nejsem si ale jisty, jak moc bych vsechny ty funkce vyuzil...
Nejcasteji budu jiste vyuzivat fce diare a poznamek. Dale asi prohlizeni fotografii (nasypat to do PDA rovnou z fotaku pres USB asi nejde, co?) a nejake ty kalkulacky apod do skoly, jelikoz jsem jeste studujici. Jde mi o opravdu o bezchybnou komunikaci via BT s telefonem. Pripojeni k netu/posta budu asi teke vyuzivat a pripojeni zdarma pres WiFi - proc ne? ;o) I kdyz vim, ze to je jen nekde a zdarma to take nebude porad...

Zase bych si nerad koupil PDA a za rok dva si kupoval jine. Ta WiFi bude asi hodne brzy standardem. Vidim to jako pred rokem a pul barevne displeje v mobilu.

BTW je nekde na ceskem netu kvalitni recenze H5450? Na ce4you ani palmare jsem nenasel....

Opet diky za vase reakce ;) :cool:
viktor99 (40)|28.9.2003 14:05
to pavel koza:

Tady dotycny prodejce odpovida, ze i u looxu je mozny bezplatny prechod na PPC 2003. Tak nevim, ja tomu take moc neverim... :?
Pavel Koza (4761)|28.9.2003 14:13
[QUOTE="viktor99"]to pavel koza:

Tady dotycny prodejce odpovida, ze i u looxu je mozny bezplatny prechod na PPC 2003. Tak nevim, ja tomu take moc neverim... :? [/QUOTE]

Vite, ono je to tak - pokud si zarizeni koupite do 23. zari (coz uz stejne nestihnete), byl by upgrade skutecne "zadarmo", plati se pouze "manipulacni poplatek" $26... Coz uz tak zadarmo neni...

Jelikoz Technology Guarantee Program skoncil prave 23. zari, ted uz si muzete upgrade koupit za plnou cenu, v pripade Looxe je to 65EUR + postovne...
viktor99 (40)|28.9.2003 14:22
to LOCHi:

Kdy by mel prijit na trh loox 610 a jake budou zmeny vuci 600. Tedy pokud rozdil nebude jen ve verzi PPC...

Ty "SMS" pres BT... Tech 100 metru mi prijde nerealnych. V soucasne dobe se papirove hovori o 10 metrch, realne je to cca 6 (v evolnem prostoru).
Vyuzivam znalosti z mobilu, ale u PDA by to nemelo byt jine (leda, ze by tam davali nejaky silnejsi cip).
LOCHi (106)|28.9.2003 14:25
[QUOTE="viktor99"]Ted jsem zacal tak trochu vahat, jestli se namam vykaslat na looxe a jit do iPaqu H5450. Vyjde me o 5,5 tis draz (VOC cena, jsem platce DPH) a jen tato castka se mi vrati v integrovane WiFi, PPC 2003 (je tam jeste stale ten zdarma prechod, ne?) a vetsi flash ROM. A to nepocitam snimac otisku prstu a jine, ktere sice asi moc nevyuziji, ale rozhodne potesi.
Urcite pro iPaq hraje prehrsel ruznych programku. Nerad bych skoncil jako pred rokem s Jornadou 720, kdy na tablet PC nebylo skoro nic a tak jsem se ji po par mesicich zbavil...

Nejsem si ale jisty, jak moc bych vsechny ty funkce vyuzil...
Nejcasteji budu jiste vyuzivat fce diare a poznamek. Dale asi prohlizeni fotografii (nasypat to do PDA rovnou z fotaku pres USB asi nejde, co?) a nejake ty kalkulacky apod do skoly, jelikoz jsem jeste studujici. Jde mi o opravdu o bezchybnou komunikaci via BT s telefonem. Pripojeni k netu/posta budu asi teke vyuzivat a pripojeni zdarma pres WiFi - proc ne? ;o) I kdyz vim, ze to je jen nekde a zdarma to take nebude porad...

Zase bych si nerad koupil PDA a za rok dva si kupoval jine. Ta WiFi bude asi hodne brzy standardem. Vidim to jako pred rokem a pul barevne displeje v mobilu.

BTW je nekde na ceskem netu kvalitni recenze H5450? Na ce4you ani palmare jsem nenasel....

