Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX N 560 - zkusenosti s gps

oly750_ce4you (0)|27.4.2006 21:10
Prosím Vás ti kteří již máte N560, napište podrobněji jaké jsou vaše zkušenosti s interní GPSkou - jde mě hlavně o citlivost, síla signálu, atd.
Jak se chová zařízení v autě, nebo třeba za chůze??

Vážně přemýšlím na koupí tohoto PDáčka, doposud jsem měl Acer n35, který mě v podstatě stačil, ale chci už něco co má VGA rozlišení.

Předem díky za odpovědi.
frogale (447)|27.4.2006 21:43
Ta GPSka je jedno velke zklamani.. je o hodne slabsi a asi i mene citlivejsi nez externi Navilock BT-338.. v pokoji kde mi navilock nastartoval a zameril 7 druzic mi integrovana ani nezameri a kdyz zamerim a prenesu do pokoje, tak 6 druzic jen opravdu vyjimecne.. spis ty 4
Dnes jsem s tim jel v aute.. prcnich par minut gpska beznadejne skakala sem a tam v okruhu kilometru.. pak se to ustalilo na polovine signalu co hlasi tomtom (nekoukal jsem kolik je to satelitu) a fungovala celkem v poradku.. jak se to ale bude chovat v ulicich si netroufam odhadovat, asi to bude pekne mizerny.. da se nekde sehnat externi antena? Dnes mi v sunnysoftu rekli, ze jedine originalni od FSC a uz je mi jasny ted, ze to nebude levny..
Deawo_ce4you (36)|27.4.2006 23:31
Myslím, že je tm stejné GPS jako v N520\500 pročti i zkušenosti u nich je tam toho dost :)
Mlok_ce4you (154)|29.4.2006 10:14
Frogale : Když jsem Tě varoval, nevěřil jsi :( Teď máš, co jsi chtěl. Já osobně bych po zkušennosti s N520 do přístroje s integrovanou GPS nikdy nešel.
AverageAvenger (10)|29.4.2006 14:48
Prosim muzete nekdo napsat jak mate nastaveno GPS (myslim to integrovane)
porty atd. netusim kde delam chybu ze me to nikdy nic nenajde.
frogale (447)|29.4.2006 15:13
Spravne nastaveni portu by melo byt COM8 a rychlost 9600 baudu..

2Mlok: Pohoda.. diky te externi GPSce beru tu integrovanou jako bonus v tech chvilich, kdy externi zrovna nemam u sebe..
kutak_ce4you (66)|29.4.2006 15:59
A v čem se ta špatná cistlivost projeví? pokud ho budu mit v aute jako navigaci bude ukazovat nepresne? nebo ztracet signal? přece to nemuže být až tak strašný... Je to treba horší než u jiných PDA s GPS.. treba oproti Acer n35 ? tu má kamarád a funguje mu bez problémů...
frogale (447)|29.4.2006 16:36
Nepresnost i ztrata signalu.. ja s tim v aute jel jen jednou.. urcite se tu najde nekdo kdo N560ku pouziva na navigaci kazdy den...
Mlok_ce4you (154)|29.4.2006 16:39
Frogale : Sám víš, co potřebuješ. Osobně si myslím, že sis měl koupit tu C550. Ale jsou to Tvé peníze a Tvé rozhodnutí. Kdyby ta externí gps něco vážila, tak neřeknu, ale je to tak zanedbatelné, že jí mám u sebe pořád a ani jí necítím.

No, každopádně přeji, ať je těch problémů co nejméně...

