Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chyby v lokalizaci zařízení Qtek 9000

Miloš Strouhal (3997)|26.4.2006 14:32
V posledních několika dnech se začaly prodávat v ČR zařízení Qtek 9000 jež narozdíl od svých předchůdců již konečně obsahují v Extended ROM zařízení lokalizaci Sunnysoft 9.1. Jelikož jsem před pár dny vyměnil své MDA Pro za nového Qteka 9000 (jsou to totožná zařízení, liší se jen barvou a distributorem), mam tu možnost tuto lokalizaci od Sunnysoftu v zařízení též používat. Ovšem v průběhu prvních několika minut jsem narazil na problém díky němuž se práce se zařízením kapku komplikuje. Lokalizace je provedena jinak naprosto skvěle, nijak zásadně nezpomaluje běh celého zařízení, vše v podstatě běhá tak jak má, ovšem malá chybička se přeci jen vloudila..

Pokud člověk klikne na ikonu Wireless Managera v pravém spodním rohu Today screenu, manager se spustí, může zapnout či vypnout jednotlivé položky (telefon, Bluetooth, Wifi..), ovšem problém nastává jakmile se člověk rozhodne pro nějaké to nastavení těchto služeb, jelikož na spodní liště zůstává místo tlačítek "Nastavení" a "Opustit" tlačítko "Kalendář" a "Kontakty". A klikne-li člověk na jedno z těchto dvou tlačítek, nic se nestane, neotevře se ani kalendář, ani nastavení Bluetooth a Wifi.

Druhou variantou jak se do Wireless Managera dostat je přes Program Files. Jenže zde je situace podobná, s tím, že spodní lišta zůstane zcela prázdná, již zde není ani "Kalendář", ani "Kontakty". Takže opět nelze nijak nastavovat Bluetooth ani Wifi..

Třetí a jediná funkční cesta jak Wireless Managera plnohodnotně používat i se zapnutou lokalizací je klasická cesta Start/Nastavení/Připojení a zde kliknout dle potřeby buďto na položku "Bezdrátová síť" nebo "Bluetooth" nebo "Síťové karty". Ovšem tato cesta je ze všech tří nejsložitější a trvá nejdéle.

Edit: jeste je mozne spustit Wireless Managera primo z klavesnice pomoci FN + ->, ovsem i zde nastave stejny problem s chybejicim nastavenim..

V ČR distribuované Qteky 9000 jež jsou již v základu plně lokalizované vaší lokalizací IW 9.1 obsahují zároveň nejnovější ROM, Extended ROM i Rádio s AKU2, ale to asi víte, jelikoz predpokladam ze ta Extended ROM obsahujici lokalizaci IW 9.1 je asi vase prace..
ROM verze : 1.30.77 WWE
ExtROM verze : 1.30.9290
Rádio verze : 1.09.00

Mám tedy dotaz, resp. prosbu. Šlo by vytvořit nějaký opravný patch jež by popsanou chybu dal do pořádku? Tedy pokud rovnou neplánujete vydat nový opravný build.. Nejde ani tak o mne, jsem zvyklý používat PDA i MDA již léta bez lokalizace, ovšem znám hned několik uživatelů, pro něž je Qtek 9000 jejich první zařízení s Windows Mobile, a ti už se s tím poněkud perou.. :sarcastic:
Předem díky za odpověď.
00141507_capture006_oKYR.jpg 00141507_capture002_JGg8.jpg 00141507_capture003_D50D.jpg 00141507_capture004_3KiU.jpg 00141507_capture004_JkeE.jpg 00141507_capture009_kOls.jpg 00141507_capture007_eT5F.jpg
zidane_ce4you (244)|27.4.2006 14:35
Dobrý den,

díky moc za upozornění!
Budeme to řešit, jakmile budu mít pro Vás řešení tak budu informovat.
Omlouváme se za problémy.

S pozdravem
Miloš Strouhal (3997)|28.4.2006 12:44
Skvělé! Děkuji Vám za kladný přístup k řešení tohoto problému, nepříliš dobře anglicky komunikujícím kolegům a ostatním jež lokalizaci systému používají to jistě usnadní práci se zařízením. Jinak ta lokalizace zatím šlape jak víno. :yes:
Miloš Strouhal (3997)|28.4.2006 16:08
Ještě bych se rád zeptal na jednu věc. Spousta lidí koupila Qteka 9000 již dříve kdy se toto zařízení dodávalo bez Vaší lokalizace umístěné v Extended ROM zařízení. Mají tito majitelé Qteků 9000 právo na bezplatný upgrade jež v sobě tuto Vaši lokalizaci již obsahuje?
Díky
zidane_ce4you (244)|2.5.2006 10:46
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ještě bych se rád zeptal na jednu věc. Spousta lidí koupila Qteka 9000 již dříve kdy se toto zařízení dodávalo bez Vaší lokalizace umístěné v Extended ROM zařízení. Mají tito majitelé Qteků 9000 právo na bezplatný upgrade jež v sobě tuto Vaši lokalizaci již obsahuje?
Díky[/QUOTE]
V případě zařízení zakoupeného bez lokalizace (lokalizace přidána k balení či lokalizace implementovaná v ExtendedROM) tak pokud bylo zařízení zakoupeno u společnosti Eurotel tak se můžete dotázat u jejich servisních center. Pokud bylo zařízení koupeno jinde tak tito majítelé nemají nárok na licenci lokalizace potažmo upgrade lokalizace atd.
zidane_ce4you (244)|2.5.2006 12:10
Dobrý den,

