Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

100 Mbit/s v mobilu? Žádný problém !

mmort7 (102)|22.3.2002 15:41
Také se vám vaše mobilní připojení zdá pomalé? Nezoufejte ...

Co je mobilní síť třetí generace asi nemusím nikomu z vás vysvětlovat, i když jediným místem na světě kde síť třetí generace funguje je Japonsko, konkrétně mobilní síť NTT DoCoMo.

Novinkou (a demonstrací náskoků japonců před zbytkem světa) je však pro vás určitě fakt, že právě tento mobilní operátor započal testování sítě čtvté generace (4G), která má mít velmi zajímavé parametry:
  • 100 Mbit/s pro download [/*][*] 20 Mbit/s pro upload[/*]
To vše v mobilu, nebo přesněji v mobilním terminálů (k telefonování takové rychlosti nepotřebujete, ale na data, video a hudbu ...)

Umím si pak představit, že i bez nutnosti velké paměťové kapacity PDA bude možné si pouštět za pochodu filmy v té nejlepší kvalitě nebo poslouchat muziku, vše stahované ze serveru.

Pro ty z vás, kteří již rozbíjejí prasátka: síť 4G se opravdu zatím pouze testuje, a komerční provoz se zatím plánuje zhruba kolem roku 2010. Ale máme se na co těšit :-)


Zdroj: NTT DoCoMo
hybo (3107)|22.3.2002 15:54
No kdyz to pujde jako s 3G, tak moje deti, ktere neplanuju si snad neco uziji :-)

CEuky
Pavel Koza (4761)|22.3.2002 15:55
Jo, tak to je coool[:D] Jenom doufam, ze soucasny model placeni "za kilobyte" uz bude prezity... Pri soucasnych cenach 30Kc/MB by se mi vyplatilo spis nez platit poplatky postavit si vlastni sit[;)]
mmort7 (102)|22.3.2002 15:56
No, hybo, vzhledem k tomu, že mám tu čest tě osobně znát, tak:
pokud děti budeš mít, tak se dočkaj nejen 4G (teda pokud nedemigruješ)
:-)
hybo (3107)|22.3.2002 16:02
P@vel - tak se spojime a spravime si vlastni sit ? Ja dam 10% platu kazdy mesic :-)

MMorth7 - Cest ? Dekuju. No a deti ? Na ty nemam pomysleni, nechci je sebou trapit. Jo a tim, ze jestli nedemigruju jsi myslel, ze na slovensku se toho nedockaji nikdy ? Hmm, tak to mas nazor asi tak, jako ja :-)

CEuky
mmort7 (102)|22.3.2002 16:10
[QUOTE]Jo, tak to je coool[:D] Jenom doufam, ze soucasny model placeni "za kilobyte" uz bude prezity... Pri soucasnych cenach 30Kc/MB by se mi vyplatilo spis nez platit poplatky postavit si vlastni sit[;)][/QUOTE]
Současný cenový model podle mne nemůže přežít ani do sítí 3G, to by se účet hezky točil. Vydím to spíš na placení za obsah, třeba 20 Kč za film, 10 Kč za hodinu hudby ...
Ono vůbec ty nové sítě po 2.5G (tedy tom co máme teď) budou spíš na obsah než jen telefonování (viděl jsem třeba koncept 3G, kdy si člověk nastavil profil Hospoda a kdyš šel okolo putyky /služba založená na lokaci/ tak mu to na mobilů ukázalo živě vnitřek, aby viděl jak to tam žije a zda tam náhodou nemá skončit :-))
hybo (3107)|22.3.2002 16:15
Co takhle pausal ? A deleni podle sirky pasma pripadne priorit ?

CEuky
Michal Jelínek (220)|22.3.2002 23:22
No to by trošku hraničilo s tou reklamou, že za chvíli si budeme moct přehrávat ve svém mobilu ...

Ale spíš ne. PDA je budoucnost.
S tou hospodou je to pěkné, ale mě napadaj jiná využití ... I když projít se okolo veřejného domu a náhlednout dovnitř jak je tam živo ...
HELEKAL PETR (195)|7.6.2004 15:53
No, tak si myslím, že by jste neměli chválit dne před snídaní. Naši operátoři Errortel, koňský i ten co všechno pokrývá jsou 100 let nejen za vědeckotechnickou revolucí, ale snad i za těma pověstnýma opicema. K nám to snad dojde až Bil Gates bude v hrobě. Stačí co čtu, když mají udělat obyčejný update softwaru pro MDA nebo XDA. Ale snad se nějaký zázrak stane a dočkají se ho děti našic dětí.