Z.
beecher (9270)|29.4.2006 16:40
[QUOTE="frogale"]diky te externi GPSce beru tu integrovanou jako bonus v tech chvilich, kdy externi zrovna nemam u sebe..[/QUOTE]Omluvte mne, ale asi to nechapu. Proc si kupovat neco s integrovanou GPSkou, kdyz uz GPSku mam (to nemluvim o tom, ze po zkusenostech s N520 vim, ze ta integrovana stoji vazne za prd a dela ze SiRF III mozna tak SiRF II a to jeste bez Xtracu)?
Ja sveho iTeca mam stale na pasku, takze to, ze by mi nekdy chybel se asi vazne nemuze stat...
frogale (447)|29.4.2006 17:00
Hmm a to vam fakt nevadi mit po kapsach tunu veci? :) Mobil, PDAcko, hodinky, sluchatka, klice........ a ted jeste GPSka... cim vic toho u sebe mam, tim hur se citim, kdyz cestuji hromadnou dopravou po Praze.. Uz jsem o jedno PDAcko v metru kvuli zlodejum prisel.
beecher (9270)|29.4.2006 17:07
Ne, to mi vazne nevadi... Nehlede na to, ze jak jsem psal, tak GPSku mam na pasku... ;)
HUgo.j (59)|29.4.2006 17:44
Myslím, že je to věc názoru. Já mám už třetí PDA s integrovanou GPS a plně mi to vyhovuje. Je fakt, že ho používám jen pro navigaci v autě, kde nepřesnost vyladí sám program a usadí mě na silnici. Nesmí však být dvě silnice souběžné, pak to zmateně přeskakuje a přepočítává, to se však nestává moc často. Jednou se mi stalo, že se TomTom nemohl chytit asi 20 minut jízdy. Pomohlo vypnout navigaci zapnout GPS lokátor po nalezení signálu ho vypnout a pak zas Toma a už to běželo.
Také jsem diskutoval s geodety, kteří u nás používaj GPS pro vytyčování (samozřejmě přesnější zařízeni s přesností 2cm) a ty mi říkali, že nad naší republikou se jim zvětší odchylka a nedá se pak měřit kolem deváté ráno a čtvrté odpoledne. Porovnám to v tu dobu s PDA a zjistím jestli to má nějaký vliv.
Mlok_ce4you (154)|29.4.2006 17:50
Frogale : Už se sice dostávám trochu OT, ale mám na břiše ledvinku a v ní peněženku, GPSku, mobil, mp3 player, PDAcko, klíčenku, atd, etc. (někdy i BT klavku)...

Z.

Surgical (2364)|29.4.2006 19:27
Hm levna neni. Problem Fujitsu PDA s GPS neni v pouzite GPS, ale v umisteni/integraci anteny na evidentne dost nevhodne misto, ktere je patrne stineno celym strojkem. PDA s integrovanou GPS a vyklopnou antenou, umoznujici jeji lepsi nasmerovani, tyto problemy obvykle nemivaji. Ze se F-S nepoucili z problemu s 520 Looxem je az zvlastni....
frogale (447)|29.4.2006 19:46
Otacenim jsem dosahl vzdy nejlepsiho signalu presne vzhuru nohama.. asi bude GPS antena dole :(
kutak_ce4you (66)|29.4.2006 23:08
Já fakt nevim proc dělaj ty konstruktery takovy pitomí chyby... snad to delaj schvalne...
Chci si koupit rychlý dobry PDA ktery ma GPS vzdycky po ruce a nemusim pri tom myslet na to ze bych si "možná" měl vzit s sebou nejakou externi gps.. tak se mi Loox N560 zda jako dobra volba... ale tyhle dojmy z ty gps mi kazi to jak se tesim :( je to fakt tak hrozny?
Přidejte eště nějaky špatný zkusenosti s tou gps... hlavně s jízdou v autě po městě.. diky
frogale (447)|29.4.2006 23:38
Jestli jsi z Prahy tak se muzes s autem zastavit a muzeme to vyzkouset.. ja na testovani nemam motoroveho ore..
beecher (9270)|30.4.2006 10:07
Tu kutak: Pokud to nemusi byt VGA, tak bych radeji volil Asys MyPal 636... Taky SiRF III a vyklopny...
jhum8111 (8)|2.5.2006 00:12
Chtel bych se zeptat zda ma nekdo zkusenosti s GPS v N560 (popripade jinym PDA s GPS) pri pouziti pri turistice. Jaka je citlivost v lese, hustem lese, v lese po desti, ve strmem udoli, pripadne pokud mam PDA v kapse batohu. Druha vec je vydrz baterie. Nepotrebuji zaznamenavat pozici kazdou vterinu, ale v pohode si vystacim s bodem jednou za 5 minut nebo za 1/4 hodiny. Neda se tim nejak vyrazne prodlouzit zivotnost baterie? Jak dlouho pak bude trvat TIME-TO-FIX (mohu za tu dobu urazit cca par set metru)
Šeba_oldd (1184)|2.5.2006 07:46
Myslim ze 560 pro turistiku zcela nevhodna - do auta jsem opacneho nazoru tam vse funguje OK.
jt_ce4you (77)|2.5.2006 09:16
..jj..taky mam zkusenost ze GPS nic moc, ale vse hodlam vyresit antenou a predpokladam ze vse bude OK:!: Rozhodne si ale nestezuju, urcite bych nechtel bluetoothovou GPSku.Nejen diky tomu ze bych mel za chvili u sebe ruksak prislusenstvi :))Do auta sice externi GPS dobra, ale co do pesky do mesta?.. baterka by byla hned v tahu. Takze vicemene jsem pocital s tim ze N560 nebude mit tak silnou GPS. Spis co mam problemy s PDA je to ze stale nemuzu sehnat slusnou folii (off- topic:) ...uz jsem jich par levnejch znicil..takz musim jit do kvalitnejsich ale drazsich;)
Surgical (2364)|2.5.2006 09:22
Vis, nemas tak uplne pravdu...
Externi GPS ma v porovnani s PDA x-nasobne delsi vydrz na jedno nabiti, nez cele PDA,navic citlivost externich GPS je ve srovnani s vestavenymi take na uplne jine urovni, mluvim ale pouze o GPS na SiRF III. chipsetu, respektive o sve konkretni i-Tec BT-339.
BT externi GPS jsou navic velmi kompaktni a z vlastni zkusenosti mohu rici, ze funguje jak v defaultnim pouzdru na remenu u kalhot, tak v libovolne kapse bundy/saka, ktere mas aktualne na sobe.
O pouzitelnosti externi GPS s vice zarizenimi nemluve....
Takze prednosti rozhodne prevazuji....
vti (10)|2.5.2006 09:33
Ja teda nemam dlouhodobou zkusenost, ale nadavno jsem pritelkyni koupil N560 a zkousel jsem tomtoma na ceste z Plzne do Prahy-Dejvice. Mel jsem na okne tomtom one a N560 a zkoumal jsem i satelity a tak a oba pristroje ukazovaly to same, temer identicky... Pocet satelitu, signal a tak. Za celou cestu se mi nestalo, ze by signal vypadl nebo tak. Dokonce jsem doma mel signal i v mistnosti s balkonem dost krytem strechou... Nemuzu posuzovat dlouhodobe, ale zatim spokojenost...
Surgical (2364)|2.5.2006 09:41
Ano, hovoris o navigaci v aute. Taky na tu si prakticky nikdo nestezoval, pokud vim...
vti (10)|2.5.2006 09:48
[QUOTE="Surgical"]Ano, hovoris o navigaci v aute. Taky na tu si prakticky nikdo nestezoval, pokud vim...[/QUOTE]

