Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Existuje teda ta demoverze nebo ne??

tommysoft (26)|28.4.2006 22:29
Narazil jsem v tomto fóru několikrát zmínku o demo verzi (nebo 15-tidenní trial verzi) Smartmap, prošel jsem celý pdamapy.cz, ale nikde jsem ji nenašel. Jedná se mi o verzi pro VM5 (mám Vario) a konkrétně o cyklomapu ČR. Je k dispozici nebo ne? A v jaké verzi? Mluví se tu místy o verzi 2.6, místy o nové a lepší verzi 3 (tu jsem ale našel na pdamapy.cz jen v sekci Palm) ..... a v elektronickém obchodu je v prodeji verze 2, takže bych v tom rád měl jasno. Pochopitelně bych měl zájem o tu nejnovější verzi, ale po pročtení tohoto fóra nemám ke Smartmapám moc důvěru a chci je vyzkoušet než "vyhodím" 1190,- peněz.

Prosím o vyjádření nejlépe zástupce PLANstudia.

Tomáš
Viktor Čistič (117)|2.5.2006 14:45
Taky jsem četl o SmartMaps spousty negativ, ale protože znám starou verzi Stadtplandienst, zainvestoval jsem do toho nového cykloatlasu 1:75000 a jsem zatím maximálně spokojený. Všechno šlape jak má. Mapa je pěkně přehledná, takže se dá dobře používat i na turistiku a samozřejmě v autě. Zkoušel jsem ji i v letadle a taky bez problémů :cool: Otázka ale je, co od toho očekáváš. Já jsem chtěl hezky vykreslenou mapu, kde by se ukazovala moje poloha, když jedu na kole nebo jdu někam za krásama naší vlasti. Nepotřebuju, aby mě to furt otravovalo, že už mám někam zabočit. To vidím sám. Čili v tomto smyslu je verze "Standard" přesně to, co jsem hledal. S verzí "Navigator" bohužel zkušenosti nemám, ale podle webových stránek pdamapy.cz, by měl ten cykloatlas být dostupný i v této verzi. Snad jediná výtka na závěr. Trošku zlobí instalace do PDA (alespoň mě, abych byl přesný) - viz. můj předchozí příspěvek.
Viktor Čistič (117)|2.5.2006 14:49
[QUOTE="tommysoft"]Narazil jsem v tomto fóru několikrát zmínku o demo verzi (nebo 15-tidenní trial verzi) Smartmap, prošel jsem celý pdamapy.cz, ale nikde jsem ji nenašel....[/QUOTE]

Ta trial verze tam prostě není. Kdysi dávno možná byla, ale už to stáhli. Nicméně ten cykloatlas mám taky na Variu a jak jsem psal nahoře, bez problémů. Je to ta nejvovější verze pro PPC (2.7.) Verze 3 je pro Palm.
pospa (70)|2.5.2006 16:11
ja teda tenhle softik opravdu nemam rad, takze neporadim s trial verzi.. taky jsem hledal alternativu a musim rict, ze oziexplorer me nadchl. doporucuju
tommysoft (26)|5.5.2006 06:03
Díky za reakce, hlavně Viktrorovi. Očekávám od toho přesně to, co píšeš:

[QUOTE]jsem chtěl hezky vykreslenou mapu, kde by se ukazovala moje poloha, když jedu na kole nebo jdu někam za krásama naší vlasti. Nepotřebuju, aby mě to furt otravovalo, že už mám někam zabočit.[/QUOTE]

Navigaci na kole taky nepotřebuju, šlo mi opravdu o kvalitu vlastního mapového podkladu, tedy přehlednost mapy, její přesnost a dostatek podrobností pro použití na kole (tedy přítomnost značených a "používaných" cyklostezek). Nicméně musím říci, že v rámci paralelního hledání alternativy jsem též vyzkoušel OziExlporer (jak píše i pospik) a jsem též docela nadšen, hlavně možností importu a kalibrace jakéhokoli mapového podkladu. Jediné co mi do něj chybí jsou právě ty cyklomapy. Podařilo se mi získat (asi) turistické mapy od Shocartu (typoval bych že jsou 1:75000), sice tam jsou i cyklostezky ale nevím jestli všechny a navíc tam chybí právě ty mapové listy, které mě zajímají. Takže možná teď trochu off-topic, ale zeptám se i zde: nemáte někdo do Oziho mapové listy 26, 27, 29 a 30 (podle Shocartu, je to všechno okolí HK) nebo nějaký kvalitní mapový podlklad v libovolném grafickém formátu s cyklostezkami, abych to nemusel skenovat z těch papírových cyklomap? Pokud by byly za rozumnou cenu, i bych je koupil.

Tom
Viktor Čistič (117)|5.5.2006 19:09
Tak co se týče přesnosti, nemám výhrady. Už jsem podle té cyklomapy najezdil 500 km na kole a vždycky ukazovala naprosto přesně. Stejně tak hodnotím spolehlivost. Většinou jedu tak přes 3 hodiny v kuse a nikdy se nekousla nebo něco podobného.

Podrobná a přehledná je myslím taky (alespoň na měřítko 1:75000), kvůli tomu jsem si ji ostatně kupoval. Běžně ji používám i na turistiku a Geocaching a vždycky mě dovedla k cíli (nebo skrýši) :)

K aktuálnosti dat (potažmo cykostezek) zatím taky nemám výhrady, ale asi se časem najde nějaká nová trasa, která prostě v mapě nebude. Při tom tempu, jak vznikají nové a nové stezky, je asi těžký tento vývoj podchytit, nicméně je to výzva pro PlanStudio, aby chrlilo nové a nové aktualizace. Vůbec by mě zajímala v tomto směru jejich politika do budoucna. :?:
petr22_ce4you (454)|7.5.2006 20:29
Demo neni, protoze to byla trial verze ze ktere az moc snadno sla udelat plna verze. A navic to byla verze stara.
PLANstudio (171)|12.7.2006 10:48
Minulý týden jsme konečně obnovili demo alespoň pro verzi Standard.

Pro Navigátor zatím demoverze není, místo ní však je k dispozici videoukázka reálného provozu v automobilu.

Obě záležitosti naleznete na této stránce:
http://www.pdamapy.cz/pocket-pc/