Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaká je funkčnost emulátoru hracích automatů (Mame)?

hlp (65)|29.4.2006 12:21
Dobrý den.

Před lety jsem jako chlapec hrával za 2,-Kčs/Kč klasické herní automaty.
V sekci Freeware jsem objevil emulátor Mame, který tyto automaty plně emuluje, ale nyní již je hra zadarmo.

Chtěl bych se zeptat, zda a jak Vám funguje tento emulátor hracích automatů (Mame)?

Emulátor ke stažení zde : https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1181

Hra (například Knights of the Round ) ke stažení zde : http://www.rom-world.com/file.php?id=23092

Předem děkuji za odpověď.
Malek (63)|29.4.2006 15:32
Zkoušel jsem to na svém aximu X51v s WM5 a s VGA je to celkem malý tak čtvrtka displeje .
Jinak mi funguje :
-Knights of the Round
-1941 Arkanoid
Nefunguje:
-Terminátor
-Samurai Shodown 4
-Star wars
-Metal Slug 1
(u tady těhle her to píše : Unable to initialize machine emulation . Funguje někomu z něco těchto her ?)
Chrasty_ce4you (84)|29.4.2006 15:59
heh já mám her na emulátor Mame 4 nebo 5cd...kdysi mi to nějaký kámoš vypálil...kdysi:)
hlp (65)|30.4.2006 15:58
Dobrý den.

To že emulace jede pouze v 1/4 displeje u rozlišení 640x480 bodů by znamenalo, že je emulátor vytvořen pro displej 320x240.

Jaká je plynulost hraní a zvuk u hry?

Předem děkuji za odpověď.

Přeji příjemný zbytek dne.
Malek (63)|30.4.2006 16:20
[QUOTE="hlp"]
Jaká je plynulost hraní a zvuk u hry?
[/QUOTE]
Hry jdou naprosto plynule , ale zvuky tam nejsou :(
asd111_ce4you (0)|22.8.2006 18:18
mě to jde i se zvukama,ale rychlos nic moc(da se to ale hrat),ale taky mám pda na spodní hranici vykonosti tj na 266mhz
Falty (107)|2.2.2008 00:54
Taky jsem před herními automaty strávil kdysi spoustu času. Sakra tam padlo peněz. :)) Taky první co jsem začal kolem roku 2000, když jsem přešel z Amigy na PC. Bylo WinUAE a potom MAME. Mam ho dodnes na PC. :D Dokonce ve dvou verzích. MAME32k v0.67+kaillera server (lze hrát přes internet) a potom verzi MAME32k v0.89 (optimalizovanou pro AtlonXP). Stejně jsem postupoval, když jsem si koupil SX1, ale jeho výpočetní výkon nebyl na takové úrovni, aby se na něm daly použivat porty Amigy nebo herní automat. Zajímalo mě, jak si s tím poradí Mio A701 a byl jsem z toho celkem v šoku. Na prvním PC co jsem měl (CPU Celeron 333 s 64Mb RAM) jsem dosahoval u verze 0.36 asi 15-25 FPS. Samozřejmě včetně zvuku a prakticky ty samé hodnoty mam na A701. Až v ten moment mě došlo jakou držím v ruce výpočetní pecku. Akorát mě zarazilo, že funguje méně her než by ve verzi 0.4 mělo a také zvuk více zadrhával.

Vzhledem k tomu, že na Pocket PC není zase až tak moc kvalitních arcade her, pokud nepočítám Raymena, Jazze, proto doporučuji zahrát si několik her, co tady uvedu. Opravdu stojí za to. :D

Cadillacs and Dinosaurs
Punisher
Warriors of Fate
Dragonninja
Captain Cammando
Final Fight
The King of Dragons


Můžete narazit na problém kompatibility ROM pro různé verze emulátoru. Jako, jak tady někdo uvedl Metal Slug nebo ti chyběla ROMka neogeo. To je přesně ten případ. :no:
Falty (107)|17.2.2008 14:54
Teď jsem narazil na jednu konkurenci MAME ve verzi pro PocketPC a tou je Final Burn, který je stále ve vývoji. Zkoušel jsem 2 verze FinalBurn for WinCE 0.012 a 0.011 Osobně mě přišla verze 0.011 lepší. Měla menší nároky na paměť a byla méně vybíravá na verze ROM. Platí tady, že čím lepší emulace tím, pomalejší a náročnější. V porovnání s MAME konkurenčí Final Burner podporuje daleko méně ROM. Vzhledem k tomu, že nás zajímá co je dostupné na PDA, tak o proti pocketmame podporuje daleko náročnější CPS2 nebo NEOGEO emulace. Na mé A701 běžely všechny ROMky co jsem zmínil výšše naprosto plynule včetně zvuku. :cool: Akorát série Metal Slug dělá trochu problémy. Opravdu zajímavými kousky jsou výtvory ze serie Dungeons & Dragons podle pravidel SSL. Takže pokud jste hledali něco, čím by jste vytřeli zrak nokiařům s jejich java akcemami z produkce Gamelot, tak jedině tímhle, protože s hrama pro Pocket PC to prostě nejde. :mad:

Tady si může Final Burner STÁHNOUT Je to freeware