Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Která je z těchto SD karet nejvhodnější pro MDA compact???

atomion (1159)|29.4.2006 23:07
Zdravím.. Stojím před problémem vybrat tu správnou SD kartu pro své MDAčko.. Proto prosím o radu.. CHtěl bych poradit která SD karta z následujících čtyř je podle vás nejlepší.. Nežádám o rady typu: "Nejlepší je SanDisk Ultra II. Používám jí dlouho a jsem s ní naprosto spokojen!" Chtěl bych čistě selekci z těchto čtyř kousků.. Předem děkuji a spoléhám na vaše názory protože odle nich si jí budu co nejdříve vybírat.. ;)

KINGSTON Secure Digital Card 1GB
APACER (CH7) SD-Card 1GB (secure digital 40x)
A-DATA 1GB Secure Digital 150x
Transcend Secure Digital Cards 1GB Hispeed 80x speed
aaischa (660)|29.4.2006 23:56
je na tobe jakou vemes neda se rict co je lepci pro compacta vysokorychlostni karty stejne nevyuzije, jde o tokolik chces investovat a jaka znacka pro tebe ma lepčí jméno...je jto hodne individualni, nechci nic doporucovat prakticky to moc oběktivně nejde
Miloš Strouhal (3997)|30.4.2006 00:21
No, rekl bych ze ti v te nabidce jedna zasadni karta chybi.. :) A sice, Transcend SD 4GB 150x. Myslim si ze tahle karta v soucasne dobe nema konkurenci, a to jak velmi slusnou rychlosti, dozivotni zarukou, tak predevsim nizkou cenou. :yes:
ipf (2136)|30.4.2006 07:54
Souhlasím s Milošem. Pokud nenarazíš na vyloženě problémový kus (a může to být kterákoliv značka), jediný problém, který budeš za čas řešit je nedostatek místa.
atomion (1159)|30.4.2006 11:56
Tak hoďte prosím link kde mají tu 4GB SD kartu..

2aaischa: Já vím že nejde objektivně říct ktérá z nich je nejlepší ale já bych chtěl slyšet váš subjektivní názor..
Miloš Strouhal (3997)|30.4.2006 12:04
www.tsbohemia.cz
A proc potrebujes znat subjektivni nazory? To jsou povetsinou stejne jen matouci a zavadejici nesmysly.. Dokud ty karty neporovnas primo vedle sebe v praxi, nemas sanci zvolit viteze.
aaischa (660)|30.4.2006 12:34
možná je na rozmyšlení jestli nechceš mini SD v SD adaptéru, je to fajn když změníš zařízení a zjistíš že nepotřebuješ díky tomu novou kartu :sarcastic:
ipf (2136)|30.4.2006 12:53
[QUOTE="atomion"]...já bych chtěl slyšet váš subjektivní názor..[/QUOTE]
Myslíš, že máme každý doma tak pět - šest karet a střídáme je?
Nebo si jak představuješ, že se dá získat subjektivní názor?
Zdenek Malinsky (9781)|30.4.2006 14:22
Pokud vím, tak Pavlovi na MDAC 2GB karta fungovala nějak špatně, resp.vůbec.
Paullus_ce4you (400)|30.4.2006 14:29
[QUOTE="Miloš Strouhal"]No, rekl bych ze ti v te nabidce jedna zasadni karta chybi.. :) A sice, Transcend SD 4GB 150x. Myslim si ze tahle karta v soucasne dobe nema konkurenci, a to jak velmi slusnou rychlosti, dozivotni zarukou, tak predevsim nizkou cenou. :yes:[/QUOTE]

Díky za tip, hned jsem si ji objednal. Zdá se mi ale podezřele levná. Až přijde, musím se s ohledem na předpokládanou zemi původu podívat, zda není vydlabaná z bambusu....
kerry_getz (11)|30.4.2006 14:53
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pokud vím, tak Pavlovi na MDAC 2GB karta fungovala nějak špatně, resp.vůbec.[/QUOTE]

V MDA Compactu používám 2GB SD Transcend bez problémů, mohu doporučit. Prodejní cena je dnes nějakých 1600 Kč s daní:yes:
atomion (1159)|30.4.2006 22:56
[QUOTE="ipf"]Myslíš, že máme každý doma tak pět - šest karet a střídáme je?
Nebo si jak představuješ, že se dá získat subjektivní názor?[/QUOTE]

..to nee ale každý si přeci řekne: "Tak z těhlech čtyř bych si vybral tuto.." ;)
---------
BTW prosím vás co znamená toto??