Opet diky za vase reakce ;) :cool: [/QUOTE]

podivete se IPAQY mely s bluetoothem jeden cas potize a znam par lidi kteri si na to stezovali , wifi nevyuzijete pokud nejste v praze nebo brne - (musel byste mit v pc wifi) takze wifi je laicky receno lepsi bluetooth. Pokud jde o otisky prstu daji se dokoupit i k looxovi ale je to zbytecny - kamos to mel nejdrive aktivni a pak si to vypnul zdrzuje to a nemate pokazde cisty palec( pak je to hnusne osahany :(()
pokud jde o software na IPAQU bezi vsechny aplikace co na LOOXOVI a naopak! - pokud mate PPC 2002 . Na PPC 2003 vam aplikace z 2000 a 2002 nepujdou !!! takze se musite rozhodnout sam ( software pro PPC 2002 je trosku levnejsi , ale jen trosku)
takze si opravdu musite vybrat a pokud to berete po penezni strance tak pak vas musim sklamat - mam looxe od doby kdy ho v nasi CR nemel skoro nikdo (asi 5 vyvolenych) a stal asi 24 000 KC ted stoji 13000 KC - a to ma FS jen tento model. IPAQu je vice proto tam cena jde jeste rychlejc dolu takze opravdu to zalezi na vas - kazdopadne vydrzi PDA na spici rok , maximalne dva pak musite upgratovat nebo vymenit za jine.

ten upgrate zdarma na looxe je bran zrejme tak , kdyz si u nich PDA koupite dostanete jako bonus PPC 2003 - ktery je stejne zapocitan do ceny :))
Pavel Koza (4761)|28.9.2003 14:28
[QUOTE="viktor99"]Ted jsem zacal tak trochu vahat, jestli se namam vykaslat na looxe a jit do iPaqu H5450. Vyjde me o 5,5 tis draz (VOC cena, jsem platce DPH) a jen tato castka se mi vrati v integrovane WiFi, PPC 2003 (je tam jeste stale ten zdarma prechod, ne?) a vetsi flash ROM. A to nepocitam snimac otisku prstu a jine, ktere sice asi moc nevyuziji, ale rozhodne potesi.
Urcite pro iPaq hraje prehrsel ruznych programku. Nerad bych skoncil jako pred rokem s Jornadou 720, kdy na tablet PC nebylo skoro nic a tak jsem se ji po par mesicich zbavil...

Nejsem si ale jisty, jak moc bych vsechny ty funkce vyuzil...
Nejcasteji budu jiste vyuzivat fce diare a poznamek. Dale asi prohlizeni fotografii (nasypat to do PDA rovnou z fotaku pres USB asi nejde, co?) a nejake ty kalkulacky apod do skoly, jelikoz jsem jeste studujici. Jde mi o opravdu o bezchybnou komunikaci via BT s telefonem. Pripojeni k netu/posta budu asi teke vyuzivat a pripojeni zdarma pres WiFi - proc ne? ;o) I kdyz vim, ze to je jen nekde a zdarma to take nebude porad...

Zase bych si nerad koupil PDA a za rok dva si kupoval jine. Ta WiFi bude asi hodne brzy standardem. Vidim to jako pred rokem a pul barevne displeje v mobilu.

BTW je nekde na ceskem netu kvalitni recenze H5450? Na ce4you ani palmare jsem nenasel....

Opet diky za vase reakce ;) :cool: [/QUOTE]

Dovolil bych si opravit par Vasich nepresnosti.

1. Jornada 720 neni Tablet PC. 720ka je Handheld PC - mensi nez notebook ci Tablet PC, ale hlavne pouziva Windows CE misto klasickych Windows XP...

2. S tim free upgradem je to tak - POUZE HP nabizi v POUZE Ceske republice pro Pocket PC zakoupena v CR skutecne free upgrade, takze pokud si koupite novou HP h5450, dostanete CDcko s upgradem. Pokud ne, hlaste se o nej, mate na to pravo.