Jiste, protoze na turistiku to IMHO nema cenu, na to jsou jine pristroje a pesky ve meste se tezko nekde ztratim, trefim vsude. Takze zbyva auto. Kde diky rychlosti a podobne je obcas navigace potreba. Hlavne kvuli ulicim, jinak je to pekna hracka... :-)
Surgical (2364)|2.5.2006 10:01
Turiste ti jiste odpovedi :)
jhum8111 (8)|2.5.2006 10:24
Proc me napadla zrovna N560? Ma VGA display a myslim, ze je to o dost lepsi pro orientaci kdyz vidim 2x tak velke uzemi. Pak je otazka pouzit jine PDA treba s BT GPS, ale to bude mit asi celkove vetsi spotrebu energie. Chtel bych to pouzivat treba i 14 dni v terenu s nejakou homemade externi baterkou, ale zase aby nemela kilo. Kolik vlastne basti BT? (nekde sem cetl, ze 1mA, coz je pohoda, ale v testech se zapnutym BT, PDA moc dlouho nevydrzi)
beecher (9270)|2.5.2006 11:14
Ono snad PDA s interni GPSkou vydrzi dele? :D
BT prumerne papa pri komunikaci tak 50mA, kdezto vlastni SiRF III cipset lehce nad 100mA... Zbytek si spocitate sami... ;)
jhum8111 (8)|2.5.2006 12:22
[QUOTE="beecher"]Ono snad PDA s interni GPSkou vydrzi dele? :D
[/QUOTE]