"High transfer rate: read/write 12MB/s (SLC NAND Flash). Write protect switch. Vyhovuje standardu SDMI portable device."

..Nějak nerozumím tomu že vyhovuje standartu SDMI.. Je to SD karta i pro PDA/MDA doufám..???
--------
A ještě něco.. Když si koupím tu vysokorychlostní kartu a do MDAc to budu hnát přes CardExport2.. Jakou maximální rychlostí mi to pojede?? Bude to mít úroveň USB 1.0 nebo USB 2.0?? Děkuji za odpovědi.
Marty-McFly (384)|30.4.2006 23:24
ad1. pokud je to SD karta, tak ti v zařízení musí jet (pokud teda nenarazíš na vadný kus)
ad2. Pokud budeš tahat data jen přes USB kabel, tak máš vysokorychlostní kartu zbytečnou.. Tady nejde o propustnost USB1 / USB2, ale kolik toho stíhá tvé PDA - a už vůbec nezáleží na tom, jestli taháš přes card export nebo přes AS..:sarcastic:
Jinak kartu by sis měl před koupí radši vyzkoušet.. protože každý, pokud měl problémy, měl problémy s jinou značkou :)

EDIT: já bych třebas z těch čtyř nebral ADATA - protože jsem na něj slyšel hodně stížností a myslím, že i v HTC bylo přímo forum o nefunkčnosti těchto karet.. - ale ruku bych za to do ohně nedal.
beecher (9270)|1.5.2006 11:03
[QUOTE="Paullus"]Zdá se mi ale podezřele levná. Až přijde, musím se s ohledem na předpokládanou zemi původu podívat, zda není vydlabaná z bambusu....[/QUOTE]OT: Ony snad karty pochazeji i z jinych zemich, nez tech oplyvajicimi bambusem a pandami? ;) :D
ipf (2136)|1.5.2006 11:48
[QUOTE="Marty-McFly"]... já bych třebas z těch čtyř nebral ADATA - protože jsem na něj slyšel hodně stížností..[/QUOTE]
No vidíš. A já měl 512MB Adata víc než rok, pak ji dostal kolega, ale za celou dobu, tj. víc jak 2 roky, s ní nebyl žádný problém.
Ganja_ce4you (324)|1.5.2006 13:47
ty jo tak ta 4GB je levnoucka..to je mazec...a uz nekdo tady na foru nebo na xdev ji zkoausel v MDAc .. ??nerad bych mel dalsi privesek na klicich...:))
mousefromhouse_ce4you (268)|1.5.2006 14:26
Asi jsem blbej, ale tu 4GB kartu na TSbohemia nemuzu za boha najit (ani v tom .xls ceniku)... Nechcete mi nekdo napsat kolilk teda stoji ?
kerry_getz (11)|1.5.2006 16:06
4 GB SD Transcend tam teď stojí 2 924 Kč, což je parádní cena!
http://interlink.tsbohemia.cz/ , dej Kategorie - Paměťové moduly - Secure Digital a tam už to najdeš
Přímej link není;)
Jozef Laufer (14)|1.5.2006 21:04
Prosím, má už niekto skúsenosť ako funguje tá 4 GB SD Transcend karta v kombinácii s PDA HP hx4700 ?
Ganja_ce4you (324)|1.5.2006 21:18
[QUOTE="kerry_getz"]4 GB SD Transcend tam teď stojí 2 924 Kč, což je parádní cena!
http://interlink.tsbohemia.cz/ , dej Kategorie - Paměťové moduly - Secure Digital a tam už to najdeš
Přímej link není;) [/QUOTE]

a jaj tady je nekdo poprvy na netu a neumi pouzivat prave tl. mysi :)))

http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=52785
SelinaK (77)|4.5.2006 19:27
Mám A-Data CF 128 MB (kdysi jsem si ji kupovala do foťáku a pořád ji tam většinu času mám) a nikdy nebyl problém. A teď mám objednanou do PDA A-Data 1GB SD, tak uvidíme, co PDA na to :)