3. S Pocket PC je to uz snadnejsi (nova Pocket PC maji plne kompatibilni procesory na bazi ARM), v soucasne dobe by pro ne mohlo byt tak 10000 aplikaci - to snad staci:)

4. Nasypat to do PDA rovnou z fotaku pres USB teoreticky jse, ale jen u zarizeni, ktera jsou USB host (napriklad Toshiba), iPAQ myslim neni...

5. S pripojenim pres BT to v pripade upg. h5450 neni moc slavne... Musi se to opravit, oprava zatim neni...

6. No, nechci Vas zklamat, ale PDA je brano jako spotrebni zbozi... Asi by to slo pouzivat jedno PDA 10 let, ale ty 2 roky je tak optimum.... Ale to je jen muj nazor;)
LOCHi (106)|28.9.2003 14:30
no doporucuji na nej pockat mluvil sem s FS a rikali ze oficialne kolem 10 rijna... a budou dve varianty - jedna bude takova predelana 600 a druha bude nadupana vsemi ***** moderni technologie :D a ma byt rychlejsi a nadupanejsi nez jejich konkurent IPAQ - rozhodne bych pockal :)
LOCHi (106)|28.9.2003 14:32
ten bluetooth se mi spojil na takovych 57 metrech dal sem to nezkousel ( bylo to v tripadove budove s telefonem N 3650)
LOCHi (106)|28.9.2003 14:36
vidim kolego (tim myslim pavla kozu) ze sme se docela schodly :)) je vubec nekde pristup wifi zdarma ( nepocitam brno a prahu) ..
viktor99 (40)|28.9.2003 15:14
to LOCHi:

Ja prave jsem z Prahy, takze bych to snad nejak vyuzit mohl. A pokud se nepletu, je WiFi pristupne i jinde - napr asi v 10-ti cerpacich stanicich Agip (jiste i jinde, nez PHA a Brno).
Ten snimac otisku je asi vazne jen blbustka navic. Nekde jsem zaslechl historku, jak to mel nekdo v notebooku a jak prisel vymrzly z venku (majitel i NTB), tak musel 15minut cekat, nez se to podarilo sejmout. Od te doby ma snimac vypnuty...
Jak jste asi vsichni poznali, jsem PDA zacatecnik. Ale k tomu SW. Vim, ze jsou treba stranky se SW "pro iPaq". Takze pokud ma stejny OS i jine zarizeni (nez iPaq) bude to behat take?
TAkze ty strasne prehrsele programku an PPC 2003 nebehaji a musi se pockat na jine/upravene?
Ja jsem do nyni bez PDA (az na tu zminenou Jornadu 720), takze nevim, jak moc je nutna obnova.
Mam maly netovy obchod s mobily a ty stridam pomerne dost... vloni to byly 4 telefony. Ted mam jeden 1/2 roku a uz v nejblizsich dnech planuji novy (zmineny SE T610). Ale uz bych se rad trochu uklidnil a vydrzel alespon rok. Uz me nabavi prodavat telefon za polovicni (v tom lepsim pripade) cenu. A nerad bych takto skoncil s PDA. Prave proto bych si ted radsi koupil neco, co ma vicero funkci = dele vydrzi.
viktor99 (40)|28.9.2003 15:24
to pavel koza:

1) Jasne, mate pravdu. Handheld PC bohuzel poslali na smrt a prave Tablet PC je jedinym nastupcem (s primhourenim obou oci). Win XP jsou obrovskou vyhodou, avsak rozmery/hmotnost a hlavne cena (80k) jsou velkou prekazkou. Jinak je to ale super napad, pracoval jsem s nimi asi mesic pred uvedenim do prodeje. Mozna za par let...

3) Tak jak je to s temi aplikacemi, funguji pro PPC 2002 i 2003? Pokud ne, tak by asi skoro nemelo cenu jit do te nove verze...

5) To je hruza :(( Chci si koupit nejlepsi mobil na trhu s nej podporou dat funkci - SE T610 (jen me zastanci konkurencnich znacek nesezerte, toto je fakt :) ). U toho telefonu si jsem jisty, ted jest enejake bezvadne PDA za jakztakz rozumnou cenu. A hlavne aby si to s tim telefonem rozumelo! Chapu to tedy spravne, ze je SW chyba v h5450?

viktor99 (40)|28.9.2003 15:30
to LOCHi:

Jeste me napada jedna vec. Do PC bych si koupil WiFi adapter - mam net via kabel TV. Kdybych mel v PDA WiFi (ze bych si preci jen vybrat ten h5450? ;) ) tak bych mohl byt i s nim non-stop a hlavne kdekoliv on-line. Bydlim s rodici a otec ma v NTB WiFi take, takze by se ten napad mozna ujal
Kolik tak muze stat ten WiFi adapter? Nic jineho snad potreba neni...

Sitove karty asi v PDA moc nejsou, co? No jo, zlate Jornady s Handheld PC... ;) :)
Pavel Koza (4761)|28.9.2003 15:57
Kolego, nektery informace co tu publikujes, maji k pravdivosti daleko...

[QUOTE="LOCHi"]podivete se IPAQY mely s bluetoothem jeden cas potize a znam par lidi kteri si na to stezovali[/QUOTE]
Problem ma pouze upgradovany iPAQ h5450, fix snad bude brzo dostupny...

[QUOTE="LOCHi"]wifi nevyuzijete pokud nejste v praze nebo brne - (musel byste mit v pc wifi) takze wifi je laicky receno lepsi bluetooth.[/QUOTE]
No to je dost sverazny vyklad, Wi-Fi a BT si nemaji konkurovat, maji se doplnovat. Jejich schopnosti jsou uplne jine predevsim proto, ze Wi-Fi je navrzena jako bezdratova LAN, zatimco BT pro bezdratovou komunikaci s periferiemi...

[QUOTE="LOCHi"]pokud jde o software na IPAQU bezi vsechny aplikace co na LOOXOVI a naopak! - pokud mate PPC 2002 . Na PPC 2003 vam aplikace z 2000 a 2002 nepujdou !!! takze se musite rozhodnout sam ( software pro PPC 2002 je trosku levnejsi , ale jen trosku) [/QUOTE]
Ale to neni vubec pravda! Na PPC2003 funguje naprosta vetsina aplikaci pro starsi systemy, vyjimkou jsou predevsim aplikace jsouci primo na system (jako je lokalizace, coz je logicke, protoze WM2003 je postavena na uplne novem jadre)... Subjektivne funguje tak 95% aplikaci...

[QUOTE="LOCHi"]ten upgrate zdarma na looxe je bran zrejme tak , kdyz si u nich PDA koupite dostanete jako bonus PPC 2003 - ktery je stejne zapocitan do ceny :))[/QUOTE]
No o tom silne pochybuji, nastavena licencni politika tomu brani. Vyjimkou je HP, kteri to ale na vlastni triko nakoupili, a ted to davaji ke vsem iPAQum... Ale to nevim jiste, nejlepe se pred nakupem zeptat primo prodejce.
Pavel Koza (4761)|28.9.2003 16:00
[QUOTE="viktor99"]5) To je hruza :(( Chci si koupit nejlepsi mobil na trhu s nej podporou dat funkci - SE T610 (jen me zastanci konkurencnich znacek nesezerte, toto je fakt :) ). U toho telefonu si jsem jisty, ted jest enejake bezvadne PDA za jakztakz rozumnou cenu. A hlavne aby si to s tim telefonem rozumelo! Chapu to tedy spravne, ze je SW chyba v h5450?[/QUOTE]
Ano, chyba je ciste v SW, takze bude snad brzo opravena. Az se dozvim vic, podelim se:)

Ostatni jsem snad zodpovedel nize.
LOCHi (106)|28.9.2003 16:09
no sitovou kartu ani nepotrebujete staci kablik na synchronizaci - byt vami asi teda uvazuji o LOOXovi 610 GB - kdyz si koupite nejlepsi zarizeni vydrzi vam tak ty 3 roky a pak jeste tak 2 bude jeste dostacovat.
LOCHi (106)|28.9.2003 16:16
jeste k tem op. systemum : je to tak jsou nyni dva od microsoftu a jeden od palmu. popisu tu jen ty microsofti (palm jsem nemel a ani bych ho nechtel stacil mi emulator - byla to hruza)

