Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Graficky najlepsia navigacia-poradte.

pdq (380)|30.4.2006 14:30
Prosim poradte.Zacinam konecne pokukavat po nejakom navigacnom softe.Presiel som diskusie ohladne softu na navigaciu.Potrebujem co najpresnejsi navigacny soft najlepsie s popisnymi cislami budov.Ale to nie je podmienka.A tiez aby bol graficky na urovni.Videl som PocketKim a nic moc.Paci sa mi iGO hlavne co sa tyka grafickeho prevedenia....Takze ist do toho iGO, alebo je aj nieco lepsie?
Dik..
MilanSu (823)|1.5.2006 00:55
Kazdy ti samozrejme rekne, ze nejlepsi je ten, ktery pouziva. Takze podobne dotazy ti nikdy neprinesou kyzeny vysledek. Prostuduj si informace a diskuse zde k jednotlivym navigacim a zjisti jak jsou uzivatele spokojeni.
Nemuzes cekat, ze toto za tebe nekdo vyresi, kazda vec (potazmo i navigace) ma vzdy sve pro i proti.
djelinek (60)|1.5.2006 08:07
[QUOTE="pdq"]Prosim poradte.Zacinam konecne pokukavat po nejakom navigacnom softe.Presiel som diskusie ohladne softu na navigaciu.Potrebujem co najpresnejsi navigacny soft najlepsie s popisnymi cislami budov.Ale to nie je podmienka.A tiez aby bol graficky na urovni.....[/QUOTE]

Pokud chvíli vydržíš, tak brzy vyjde Navigon 6, který bude určitě designově nejhezčí ze všech navigací. Mapy budou od TeleAtlasu, takže pokrytí stejné jako TomTom.

Nejlepší mapové pokrytí má nyní iGO 2006 Europe, protože pro západdní Evropu a nás používá zase mapy od TeleaAtlasu, ale pro východní Evropu, má v současnosti mapy s nejlepším pokrytím od lokálních dodavatelů. Graficky vypadá taky velice slušně.

U navigace do auta je ale podle mne nejdůležitější hlasová navigace, kterou má nyní jednoznačně nejlepší Route 66 Navigate 7. Bohužel je zase použitelná pouze v Praze a dalších větších městech. Další pokrytí našeho území a EE je mizerné, mapy jsou od Navteq. Taky grafické provedení je slabé a ovládání nedostačující.
ipf (2136)|1.5.2006 08:18
K čemu potřebuješ, aby "vypadal"? Uvědom si, že čím složitější (propracovanější) grafika, tím větší zátěž pro procesor = vyšší nároky na vykreslování změn. Čili větší náchylnost na rozmazávání obrazu a výdrž baterie. A pak, navigace má navigovat a ne ukazovat, jak vypadá okolí.
beecher (9270)|1.5.2006 10:32
Ale jakozto Slovak, ktery asi potrebuje jezdit po Slovensku, tak nic jineho nez iGO 2006 nekupuj, nema to smysl, protoze jinde detailnejsi mapu Slovenska nesezenes...

To ipf: No, pokud je to propracovani na strane 2D grafiky, tak to je v pohode... To jsou stejne predpripravene obrazky, ktere se v pameti pouze skladaji a zobrazuji a to jde vsem dnesnim pocitacum a PDAckam vic nez slusne. ;)
ipf (2136)|1.5.2006 10:54
Podle mého názoru by měl dotaz vycházet z účelu použití navigace. Od navigace do auta očekávám, že dojdeu z místa A do místa B, a to co možná nejkratším a zároveň nejrychlejším způsobem, přičemž cestou vnímám akorát silnici a provoz a navigace mi má ukázat kudy jet. Tady je pro mne vítězem TomTom a 3D.
Pokud ale jdu s rodinou na výlet, jsem v neznámém prostředí a kromě cesty z místa A do místa B mne ještě zajímá, co je v okolí zajímavého a kde je nejbližší oáza s jídlem a pivem ;) , používám SmartMaps a jeho turistické mapy.
Čili radit kolegovi na Slovensko, jakou navigaci si koupit, když nevíme, k čemu ji bude převážně používat je cestou do pekel (až nás bude proklínat).
beecher (9270)|1.5.2006 11:12
Ale pochop, ze pro Slovensko jako navigaci nic jineho nez iGO nelze pouzit, protoze ani TT ani SmartMaps oproti iGO nemaji SK tak kvalitne pokryte? :oops:
Docent (1234)|1.5.2006 21:46
[QUOTE="ipf"]Podle mého názoru by měl dotaz vycházet z účelu použití navigace. Od navigace do auta očekávám, že dojdeu z místa A do místa B, a to co možná nejkratším a zároveň nejrychlejším způsobem, přičemž cestou vnímám akorát silnici a provoz a navigace mi má ukázat kudy jet. Tady je pro mne vítězem TomTom a 3D.[/QUOTE]
Tak ten nejkratší způsob mně právě tenhle víkend předvedl MapFactor na notebooku... Ještě bych vcelku pochopil, že se mě snaží táhnout po polní cestě, když po okresce je to do vedlejší vesnice o 2 km dál. Ale když se mne snaží táhnout vesnicí po kozí stezce mezi barákama, protože po normální komunikaci je to delší o celých 15 metrů, to už moc nechápu.
ipf (2136)|1.5.2006 21:53
Ty neznáš základní poučku:
Je to sice trochu dál, ale zato je to horší cesta????
;)
Zdenek Malinsky (9781)|1.5.2006 22:19
Graficky nejlepší? Když vidím některé magory, jak místo silnici sledují displeje navigace nebo PDA, tak bych....:mad: :evil: :dead:

