Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení GPS u N560

AverageAvenger (10)|29.4.2006 11:32
Zdravim,
poridil jsem si sve prvni PDA prave Loox N560. Vse je pro me tak trochu nove. Na nektere veci nadavam nektere jsou uzasne...

Ale uz dva dny se morim se zprovoznenim GPS. Opravdu netusim jak to udelat, aby nasel alespon 1 "blbej" satelit. Netusim co mam kde nastavit co jsem se hrabal v nastaveni GPS

Tak port pro programy GPS: COM0
Hardwarový port GPS: COM8
Rychlost: 9600
Spravovat zařízení GPS automaticky povoleno.

Pres ten jejich uzasnej GPSLocator nenajdu ani jeden satelit... Behal sem stim jak vocas po sidlisti... a ani tuk. To me proste netvrdte ze na Usti nad Labem nekouka zadnej satelit :D

Bud mam neco spatne ja.. nebo to proste nefunguje. Navigacni system TOMTOM pro zmenu neni ani schopen moji GPS najit..

jsem uz v koncich s napady co kde posramotit aby to slo.

Vzadu sem si taky vsimnul vstupu pro externi antenu. Probuh PROC ti ko**ti
z FUJITSU si do prirucky napisou (kapitola SLABY PRIJEM GPS) ze mam pouzit externi anteru kterou udajne mohu dokoupit jako prislusenstvi, A NIKDE JI NEMOHU NAJIT alespon jak vypada.. natoz zakoupit.

Netusim jestli zarizeni mam reklamovat ze ma poskozen GPS.. nebo ze sem lama a neumim to nastavit..

predem dekuji za jakoukoliv konstruktivni odpoved.
HUgo.j (59)|29.4.2006 17:56
Já mám nastvení u N560 takhle.
Port pro programy GPS: Žádé
a ostatní jak ty a funguje mi. Předpokládám, že máš vždy spuštěn jen jeden GPS program ( mrknout raději do Spuštěných programů) a hlavně nezaškrtlej (nespuštěnej) infraport možná by mělo být vyplé i BT. Odborníci to dali na jeden port a tak může běžet vždy jen jedno. Když ti to nepomůže tak se ozvi jsem taky z UL.
AverageAvenger (10)|29.4.2006 23:07
Dekuji za informaci :D

Konecne sem zase o krok dal k plnemu zprovozneni GPS :D

Satelity sice stale nevidim... ale uz dole aspon naskocila ta radka s cislama 1-31 a zacala blikat kontrolka pro GPS komunikaci.

Uz je tma a zima.. zejtra rano se hned probehnu kolem baraku a budu hledat satelity :P

problem je jeste takovej.. ze TOM TOM 5.21 porad neumi najit moje GPS a porad mele tu svoji ze zadne nemam... V tom se jeste budu hrabat... snad bude stesti.

Jeste jednou dekuji za info. Opravdu to bylo v tom zaskrtnutem policku prijimat vsechny IR prenosy.. To by me opravdu nenapadlo.. ani za boha :D
jt_ce4you (77)|2.5.2006 09:29
Port pro programy: "zadny"
Port pro GPS: COM8
rychlost: 9600
Spravovat zar. GPS automaticky: "ano"
...a vse mi funguje bez problemu!!!
Vlastislav Šťastný (275)|5.5.2006 10:59
Rozhoduji se mezi C 550-kou a N-560-kou. Zajímalo by mě, když u N 560-ky je integrovaná GPSka, zda má vždy absolutní prioritu nebo zda budu moci přes BT používat i externí GPSku. Jde mi o to, že nastane situace, kdy externí GPSka bude vhodnější, např. ležím v posteli a mám jí na okně, šťourám se v navigačních programech. V tomto případě by se asi vestavěná už nechytala.
Nemáte s tím už někdo konkrétní zkušenost? Externí GPSky se zbavovat nechci, používám jí s VARIEM. Musím mít vždy všechno dublované.:))
frogale (447)|5.5.2006 21:14
Mam N560 a Navilock BT-338 a facha to v pohode.. jen je potreba po sparovani nastavit COM port pro komunikaci, na coz jsem poprve zapomnel :)
M_P (25)|2.6.2006 11:38
Tak se mi nějak nedaří rozchodit GPSku

Nastavení:
Port pro programy: "zadny"
Port pro GPS: COM8
rychlost: 9600
Spravovat zar. GPS automaticky: "ano"

Spustím GPS lokátor, okamžitě mi to najde 4 satelity, nicméně postupně jejich počet klesá až na nulu. Ty čárky, značící zřejmě sílu signálu, jsou stále žluté.

PDA je po HR, infra přenosy mám vypnuté.
M_P (25)|14.6.2006 08:53
Nikdo netuší, kde může být zakopaný pes? Je to na reklamaci?
beecher (9270)|14.6.2006 10:27
Vypada to tak, jestlize to ztraci samo od sebe satelity...
M_P (25)|14.6.2006 11:23
beecher : Mám to vyzkoušet s nějakým jiným programem, než je GPS lokátor a jestli ano, je nějaký zdarma nebo je nějaká testovací verze? Děkuji.
beecher (9270)|14.6.2006 11:27
M_P (25)|14.6.2006 11:29
Opravdu díky moc. Stáhnu a odzkouším, O výkendu jedu na chajdu, tam je volného prostoru, no jéje. Takže když se to nechytne ani tam a ani s tím programem GPSinfo, půjde Luxik do reklamace.
M_P (25)|20.6.2006 16:01
Tak netuším, kde dělali soudruzi z NDR chybu, nicméně GPSka začala fungovat. Vyrazil jsem na Vypich, z počátku ta samá situace, že to našlo 4 satelity a začalo je to ztrácet. Tentokráte však ne úplně všechny a jakmile první 4 satelity "zezelenaly", okamžiitě začaly nabíhat další, maximálně jich to vidělo 11. Cestou z Vypichu na Anděla jsem měl Luxika položeného na předním sedadle a neustále měl signál a ukazoval polohu a počet satelitů.

Jsem šťastnej, spokojenej a mám orgazmus....

Teď ještě dokoupit držák do auta, nabíječku do auta, SD kartu, navigační program.... a tak, no.
marselus (17)|20.8.2006 09:47
a kolko satelitov v priemere vidi Loox 560?