PPC 2002 - do poloviny tohoto roku hlavni system od microsoftu ma ho vetsina zarizeni je na nej pres 100000 aplikaci.
PPC 2003 - nastupce (neco jako kdybyste srovnaval 98 a ME) neni na nej tolik aplikaci - asi je prelozenych 20000¨aplikaci. Ale ma budoucnost - postupne budou aplikace se vyvijen pouze na nej.
(vsechny aplikace na PPC 2002 se ted prevadi (preprogramovavaji) na PPC 2003)
----------------------------------------------------------------------------------------

a ted soukroma otazka : jaka je ta adresa toho vaseho netovyho obchudku budu si kupovat mobil a nevim co si vybrat mel sem uz nokii alcatel a motorola a asi si koupim siemens SL 55 ale nevim jestli delam dobre. (libi se mi aji nova nokia 6600 ale nevim kdy tu bude :sarcastic: )
kdyztak mi napiste soukromou zpravu!
dekuji moc!

LOCHi
Pavel Koza (4761)|28.9.2003 16:27
[QUOTE="LOCHi"](vsechny aplikace na PPC 2002 se ted prevadi (preprogramovavaji) na PPC 2003)[/QUOTE]

Ale to prece vubec neni pravda:!: Vetsina aplikaci, co mam ulozeny na SD karte uz od doby h3970, funguje uplne perfektne i na h2210, stacilo pridelat zastupce. Samozrejme existuje dost aplikaci (absolutne), ktere se musi prepsat, ale proboha - vetsiny programu se to netyka:!: Problemy maji nektere pluginy do Today obrazovky, aplikace vyuzivajici interni databaze a pak skutecne systemove veci typu lokalizace, ale... uz bych se opakoval.

Kdes tu informaci nasel, ze to porad tak vehementne opakujes? V kazdym pripade to neni pravda;)
viktor99 (40)|28.9.2003 16:43
to LOCHi:

To je sice pravda, ale dam za nej velke penize. Radsi bych koupil neco nadupaneho s nedavnym poklesem ceny - prave pro to me napadl ten loox 600

Nokia 6600 by mela byt oficialne na trhu ve 4Q letosniho roku. Odhaduji tak listopad/prosinec. Je to tzv. smartphone a nejvetsi konkurenci mu budou Sony Ericsson P810 (nastupce P800 - dotyk displej a pravdepodobne bude mit fotak s 1,3MPix!) a Siemens SX1 (velky displej s klavesnici na jeho okrajich - mel jsem jej pred 2 tydny v ruce a neni to tak hrozne, jak se muze zdat. Na trhu bude na samem konci roku).

Verim, ze kdyz zde zverejnim adresu, nikdo se na me nebude hnevat. Snazim se, aby tam byl kvalitni prehled funkci (pro laiky je i moznost dostat se po kliknuti do rejstriku k danemu pojmu). Navic je u kazdeho telefonu odkaz na recenzi (pokud je, jinak na dostupne informace) na mobil.cz a mobilmania.cz
Verim, ze to pomaha rade lidi s vyberem telefonu ci jen s ziskavani prehledu o trhu. Dost lidi si to pochvaluje...
Ted tam sice chybi par telefonu, ktere pribyly v poslednich 3 tydnech (autor vzhledu stranek je nejaky cas v zahranici), ale jiz brzy by melo byt opet vse kompletni. Navic zminene telefony jsou v (nej)nizsi cenove/funkcni kategorii, ktera pro Vas neni zajimava...
www.1mobil.cz
LOCHi (106)|28.9.2003 17:19
[QUOTE="Pavel Koza"]Samozrejme existuje dost aplikaci (absolutne), ktere se musi prepsat, ale proboha - vetsiny programu se to netyka:!: Problemy maji nektere pluginy do Today obrazovky, aplikace vyuzivajici interni databaze a pak skutecne systemove veci typu lokalizace, ale... uz bych se opakoval.