Ten smajlik sem presne nepochopil, dyt sam pises, ze to BT basti 50mA, coz je podle tebe 1/2 GPS no a kdyz k tomu pripocteme i druhou stranu kde to tech 50mA bude bastit taky, tak tu mame dvojnasobnou spotrebu, mohlo by to tak byt, ne? Takze z energetickeho pohledu, to chce spis neco integrovaneho, nebo treba do slotu, hadam.
beecher (9270)|2.5.2006 12:26
Jenze ta druha strana (BT GPSka) ma vlastni napajeni, a to v pripade i-Tecu BT 339 je 1700 mAh baterie, takze ze strany PDA se jedna pouze o spotrebu 50 mAh... Takze integrovana GPSka vystavi PDAcko drive (za stejnych podminek) nez BT GPSka... ;)
jhum8111 (8)|2.5.2006 12:50
Zacinam citit, ze dostavam mimo N560, rekl bych trochu vic do obecnosti, ale jeste to zkusim. Co sem cetl, Sirf star III dokaze komunikovat tez v sirf binarnim protokolu, pomoci nejz se da napriklad prepnout do TRICKLE modu a co sem tu specifikaci procital existuje tam zrejme vice zpusobu "jak usetrit" pokud nechci pozici zas tak casto. Existuje nejaka aplikace, ktera mi umozni si s tim "pohrat"? Pripadne kolik basti BT ve sparovanem rezimu, tedy pokud se primo nekomunikuje. Mozna pak bude uz BT na obtiz.
frogale (447)|2.5.2006 13:43
Ad presnost BT-339 za opaskem: Mam BT-338 a pri geocachingu je pozice za opaskem naprosto nedostacujici.. pokud GPSku nemam za krkem v mistu pro kapuci, nebo na PDAcku kde zabira pulku displaye, tak se s presnosti nedostanu pod 50m

Dnes jsem zkousel N560ku v autobuse do Vlasimi v prvni rade a pokud nebyla prilepena na skle, tak ztracela signal kazdych 10 vterin a to ten bus nemel zadne folie na skle.

2jt: Proc si nekoupis Brando nebo Adapt na MDA2 nebo jiny stejne veliky zarizeni? Do 250,- se vejdes a vydrzi ti rok minimalne.
kutak_ce4you (66)|2.5.2006 16:45
Vy co používáte PDA jako navigaci v autě, můžete mi říct jestli je reproduktor dost slyšet během jízdy?? třeba při otevřenym okýnku vaute atd. díky...
Surgical (2364)|2.5.2006 17:14
No, my, co mame klimosku, okynka moc neotvirame...A pri zavrenych okynkach je v kazdym relativne novym trochu slusnejsim autaku slyset i pri rychlostech >160 km/h...Pokud ve svem aute od urcite rychlosti na sebe musite se spolujezdcem/spolujezdkyni rvat, pak jedine sluchatka, tam ani vnitrni reprak moc nepomuze, aby neslyseli pokyny vsichni kolem auta, jenom ridic ne :)
Deputy_ce4you (15)|3.5.2006 15:26
Mate nekde moznost nekdo vyzkouset citlivost GPS s externi antenou?
slint_ce4you (4)|3.5.2006 18:03
kolega me externi antenu na N520,lebo v prahe stracel signal. Rikal,ze v pohode,len mu N520 s tou antenou vydrzi max cca 1,5h :(
milhaus65 (104)|7.5.2006 12:09
Po 10 denním zkušenosti s n560 tohle, snad to někomu pomůže. Citlivost integrované GPS je u mého přístroje velmi dobrá a velmi záleží na aplikaci , která data zpracovává. Používám dva nav. programy a rozdíl je opravdu znát. Jak rychlost startu, viditelnost satelitu, úlety v místech s horším příjmem příjem v místnosti atd. Prošlo mi rukama více přístrojů s delší dobou používání ((Garmin Map60(Helix,) Mio 269+(Sirf III), TT Go 700(Sirf II) SonyEricsson P910i (BT I-Tec 339)) a N560 je tom velmi dobře.
erazer2k5 (55)|7.5.2006 12:35
[QUOTE="Milhaus65"]Po 10 denním zkušenosti s n560 tohle, snad to někomu pomůže. Citlivost integrované GPS je u mého přístroje velmi dobrá a velmi záleží na aplikaci , která data zpracovává. Používám dva nav. programy a rozdíl je opravdu znát. Jak rychlost startu, viditelnost satelitu, úlety v místech s horším příjmem příjem v místnosti atd. Prošlo mi rukama více přístrojů s delší dobou používání ((Garmin Map60(Helix,) Mio 269+(Sirf III), TT Go 700(Sirf II) SonyEricsson P910i (BT I-Tec 339)) a N560 je tom velmi dobře.[/QUOTE]

