Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s párováním GPS Hi-406BT na MDA Vario

tommysoft (26)|27.4.2006 11:21
Ahoj,
mám problém s párováním GPS Haicom Hi-406BT na pocketu T-mobile MDA Vario s Tomtom 5.21. Musím GPSku párovat pokaždé znovu při jejím zapnutí, resp. poté co potom spustím Tomtom. Pokud se podívám do BT manageru před zapnutím Tomtoma, tak tam je device i port. Jakmile zapnu Tomtom, vyběhne mi okno o nově nalezeném zařízení (v tu chvíli v BT manageru není device ani port) a musím znovu napárovat a vytvořit odchozí port. pak po návratu do Tomtoma vše funguje. Dokud nevypnu GPSku, tak můžu Tomtoma libovolně startovat i stopovat a vše je OK. Jakmile ji ale vypnu, celý proces párování musím opakovat.

Když jsem předtím používal Navicom 308, toto se nedělo, napároval jsem ji jednou a pro vždy a nevadila jakákoli kombinace vypínání GPS/BT na MDA/celé MDA.

V čem je problém? V GPS? nebo V MDA? Nebov Tomtomu?

Díky za tip. Tom
TheMelin (1642)|27.4.2006 11:31
Mam ji doma na zkousku a toto mi dela take. Urcite to je tou GPS. Treba s Qtekem 8310 sparovat nejde vubec, nebo alespon me se to nepovedlo.
tommysoft (26)|27.4.2006 13:44
Co s tím? Vadný kus to tedy asi nebude, spíš "funkční vlastnost", ale vracet se mi nechce, jsem velmi spokojen s její citlivostí. Dá se nějak upgradovat firmware u podobnýho bazmeku? Obrátit se na výrobce? Nebo na prodejce?
Mám ji od Sunnysoftu.
TheMelin (1642)|27.4.2006 15:14
upgradovat GPS jdou, ale zalezi na vyrobci jak se k tomu stavi. Urcite koukni na stranky vyrobce, zda tam neni nejaka zminka.
Treba u Navilock BT 338 zajistoval upgrade vyrobce.Lide donesli sve GPS k prodejci, se kterym se domluvili a on je zasilal vyrobci, kde se provedl upgrade FW. Jelikoz je 338ka dosti rozsirena, objevil se FW i neoficialne ke stazeni na ruznych strankach a tudiz si muzou provest upgrade i doma.
Haicom je docela nove zarizeni, proto nevim zda uz bude upgrade a popripade moznost ho nejak jednodusse ziskat.

P.S.: Urcite to bude vada FW a nestoji na skodu napsat vyrobci o tomto bugu at s tim neco dela ;)
tommysoft (26)|28.4.2006 11:16
Tak jsem na to po dalším bádání PŘIŠEL !!!
NESMÍ být zaškrtnuté "Zabezpečené připojení" při definici portu v BT Manageru. Teď už to chodí jak má, tzn. spáruje se to samo po zapnutí GPS a spuštění nějaké navigace (zkoušel jsem Tomtom a PocketKim). Zajímavý akorát je, že se to nespáruje hned po spuštění GPSky, modrá BT LED na GPS stále bliká, tzn. že je (jak píšou v manuálu) ve vyhledávacím režimu. Spárování proběhne až po spuštění navigačního software (modrá BT LED na GPS svítí kontinuálně).

Nicméně, problém vyřešen, nechť tento thread pomůže ostatním tápajícím :-)

Tom
Daniel Vitner (27)|7.1.2007 12:23
Diky za tento prispevek, resil jsem stejny problem na HTC TyTN a vyse zminene GPSce ;)
profator (49)|9.2.2007 19:19
I já děkuji byla to jediná vadička na kráse této GPS zkoušel jsem před tím Navilock BT-338 (2ks) a Haicom je o dvě kategorie výš co se týče citlivosti a tudíž daleko lepší příjem v místech se slabším signálem.