Kdes tu informaci nasel, ze to porad tak vehementne opakujes? V kazdym pripade to neni pravda;) [/QUOTE]

? vzdyt je to jasny - programy ppc 2000 na ppc 2002 nektery nesly. Jinak sem to i kdesik cetl.
(jestli se nemylim prepisuji se i proto protoze je jiny jadro - neco se pry muze sekat) jak vis PDA s 2003 nemam takze muzu jen spekulovat a verit ostatnim
LOCHi (106)|28.9.2003 17:22
PRO VIKTOR 99: diky moc mrknu se :))

jo co se tyce looxe 600 mam ho asi rok a zatim zadna porucha a vydel sem ho na netu kolem 11000 KC (nevim jestli s dani ale asi ano) takze pokud chcete PDA pomer cena/vykon myslim si ze bude lepsi nez PDA IPAQ 1915 (ci jaky to ma nazev:)) )
CarlosL (126)|28.9.2003 17:23
[QUOTE="LOCHi"]vidim kolego (tim myslim pavla kozu) ze sme se docela schodly :)) je vubec nekde pristup wifi zdarma ( nepocitam brno a prahu) ..[/QUOTE]

Bydlim v desetitisicovem meste na jihu cech a to Wi-Fi ma (neni teda zdarma). Pochybuju, ze je jedine po Praze a Brne. ;)

Carlos
LOCHi (106)|28.9.2003 17:27
no ale jsou na nich pripojeni zdarma? - moc se o tohle nezajimam protoze fandim spise BLUETOOTHu ale uvitam par informaci


PRO VIKTOR 99: difal sem se na tu tvoji stranku mozna si pred vanovemi u tebe tu SL 55 obednam cena ujde a jestli jeste do vanoc o neco spadne tak to bude fajn :))
CarlosL (126)|28.9.2003 19:00
[QUOTE="LOCHi"]no ale jsou na nich pripojeni zdarma? - moc se o tohle nezajimam protoze fandim spise BLUETOOTHu ale uvitam par informaci [/QUOTE]

Wi-Fi se u nas vyuziva hlavne k pripojeni na internet, takze je zpoplatneno. Ale chtel jsem se te zeptat (ale i ostatnich), kdyz fandis Bluetooth, jestli si uz pripojoval dve PC prez Bluetooth. Do jednoho mam svedeny prave WiFi ze strechy a druhy jsem chtel pripojit pres Bluetooth a sdilet tak pripojeni k internetu. Vzal jsem si na zkousku dva USB adaprery od Mitsumi, ale nepovedlo se mi je spojit (ovladac a komunik. software pro ne je neumoznoval nastavit jako sitovku a klasicky nastavit sit), nebo jsou lepsi Adaptery od jinych znacek (pise se tu o MSI, I-tec), ktere se v PC detekuji jako klasicka sitovka.

Carlos
viktor99 (40)|28.9.2003 19:21
to LOCHi:

loox 600 za 11tis s dani tezko, ale bez dane urcite. I nejlevnejsi velkoobchod je ma drazsi... Ale jako cena s dani je to predrazene, to jsem rozhodne levnejsi ;)
V cem ma byt vlastne ten loox 610 lepsi? Muzete byt trochu konkretnejsi... Kdyz se podivam na ten iPaq H5450, tak si rikam, ze uz tam toho vic snad byt ani nemuze (leda lepsi procesor a vetsi pamet). Ja si rikam, ze prave ten H5450 by mohl byt onim pristrojem, ktery by mohl starnout pomaleji, nez konkurence...

to ALL:
Takze recenze iPaqu H5450 na netu nikde neni? Prosim!
CarlosL (126)|28.9.2003 19:32
> viktor 99

Trosku starsi je tady

Ja bych volil 5450. Ale pokud mate vice prostredku uvolnených na PPC, tak bych sel do iPAQ 5550. Ja se ted taky rozhoduju, a nevim jestli ozelet WiFi antenu nebo ne. Pak jsou dva adepti: 2210 a 5550.

Carlos
LOCHi (106)|28.9.2003 20:26
no ja nemam moc IPAQy rad protoze porad delaji model za modelem :(( novy LOOX 610 bude mit 128 MB ram a 64 MB rom (nebo 32 MB rom) WIFI ,BLUETOOTH , atd atd . (procesor bude ale stale na 400 megahercich , grafika taky zustava - co teda vim) , pocket pc 2003
- to bude ta lepsi verze

tady co bude v te horsi:

bluetooth, 128 MB ram, 32 MB rom , procesor na 400 megahercich a pocket pc 2003

(horsi verze podle me bude jen neco jako 600 s vetsi ramkou a pocket pc 2003 jiz nainstalovanymi)

s pozdravem

LOCHi
viktor99 (40)|28.9.2003 21:50
to carlos.:

Diky za ten odkaz. Jen je skoda, ze je tam fotek skoro vice, nez pismenek... Pripomina mi ty clanky, kde autor opise informace z krabice :((
Prostredku nikterak moc neni, zitra chci jeste kupovat novy telefonek SE T610...

Ja puvodne s PDA pocital do budoucna v horizontu mesicu. Jenze pak jsem v Makru letaku objevil F-S loox 600 za 10 tis (bez dane) a zacal jsem o nem vazne uvazovat. Ani jsem nevedel, ze tak klesl. Navic jsem jej u PC distributoru nasel jeste o malinko levneji... Jenze s jidlem roste chut a ja nasel iPaq 5450 o cca 5 500Kc drazsi (bez DPH) a s mnohem vice funkcemi (hlavne WiFi a PPC 2003). Tak ted vaham... Treba si nakonec nekoupim vubec nic a bude po problemu :))
iPaq 5550 je o dalsich skoro 6 tisic drazsi a pritom toho nenabizi zas tolik navic (nebo ano?). A iPaq 2210 je jen o tisic korun levnejsi nez 5450 a ta WiFi za to rozhodne stoji (kor za ten maly cenovy rozdil)!

Treba se muzeme domluvit a koupit spolecne. Kdybych bral 2kusy tak bych mohl vyjednat lepsi cenu (jsem prodejce) ;)
viktor99 (40)|28.9.2003 21:52
to LOCHi:

takze vyssi model by nemel nabizet nic navic, nez 5450 (mimo vyssi rom)...
Paullus_ce4you (400)|28.9.2003 23:59
Nejsem si tak úplně jist, mně se už ta typová čísla Ipaqů pletou, ale mám pocit, že 5450-ka nemá oproti Looxu CF slot, tudíž je ohledně spousty periférií odkázána na jacket, což z ní činí předmět ne nepodobný cihle případně pálené střešní tašce Tondach.

Já zhruba každý rok PDA obměňuji, pročež je můj stařičký Loox 600 na forhontu, respektive na odchodu na zasloužený odpočinek, ale včera mě zarazila informace o novém typu kapesních zařízení typu MCC s plnohodnotným HW pro PC (viz http://www.antelopetech.com), která by už v listopadu měla být v prodeji. To by také mohl být soumrak PocketPC a s tím i konec úvah, zda je lepší Ipaq nebo Loox……

P.
Pavel Koza (4761)|29.9.2003 07:37
[QUOTE="Paullus"]Nejsem si tak úplně jist, mně se už ta typová čísla Ipaqů pletou, ale mám pocit, že 5450-ka nemá oproti Looxu CF slot, tudíž je ohledně spousty periférií odkázána na jacket, což z ní činí předmět ne nepodobný cihle případně pálené střešní tašce Tondach.[/QUOTE]

Ano, mate pravdu. Asi nejvetsi nevyhodou je absence CF slotu. Na druhou stranu - vsechno je relativni a zalezi predevsim na uhlu pohledu;) Protoze ma h5450 integrovane Wi-Fi, muze absence CF slotu mrzet trochu mene. Pokud mohu soudit podle sebe, neni uz moc CF karet, ktere bych u sebe musel nosit kdykoli a kdekoli. Jednou z nej... je asi CF GPS, ale tu pouzivam vice mene jen v aute, kde CF jacket nevadi. A navic - pokud si koupim CF jacket s baterkou, vydrzi mi takovyto navigacni system 5 hodin. Loox tak 2, mozna 3...

Opakuji po 100 a prvni - napred si kazdy musi rozmyslet na co presne si PDA kupuje a jak ho chce vyuzivat. Chapu, ze v pripade prvniho PDA to muze byt trochu problem, na druhou stranu investice ve vysi 10000Kc by nemela nikoho uvrhnout na dlouha leta do chudoby. Pokud po case zjistite, ze koupene PDA neni presne to prave, muzete je za par tisic prodat a koupit jine.
viktor99 (40)|29.9.2003 07:51
to Paullus:

Vypada to celkem hezky, ale 1) kdy to bude na trhu a hlavne za jakou cenu; 2) nema to displej ani monitor a ten se mi s sebou tahat nechce; 3) Podivejte se na tento pdf. dokument. U Rugged Handheld jsou vyjmenovany tlacitka a je mezi nimi CTRL-ALT-DEL. Trochu se obavam, jestli si z nas nedela nekdo srandu :)
Paullus_ce4you (400)|29.9.2003 09:30
Pavel Koza napsal...Pokud mohu soudit podle sebe, neni uz moc CF karet, ktere bych u sebe musel nosit kdykoli a kdekoli....