Jinak souhlas s beecherem - lepší mapa na Slovensko než iGo (asi) není.
oltcit (1098)|1.5.2006 22:26
Vzhľadom k tomu,že nie si zaťažený predošlými navigáciami a pretože pre slovensko neexistuje lepšia alternatíva s kľudným svedomím ti doporučím nove iGO 2006.Na tvojej 4700 bude perfektne funkčný a vzhľadovo božský,len daj bacha na dostatok operačnej pamäte. ;)
pdq (380)|2.5.2006 07:49
Tak som si po uvahach a presedenom weekende na PC a prestudovani diskusii vybral i-GO.Dakujem vsetkym zucastnenym za pripomienky .Len sa chcem opytat Zdenka Malinskeho aku ma ON navigaciu ak sa riadi pri navigacii len hlasovym doprovodom?
Je sice dolezita ale asi nie pre kazdeho...
ipf (2136)|2.5.2006 08:19
Zdenek se řídí vždy jen tím, kam vedou koleje :D :D :D .
Surgical (2364)|2.5.2006 09:35
Automobilova navigace je predevsim o hlasove navigaci, letmy pohled na display slouzi jen k upresneni oznameneho manevru v pripade slozitejsiho tvaru krizovatky. Jezdit s navigaci s ocima prilepenyma na display je doslova a do pismene o hubu. Takze hlasova navigace srozumitelna a jednoznacna je v aute vec zasadni a prioritni.
Zdenál_ce4you (103)|22.9.2006 10:46
Hovoří se sice především o navigaci, ale např. Ozi ji umí taky - chce to ale trochu práce s mapou... Zatím mě dovedl vždy tam, kam jsem si SÁM naplánoval - takže ksyž polňačka, tak za to můžu sám.. :-)
Nicméně mapa pro Slovensko existuje (auto i turistické)
oltcit (1098)|22.9.2006 11:10
To Zdenal: Oziho na navigovanie v aute,to je zart nie ? Na jazdenie offroad ho sice pouzivam aj ja,ale v trafficu a v cudzom prostredi by som si netrufal :O
Docent (1234)|23.9.2006 22:25
Ozi a navigace :sarcastic: ? Ale nakonec proč ne, v Koterově prý bydlel chlap, stahoval kozu nebozízkem a říkal "Když je nádobíčko, tak je to sranda" :D .
Storm8 (162)|20.11.2006 13:12
Já mám teď TT6 (předtim TT5) a na displej koukám dost. Teda když jedu ve městě tak koukám, kdy přesně mám odbočit, protože je každejch 10 metrů odbočka a na okrskách zase koukám, jak sou zatáčky, protože jedu nepřiměřeně rychle. Ještě bych chtěl, aby mi navigace ukazovala, kde sou jací chodci, cyklisti, auta a další překážky a potencionální předměty srážky. :D
Nedávno jsem viděl nějakou raklamu ve který hrála přesně taková navigace, ukazovala i všechny ostatní auta a na křižovatkách pak vůbec nemusely bejt semafóry, auta prostě projížděla mezi sebou přesně.
Ivanm_ce4you (466)|20.11.2006 16:07
Oziho navigaci jsem taky zkousel. Po rozbehani hlasovych povelu /nechtelo to mit Oziho na karte, ale v pameti/ to fungovalo. Bylo to sice relativne pracne, ale kdyz jsem jeste nic jineho nemel...
Jen se muselo naklikat hodne WPT na dulezitych mistech a dobre bylo mit i natazeny TRACK.

A uplne nejdrive jsem jezdil pouze dle nemapove GPS Magellan 315. Pouze jsem si v PC naklikal track a ten jsem nechal zobrazovat na displayi GPS. Pouze to chtelo nezmenit trasu. :cool: