Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Proč mi nyní nejdou instalovat .CAB programy, když předtím šly?

deSkal (30)|28.4.2006 09:10
Přátelé - kamarádi,
prosím o radu - dosud (než jsem chtěl nainstalovat VM5torage) mi šly nainstalovat .CAB programy standardním způsobem: copy do MDA, průzkumník, poklep a už to jelo...
Poslední dobou však mi to dává hlášku "K souboru xxxyyy není přidružena žádná aplikace. Nejprve spusťe aplikaci a poté v této aplikaci otevřete tento soubor." Začalo to zmíněným VM5torage - poradili jste novější verzi - vyšlo jich hodně, ale ani ta nejnovější - nic:(
Nejhorší je, že od té doby mi to dává hlášku ke každému .CAB.
Mám zazálohováno BackupManagerem, vč. registrů - provést HR a zpětně reinstalovat? Nebude se to opakovat?
Poslední programy byly .EXE soubory - HotWAX, PocketKIM, ty šly dobře.
Bohužel, které jsem tam strkal před oním prvním selháním s VM5torage si již nepamatuji, ale bylo jich dost, něco jsem taky odebral...
Díky za každou radu. K internetu se dostanu až v úterý, tak nebudu moci odpovědět obratem.

:?:
organiq (165)|28.4.2006 09:30
zkuste toto
deSkal (30)|7.5.2006 19:10
Díky za radu - zkusil jsem to - chvili trvalo, než jsem našel editor registru neinstalovaný z .cab.
Postupoval jsem podle popsaneho ="V HKCR/.CAB byměl být String (Default) s hodnotou: cabfile ... pak v HKCR/CABFILE/SHELL/OPEN/COMMAND opět (Default) s hodnotou: wceload.exe "%1" /nodelete "=
restartoval a nic. Stále hlásí, že není s .cab asociován žádný program.
Je fakt, že jsem měl rovněž cabinstall a smazal jsem ho a asi od té chvíle již mi .cab soubor nejde nainstalovat.
Může mi poradit ještě někdo? Díky předem.
organiq (165)|7.5.2006 19:42
kdyz zrusim CabInstaller, tak v HKCR\cabfile\shell\open\command\default mam \Windows\wceload.exe "%1"

osobne nechapu ten parametr nodelete, co pisete: nevychazeji tam uvozovky...

mam sice WM2003SE, ale snad to nevadi; na registry pouzivam TotalCommandera

ps: kus z intenetu:
[QUOTE]Here is a list of command-line switches that wceload.exe supports:

/delete - if value = 0 do not delete cab after install
/noui - perform a silent operation. Do not ask if it is ok to overwrite the exiting files
/nouninstall - do not create a .uninstall file. The applciation entry will not appear in Remove Programs list
/askdest - will force wceload to display a dialog that allows user to select installaltion location and some other things
/noaskdest - install specified applications to specified locations (see below)
[/QUOTE]
deSkal (30)|8.5.2006 08:04
No - byl jsem na uvedeném odkazu a postupoval jsem podle Pavluchy.
Odchylky od jeho postupu vidím 2:
1) nemám adresář CABFILE, ale CAbProvisioningFile, kde jsou ostatní podadresáře, jak uvádí
2) u hodnoty uváděné Pavluchou se vy lišíte uvedením adresáře /windows/ před WCLOAD.EXE "%1"
ad pozn -- uvozovky jsem použil u rovnítka k ohraničení uváděného řetězce...
Tak nevím, zda by nebyl opravdu rychlejší HR + obnova z nejstaršího zálohování co mám a pokud by to dělalo dál, pak znovu + reinstalace ručně...
Každopádně to ještě zkusím podle vás... dík.
Foolproof (13)|19.9.2007 23:24
Hledal jsem řešení na podobný problém, ale nenašel a abych nezakládal nový thread......

Koupil jsem nové PC, proběhla instalace XP a došlo i na ActiveSync a připojení MIO A 701.
Na starém PC jsem instaloval programy přes ActiveSync takovým způsobem, že jsem klikl pravým tlačítkem na příslušný CAB soubor a v kontextovém menu byla jako jedna z možností (kromě rozbalit atd.) i cabinstall nebo tak něco. Výběrem této funkce došlo k bezprolémovému nainstalování obsahu souboru do PPC.

Bohužel si nemohu vzpomenout, jak jsem toho dosáhl, že tam bylo takové shell extension, zkouším to nyní s Cabinstall 1.04 od SK, ale s tím musím soubor cab nakopírovat do PPC a to na starém nebylo nutné, instalovalo se to rovnou z Windows, z jakéhokoliv adresáře.

Může mně někdo poradit , předem děkuji.
Foolproof (13)|20.9.2007 00:13
Tak nereagujte, už jsem to objevil, řešení je CABviaActiveSync.