řešení uvedených problémů je k dispozici zde:
http://www.sunnysoft.cz/_sunnysoft/faq.php?id=122
Miloš Strouhal (3997)|2.5.2006 18:08
Ale ta zařízení (QTEK 9000) obsahující Vaši lokalizaci nejsou zakoupena u společnosti Eurotel, ale u společností PDA Planet a AH Mobile, a přesto v Extended ROM lokalizaci obsahují. Přiznám se, že vůbec nevím o tom, že by Eurotel měl zařízení QTEK 9000 v nabídce, teď jsem pro jistotu koukal ještě na jejich web, a našel jsem tam jen QTEK 9100. Nepletete si to s ním náhodou? Předem díky za odpověď.
zidane_ce4you (244)|3.5.2006 11:25
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ale ta zařízení (QTEK 9000) obsahující Vaši lokalizaci nejsou zakoupena u společnosti Eurotel, ale u společností PDA Planet a AH Mobile, a přesto v Extended ROM lokalizaci obsahují. Přiznám se, že vůbec nevím o tom, že by Eurotel měl zařízení QTEK 9000 v nabídce, teď jsem pro jistotu koukal ještě na jejich web, a našel jsem tam jen QTEK 9100. Nepletete si to s ním náhodou? Předem díky za odpověď.[/QUOTE]
Mám na mysli správné zařízení.
Nejprve jste se dotazoval na zařízení, která nemají tuto lokalizaci v Extended ROM zda mají nárok na upgrade, k tomu sem se již vyjádřil, nemají nárok na upgrade či licenci lokalizace od nás (je to na dotázání se u distributora, lokalizace byla implementována v ROM od výrobce - distributora takže tyto otázky je třeba řešit s nimi, my na ně odpověď neznáme, protože by se to stejně řešilo servisem).
Nyní již píšete o zařízení, které již lokalizaci v Extended ROM mají, pokud tomu tak je, tak ten patch je jim k dispozici.
Ad. Eurotel - mají toto zařízení již k dispozici, ikdyž zatím asi nerozjeli prodej ve větším množství.
krejcak (25)|4.5.2006 21:39
Mam dotaz koupil sem take Qtek 9000 a když se ptám v sanysoftu na to jaestli v mojem zařízeni se musí aktivovat lokalizace nebo ne tak mi nejsou schopni odpovedět a odpovídají takto:(klasika dělal sem to už mockrát)
Postup pro registraci produktu:

Registrací produktu zrušíte 14-denní omezení demoverze a začnete používat plnou verzi lokalizace. Na Vašem PDA ťukněte na Start (1), dále na Nastavení (2), vyberte záložku System (3), spusťte program Sunnysoft InterWrite (4), přejděte na záložku Licence. Na této obrazovce naleznete Registrační název (5), který zadáváte do registračního formuláře na adrese http://www.sunnysoft.cz/_sunnysoft/registration.php. Registrační klíč (6), kterým zrušíte 14-denní omezení získáte po odeslání formuláře. Registraci dokončíte tlačítkem Registrovat (7). Změny se projeví po uzavření dialogu tlačítkem OK a restartu PDA.

Jenže pokud dám Vymazat data tak se mi tam čestina nahraje sama jen udělám pár povolení .Pokud vlezu do licence lokalizace tak v registračím názvu ID je PU 10 a nikde nejde nic menit ani nastavovat když sem se chcel registovat tak mi to napsalo špatné ID .
Otázka zní: je potřeba tuto lokalizaci aktivovat nebo je automaticky ativována nebo je to součást Qtek 9000

zidane_ce4you (244)|5.5.2006 07:54
[QUOTE="krejcak"]Jenže pokud dám Vymazat data tak se mi tam čestina nahraje sama jen udělám pár povolení .Pokud vlezu do licence lokalizace tak v registračím názvu ID je PU 10 a nikde nejde nic menit ani nastavovat když sem se chcel registovat tak mi to napsalo špatné ID .
Otázka zní: je potřeba tuto lokalizaci aktivovat nebo je automaticky ativována nebo je to součást Qtek 9000
[/QUOTE]
Dobrý den,
pokud máte lokalizaci implementovanou v ExtendedROM, což je Váš případ (lokalizace se po master resetu automaticky instaluje či je její instalace automaticky incializována) tak lokalizaci nemusíte registrovat ani jinak aktivovat, máte automaticky neomezenou verzi!
Poznáte to také tím, že v poli Reg. název - ID máte ve Vašem případě řetězec: "PU 10".
krejcak (25)|5.5.2006 22:36
Tuto odpověď sem si vydedukoval taky ale nemožu vynachválit kluky se sunysoftu pokud se na to ptám v brně na prodejně tak na měoba dva čučí jak telata když volám do prahy ta mi řikají že tomu nerozumí a že mě předá technikum ti mi odpoví jak sem psal už víše takže zase nic až dnes došel emil se stejnou odpovědí ještě že jsou ti praví v sunysoftu na tech správných místech.

Jo aby toho nebylo málo tak při koupi Qteku 9000 s touto lokalizací ni navíc nalepili na krabicu druhý aktivační klíč na další lokalizaci takže tím jim chci šikulům poděkovat