Já měl ale na mysli zejména velkoobjemová paměťová média, IBM Microdrive či CF karty > 1 GB. Tuším, že SD Memory Card je nyní dostupná v nejvyšší kapacitě 512 KB a stojí přes 10.000,- Kč, a přitom je ze všech médií používaných na PDA nejpomalejší.

To Viktor 99:
Netvrdím, že právě zařízení MMC je tím pravým. Spíše se domnívám, že ukazuje koncepci příštího vývoje PDA a za této situace se mi nechce vynaložit 20.000,- Kč za další zařízení s PocketPC, které může být z hlediska perspektivy vbrzku digitální mrtvolou. Obdobný způsob uvažování mi před třemi lety zabránil si koupit Palm.
Na druhou stranu připouštím, že to může být jen humbuk. O podobném zařízení se psalo již před rokem a půl (viz http://www.zive.cz/H/Uzivatel/Ar.asp?ARI=105283&CAI=2104) a zatím je ticho po pěšině.....
Prostě s dýchavičným Looxem přežiju ještě jeden rok a pak se uvidí.
P.
LOCHi (106)|29.9.2003 14:55
to viktor 99: no ma to byt nejrychlejsi PDA na svete :)) a IPAQ je dost drahej fakt nevim ale zase bych si koupil fujitsu siemens - (nezda se vam ze chcou za wifi a upgrate trochu moc ? ono za 5000 toho koupite docela jeste dost - te loox bude stat tak 18000 tisic a slabsi varianta asi 14000 takze bych si pockal)
LOCHi (106)|29.9.2003 14:57
a ramky neni nikdy dost ( je to pamet predelovana systemem a verze ze jen 40 MB ram vam spolkne rozjet nejakou tezsi aplikaci a u filmu vam 64 MB nestaci takze dalsi duvot proc pockat )
LOCHi (106)|29.9.2003 15:02
[QUOTE="Pavel Koza"]

Ano, mate pravdu. Asi nejvetsi nevyhodou je absence CF slotu. Na druhou stranu - vsechno je relativni a zalezi predevsim na uhlu pohledu;) Protoze ma h5450 integrovane Wi-Fi, muze absence CF slotu mrzet trochu mene. Pokud mohu soudit podle sebe, neni uz moc CF karet, ktere bych u sebe musel nosit kdykoli a kdekoli. Jednou z nej... je asi CF GPS, ale tu pouzivam vice mene jen v aute, kde CF jacket nevadi. A navic - pokud si koupim CF jacket s baterkou, vydrzi mi takovyto navigacni system 5 hodin. Loox tak 2, mozna 3...

.[/QUOTE]

myslim si ze to tak brat nejde ! co vam pomuze wifi kdyz mate CF kartu na nejakem jinem zarizeni ktere wifi nema? a jacket je opravdu hnus ://
----------------------------------------------------------------------------------------
navic jestli stoji IPAQ 16000 a fujitsu siemens bude stat 18000 tak opravdu nevim jestli i ja neprodam svou 600 :))))
(uz jen to ze ma novy system a 128 MBRAM a 64 MB ROM - to bude posusnani pro MP3 a kratke filmy )
viktor99 (40)|1.10.2003 20:05
Jelikoz jsem si dnes koupil novy iPaq, opoustim diskusi o F-S loox.
Vsem preji mnoho zdaru ;)

Pokud se snad chcete pobavit nad (mymi) zacatecnickymi otazkami, naleznete je v iPaq duskusi... :)
LOCHi (106)|1.10.2003 20:10
preji hodne zdaru - a upozornuji ze totu diskuzi zrusim, protoze otazka byla vyresena!

LOCHi