A jake programy pouzivas ted na N560?
milhaus65 (104)|7.5.2006 13:59
Mě doposud nejvíc vyhovoval upravený Navigon 5 v Mio 269+, který měl na rozdíl od klasického Navigonu pro PDA téměř 100 % pokrytí ČR. Čekám na Navigon 6. Chvili jsem se zabýval Tomíkem 5 a teď mám půjčeno týden I-GO 2006 Europe a musím říct, že hodně dobré. Jak pokrytí, uvládání, funkce pro mě důležité (nad. výška, rychlostní limity, vložit bod pomocí souřadníc) grafické zpracování atd. I s integr. modulem GPS si nejlíp rozumí.
penegal_ce4you (17)|8.5.2006 14:08
[QUOTE="Milhaus65"]Mě doposud nejvíc vyhovoval upravený Navigon 5 v Mio 269+, který měl na rozdíl od klasického Navigonu pro PDA téměř 100 % pokrytí ČR. Čekám na Navigon 6. Chvili jsem se zabýval Tomíkem 5 a teď mám půjčeno týden I-GO 2006 Europe a musím říct, že hodně dobré. Jak pokrytí, uvládání, funkce pro mě důležité (nad. výška, rychlostní limity, vložit bod pomocí souřadníc) grafické zpracování atd. I s integr. modulem GPS si nejlíp rozumí.[/QUOTE]

Skusal niekto IGO - Europe 2006 ?
je tam podrobne skoro cela Europa.videl som tu mapu a mam taky dojem
ze pouziva mapove podklady od f. garmin. aspon co sa tyka slovenska.
Co som pozeral na CR tak tam je tiez v celkom slusnom pokryti.
penegal_ce4you (17)|8.5.2006 14:17
[QUOTE="Milhaus65"]Po 10 denním zkušenosti s n560 tohle, snad to někomu pomůže. Citlivost integrované GPS je u mého přístroje velmi dobrá a velmi záleží na aplikaci , která data zpracovává. Používám dva nav. programy a rozdíl je opravdu znát. Jak rychlost startu, viditelnost satelitu, úlety v místech s horším příjmem příjem v místnosti atd. Prošlo mi rukama více přístrojů s delší dobou používání ((Garmin Map60(Helix,) Mio 269+(Sirf III), TT Go 700(Sirf II) SonyEricsson P910i (BT I-Tec 339)) a N560 je tom velmi dobře.[/QUOTE]

Ja to mozem porovnavat s gps prijimacom "Garmin - eTrex Legend C"
Citlivost tychto prijimacov je skoro rovnaka - garmin je trochu na tom lepsie.
Po pociatocnych problemoch gps vobec rozchodit mi to teraz uz chodi k skoro mojej spokojnosti.
Dudynecek (2)|14.5.2006 12:23
beecher (9270)|14.5.2006 12:27
To je uz oficialne v prodeji hodne dlouho, ne? ;) :D
erazer2k5 (55)|14.5.2006 22:52
[QUOTE="beecher"]To je uz oficialne v prodeji hodne dlouho, ne? ;) :D[/QUOTE]

Ja osobne z toho cejtim jinak zabalenou reklamu na svuj webshop, ale budiz.
Docent (1234)|14.5.2006 23:30
No, ono z toho webu nějak nevyplývá, že už je v prodeji: "Dostupné cca od 25.5.2006". BTW objednal jsem si ho taky, a termín dodání (jinde) rovněž 25.5. ...:evil: .
ipaq4you (4)|15.5.2006 10:13
Chtel bych se zeptat,zda kdyz je zapnuta GPS u N560,tak zda lze komunikovat pres BT s dalsim zarizenim? Dik.
beecher (9270)|15.5.2006 10:23
Jsou dve na sobe nezavisle soucasti zarizeni, nevidim duvod proc by to nemelo fungovat. Stejne tak kdyz k tomu navic zapnete WiFi... ;)
ipaq4you (4)|15.5.2006 10:25
[QUOTE="beecher"]Jsou dve na sobe nezavisle soucasti zarizeni, nevidim duvod proc by to nemelo fungovat. Stejne tak kdyz k tomu navic zapnete WiFi... ;)[/QUOTE]

diky,myslel jsem si to :-) Akorat jsem se divil,kdyz jsem na zahranicnim foru cetl,ze to nekomu nefunguje.Asi problem jen jeho zarizeni.